Preliminarii CM 2014

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de muttley » 25 Oct 2013, 22:14

ozzy scrie:
s9k3k3 scrie:
ozzy scrie:Bă, scuză-mă că n-am aflat că Goian nici măcar de serie b n-a fost bun şi l-au dat ăia. Eu măcar am o scuză că nu m-am informat, dar tu că te uiţi la meciuri şi înţelegi că Stancu e un fotbalist util ... :laughing: :laughing: :laughing: Dar a jucat bine Goian, da, poate mai puţin faza cănd a dat gol turcul dintre el şi celălalt plăvan, Chiricheş, mai mare râsul.
Stai tu liniştit că Papp început sezonul titular la Chievo şi la naţională tot rezervă era.
Apropo, ghici pe ce loc sunt în Turcia Genclerbirligi ăştia ai tăi? Ce-i drept, e mult mai onorant să fii pe ultimul loc în puternicul campionat turc, decât în sărăcia aia de Serie A.

PS: îţi atrag atenţia (şi ăştia mai vechi de pe forum îţi pot confirma) că sunt un om cu care se poate discuta de obicei, dar am un mare defect: mă enervez rapid când văd un mucea care nu e în stare să scrie două fraze fără să emită o enormitate vorbindu-mi cu superioritate.
pai macar ultimul loc in turcia cu 7 meciuri jucate.... dexcat in Serie A rezerva. Da , papp a fost titular... are 3 meciuri jucate dintre care nu stiu daca 2 sunt din postura de titular.

Oricum comparatia e geniala... un Atacant cu un Fundas Central/dreapta.
Bă, tu eşti normal? Cine a menţionat că Chievo e pe ultimul loc în Serie A, în timp ce Stancu joacă la marea Genclerbirlirgi?
Şi vezi că amicul Stancu nu prea mai e titular de două meciuri, ba mai mult, la ultimul nici n-a fost în lot. Probabil era obosit după ce făcuse furori la naţională :laughing:
eu cred ca tu nu esti normal. te rog citeste mesajul. Eu l-am comparat pe Goian cu Papp ... nu pe Stancu. Dupa care ai inceput tu sa faci misto de Stancu.

Nu e vorba de superioritate... e vorba de dezinformare. Faci misto de niste jucatori de care nici nu ai idee unde joaca. Pun pariu ca atunci cand ai zis ca Stancu joaca la o echipa de [cenzurat] din turcia te-ai referit la Orduspor (nici un aveai idee de noua lui echipa).
Daca tot vrei sa faci pe ironicul pe aici... mai intai vezi unde joaca aia dupa care posteaza. (si nu e prima oara cand spui ceva fara sa cunosti situatia reala). SIgur.... nu ma pot contrazice cu tine despre importanta lu' Stancu... pt ca ti-am zis. Tu il judeci doar dupa ce face cand e in posesia balonului.

Cat despre Papp... da trebuia folosit Papp !!! in dubla cu Turcia si Ungaria pt ca avea 2 meciuri la echipa de club... asta dupa o pauza de stat prin tribune... si in privinta lu' Goian ai mare dreptate. El l-a avut in marcaj pe turc.. o:


Spui ca privesti echipa nationala cu aceeasi indiferenta ca pe Craiova acum 2-3 ani pt ca "a ajuns echipa unei gasti de nepriceputi" dupa care incepi sa te certi cu Ady... ca el e prost si nu intelege... nu tu care ai scris.

Cand te apuci sa postezi ironic despre ceva ce nu stapanesti 100% ... nu te astepta sa nu primesti replica.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de DeuxEx » 25 Oct 2013, 22:23

Thundere, unde esti mah? Hai draq odata cu berile alea ca incepe gala Bute! :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de Thunder99 » 26 Oct 2013, 06:20

ozzy scrie:
Thunder99 scrie:Hai ca glumesti cu mine, ia, care ar fi aia decenti ? Sunt tare curios sa-i cunosc si eu... Voi astia mai batrani ati cam ramas cu alde Hagi si Popescu-n minte... S-au dus vremurilii alea tati, nu mai sunt...
Un exemplu: joacă cu Goian, care evoluează în Serie B, în loc de Papp, care e titular în Serie A.
Exemplul 2: Ştefan Radu, pe care l-a ignorat până când şi-a băgat şi ăla măciuca şi a zis că nu mai vine.
Exemplul 3: Maxim, care rupe norii la Stuttgart, iar la Naţională e rezervă
spre deosebire de
Exemplul 4: Stancu, rezervă la o echipă de căcat din Turcia, dar titular incontestabil la naţională.

