[Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Thunder99

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de Thunder99 » 20 Noi 2013, 06:13

Pai cu care jumate din nationala s-a certat ca sunt vreo 3 jucatori (mutu, stefan radu si sapunaru)?
Zici de jucatori cu experienta care au trecut prin niste calificari si turnee finale, uitam cumva ca la ultimele 2 turnee finale ne-a dus Piturca ? Uitam ca la ultimul turneu final tot un praf de echipa aveam si totusi mutulica cu lipsa lui de orgoliu, cu atitudinea lui magistrala si cu mareata lui experienta ne-a trimis acas ca n-a fost in stare sa bata un penalty decat pe centrul portii ? Pana sa ai ce sa inveti de la greci, tre` sa inveti sa joci fotbal, deci suntem departe. o:

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de anakin » 20 Noi 2013, 08:10

In paranteza aia ai uitat sa-i mentionezi pe Chivu, Radoi si Sanmartean.

M-am saturat sa aud placa asta cu marele Piturca care ne-a dus la ultimele doua turnee finale.. Nu zic ca nu a avut niciun merit, dar sa nu uitam contextele in care s-au intamplat toate astea, cu o generatie de care se calificase deja la toate turneele finale pana in 2000 (dupa care a fost dat afara pentru ca era in conflict cu Hagi), iar la campania pentru Euro 2008 cu un Mutu in forma maxima care a iesit golgeterul grupei cu Olanda. Chiar si atunci in campania de calificare Piturca se certase cu Mutu si era cat pe ce sa nu-l mai cheme la nationala, dar a cedat, si tocmai lucrul asta a fost decisiv pentru calificare.

In momentul de fata suntem intr-o situatie mai ingrata ca niciodata, cu prea multi jucatori de baza care lipsesc de la nationala. Nu m-ar mira ca maine, poimaine, sa vedem ca lui Piturca i se trezeste sa nu-l mai convoace nici pe Maxim, ca nu-i convine lui nu stiu ce (deja a dat niste declaratii in presa care sugereaza asta). Nu se mai poate asa ceva, iar cine il mai sustine pe distrugatorul asta de echipe la carma nationalei nu e normal la cap.

Iar legat de penalty-ul pe care l-a ratat imputat lui Mutu, asta e atitudine tipic romaneasca, omul ala a carat in spate nationala cu golurile lui toata campania de calificare, si tot el a marcat golul de 1-0 cu Italia, dintr-o actiune in care putini atacanti reuseau asa ceva. Comite o greseala si imediat ii sare toata tara in cap si il pune la pamant. Baggio (ca tot vorbim de italieni) care a trimis la un metru peste poarta in finala Cupei Mondiale.. Si asta a fost jucator slab si neimportant pentru Italia?
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 20 Noi 2013, 09:17

Grecii sunt doar un pic mai valoroși decât noi, luați individual. Și asta pentru că noi ne permitem să ținem jucători de valoare ca Mutu în afara lotului, pentru că așa vrea jigodia de piți. Ca echipă, sunt cu trei clase peste noi, și asta din simplul motiv că au un antrenor. Calificarea nu s-a pierdut aseară, șansele erau minime, în ciuda atmosferei incredibile pe care au creat-o spectatorii de pe Arena Națională, care s-au dus acolo ca să vadă miracolul, nu ca să-i ceară demisia tembelului, așa cum croncănea el după meci. Calificarea s-a pierdut la Atena prin stilul de joc absolut cretin adoptat de barbugiu și prin faptul că s-a încăpățânat să-l țină pe bancă pe singurul fotbalist din lot. Dacă a fost ceva pozitiv la meciul de aseară a fost tocmai asta, că Maxim a urinat cu presiune pe marele selecționer și i-a demonstrat că e singurul fotbalist din lotul lui care poate să joace fotbal. Nu vă faceți iluzii, tocmai de aceea Maxim va fi și în continuare în linia a doua a naționalei, care se va baza tot pe jagardelele gen Stancu sau Dodel.
Grecia a fost o echipă incredibil de slabă, ca dovadă că a fost suficientă o fentă a lui Maxim pentru ca grecii să-și bage singuri mingea în poartă. Iar în următoarele zece minute, singurele în care am presat cu adevărat, s-a văzut cât de fragili sunt. Am mai spus-o, Mutu, și dacă venea după două sticle de vin, tot făcea mai mult aseară. Dar hei, am uitat că piți vrea să construiască o echipă tânără, așa că poate a fost mai bine că i-a oferit o șansă și acestui tânăr Marius Niculae, o mare speranță a fotbalului românesc, care probabil va exploda peste 5-6 ani.

ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 20 Noi 2013, 09:24

anakin scrie: Iar legat de penalty-ul pe care l-a ratat imputat lui Mutu, asta e atitudine tipic romaneasca, omul ala a carat in spate nationala cu golurile lui toata campania de calificare, si tot el a marcat golul de 1-0 cu Italia, dintr-o actiune in care putini atacanti reuseau asa ceva. Comite o greseala si imediat ii sare toata tara in cap si il pune la pamant. Baggio (ca tot vorbim de italieni) care a trimis la un metru peste poarta in finala Cupei Mondiale.. Si asta a fost jucator slab si neimportant pentru Italia?
Mutu a cărat naționala asta în spate aproape 10 ani, dar nouă ne plac ăștia ca Cociș, cărora cred că le spune exact pițurcă și până la câți metri de tușă au voie să se apropie.

ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 20 Noi 2013, 09:33

Bravo, Mutule, e timpul să dăm pe față lucrurile astea apld
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... ui+Piturca+

ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 20 Noi 2013, 09:35

Dar,evident că lui pițurcă îi plac pupincuriștii ca panarama Stancu:
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... +spune+ori

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de muttley » 20 Noi 2013, 10:31

ozzy scrie:Dar,evident că lui pițurcă îi plac pupincuriștii ca panarama Stancu:
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... +spune+ori
sau oamenii cu caracter care au respect pt cei care i-au ajutat. (si nu doar fotbalistic) ;). E o diferenta mare ! in ziua de azi caracterul e ceva scump ! toti se lasa luati de valul banilor trecand peste orice (dar asta e lumea mizera in care traim)

Vad ca sunt destul cretini care spun "Radio , Radu , Sapunaru , Chivu " sau retras din cauza lu' Piturca. Radoi si Chivu erau retrasi inainte sa vina el ! de Radu s-a rugat 2 ziile sa nu trimita scrisoarea dar pe ala il doare fix in p.. de echipa natinala ! exact cum facea cu Lucescu junior cand se dadea lovit. Iar Sapunaru s-a retras singur pt ca vezi doamne i-a zis Piturca ca toti jucatorii din respect pentru nationala trebuiau sa mearga in Brazilia la cele 2 amicale. (oricum Sapunaru e inca accidentat ... abia acum 2 saptamani a revenit la antrenamente).

Mai e cineva care spune ca Piturca a calificat nationala pt ca avea o generatie buna.... unde e generatia aia care s-a facut de ras pt WC 2002 , Euro 2004 si WC 2006. (in 2006 era sa ne calificam tot datorita generatiei ? sau datorita lu' Piturca care a schimbat fata nationalei si a castigat cu Cehia?)

Mutu asta e cel mai josnic om... adica ce asteptari sa avem de la unul care s-a drogat si dopat de 3 ori in mai putin de 10 ani. Acum 3 luni spunea ca el nu poate sa fie convocat si sa stea pe banca iar acum sanki ca el statea si pe banca. Pai doar pe banca mai poate sa stea ... pe banca din tribune ca si-au dat seama si aia de la Ajaccio ce mare jucator a fost. Daca el face scandalul asta din afara nationalei pai ce se intampla daca era convocat si tinut rezerva? exceptand faptul ca se imbata ca porcul mistret pana dimineata cu 3 curve si 2 popandai care il vad vedeta.

Eu sper sa plece Piturca de la nationala ;) exact cum am sperat sa plece si dupa euro 2008. Pentru ce sa stai daca nu esti apreciat? Atunci toata tara era nemultumita de egal cu Campioana si Vice Campioana Mondiala !! Mai si spuneau prostia aia ca Olanda ne-a lasat sa-i batem (exact ca pe Turci).
Sper sa vina un mare antrenor la echipa nationala ... gen reghecampf si sa o aduca si pe parasuta aia ! sa vezi atunci rezultate. o: Oricum la noi oamenii sunt mereu apreciati dupa !
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de cortinadampezzo » 20 Noi 2013, 10:41

Sa vina Mutu sa antreneze la nationala.

Eliminand drogatii din discutie, este normal sa pierzi meciurile atunci cand nu esti conectat, nu-ti sta mintea la minge ci la cine este in tribune ce souter te vede, ce salariu are Messi etc. Am observat lipsa de patriotism si in alte sporturi mai nobile la ultima olimpiada dar apoi in fotbal unde toti sunt patriotii banului.
Ca valoare grecii sunt sub noi insa au ramas greci, au luptat si au fost concentrati pana la final.

