[Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 17 Noi 2013, 15:05

A, și mai am o întrebare pentru meseriașii ăștia care-l înțeleg mereu pe genialul Piți: am înțeles că Mutu nu merită să fie convocat, că nu joacă la echipa de club. Dar Lobonț pe la ce echipă mai joacă?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de muttley » 17 Noi 2013, 15:14

:-D Lobont joaca la roma ! si este considerat al 3-lea portar al nationalei. Dupa cum banuiesc ca esti informat la meciul cu Grecia .. Tatarusanu era accidentat si Piturca a ales intre Lobont si Panti. A mers pe mana lui Lobont pentru ca are experienta. Plus ca Bogdan Lobont e un foarte bun jucator de vestiar... el nu se duce cu curve la sprituri inainte de meciuri si nici nu trage pe nas.

Iar la meciul de la Atena ! Bogdan a aparat bine ! Nu avea ce face la goluri plus ca a mai scos 2.... dar cu siguranta nu merita sa fie convocat. Era bun Mutu (care vad ca mai nou o arde cu photoshopu'... e tovarash cu aia de pe FB de la Ajica).
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 17 Noi 2013, 15:22

s9k3k3 scrie::-D Lobont joaca la roma ! .
Băi, eu te-am întrebat la ce echipă joacă, apără, nu în al cui lot este.
Last edited by ozzy on 17 Noi 2013, 22:00, edited 1 time in total.
Motiv: Lasa asa

ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 17 Noi 2013, 15:30

Iar dacă pe Piți îl deranjează atât de tare băutura și panaramele, atunci Dodel n-ar trebui să pupe lotul nici la meciurile amicare cu Malta. :-D

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de DeuxEx » 17 Noi 2013, 15:43

Putea Piturca sa-l convoace si pe Hagi. Oricum , daca juca 10 minute la capacitatea care o avea pe finalul carierei, juca de 10 ori mai bine decat Dodel :lol:

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de muttley » 18 Noi 2013, 04:47

comparatia cu dodel nu-si are rostul. Decat ala jucam si noi mai bine. Ala are o singura calitate ! face bine faza defensiva dar in meciul cu Grecia a facut pe ma**
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 18 Noi 2013, 10:36

168937_168937_mutu_mr_bean_piturca.jpg
Mă rog, mie mi se pare că Mutu a mers cam departe cu obrăznicia de data asta, Mr. Bean merita mai mult respect

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de muttley » 18 Noi 2013, 10:46

prea departe? cum ? Nu cred. Nu a mers el prea departe atunci cand a tras pe nas ca ultimul om sau cand se juca cu sibutramina (accidental :)( ). Mutu e un jucator de viitor ! un bun exemplu pentru cei mici ! mai ales pentru cei talentati care vor sa afle cum pot sa-si distruga cariera.

Drogatul de Mutu e cel mai bun exemplu al proverbului "branza buna in burduf de caine" sa speram ca nu o sa mai avem astfel de persoane in fotbalul romanesc (pacat de talentul lor)


Sa revin la subiect.... se speculeaza ca o sa jucam cu 2 varfuri (Niculae si Marica). Destul de interesant ... si in Grecia am avut ocazia unor centrari de pe flancuri dar din pacate aveam prea putini oameni in careu ! ... acum cu 2 pivoti poate o sa avem mai mult succes.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de Nea Marin » 18 Noi 2013, 11:35

Era o gluma... :laughing:
Ozzy, esti prea subtil... :lol:
STIINTA SUNTEM NOI !

ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 18 Noi 2013, 16:40

Senzațional! Pițurcă zice că și la Atena a jucat ofensiv :laughing:
Asta ca să știți la ce să vă așteptați mâine, când va juca din nou ofensiv.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de cortinadampezzo » 18 Noi 2013, 16:54

Romani suntem
Daca nu ne calificam
" Lasa domne ca si asa nu aveam sanse mari la campionat, lotul e tanar, echipa nu e omogena, lasa... mai bine ca nu ne-am calificat"
Daca ne calificam
" Super Dumnezeul Piturca a ales combinatia castigatoare, a riscat si a castigat, Romania merge acolo unde ii este locul ... la campionat "

ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 19 Noi 2013, 14:49

Mă duc diseară la stadion. De dragul atmosferei, sper că vom asista la un miracol, deși mi-e foarte greu să cred asta. În orice caz, pentru 90 de minute o să uit și cine e pe bancă și cine e în teren. Hai România! :up:

iuli

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de iuli » 19 Noi 2013, 14:51

in 40 min plec si eu. :)(
HAI ROMANIAAAAAAAAAAAAAA!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de SLH » 19 Noi 2013, 14:52

Ne vedem la stadion!
Nu stiu de ce, dar eu sunt optimist.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de gsm » 19 Noi 2013, 15:12

SLH scrie: Nu stiu de ce, dar eu sunt optimist.
in meciurile cruciale ne-am mobilizat de fiecare data.

Scrie răspuns