În fine, putem discuta o lună, e clar că fiecare o ţine pe-a lui.
Pretene, tu ai 3-4 jucatori care sunt decenti, atat! Il ai pe Stefan Radu, il ai pe Chiriches, 2 fundasi (si hai, treaca de la mine ca a facut 4-5 meciuri bune la Stuttgart) si Maxim la mijloc. Il mai ai pe Marica in atac, da` ce te faci cu el ca asta nu mai poate decat maxim 2 ani si oricum ai lua-o, in cel mai bun caz e un jucator decent. Cu cine dracu vrei ma sa faci performanta ? Eu despre asta vorbesc... Voi vorbiti aici de marele esec ca am ajuns sa ne multumim cu baraju`... Pretini si tovarasi dragi, ziceti bogdeaproste ca macar mai ajungem si aici ca la ce pamant de jucatori avem, e greu la deal...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de ady_azzuro » 27 Oct 2013, 13:47

genial la Piti mi se pare ca a facut unii jucatori care practic n-aveau echipa de club sau nu jucau deloc, gen Torje si Marica sa joace excelent la nationala.
Asta inseamna sa fi selectioner, sa-ti faci jucatorii sa joace pt tricolor, chiar daca trec printr-o perioada dificila la club. Pana una alta, Piti a fost singurul care ne-a facut sa mai scoatem capul pe la turneele finale fara Hagi si Popescu. Iordanescu, Razvan Lucescu si partial Hagi si Boloni n-au reusit. Chiar nu cred ca merita atatea critici, chiar daca pierdem la baraj...

declaratia de mai jos e de referinta (iunie 1998), cam la asta se rezuma comportamentul unor asa zisi fani ai echipei nationalei si a presei...

[youtube][/youtube]

ozzy

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de ozzy » 31 Oct 2013, 14:59

Moamăăă...Bănel Nicoliță, Cociș și Marius Niculae, bombele lui Pițurcă pentru barajul cu Grecia :up:

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de rhadookoo » 31 Oct 2013, 15:01

Banel macar joaca la o echipa care se afla pe locul 4 in Franta, a fost titular in ultimul lor meci. Despre ceilalti doi insa nu mai e nimic de spus.

ozzy

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de ozzy » 31 Oct 2013, 15:05

ady_azzuro scrie:genial la Piti mi se pare ca a facut unii jucatori care practic n-aveau echipa de club sau nu jucau deloc, gen Torje si Marica sa joace excelent la nationala.
Nicăieri în lumea asta un fotbalist care n-are echipă de club nu joacă la echipa națională. Că Pițurcă a avut norc și a dat Marica un gol când ungurii încă mai cântau imnul nu-l face pe el mare antrenor. Iar Torje, sincer, nu știu când a făcut vreun meci mare la națională.

ozzy

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de ozzy » 31 Oct 2013, 15:07

rhadookoo scrie:Banel macar joaca la o echipa care se afla pe locul 4 in Franta, a fost titular in ultimul lor meci. Despre ceilalti doi insa nu mai e nimic de spus.
Adevărul e că Bănel măcar încearcă o:

iuli

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de iuli » 31 Oct 2013, 15:17

si daca ii iese castiga potul cel mare,plus ce cotizeaza respectivii.sa vezi viata pe lituanianca aia.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de anakin » 31 Oct 2013, 21:43

Cu ce o fi mai bun Marius Niculae ca Mutu? Uneori am impresia ca Piturca e in stare de ebrietate cand face convocarile.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de muttley » 31 Oct 2013, 22:02

anakin scrie:Cu ce o fi mai bun Marius Niculae ca Mutu? Uneori am impresia ca Piturca e in stare de ebrietate cand face convocarile.
pai cu multe ... de exemplu nu este accidentat? joaca la echipa de club ? ultimului meci nu dateaza de acum 3 saptamani ? este varf impins ? (nu-mi spune ca si mutu e la fel... la Ajaccio e penal ca varf el poate sa joace doar ca al 2-lea atacant ... sa fie cu fata la poarta) mai vrei argumente pro Niculae? Dar nu o sa fie chemat daca doamne fereste nu se accidenteaza Marica , Stancu sau Gigel.

