[Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

[Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de anakin » 10 Noi 2013, 01:55

Imagine vs. Imagine

Vineri, 15 noiembrie, ora 21:45, Romania TV


Dupa 12 ani de asteptare, Romania joaca din nou un baraj pentru calificarea la Mondiale. Ca si ultima data, cu Slovenia, curentul e in general optimist cu privire la calificare. Ramane de vazut daca se va repeta povestea de atunci, sau vom avea taria de caracter si valoarea necesare sa trecem de Grecia.

Primul meci se joaca la Atena, pe stadionul lui Olympiacos, iar asta va fi un avantaj pentru noi. Presiunea mai mare e pe ei, grecii sunt obligati sa iasa mai mult la atac in fata propriilor suporteri, in timp ce noi, la cum il stim pe Piti, vom adopta o tactica de asteptare si contraatac. Avand in vedere stilul de joc al ambelor echipe si forta ofensiva, prevad un egal anost, gen 0-0 sau 1-1 in primul meci.

S-au anuntat si loturile celor 2 echipe:

http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/ei-t ... 12968.html

http://sptfm.ro/2013/11/08/grecii-au-an ... u-romania/

Loturi relativ apropiate ca valoare in opinia mea, insa grecii sunt favoriti prin prisma faptului ca au mai multi jucatori cu experienta care joaca deja in campionate tari de ani buni. Asta le da si un plus de omogenitate la echipa nationala, pentru ca joaca deja impreuna de mult timp la loturile nationale. La noi, Pitzi nu se dezminte si ii convoaca pe Cocis si Marius Niculae.. Cocis care chiar si el recunoaste ca nu se astepta sa fie convocat, pentru ca a jucat foarte prost in ultima vreme. Si vorbim aici de o echipa de pluton din campionatul ucrainian..
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de Florin-UCV » 10 Noi 2013, 03:12

Informatie pe surse - Intalnire de taina in aceasta seara la Perinita intre mititelu, Mircea Sandu si Piturca. S-a disutat despre convocarea lui Dorel si naturalizarea lui Michael Baird. Continua negocierile la aceasta ora, inca nu s-a ajuns la o intelegere, se pare ca li s-au sustras portofelele lui Nasu si lui Piti, cei doi nemaiputand sa achite nota de plata (s-a servit deja celebra ciorba de Perinita)

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ady_azzuro » 10 Noi 2013, 03:23

CALIFICAREEE :up:
Batem in Grecia cu 1-0, iar la Bucuresti facem 0-0 si ne calificam :cool:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de muttley » 10 Noi 2013, 19:45

al 3-lea meci consecutiv cand stancu da gol... are 4 goluri in 3 meciuri. Sper sa-l tina !!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de romaad » 10 Noi 2013, 20:56

lucrurile nu merg prea bine, Chiriches s-a rupt si nu a mai fost nici macar convocat.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de muttley » 10 Noi 2013, 21:32

romaad scrie:lucrurile nu merg prea bine, Chiriches s-a rupt si nu a mai fost nici macar convocat.
e gaman o: ... oricum fata de cal e o pierdere !! o sa joace Goian - Gardos !! daca unu o pateste intra gaman :)( (Cu Gaman in aparare... fac greci colaveraj cu noi :lol: )

Pacat.... toate mergeau destul de bine. Nu il inteleg pe fata de cal... de ce nu s-a protejat. Pana la urma lasa-l sa dea gol dar nu risca sa te accidentezi inaintea unui baraj.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de Copacul » 10 Noi 2013, 21:38

Pai inteleg ca el era ala care voia sa dea gol...
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de muttley » 10 Noi 2013, 21:40

Copacul scrie:Pai inteleg ca el era ala care voia sa dea gol...
din pacate am ceva probleme si nu pot sa vad videos , dar daca e asa ! atunci tot el e vinovat :)( ! Gol ii trebuia lui inaintea barajului. :lol:

daca tot suntem la baraj :) si sunt persoane care cred ca Mutu trebuia sa fie convocat :-D ... m-am gandit sa postez asta :) (exprima perfect carierea marelui "diamant")

[youtube][/youtube]
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 11 Noi 2013, 14:02

Pițurcă a comentat și evoluțiile lui Maxim, care joacă în Bundesliga, la VfB Stuttgart, mai bine decât a reușit până acum s-o facă pentru naționala României:

“Mi s-a părut că s-a exagerat puțin cu Maxim. Bun, e apreciat pentru cornere, lovituri libere, dar eu vreau mult mai mult de la Maxim. Vreau mai mult decât un corner executat în careul advers. Și poate, pentru că are calitate”.
Cred că vă e clar că Maxim va fi rezervă, deoarece nu l-a impresionat pe marele Piți. E bine, în schimb, că l-a impresionat jagardeaua de Stancu, care a dat 3-4 goluri în puternicul campionat turc.

Thunder99

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de Thunder99 » 11 Noi 2013, 14:19

ozzy scrie:Cred că vă e clar că Maxim va fi rezervă, deoarece nu l-a impresionat pe marele Piți. E bine, în schimb, că l-a impresionat jagardeaua de Stancu, care a dat 3-4 goluri în puternicul campionat turc.
Zici de campionatu` ala unde au jucat anonimi ca Drogba, Anelka, Roberto Carlos, Julien Escude, Wesley Sneijder, Guti si multi altii ca ei ? Si aci sunt doar astia recenti...

sorin107

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de sorin107 » 11 Noi 2013, 14:21

ozzy scrie:
Pițurcă a comentat și evoluțiile lui Maxim, care joacă în Bundesliga, la VfB Stuttgart, mai bine decât a reușit până acum s-o facă pentru naționala României:

“Mi s-a părut că s-a exagerat puțin cu Maxim. Bun, e apreciat pentru cornere, lovituri libere, dar eu vreau mult mai mult de la Maxim. Vreau mai mult decât un corner executat în careul advers. Și poate, pentru că are calitate”.
Cred că vă e clar că Maxim va fi rezervă, deoarece nu l-a impresionat pe marele Piți. E bine, în schimb, că l-a impresionat jagardeaua de Stancu, care a dat 3-4 goluri în puternicul campionat turc.

clar. suta la suta o sa joace stancu, mai ales in turul din grecia. linia din spatele lui marica o sa fie: tanase, stancu, torje/nicolita.

ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 11 Noi 2013, 14:24

Faptul că au adus câțiva fotbaliști mari la apusul carierei nu face campionatul turc să se ridice măcar la jumătatea nivelului Bundesligii.
Așa și Hagi a jucat acolo dar asta nu înseamnă decât că Galatasaray era o echipă bună atunci, nu și campionatul în care juca.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de DeuxEx » 11 Noi 2013, 20:48

Hagi a fost primul mare jucator de talie mondiala ajuns in campionatul turc. Si pana acum nu vad niciun jucator de calobrul lui care sa fi ajuns pe acolo...

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de LiviuB » 11 Noi 2013, 22:02

mai dar ce ghinion avem... acum s-a rupt si Tatarusanu...
Chiriches e o pierdere foarte mare... dupa ce ca avem cativa fotbalisti, se mai accidenteaza si aia.

iuli

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de iuli » 11 Noi 2013, 22:17

Livius scrie:mai dar ce ghinion avem... acum s-a rupt si Tatarusanu...
Chiriches e o pierdere foarte mare... dupa ce ca avem cativa fotbalisti, se mai accidenteaza si aia.
nu va fie frica apara Silvica! :)( (grecii au vreunul Chitu?)

Scrie răspuns