Romania - Ungaria

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de DeuxEx » 07 Sep 2013, 00:57

Estonia - Olanda 2-2
Turcia - Andorra 5-0

Estonienii sunt pe val, iar ultimul meci il jucam cu ei, daca nu ma insel... Turcii au facut o demonstratie de forta impotriva Andorrei. De remarcat hattrick-ul lui Umut Bulut! Turcii si-au revenit din pumni sub noua domnie a imparatului Fatih Terim!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

FreakBoy

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de FreakBoy » 07 Sep 2013, 01:13

Ba vere, imi zicea mie Cojo, demult, ca "fraieri ca astia trebuie omorati, nu batuti... ca daca nu-i omori, strica si pe altii".
Mie mi se pare extraordinar ca, in timpurile noastre, niste fraieri mai vorbesc de "bozgori", la fel cum alti fraieri mai vorbesc de ungaria mare(cu toate ca aia sunt putini dar sunt promovati de maimutoii din presa... de la fraieri pentru fraieri)... mai ales ca noi avem milioane de romani plecati sa munceasca prin alte parti.
s9k3k3, am repetat cuvantul special sa te prinzi... ca sa nu ramai fraier si sa nu stii la cine m-am referit!

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de anakin » 07 Sep 2013, 01:45

O seară fantastică, a fost mult mai bine decât mă așteptam! Atmosferă superbă în tribune, s-a cântat imnul de 3-4 ori, s-au făcut valuri și s-a scandat non-stop. Pe teren nu mai zic, am fost cu 10 clase peste unguri, putea să fie lejer un 4-5 la 0. Marica nu cred că putea juca mai bine astă seară, deci un plus și pentru Piți care l-a băgat titular în pofida contestatarilor! M-a dezamăgit totuși Maxim, mă așteptam la mai mult de la el după cum a jucat în ultima etapa din Germania, dar asta e, important e că și-au făcut treaba colegii și pentru el.

Una peste alta un rezultat perfect, care ne dă speranțe mari pentru calificarea la baraj. Sper să fim la fel de bucuroși și după meciul de marți cu turcii.


P.S. Pe stadion, o parte din suporterii noștri au fost mai cretini decât ungurii! Au aruncat cu torțe pe teren și s-au bătut între ei (Cred că dinamuiștii și steliștii).
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de muttley » 07 Sep 2013, 02:53

Nu vreau sa il laud pe PIturca.... chiar daca a facut mutari bune si un prim 11 echilibrat. Astept meciul cu Turcia ! pentru ca prea multe laude strica. Sa luam noi un punct si e bine.....

oricum echipa a practicat un joc bun ! mi-a adus aminte de meciul cu turcia din tur cand am facut un meci tactic la cel mai inalt nivel.
I-am surprins pe unguri ca am jucat cu 2 varfuri ! au fost momente cand stancu juca pe linie cu marica ! practic un 4-2-2-2......
Imi pare rau de meciul din tur cu bozgorii.... cand toata presa romaneasca (in special "iubitul" de ivanovici) au facut o atmosfera proasta ! au inceput cu titluri "daca nisti pe astia ! daca nici acum" plus Mutu care facea pe desteptu'.

Cred ca daca aveam atmosfera asta ii bateam si in tur tot cu 3-0...... un alt factor a fost lipsa publicului !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

iuli

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de iuli » 07 Sep 2013, 09:21

un,doi,trei ne-am pisat pe ei!!!
atata ura cata am vazut la indvizii maghiari care au venit la meci n-am vazut in viata mea,nu e normala atitudinea asta si victoria m-a facut sa ma simt mandru.eu stiu ca sint si unguri care nu impartasesc opinia celor 2000 de huligani,dar sint putini.cam 70% din unguri ne considera natiune inferioara si ne jignesc mereu,aseara le-am adus aminte cine e Romania.

ozzy

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de ozzy » 07 Sep 2013, 13:03

Eu zic sa nu va mai amagiti cu gandul ca ungurii sunt rai si noi suntem buni. Singurul motiv pentru care "ultrasii" romani nu fac la fel cand merg in Ungaria este ca nu au sange in instalatie. Ultrasii nostri sunt buni doar pe aici cand e sa sara cate zece pe unul.
Iar meciul a fost decis de o eroare grava in apararea ungurilor si de o executie norocoasa a lui Pintilii. De la 2-0 e usor sa joci, mai ales ca nici ungurii nu sunt chiar cei mai mari fotbalisti ai planetei.
Pe marele Piturca l-am vazut de ce e in stare cand l-a scos pe Maxim, lasandu-l in teren pe Stancu. Nu mai spun ca in echipa asta Mutu ar avea loc si legat cu un picior la spate.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de FanStiinta » 07 Sep 2013, 13:13

ozzy scrie:Eu zic sa nu va mai amagiti cu gandul ca ungurii sunt rai si noi suntem buni. Singurul motiv pentru care "ultrasii" romani nu fac la fel cand merg in Ungaria este ca nu au sange in instalatie. Ultrasii nostri sunt buni doar pe aici cand e sa sara cate zece pe unul.
Iar meciul a fost decis de o eroare grava in apararea ungurilor si de o executie norocoasa a lui Pintilii. De la 2-0 e usor sa joci, mai ales ca nici ungurii nu sunt chiar cei mai mari fotbalisti ai planetei.
Pe marele Piturca l-am vazut de ce e in stare cand l-a scos pe Maxim, lasandu-l in teren pe Stancu. Nu mai spun ca in echipa asta Mutu ar avea loc si legat cu un picior la spate.
sunt total de acord cu tine.. am innebunit de nervi cand am vazut ca l-a pastrat pe Stancu in teren..