Selectia e foarte buna ! sigur.... trebuia Mutu , dar multi nu stiu ca noi avem baraj pentru Campionatul Mondial de Fotbal nu de TRAS PE NAS. (acolo sigur ne calificam cu el in echipa....)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de anakin » 31 Oct 2013, 22:32

Si Marius Niculae unde joaca ca varf impins? Sunt covins ca face furori la o echipa de la retrogradare din Ucraina, ca doar nu degeaba e coleg de echipa cu Cocis..

Cate goluri a dat Niculae sezonul asta si cate meciuri a jucat? Am intrat pe eurosport sa vad ceva statistici, de curiozitate (nu stiu cat de actualizat e), si scrie ca a jucat un meci si a dat un gol sezonul asta.. Pai asta e varf pe care sa te bazezi la nationala?

Nu pot sa inteleg cum cineva poate aprecia o astfel de selectie ca fiind utila. Acum urmez si eu logica ta si intreb: Pitzi, tu esti?
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de muttley » 31 Oct 2013, 22:52

anakin scrie:Si Marius Niculae unde joaca ca varf impins? Sunt covins ca face furori la o echipa de la retrogradare din Ucraina, ca doar nu degeaba e coleg de echipa cu Cocis..

Cate goluri a dat Niculae sezonul asta si cate meciuri a jucat? Am intrat pe eurosport sa vad ceva statistici, de curiozitate (nu stiu cat de actualizat e), si scrie ca a jucat un meci si a dat un gol sezonul asta.. Pai asta e varf pe care sa te bazezi la nationala?

Nu pot sa inteleg cum cineva poate aprecia o astfel de selectie ca fiind utila. Acum urmez si eu logica ta si intreb: Pitzi, tu esti?
Dar Mutu e om sa te bazezi pe el??

Echipa lu' Niculae nu e pe ultimul loc un Ucraina si nici la retogradare (are 7 pcte peste primul loc retrogradabil) ! a jucat titular in ultimele 2 meciuri si a dat gol. Mai exact Niculae in 2 meciur ai facut mai mult decat Mutu in ultimele 6 luni. Dar e nevoie de Adrian ! mai are trei pi**e de f***t in Romania ! numai bine daca era chemat... avea timp.

Toti antrenorii astia sunt niste dobitoci !! Cum de nu il baga ei pe Mutu? al dracu jucator lucrat de antrenori e asta....

Iar ca varf impins si titular jucam cu Marica care in seara asta a dat primul gol in Primera (golul decisiv) ! (nu stiu cum... el era convocat doar ca a fost implicat intr-o combinatie cu piturca )


edit: o noua stire....si Paul Papp se pare ca a facut un meci bun :-D a intrat pe parcursul jocului si a fost "comisarul"-sef la golul Romei.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de ozzy » 01 Noi 2013, 08:43

Mutu, dacă îl legi la ochi și îi legi și mâna dreaptă de piciorul stâng, tot joacă mai bine decât petardele lui Piți.

Iar Papp e clar un zeu, mă. A luat gol până și de la păcălicii ăia de la Roma care au zece victorii din zece meciuri și au o medie de aproape 3 goluri pe meci

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Preliminarii CM 2014

Mesaj de ady_azzuro » 01 Noi 2013, 10:09

Se formeaza prea multe pareri negative si subiective despre un jucator sau altul.
Oare stafful ala de nationala credeti ca nu urmateste jucatorii care sunt in carti pentru convocare?
Nu exclud ca are si Piturca unele interese la jucatori si ia comisioane, dar atat timp cat echipa nationala are rezultate si suntem aproape de mondiale, nu vad rostul sa ne lamentam continuu.
Cel mai bine e sa tragem linie la final si sa vedem ce s-a gresit si daca e necesara schimbarea antrenorului.
Sa te iei de jucatori si antrenori cu 2 pasi inainte de mondial mi se pare penibil...


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Închis