Si de ce sa ii criticam, poate nici Romania nu merita sacrificiile pretinse.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de muttley » 20 Noi 2013, 11:05

Treaba la noi e simpla... avem maxim 30-35 jucatori din care trebuie sa alegem 20. Celelalte nationale care s-au calificat au macar 100 de jucatori din care aleg. Principala problema e la FRF !! Dobitocii astia nu au fost si nu sunt capabili sa puna o regula simpla. La fiecare meci esti obligat sa joci cu 6-7 romani (daca UE nu te lasa sa pui ca esti obligat cu maxim 3 straini) Sau cum era in Olanda (Parca popescu zicea) acolo un jucator strain trebuie sa aiba de 3 ori peste media salariului de la echipa. Asta inseamna ca acel jucator aduce plus valoare.

Voi nu vedeti ce e in campionat? sunt mai multi straini decat romani ! preturile sunt duse datorita acestei cauze. Ajungem sa cerem sute de mii pe jucatori care valoreaza cateva zeci de mii? Parca suntem pe alta lume... sper sa se schimbe ceva in viitor. Pt ca oricine vine SELECTIONER nu poate face mai mult .. eventual aduce un plus de +/- 5-10% in rest pe teren sunt jucatorii. Credeti ca daca vine Mourinho ! Tanase o sa stranga la fundasul dreapta in banda? sau o sa dirbleze ca Zidane? la fel si cu aia in aparare. Daca noi de 7 ani tot nu gasim un inlocuitor pentru Goian? Cand nu putea sa joace Gardos ... cand nu putea sa joace Chiriches.

Eu zic ca in acest moment Grecia e mai valoroasa ca noi ... adica sincer nu stiu ce vorbim. Aia sunt pe locul 14 in lume... chiar asa de prosti sa fie toti si sa nu vada cat de slabi sunt?
Am stiut din primul moment de cand am picat cu ei ca daca e sa ratam calificare o sa ramanem cu senzatia ca se putea mai mult , dar nu se putea !! Asta e stilul Grecilor.... ce credeti.... aia in 2004 nu credeau ca pot mai mult dupa meciurile pierdute cu Grecia?
Noi daca eram atenti al Atena si nu faceam greselile alea in defensiva nu primeam mai mult de 1 gol cum nici seara trecuta nu am primit pt ca nu au avut ocazii. Dar nici nu le dadeam mai mult de 1 pt ca se apara bine. Toti cei care joaca impotriva lor ... alearga si nu inteleg de ce nu ajung la poarta (cum a zis Marica).

Sigur... daca esti olanda sau germania ... le dai 3-4 dar noi suntem romania!. Ce jucatori aveam noi aseara pe banca? (Luchin , Gaman , Niculae , Grigorie si Cocis). Ce jucatori puteau sa mai fie convocati? NIMENI !(poate Mutu :lol:)

Niciodata nu vrem sa ne uitam la noi... din 94 ne tot credem mare echipa nationala si visam la cai verzi pe pereti dar nu investim un cent. Tot ne intrebam cum poate Grecia , Islanda , Ungaria , Turcia , Elvetia , Austria , Belgia , Slovacia si alte nationale sa creasca si sa ne puna probleme , iar noi suntem la acelasi nivel. Aia au investit zeci poate sute de milioane in ceva ce noi tratam la misto (fotbalul juvenil). Noi tot ne bazam doar pe talent ! si multumim lu' Dumnezeu ca avem talent ca altfel la cat s-a investit in fotbalul romanesc nici locul 4 nu meritam sa fim in grupa. Stati sa vedeti in 5 ani unde o sa fie Ungaria si unde o sa fim noi. O sa vedem pe la Nationala Spaniei , Portugaliei , Italiei si Germaniei jucatori cu nume Popescu , Adrian , Mihai ! iar la noi o sa vina toti refuzatii de afara.

Sunt perfect de acord cu ce spune cortina (mai putin treaba cu valoarea greciei) aia dupa Euro au scos un Mitroglou si Samaras ! noi am scos pe dracu. Mutu aseara facea misto de Grecia... spunea ca nu stie pe unde joaca si ce face Olympiakos in UCL. Cand aia au jucatori in toata europa (inclusiv Dortmund care domina fotbalul mondial) iar Olympiakos se califica in primavara europeana de UCL in timp ce noi luam 4 de la Schalke care nu e nici macar a 4-a echipa a Germaniei.