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de muttley » 07 Sep 2013, 13:18

ozzy scrie:Eu zic sa nu va mai amagiti cu gandul ca ungurii sunt rai si noi suntem buni. Singurul motiv pentru care "ultrasii" romani nu fac la fel cand merg in Ungaria este ca nu au sange in instalatie. Ultrasii nostri sunt buni doar pe aici cand e sa sara cate zece pe unul.
Iar meciul a fost decis de o eroare grava in apararea ungurilor si de o executie norocoasa a lui Pintilii. De la 2-0 e usor sa joci, mai ales ca nici ungurii nu sunt chiar cei mai mari fotbalisti ai planetei.
Pe marele Piturca l-am vazut de ce e in stare cand l-a scos pe Maxim, lasandu-l in teren pe Stancu. Nu mai spun ca in echipa asta Mutu ar avea loc si legat cu un picior la spate.
Pai maxim s-a sufocat ! era ca o leguma.

Si Stancu era obosit dar a fost trecut varf unde nu are prea mult de alergat. Plus ca schimbarea cu maxim a fost inspirata ! Cel care a intrat a facut 3-0. (practic toti cei care au intrat pe teren dupa pauza au avut sansa sa dea gol.... daca nu ma insel si Hoban a avut o minge pe la 25 M care a dat cu ea pe langa poarta)

A facut cele mai logice schimbari ! nu poti scoate un varf cand tu ai 2 jucatori pe benzi care nu mai pot sa alerge... cand ai 4 jucatori obositi (Marica , Maxim , Torje , Stancu) trebuie in primul rand sa bagi oameni proaspeti pe benzi care sa sustina atat apararea cat si atacul... iar din cei 4 Stancu arata cel mai bine . Nu putea sa ii pastreze pe Marica , Torje si Maxim pentru ca avem nevoie de ei si in meciul cu Turcia ! Iar mutarea lui Stancu varf a fost una normala.... pt ca el mai mult ca sigur nu o sa joace cu Turcia ! O sa fie bagat in a 2-a in locul lu' Marica.

Atat maxim cat si torje prin min 55 nu prea mai puteau sa alerge.... in aparare ajungeau foarte greu au si fost 5 minute cand ungurii au avut o posesie buna.
Cat de Mutu :laughing: .... daca fac astia o sectie de tras pe nas ! Mutu in acest moment ar face numai rau la echipa nationala. Figurile lui de vedeta expirata ii fac pe jucatori sa nu joace lejer !

El e principalul vinovat pentru egalul din Ungaria... tot scandalul facut de el si promovat de amicul sau Grasanovici au facut ca atmosfera sa fie una extrem de proasta.
De ce fara Mutu am castigat? iar cu el ne facem mereu de ras? Pe el il dau aia afara de la Ajaccio ... de la inceputul campionatului pana acum a atins de 10 ori mingea ! Schimbat in min 55 ca ultimul prost.

Mutu mai poate sa joace la echipa nationala de tras pe nas ! in rest e o leguma proasta ! care tot comenteaza dar din pacate nu mai face nimic.

Sigur din noroc a dat Marica golul.... adica chiar sunt dezamagit de el ! ce cauta el sa faca pressing la fundasul central maghiar? la fel si Pintilii...... cum dracu sa isi permita sa traga de la 25 m? (trebuia schimbat)

Plus alte 4 ocazii de gol ratate ! ...... am avut mare noroc ca am castigat cu 3-0. Cred ca un egal era mai echitabil.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de FanStiinta » 07 Sep 2013, 14:35

s9k3k3 scrie:
ozzy scrie:Eu zic sa nu va mai amagiti cu gandul ca ungurii sunt rai si noi suntem buni. Singurul motiv pentru care "ultrasii" romani nu fac la fel cand merg in Ungaria este ca nu au sange in instalatie. Ultrasii nostri sunt buni doar pe aici cand e sa sara cate zece pe unul.
Iar meciul a fost decis de o eroare grava in apararea ungurilor si de o executie norocoasa a lui Pintilii. De la 2-0 e usor sa joci, mai ales ca nici ungurii nu sunt chiar cei mai mari fotbalisti ai planetei.
Pe marele Piturca l-am vazut de ce e in stare cand l-a scos pe Maxim, lasandu-l in teren pe Stancu. Nu mai spun ca in echipa asta Mutu ar avea loc si legat cu un picior la spate.
Pai maxim s-a sufocat ! era ca o leguma.

