Echipa Nationala U21

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de blixa » 12 Oct 2010, 16:22

hai, ba, baieti, ca erau de batut astia!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de PocoLoco » 12 Oct 2010, 16:31

Bicfalvi lemn!
Torje cap de linie pentru toate mingile noastre!

Păcat! Azi englezii chiar erau de bătut.
Nu ştiu cât de curând o sa mai avem din nou ocazia să ne calificăm la un turneu final la tineret.

iuli

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de iuli » 12 Oct 2010, 16:37

daca ajunge Bicfalvi sa faca foarfeci,nu stiu ce ar mai de zis.
Barboianu imperial inca odata,Gaman la fel.Mi-au mai placut Gardos,Silvica si Chiriches.Cel mai bun de la noi eu spun ca a fost Sburlea.

sorin107

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de sorin107 » 12 Oct 2010, 16:54

PocoLoco scrie:Bicfalvi lemn!
Torje cap de linie pentru toate mingile noastre!

Păcat! Azi englezii chiar erau de bătut.
Nu ştiu cât de curând o sa mai avem din nou ocazia să ne calificăm la un turneu final la tineret.

clar, nu inteleg ce cauta bicfalvi titular, am spus-o si dupa meciul trecut. se invarte ca un coi in caldare, n-ajuta la nimic acolo. il preferam pe ionescu. iar gangioveanu trebuia sa intre mai repede, poate ar fi reusit sa schimbe ceva.

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de rhadookoo » 12 Oct 2010, 16:56

sorin107 scrie:
PocoLoco scrie:Bicfalvi lemn!
Torje cap de linie pentru toate mingile noastre!

Păcat! Azi englezii chiar erau de bătut.
Nu ştiu cât de curând o sa mai avem din nou ocazia să ne calificăm la un turneu final la tineret.
clar, nu inteleg ce cauta bicfalvi titular, am spus-o si dupa meciul trecut. se invarte ca un coi in caldare, n-ajuta la nimic acolo. il preferam pe ionescu. iar gangioveanu trebuia sa intre mai repede, poate ar fi reusit sa schimbe ceva.
Tu nu ti-ai dat seama pana acum ce nulitate de jucator este?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de manex » 12 Oct 2010, 17:15

am reusit sa vad ultimul minut. de ce dracu nu era nimeni in careul de 6 metri, iar aia doi, de pe linia careului erau pe jos? tipic romanesc: sa vrei 11 metri.
Am zis!!

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de rhadookoo » 12 Oct 2010, 17:17

manex scrie:am reusit sa vad ultimul minut. de ce dracu nu era nimeni in careul de 6 metri, iar aia doi, de pe linia careului erau pe jos? tipic romanesc: sa vrei 11 metri.
Era Barboianu in careu. :)(

sorin107

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de sorin107 » 12 Oct 2010, 18:17

rhadookoo scrie:
sorin107 scrie:
PocoLoco scrie:Bicfalvi lemn!
Torje cap de linie pentru toate mingile noastre!

Păcat! Azi englezii chiar erau de bătut.
Nu ştiu cât de curând o sa mai avem din nou ocazia să ne calificăm la un turneu final la tineret.
clar, nu inteleg ce cauta bicfalvi titular, am spus-o si dupa meciul trecut. se invarte ca un coi in caldare, n-ajuta la nimic acolo. il preferam pe ionescu. iar gangioveanu trebuia sa intre mai repede, poate ar fi reusit sa schimbe ceva.
Tu nu ti-ai dat seama pana acum ce nulitate de jucator este?

parerea ta. nu contest ca are mari carente de caracter si educatie, dar consider ca e un fotbalist talentat. si in acest caz, in mod sigur putea face mai multe ca bicfalvi.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de AdrianR » 27 Mar 2011, 23:15

se pare ca avem asigurat postul de fundas drepata in viitor:
Ciprian Mişu (19.09.1994) / fundaş dreapta / U Craiova
Este în atenţia oficialilor din Bănie, care vor să-l promoveze la prima echipă
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/na ... ur-8103061
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Cossmin
junior
junior
Mesaje: 25
Membru din: 24 Ian 2011, 02:11

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de Cossmin » 27 Mar 2011, 23:19

AdrianR scrie:se pare ca avem asigurat postul de fundas drepata in viitor:
Ciprian Mişu (19.09.1994) / fundaş dreapta / U Craiova
Este în atenţia oficialilor din Bănie, care vor să-l promoveze la prima echipă
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/na ... ur-8103061
Joaca fundas central si la inchidere , n-are viteza de fundas de banda o:

