Romania - Turcia, 10.09.2013

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

ce facem cu Turcia?

Poll ended at 13 Sep 2013, 01:05

victorie
8
40%
egal
10
50%
infrangere
2
10%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de romaad » 10 Sep 2013, 22:12

`God, cum sa il bagi pe "puiul fara cap" de Popa? Si mai jucam acum si practic fara atacant centrl ca pe B Stancu nu il putem pune la socoteala.

JustME

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de JustME » 10 Sep 2013, 22:33

mai bine nu intrebam de Maxim.. foarte slab azi.

ozzy

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de ozzy » 10 Sep 2013, 22:58

Avem echipă, avem antrenor, avem de toate. Numai să dăm gol la prima fază.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de romaad » 10 Sep 2013, 22:59

se duse si calificarea asta. Mi-e greu sa cred ca vom recupera 7 goluri la golaveraj in ultimele doua meciuri. Nu-mi fac iluzii ca Turcia nu va bate Olanda in ultima etapa.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de muttley » 10 Sep 2013, 23:00

popa ala e cea mai mare panarama de jucator din romania. exceptand sutul (tras prost) ....... nu a facut nimic. Pacat ! oricum in repriza a 2-a am aratat mai bine.
Maxim ala e prea fantezist sa nu zic cretin.... a ratat cateva oportunitati mari. Oricum se vede ca o diferenta de valoare clara intre noi si ei. Hoban a jucat bine dar nu e Bourceanu ! iar Pintilii fara ala e degeaba.

Se putea mai mult dar nu e o tragedie ! Turcia sa se califice trebuie sa bata tot ! la fel si Ungaria. Ambele echipe au nevoie de 6 puncte din 2 meciuri. Nu prea cred eu ! sincer cred ca turcii nu o pot bate pe Estonia in deplasare.
Olanda acasa nu poate sa piarda cu Ungaria (maxim un egal ! dar ungurii au nevoie de victorie) iar Turcia poate sa bata Olanda dar greu!

Sper sa nu incepem acum cu "DEMISIA !" si injuraturi ! pt ca suntem in grafic !!!! chair foarte bine. Avem 4 puncte cu Ungaria si 3 cu turcia ! noi trebuie sa ne castigam meciurile ! iar daca o facem la diferenta de 6-7 goluri nu avem cum sa ratam barajul.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de blue ray » 10 Sep 2013, 23:05

Pițircă mai bine-l bagă-n teren pe fiu-său decât de Bogdan Stancu. Mai prost decât Stancu nu se poate (am în vedere întreaga lui evoluție la națională, nu doar meciul de azi).

Una peste alta, șanse mai sunt. Depindem de alții, e drept, dar șansele sunt reale.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de muttley » 10 Sep 2013, 23:09

blue ray scrie:Pițircă mai bine-l bagă-n teren pe fiu-său decât de Bogdan Stancu. Mai prost decât Stancu nu se poate (am în vedere întreaga lui evoluție la națională, nu doar meciul de azi).

Una peste alta, șanse mai sunt. Depindem de alții, e drept, dar șansele sunt reale.
Nici nu avem un numar 9 (exceptand Marica). Sansele sunt foarte mari ! Practic noi trebuie sa ne castigam meciurile la diferenta mare (lucru posibil). Ne batem de la egal la egal cu Turcia ! Ungaria este scoasa din lupta ! Pentru ca e imposibil sa bata in Olanda ! Ei au nevoie de victorie ! cu un egal sunt eliminati.
Turcia si daca bate pe Olanda nu e sigura de calificare pentru ca noi daca dam multe cu Andorra si Estonia ne calificam. Sa nu uitam ca Turcia are acest golaveraj pentru ca a jucat ambele meciuri cu Andorra. Hai sa punem si la noi +4-5 goluri din meciul retur cu Andorra plus alte 3-4 goluri cu Estonia ! si suntem acolo.

(si asa ! imi e foarte greu sa cred ca Turcia poate bate pe Olanda ! sigur se motiveaza foarte bine fiind meci decisiv dar Olanda are de aparat o istorie ! )
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Masive

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de Masive » 10 Sep 2013, 23:11

Turcii vor juca pe viata si pe moarte urmatoarele meciuri. O nationala cu curaj si atitudine! Bravo lor!

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de hanky panky » 10 Sep 2013, 23:14

s9k3k3 scrie:
blue ray scrie:Pițircă mai bine-l bagă-n teren pe fiu-său decât de Bogdan Stancu. Mai prost decât Stancu nu se poate (am în vedere întreaga lui evoluție la națională, nu doar meciul de azi).

Una peste alta, șanse mai sunt. Depindem de alții, e drept, dar șansele sunt reale.
Nici nu avem un numar 9 (exceptand Marica). Sansele sunt foarte mari ! Practic noi trebuie sa ne castigam meciurile la diferenta mare (lucru posibil). Ne batem de la egal la egal cu Turcia ! Ungaria este scoasa din lupta ! Pentru ca e imposibil sa bata in Olanda ! Ei au nevoie de victorie ! cu un egal sunt eliminati.
Turcia si daca bate pe Olanda nu e sigura de calificare pentru ca noi daca dam multe cu Andorra si Estonia ne calificam. Sa nu uitam ca Turcia are acest golaveraj pentru ca a jucat ambele meciuri cu Andorra. Hai sa punem si la noi +4-5 goluri din meciul retur cu Andorra plus alte 3-4 goluri cu Estonia ! si suntem acolo.