Din pacate mereu , dar mereu incepem urmatoarea campanie cu aceste cuvine "Trebuie sa formam o echipa , avem nevoie de timp , nu avem arie de selectie" (indiferent de antrenor... Piturca , Lucescu , Petrescu.. toti spun asta) DAR NIMENI NU FACE NIMIC. De ani si ani de zile repetam aceleasi cuvinte dar nu facem nimic. Va spun de acum ! doar o minune poate face ca noi sa ajungem si la EURO. La ce valoare are fotbalul romanesc nici nu merita. Pai daca picam intr-o grupa cu Spania , Portugalia ,Franta , Belgia , Turcia si Islanda ! ne dau aia cu fotbalul in cap chiar daca se califica 3 echipe. (cred totusi ca locul 3 la baraj).

Multi o sa ma injure ca sunt cu piturca si ca ma dau destept , dar asta e adevarul. AM INVESTIT 0 si verm profit. Alti investesc milioane si au profitul nostru (vezi Ucraina , Suedia , Islanda , Danemarca , Norvegia). In nici/un domeniu de activitate nu reusesti fara sa investesti doar noi reusim in fotbal cat de cat. (ca ne-a facut barbosul cu talent ca altfel eram Luxemburg) (doamne ajuta.. macar nu am face foamea)
Last edited by muttley on 20 Noi 2013, 11:09, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de rhadookoo » 20 Noi 2013, 11:06

Degeaba se schimba antrenorul daca raman aceiasi oameni la federatie. Trebuie sa fim constienti ca un antrenor strain fara legaturi nu ar rezista nici macar o campanie de calificare, ar fi lucrat din interior de cei cu interese.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de Nea Marin » 20 Noi 2013, 11:14

Drogat, nedrogat, dar interviul lui tocmai mi-a raspuns la intrebarea pe care mi-o puneam cand am vazut ce lenti si neajutorati erau "ai nostri" cand se trezeau cu mingea. Nu stiau ce sa faca! In singurul moment cand am dat doua pase rapide din prima, grecii au intrat in panica si si-au bubuit-o in ate. Dar ne-am revenit repede...
Si ma intrebam aseara daca astia exerseaza ceva scheme sau idei de joc... Piturca e un fost antrenor bun, asa cum Mutu e un fost jucator bun.
STIINTA SUNTEM NOI !

ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 20 Noi 2013, 11:21

Cum, mă, să dai în Mutu și pe urmă să pomenești de meciul cu Cehia, meci câștigat de Mutu prin două execuții colosale? :-D :-D :-D
Băi sekeke, tu cred că nu erai născut pe-atunci, dar reține: la meciurile decisive cu Slovenia și Danemarca, prin care am ratat calificările la CM2002 și Euro2004, echipa națională nu s-a făcut de râs, în ambele meciuri s-a luptat și s-au ratat o căruță de ocazii, pur si simplu nu a fost să fie, mai ales la acel nefericit final de la Copenhaga. Meciul cu Danemarca cred că a fost ultimul meci jucat în stil de mare echipă de România, pentru că până și nea Puiu știa că atunci când ai nevoie de victorie ataci fără să te mai uiți înapoi. (cred că n-are rost să mai amintesc că și atunci tot Mutu a dat semnalul revenirii).

Să știi că nici Iordănescu nu era vreun mare antrenor, dar avea un mare plus față de Pițurcă: știa să-și respecte valorile și să le folosească, de-aia am obținut rezultatele alea fantastice din anii '90. La Pițurcă s-a văzut: imediat ce s-a văzut calificat la Euro2000, n-a găsit altceva mai bun de făcut decât să se ia de Hagi, după care, în urma reacțiilor, s-a stropșit și la Popescu și Petrescu, și uite așa ne-a pus în situația de a alege între el și cei mai buni trei fotbaliști ai echipei.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de muttley » 20 Noi 2013, 11:32

Pai si acum suntem in aceeasi situatie? Mutu e o valoare care merita respectata? ce valoare e aia care da din vestiar la presa (si nu ma refer la situatia de acum... ci la aceea de la dubla Ungaria-Olanda ! cand porcul ala de ivanovici avea informatii din interior ! iar acum stim si de unde).

Da.... nu eram nascut :-D. Am jucat bine cu Slovenia ! aveam 5 atacanti pe teren (de parca daca ai 5 atacanti joci si ofensiv) la fel si in ala cu Danemarca. Am jucat ca niciodata si am pierdut ca intodeauna. (merge perfect pentru meciurile de care ai spus tu).

A si da... cu Cehia ! a jucat doar Mutu. Doar el a fost pe teren. Ba eu chiar nu inteleg de ce dobitocii aia de la Barcelona se mai complica sa plateasca salarii de milioane de euro lu' Xavi , Pique , Iniesta , Neymar ! cand ei il au pe Messi.