Si Stancu era obosit dar a fost trecut varf unde nu are prea mult de alergat. Plus ca schimbarea cu maxim a fost inspirata ! Cel care a intrat a facut 3-0. (practic toti cei care au intrat pe teren dupa pauza au avut sansa sa dea gol.... daca nu ma insel si Hoban a avut o minge pe la 25 M care a dat cu ea pe langa poarta)

A facut cele mai logice schimbari ! nu poti scoate un varf cand tu ai 2 jucatori pe benzi care nu mai pot sa alerge... cand ai 4 jucatori obositi (Marica , Maxim , Torje , Stancu) trebuie in primul rand sa bagi oameni proaspeti pe benzi care sa sustina atat apararea cat si atacul... iar din cei 4 Stancu arata cel mai bine . Nu putea sa ii pastreze pe Marica , Torje si Maxim pentru ca avem nevoie de ei si in meciul cu Turcia ! Iar mutarea lui Stancu varf a fost una normala.... pt ca el mai mult ca sigur nu o sa joace cu Turcia ! O sa fie bagat in a 2-a in locul lu' Marica.

Atat maxim cat si torje prin min 55 nu prea mai puteau sa alerge.... in aparare ajungeau foarte greu au si fost 5 minute cand ungurii au avut o posesie buna.
Cat de Mutu :laughing: .... daca fac astia o sectie de tras pe nas ! Mutu in acest moment ar face numai rau la echipa nationala. Figurile lui de vedeta expirata ii fac pe jucatori sa nu joace lejer !

El e principalul vinovat pentru egalul din Ungaria... tot scandalul facut de el si promovat de amicul sau Grasanovici au facut ca atmosfera sa fie una extrem de proasta.
De ce fara Mutu am castigat? iar cu el ne facem mereu de ras? Pe el il dau aia afara de la Ajaccio ... de la inceputul campionatului pana acum a atins de 10 ori mingea ! Schimbat in min 55 ca ultimul prost.

Mutu mai poate sa joace la echipa nationala de tras pe nas ! in rest e o leguma proasta ! care tot comenteaza dar din pacate nu mai face nimic.

Sigur din noroc a dat Marica golul.... adica chiar sunt dezamagit de el ! ce cauta el sa faca pressing la fundasul central maghiar? la fel si Pintilii...... cum dracu sa isi permita sa traga de la 25 m? (trebuia schimbat)

Plus alte 4 ocazii de gol ratate ! ...... am avut mare noroc ca am castigat cu 3-0. Cred ca un egal era mai echitabil.
nu intelesesi nimic din mesajul lui ozzy :)-

Casual
senior
senior
Mesaje: 327
Membru din: 22 Sep 2005, 12:36

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de Casual » 07 Sep 2013, 15:06

[youtube][/youtube]

Inceputul meciului

[youtube][/youtube]

Ungurii in Centrul Vechi

[youtube][/youtube]

Ungurii in Centrul Vechi (2)

[youtube][/youtube]

Ungurii pe stadion

[youtube][/youtube]

Unguri vs. jandarmi

Imagine

Banner capturat de la Ujpest
Last edited by Anonymous on 07 Sep 2013, 16:49, edited 2 times in total.
Motiv: am pus tagurile youtube

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de DeuxEx » 07 Sep 2013, 16:12

Ma intreb de ce nu l-a bagat pe Gigel Bucur. E clar cel mai in forma atacant roman al momentului! In plus, ii fugarea putin pe fundasii maghiari. Cred ca l-a bagat pe Hoban ca sa-l acomodeze cu un meci oficial, in perspectiva ca va trebui sa-l bage titular in meciul cu turcii.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de Dtristan » 07 Sep 2013, 18:03

Doryn si S9k3k3...eu zic ca la unn meci de aceasta factura se analizeaza din pct de vedere patriotic si nu fotbalistic....
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

DoRyN

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de DoRyN » 07 Sep 2013, 18:17

Ma mai uitai odata sa vad daca eu am scris ceva pe subiectul asta si nu gasii! Nu stiu ce vrei sa zici in mesajul de mai sus.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de stuparu_alexandru » 07 Sep 2013, 19:01

super meci. si in peluza a fost frumos, pacat de idiotii aia de stelisti si dinamovisti. Cand faceau ravagii bozgorii prin centrul vechi n-au fost asa de smardoi... pe urma numai figuri. nu stiu cum s-a auzit la TV, dar cand s-a cantat imnul , a fost incredibil.

meci reusit, sa vedem cu turcia acum.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: Romania - Ungaria

Mesaj de Dtristan » 07 Sep 2013, 19:25

DoRyN scrie:Ma mai uitai odata sa vad daca eu am scris ceva pe subiectul asta si nu gasii! Nu stiu ce vrei sa zici in mesajul de mai sus.


Scuze moi....din greseala....
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Închis