(si asa ! imi e foarte greu sa cred ca Turcia poate bate pe Olanda ! sigur se motiveaza foarte bine fiind meci decisiv dar Olanda are de aparat o istorie ! )

din ce ziceau comentatorii
se exclud golurile cu ultima clasata
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de DeuxEx » 10 Sep 2013, 23:18

Am jucat foarte slab! Mi se pare de un cretinism iesit din comun sa joci cu scheme si pase cu calcaiul atunci cand tu esti condus si mai ai 15 minute de joc. Toata Nationala (cu mici exceptii) nu a fost conectata la miza acestui joc. E clar ca Piturca a incercat sa scoata un punct la mica ciupeala si nu i-a iesit. Nationala a avut un sigur obiectiv azi - sa scoata 1 punct cu turcii. Si cum mentalitatea jucatorilor si tehnicienilor romani inca nu a ajuns in secolul XXI, am dat vrabia din mana pe cioara de pe gard.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de Thunder99 » 10 Sep 2013, 23:19

Masive scrie:Turcii vor juca pe viata si pe moarte urmatoarele meciuri. O nationala cu curaj si atitudine! Bravo lor!
Pana una alta, au trecut doar 11 ani de cand au luat locul 3 la mondial, cea mai buna performanta din istoria lor. Noi si la 15 ani de la cea mai mare performanta din istorie am avut o echipa puternica, deci nu e de mirat. La nationala noastra ar trebui sa va asteptati la rezultate bune cand vom avea mijlocasi de categoria fundasilor si un atacant mai de doamne ajuta care s-o bage-n poarta.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de muttley » 10 Sep 2013, 23:23

Aia sunt cretini !! se exclud punctele cu ultima clasata in stabilirea primelor 8 echipe calificate la baraj ! pt ca exista o grupa da 5 echipe.

Adrian Cheltuitoru e cel mai cretin comentator din romania ! nici macar regulile de baza ale fotbalului nu le cunoaste da pai regulile de departajare a echipelor. La meciul cu Ungaria zicea ca primul criteriu e meciul direct. Nu inteleg ce dracu e asa greu sa dai un search pe google !!!
The ranking in each group is determined as follows:[3]
a) greatest number of points obtained in all group matches;
b) goal difference in all group matches;
c) greatest number of goals scored in all group matches.
Nu vreau sa gasesc scuze ! dar este evidenta diferenta de valoare intre noi si ei ! Nu trebuie sa ne ascundem. Exceptand Chiriches , Marica si Rat.... ceilalti jucatori sunt foarte slabi. Si daca ii comparam pe acestia post pe posta suntem in dezavantaj.... ei il au pe Yilmaz care da 8-9 goluri in UCL iar noi pe Marica care da 8-9 goluri in cantonamentul lui Dinamo.
Si nu in ultimul rand ! am avut si putin ghinion.... aceea bara a lui Tanase putea sa fie gol... practic fundasul central sa sincronizat perfect cu mingea... daca sarea cu 0.01 sec mai devreme sau mai tarziu mingea intra in poarta... plus bara lu' Popa si de ce nu lovitura de cap a lui Goian ! care daca se intampla acum 4-5 ani era gol.... asa nu a mai reusit sa plaseze mingea... ( se vede varsta in miscarea lui)


edit: un alt motiv de dezamagire (personala) este ca am baut atata bere degeaba......

edit2: in acest moment Belarus - Franta este 2-2.... francezii sunt la al 6-lea meci fara victorie (nu vreau sa-mi imaginez ce era daca ne aflam noi in aceasta situatie... avand in vedere ce jucatori au francezii... care sunt aproape sa nu fie capi de serie ! sansa este foarte mare)

edit3: 2-3 pt Franta ! dar tot nu sunt siguri de pozitia a 4-a in clasamentul capilor de serie... am sa revin dupa ora 00:00 cu situatia in clasamentul fifa.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de blue ray » 10 Sep 2013, 23:43

Pițurcă la conferință: dacă nu marchezi, nu câștigi. Câtă înțelepciune... ar mai fi de zis iarba e verde, cerul e albastru, apa e incoloră și inodoră, etc...

In plus i se pare că Stancu a fost util azi. De neînlocuit, aș zice.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de anakin » 10 Sep 2013, 23:46

Asta e, s-a vrut, dar nu s-a putut. Ăsta-i nivelul, trebuie să recunoaștem. Nu avem față de mondiale.

Există încă șanse teoretice, dar mi-e foarte greu să cred că turcii nu vor câștiga cu Olanda în ultimul meci. Nu cred că ungurii vor câștiga cu Olanda, dar turcii câștigă 100%. Au devodit de nenumărate ori cât de bine joacă sub presiune, în momente decisive.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Turcia, 10.09.2013

Mesaj de muttley » 10 Sep 2013, 23:58

In opinia mea... Stancu a jucat foarte bine in repriza a 2-a. A recuperat 2 mingi din care am avut 2 situatii bune ... plus a facut o faza buna in partea stanga cand a intrat in centru dar nu a fost atent la sut plus alte 2-3 faze prin careu in care s-a descurcat binisor. Sa nu uitam ca el a fost la baza fazei in care a fost penalty plus faza golului anulat (care a fost la limita :)( )

In prima repriza a jucat slab , dar toata echipa a jucat asa.

edit: din cate inteleg de la TV ! Terim pleaca dupa aceasta dubla. Mama lui de turc... nu putea sa plece dupa meciul cu Andorra :)(

Oricum daca pleaca ! este un plus pt meciurile cu Estonia si Olanda ! EU NU CRED CA TURCIA BATE IN ESTONIA ! eu acolo imi pun baza !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Scrie răspuns