Echipa Nationala U21

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
nyk_sorin
fanatic
fanatic

Re: Echipa Nationala U21

Mesaj de nyk_sorin » 27 Iun 2019, 19:45

Da, cre ca tre’ sa cautam inlocuitor pentru Ivan 😂😂

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 27 Iun 2019, 19:49

Ivan monstruos azi....BRAVO lui si lui Radoi

zschortau
suporter
suporter

Mesaj de zschortau » 27 Iun 2019, 19:54

Rădoi e antrenor! L-a băgat pe Ivan și nu pe Coman!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 27 Iun 2019, 19:55

si ce bine a blocat si in defensiva la inceputul meciului cand scapasera aia...
a jucat foarte bine. si da, Radoi e antrenor, cat de bine a putut sa ii motiveze
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

fanucrv
senior
senior

Mesaj de fanucrv » 27 Iun 2019, 19:56

Radoi a dovedit azi multe, caracter, competenta și curaj, prin titularizarea lui Andrei Ivan în ciuda presei gigiste.

mihu
fanatic
fanatic

Mesaj de mihu » 27 Iun 2019, 20:34

fanucrv scrie:
27 Iun 2019, 19:56
Radoi a dovedit azi multe, caracter, competenta și curaj, prin titularizarea lui Andrei Ivan în ciuda presei gigiste.
hai sa nu il mai laudam atat, ca nici nu a inceput bine repriza si l-a scos pe Ivan, poate jucatorul primei reprize...apoi il mai scoate si pe Cic desi Baluta astazi a prins un meci slab...
Nici acum in min 80 nu inteleg de ce Man este inca pe teren !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 27 Iun 2019, 20:55

Din pacate ai dreptate cu man... nubstiu de ce a fost tinut pe teren

FreakBoy
fanatic
fanatic

Mesaj de FreakBoy » 27 Iun 2019, 21:05

Hai sa nu ne căcăm pe noi... Chiar și cel mai slab merită felicitat! Bravo lor, și bravo noua că mai avem speranță!
Haide noi!

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

I N I M I T A B I L I
De la: "Suntem toti cu voi pan' la sfarsit", pana la "cand suntem toti suntem prea putini"

mihu
fanatic
fanatic

Mesaj de mihu » 27 Iun 2019, 21:09

FreakBoy scrie:
27 Iun 2019, 21:05
Hai sa nu ne căcăm pe noi... Chiar și cel mai slab merită felicitat! Bravo lor, și bravo noua că mai avem speranță!
Haide noi!

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
nimeni nu zice asta !!!Felicitari jucatorilor pentru ce au realizat...dar eu inca nu inteleg schimbarile si de ce Man a stat tot meciul pe teren !!!
atata tot
nu am mai trait emotii la echipa nationala de mult si pentru asta ii felicit
din pacate avem un cacacios la echipa mare pe post de antrenor si iarasi vom reveni la a vedea meciurile fara emotii

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 27 Iun 2019, 23:03

Romania U21 si performanțele baietilor au fost ceva incredibil! Am ajuns in semifinalele CE U21. De ce zic incredibil? Pentru ca, daca ar fi sa comparam echipa noastra cu adversarii intalniti, am fost intotdeauna outsideri. Am spulberat Croatia, am demolat Anglia, Franta a fost doar o echipa cel mult egala. Chiar si nemții au fost îngenuncheați in primele 45 de min.
Pentru prima data dupa 1994, Romania are din nou o nationala de temut, o generatie care poate oricand sa se bata cu orice echipa din lumea asta. Si, cred eu, vom face din nou senzatie la Olimpida.

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Dany
fanatic
fanatic

Mesaj de Dany » 27 Iun 2019, 23:10

Păcat ca am pierdut meciul asta. Nu am mai putut tine ritmul în repriză a doua. Avem jucatori buni care trebuie să crească frumos si sa ne aduca bucurii!
Felicitări tuturor pentru parcursul de la acest CE.

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

florinkeke
suporter
suporter

Mesaj de florinkeke » 28 Iun 2019, 09:26

Sunt 19 ani de la ultimul nostru meci mare -cu Anglia la Euro 2000.Felicitari jucatrilor si lui Mirel ptr ca din nou am visat si suntenm intre cei mai buni.Sa nu il uitam insa pe regele nostru Hagi caruia chiar ca trebuie sa ii facem statuie.Ne-a dus pe cele mai inalte culmi ca jucator,acum o face si ca arhitect al fotbalului intern.Ceea ce a realizat la Viitorul este un model pentru tot fotbalul romanesc.Si un mic merit este si al FRF care prin impunerea U21 a dat posibilitatea sa vedem in echipa jucatori precum Ivan,Man,Manea.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 28 Iun 2019, 11:39

Jocul nu s-a terminat! Cu generatia asta ne vedem la Tokio in 2020. Hai România!

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 28 Iun 2019, 12:13

Eu sper sa ne vedem cu ei incepand din toamna, cand se reiau meciurile din preliminarii pt Euro. Merita multi dintre ei.
Profit de ocazie ca sa le multumesc pentru faptul ca mi-au readus la viata niste sentimente care intrasera intr-o lunga stare de lehamite.
Le multumesc pt demnitatea cu care au purtat tricoul tricolor. Pe langa rezultatele formidabile, jocul a fost in acelasi registru. Nu se poate spune ca am obtinut ceva cu noroc, dimpotriva. Au jucat de la egal la egal cu fiecare dintre adversari, aseara, in prima repriza a existat o singura echipa pe teren.
Si ii multumesc lui Mirel pt ceea ce le-a insuflat jucatorilor. Pt mentalitatea sanatoasa. Fata de alti antrenori de la lot nu l-am auzit plangandu-se de calitatea ligii 1, nu l-am auzit sa isi caute alibii. Sunt convins ca va fi un mare antrenor (de fapt eram convins de dinaintea turneului, am si scris ca il doream mult sa vina la noi antrenor).

mihu
fanatic
fanatic

Mesaj de mihu » 28 Iun 2019, 12:24

eu nu as fi asa sigur ca ne vom vedea cu multi din ei la toamna la echipa mare...sa nu uitam ca acolo este Balanel antrenorul impresarilor..Credeti voi ca va intra vreodata in mandatul astuia Cicaldau titular inaintea parlitilor pe care ii aduce el la nationala ???
eu am mici sperante
ai mult ca sigur din toamna voi intrat din nou in starea de nepasare fata de nationala lui Balanel

Scrie răspuns