Echipa Nationala U21

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Echipa Nationala U21

Mesaj de DarkComy » 07 Sep 2010, 19:55

NU VA FIE FRICA, APARA SILVICA!!! :up: :up: :up:

Felicitari tuturor jucatorilor de la nationala mica (nu doar celor de la Craiova), mai putin tiganusului de Ionita
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

temp

Mesaj de manex » 07 Sep 2010, 19:55

ce final la tineret....silvica a aparat exceptional. gaman a jucat bine. costea a jucat ce trebuia.pe final a fost dramatic, dar a iesit bine.
Am zis!!

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de UneKa » 07 Sep 2010, 19:57

ce meci au facut GAMAN si LUNG ....
Gaman cred defapt sunt sigur cel mai bun fundas central din romania. Costea pt craiova nu alearga asa...
Last edited by UneKa on 07 Sep 2010, 19:57, edited 1 time in total.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de whiteLion » 07 Sep 2010, 19:57

oare cat io fi crescut cota lui silvica!! superportar. bravo tuturor!
Asta este nationala care ma reprezinta!!!!! HAI ROMANIA!
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

temp

Mesaj de Pacala » 07 Sep 2010, 19:59

bravo tineretului, faza miza pt ei in meciul asta si in 10 oameni din min 30 o: ...cei mai buni:S. Lung, Gaman, M.Costea si Hora. Inca o data meciul de la tineret este peste cel al selectionatei lui mucescu care ia bataie in seara asta.
Last edited by Pacala on 07 Sep 2010, 20:01, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de muttley » 07 Sep 2010, 20:01

Parca am vazut BARCA - INTER.
Lung a fost senzational in repriza a 2-a a scos cel putin 5 mingi extrem de grele.
Gaman a jucat perfect nu stiu daca a gresit o minge.
Mihai a jucat bine a dat 2 pase bune in repriza a 2-a nu avea ce sa faca cu toate ca a avut o faza insa e tanar.
HORA un joc bun la fel si fundasul stanga :D
IONITA UN ******* PROST CARE A COSTAT 2 MILIOANE SI NU FACE NICI 1 EURO
ORICUM din actuala nationala peste 1 an trebuie sa regasim cel putin 3-4 jucatori la echipa mare.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de JustME » 07 Sep 2010, 20:02

baietii astia merita un topic numai al lor o:

Silvica a inceput cam nesigur dar pe parcurs si-a revenit si a devenit ingerul pazitor al echipei, Gaman a avut si el unele ezitari dar si el si-a revenit, a fost de departe cel mai bun fundas al nostru azi si mi-a placut de el si in postura de capitan de echipa. Mihai Costea s-a zbatut enorm, a alergat, a muncit pt echipa .. au fost momente in care era singur impotriva a 2,3 fundasi rusi. ionescu si ionita petardele meciului. felicitari pt aceasta campanie de calificare terminata azi si multa bafta in pay-off.

inca odata FELICTTARI nationalei mici in frunte cu olteanul nostru Emil Sandoi apld

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de SLH » 07 Sep 2010, 20:02

IMPECABIL SILVICA, pe final nici nu mai aveam emotii eram sigur ca poate sa scoata orice minge

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de stuparu_alexandru » 07 Sep 2010, 20:04

s9k3k3 scrie:Parca am vazut BARCA - INTER.
Lung a fost senzational in repriza a 2-a a scos cel putin 5 mingi extrem de grele.
Gaman a jucat perfect nu stiu daca a gresit o minge.
Mihai a jucat bine a dat 2 pase bune in repriza a 2-a nu avea ce sa faca cu toate ca a avut o faza insa e tanar.
ORICUM din actuala nationala peste 1 an trebuie sa regasim cel putin 3-4 jucatori la echipa mare.

prietene, ce intelegi tu prin e tanar ? (ma refer la un jucator de fotbal). are 22 de ani ! din cate stiam eu sperantele sunt pe la aia intre 16 si 20 de ani.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii EURO 2012

Mesaj de muttley » 07 Sep 2010, 20:06

stuparu_alexandru scrie:
s9k3k3 scrie:Parca am vazut BARCA - INTER.
Lung a fost senzational in repriza a 2-a a scos cel putin 5 mingi extrem de grele.
Gaman a jucat perfect nu stiu daca a gresit o minge.
Mihai a jucat bine a dat 2 pase bune in repriza a 2-a nu avea ce sa faca cu toate ca a avut o faza insa e tanar.
ORICUM din actuala nationala peste 1 an trebuie sa regasim cel putin 3-4 jucatori la echipa mare.

prietene, ce intelegi tu prin e tanar ? (ma refer la un jucator de fotbal). are 22 de ani ! din cate stiam eu sperantele sunt pe la aia intre 16 si 20 de ani.
Tanar = fara experienta ... ai dreptate m-am exprimat prost. Daca era Florin acolo era sigur gol ... acum cu piturca o sa creasca foarte mult mihai ...

BTW: era frumos sa scoata si un penalty lung.... :))) nu se mai intorcea la Craiova ... ramanea afara pe 2-3 milioane
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de JustME » 07 Sep 2010, 20:12

am terminat grupa pe primul loc deci suntem cap de serie nu ? parca asa am inteles ..

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de manex » 07 Sep 2010, 20:20

un lucru am asteptat tot meciul de la comentatorii aia: sa spuna si ei ce se intimpla vineri, cu cine putem cadea. au zis si nu am auzit?
Am zis!!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de muttley » 07 Sep 2010, 20:24

Nu cred ca ajungem la turneul final... o sa cadem cu o echipa puternica ... gen OLANDA SPANIA FRANTA am sa revin cu un post cu posibili adversari ...
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de muttley » 07 Sep 2010, 20:31

Echipele calificate de pe primul loc : Romania Elvetia Italia Olanda Cehia Suedia Croatia Ucraina
+ inca primele 4 echipe care au terminat pe locul 2 sigur este: Spania si Rusia care au 19 respectiv 22 pct.
Mai sunt 4 care au 16 puncte fiecare din cele 4 doar 2 merg: Turcia , Tara galilor. Islanda Israel.

Echipe puternice... sper sa cadem cu Islanda sau Israel daca cele 2 se califica pana la urma daca nu ... Coratia Suedia sau Cehia
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
blion
junior
junior
Mesaje: 29
Membru din: 15 Apr 2004, 17:05

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de blion » 07 Sep 2010, 20:41

Echipele calificate la play-off sunt (in ordine alfabetica):
Anglia
Belgia
Cehia
Croatia
Elvetia
Grecia
Islanda
Italia
Olanda
Romania
Scotia
Spania
Suedia
Ucraina

http://en.wikipedia.org/wiki/2011_UEFA_ ... _play-offs

Scrie răspuns