Poti sa fi tu cel mai mare jucator din lumea asta ! daca nu ai echipa esti un 0 barat. Messi e cel mai bun exemplu ! care cu Argentina nu face nimic , Ronaldo la fel iar lista e lunga. Am pretentii de la cei care sunt aici pe forum ! Nu pot sa cred ca exista lume aici care sa creada/gandeasca ca un jucator castiga de unul singur un meci sau o calificare. Chiar daca acel jucator da 40 din 41 de goluri ! Cineva tot a fost pe teren de l-a ajutat sa ajunga in situatia respectiva (sau poate a luat el mingea de 40 ori si a driblat tot).

N-am spus niciodata ca Mutu nu a fost valoros , ca nu a jucat bine la echipa nationala ! DAR TE ROG si VA ROG sa nu-l facem Hagi. Nu mai spuneti ca a tinut nationala in spate... pai daca asta a tinut Nationala in spate prin baruri si discoteci ! Atunci Hagi ce mama dracu a facut?

Mutu putea sa fie cel mai bun jucator din istoria romaniei... poate unul dintre cei mai buni jucatori din lume intr-o perioada ! Dar caracterul l-a facut sa ajunga aici si tot caracterul il face sa piarda si mai mult. Nu e posibil ca un talent ca el sa aiba 0 rezultate. Noi ne legam de Mutu pt ca e talentul nostru si cam singurul din ultimii ani dar in alte tari astfel de persoane sunt trecute la si altele. E rusinos ca de atata timp consideram un jucator care s-a dopat , drogat , batut , f** si alte rahaturi ! il consideram simbolul romaniei. E pacat ca nu facem nimic sa-l inlocuim. Nu investim bani unde trebuie ca sa scoatem alt jucator de talentul lui de care noi sa avem grija sa nu mai ajunga ca el.
Ati vazut aseara ce facea Karagounis? ala e un lider adevarat care a pus cariera si nationala pe primul loc ! un jucator care isi da viata pe teren ! Nu era nimeni nebun sa nu cheme un Mutu care sa fie macar la 50% din Karagounis.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de ozzy » 20 Noi 2013, 11:42

s9k3k3 scrie:
Da.... nu eram nascut :-D. Am jucat bine cu Slovenia ! aveam 5 atacanti pe teren (de parca daca ai 5 atacanti joci si ofensiv) la fel si in ala cu Danemarca. Am jucat ca niciodata si am pierdut ca intodeauna. (merge perfect pentru meciurile de care ai spus tu).
Băi, tu ai văzut meciurile alea? Meciul cu Slovenia s-a jucat numai în careul ălora, iar cu Danemarca am ratat 5-6 ocazii singur cu portarul la 2-1 pentru noi. Ce dracu, nu mai vorbi prostii...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Baraj CM 2014] Grecia-Romania

Mesaj de muttley » 20 Noi 2013, 11:46

ozzy scrie:
s9k3k3 scrie:
Da.... nu eram nascut :-D. Am jucat bine cu Slovenia ! aveam 5 atacanti pe teren (de parca daca ai 5 atacanti joci si ofensiv) la fel si in ala cu Danemarca. Am jucat ca niciodata si am pierdut ca intodeauna. (merge perfect pentru meciurile de care ai spus tu).
Băi, tu ai văzut meciurile alea? Meciul cu Slovenia s-a jucat numai în careul ălora, iar cu Danemarca am ratat 5-6 ocazii singur cu portarul la 2-1 pentru noi. Ce dracu, nu mai vorbi prostii...
pai si asta ce inseamna? nu inteleg. Daca joci in careul alora si ratezi 5-6 ocazii inseamna ca trebuie sa te califici? Pai Barcelona a jucat cu Inter tot in careul lor , dar pana la urma Inter a ridicat cupa. Grecia la Euro 2004 a jucat tot ca Slovenia , dar tot ei au ridicat cupa.

Mereu doar rezultatele conteaza ! poti sa faci tu si sa ai tu cel mai frumos joc in univers ! daca nu esti capabil sa dai gol degeaba. (La meciul cu Danemarca as fi de partea ta intr-un fel sau altul , dar nu-mi spune te rog de Slovenia ! acolo am fost penibili. Un antrenor cu experienta batea slovenia. Chiar si Gica a recunoscut ca a facut mari greseli in acel meci). Si daca nu ma insel slovenia a castigat un meci? deci cine merita sa se califice ?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Scrie răspuns