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de AdrianR » 27 Mar 2011, 23:28

Cossmin scrie:
AdrianR scrie:se pare ca avem asigurat postul de fundas drepata in viitor:
Ciprian Mişu (19.09.1994) / fundaş dreapta / U Craiova
Este în atenţia oficialilor din Bănie, care vor să-l promoveze la prima echipă
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/na ... ur-8103061
Joaca fundas central si la inchidere , n-are viteza de fundas de banda o:
daca-l cunosti spune-ne si noua mai multe despre el
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

JustME

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de JustME » 29 Mar 2011, 20:25

Preliminarii - Euro 2011
CE NEBUNIE! Naţionala U17 merge la EURO, după ce Brănescu a apărat penalty în ultimul minut! România - Ungaria 2-1

Românii au avut un start nesperat de partidă şi în minutul 2 tabela arăta deja 1-0, graţie golului lui Filip, care a preluat frumos în careul advers şi l-a executat pe David Banai. Maghiarii au încercat egalarea, însă departamentul defensiv pregătit de Văsâi a funcţionat ca un ceas elveţian.

"Tricolorii" au mai înscris o dată, Roşu reuşind să transforme impecabil o lovitură liberă din preajma careului mare. Repriza a doua a fost însă de poveste. Românii au controlat tactic partida şi şi-au creeat câteva situaţii foarte periculoase. Când calificarea era aproape în buzunarul nostru, adversarii au marcat prin Szecsi, cu cinci minute înainte de fluierul final.

În ultimul minut, arbitrul era să ne strice bucuria, însă urmaşul lui Buffon ne-a adus prima calificare a unei echipe de tineret, după 1998.

Turneul final al Campionatului European din Serbia va avea loc în perioada 3-15 mai 2011.

sursa: prosport.ro
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/ti ... -1-8106410

apld apld apld

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de AdrianR » 29 Mar 2011, 22:08

am vazut ultimele 20 de minute din meci, ungurii au fost peste noi si mi s-au parut mai echipa decat ai nostrii; ocaziile nostre au fost pe contraatacuri, in special pe partea dreapta insa extrema de acolo era prea scunda si se taia de tot pana ajungea in careul ungurilor; faultul de la penalty-ul lor a fost inutil (oare ce o fi fost in capul fundasului care l-a comis?) si putea sa ne coste calificarea, insa si ungurul a tras prost (desi marcase un gol superb 5 minute mai devreme) si branescu a fost pe minge si a scos-o
in perioada pana la turnelul final tre sa ne imbunatatim serios jocul altfel vom fi ciuca batailor acolo!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de muttley » 13 Aug 2014, 15:20

Sa reactivam acest thread.
Azi la ora 19:00 pe sport.ro Romania - Italia. Noi il avem pe Ivan la echipa U21. A fost convocat cred ca in premiera la aceasta nationala de catre noul antrenor, Viorel Moldovan. Sa speram ca o sa joace si el macar cateva minute, nu ma astept sa intre titular pt ca sunt "vedetele" Iancu, Rotariu si vreo 2-3 de la echipele de juniori din strainatate.
Dupa parerea mea Ivan cred ca ar merge sa fie folosit din primul minut. Mi se pare foarte in forma baiatul, daca avea o picutra de sansa... dadea gol la faza aia cu Viitorul si ne aducea 3 pcte :)(.

Era sa uit, asta e ultimul amical al nationalei U21 care in toamna mai are 2 jocuri oficiale, momentan se afla pe locul 3, la 2 pucnte de Muntenegru, Germania e calificata.
Teoretic mai sunt sanse, avem ultimele doua meciuri cu Muntenegru pe 4 si pe 9 cu Germania, insa avem nevoie de doua victorii pt ca Muntenegreu are ultima etapa cu Feroe, slabe sanse pt noi.
La precedenta dubla Muntenegru-Germania, am pierdut in muntenegru cu 3-2 si am facut acasa egal cu Germania 2-2.
Poate facem o imensa surpriza si prindem locul 2 care ne duce la baraj. Ultima calificare U21 ii apartine lui Piturca, iar ultimul baraj lui Sandoi, baraj pierdut cu Anglia :-(

DECI HAI IVAN! !!! HAI ROMANIA !!!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de sorin107 » 13 Aug 2014, 15:40

vezi ca-i la 19:30 meciul.

Scrie răspuns