Romania - Argentina

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Argentina

Mesaj de muttley » 05 Mar 2014, 22:00

iuli scrie:e meritul lui mititelu bah,daca nu schimba el conducerea ne usca Messi pana acu'.bine,e posibil sa-si bagat si deneaul un pic coada ca "stie" ca Messi e cam evazionist asa.
:laughing: :laughing: :laughing:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Romania - Argentina

Mesaj de romaad » 05 Mar 2014, 22:04

anakin scrie:Pițurcă a fost mereu campion în amicale.. Dacă ne luăm după rezultatele din amicale, ar trebui să fim în primele 10 echipe ale lumii. Apoi în meciurile oficiale cu Grecia, Olanda, vedem adevărata față.
Deci nu mai suntem parteneri de antrenament? E mana lui Pitzi, campionul din amicale? Lasa ma ca vine Reghecamph, sa vedeti atunci performante in oficiale
Io daca as fi locul lui Pitzi, chiar i-as lasa locul mascariciului asta (bineinteles dupa ce FRF-ul plateste ultimul EURO din despagubirile cotractuale)

@ seke, imi esti dator un raspuns

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Romania - Argentina

Mesaj de anakin » 05 Mar 2014, 22:17

Ba da, suntem parteneri de antrenament. Mondialul e în 3 luni.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Argentina

Mesaj de muttley » 05 Mar 2014, 22:57

romaad scrie:
anakin scrie:Pițurcă a fost mereu campion în amicale.. Dacă ne luăm după rezultatele din amicale, ar trebui să fim în primele 10 echipe ale lumii. Apoi în meciurile oficiale cu Grecia, Olanda, vedem adevărata față.
Deci nu mai suntem parteneri de antrenament? E mana lui Pitzi, campionul din amicale? Lasa ma ca vine Reghecamph, sa vedeti atunci performante in oficiale
Io daca as fi locul lui Pitzi, chiar i-as lasa locul mascariciului asta (bineinteles dupa ce FRF-ul plateste ultimul EURO din despagubirile cotractuale)

@ seke, imi esti dator un raspuns
Ai avut dreptate. Un rezultat bun pt echipa si chiar am jucat bine. E drept ca Argentina a fost pe la 65-70% , iar cand s-au suparat ne-au aratat pisica.

E un rezultat cu care sa ne mandrim indiferent ca am fost un amical ! Trebuie sa privim in viitor e un bun rezultat pt viitoarea campanie :)( si un rezultat bun pt un ultim meci al lui Piturca. O sa-l schimbe Burlan , dar nu-l iarta la bani Pitzi :)

Dupa acest meci gasesti numai si numai lucruri bune. Ai castigat un Grigore , Matel arata ca e o certitudine, Rusescu arata ca fara KG in plus poate face ambele faze.

Deci numai si numai lucruri bune. Am aratat ca putem juca si mai bine ,dar cred ca e o problema mentala. Cand e presiune jucatorii se retrag fortat si le e frica de rezultat.

edit:
Apropo de Argentina, am urmarit meciul impreuna cu 2 prieteni si un pusti de 15 ani, iar in momentul in care a fost schimbat Higuain a zis "A iesit Higuain, acum ii batem ca intra o rezerva" si comentatorul spune "Higuain schimbat cu Lavezzi" :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Romania - Argentina

Mesaj de romaad » 05 Mar 2014, 23:10

sper sa il dea astia afara pe Pitzi, sa vina la CSU :)) :)) :)) :))

Edit: Pitzurca - Eu nu voi renunta la nici o clauza - e clar, se pregateste sa ii jumoale!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Argentina

Mesaj de muttley » 05 Mar 2014, 23:19

romaad scrie:sper sa il dea astia afara pe Pitzi, sa vina la CSU :)) :)) :)) :))

Edit: Pitzurca - Eu nu voi renunta la nici o clauza - e clar, se pregateste sa ii jumoale!
Frate hai sa nu cadem in boala brutarului. El nu trage de nimeni, are contract si vrea sa stie. Ma sustineti pe urmatoarea campanie? sau imi dati bani si plec.
Daca esti nesimtit si nu tratezi omul cu respect trebuie sa platesti

Oricum il prefer pe Pituca de 100ori decat pe cocalarul ala de Reghe. Ar fi culmea sa-l vedem pe Pitzi Talent in tricoul nationalei inaintea unui meci pe gazon cum a fost vazut in Gulesti.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

iuli

Re: Romania - Argentina

Mesaj de iuli » 05 Mar 2014, 23:27

sinteti intr-o mare eroare,niciunul dintre cei 2 nu e pe placul lui mititelu care e guru fotbalului romanesc.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Romania - Argentina

Mesaj de romaad » 05 Mar 2014, 23:30

iuli scrie:sinteti intr-o mare eroare,niciunul dintre cei 2 nu e pe placul lui mititelu care e guru fotbalului romanesc.
pai nici il grande Napoli nu mai e pe placul lui Mititeli, deci cine vine? Aaaa... acum cred ca stiu, Aurica e liber de contract!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Argentina

Mesaj de muttley » 05 Mar 2014, 23:35

iuli scrie:sinteti intr-o mare eroare,niciunul dintre cei 2 nu e pe placul lui mititelu care e guru fotbalului romanesc.
sunt eu nebun ori tu ai uitat citatele lu' Mititelu? Nu cumva zice "sinteti intr-o grava eroare".

Nu sunt sigur, dar trebuie sa ne punem la punct cu citatele din el ca altfel de mananca deneaul :)( mai ales ca acum a intrat kyron in pesti.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Romania - Argentina

Mesaj de romaad » 05 Mar 2014, 23:37

Burleanu nu mai pare asa sigur ca il va schimba pe Pitzurca! Mi s-a parut destul de iritat de intrebarile ziaristilor!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Romania - Argentina

Mesaj de DeuxEx » 06 Mar 2014, 00:31

Rezultatul de azi nu ne ridica vreo cateva locuri in ierarhia mondiala?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Argentina

Mesaj de muttley » 06 Mar 2014, 00:41

DeuxEx scrie:Rezultatul de azi nu ne ridica vreo cateva locuri in ierarhia mondiala?
Nu, avem 746 de puncte , iar in urma acestui rezultat o sa facem 740. Pierdem 6 puncte insa e normal pt ca toate tarile pierd puncte in urma acestor amicale, chiar daca si-au castigat amicalele.

Noi suntem pe 33 si am fi urcat pe 31 daca anumite tari nu ar primi asa multe puncte in urma acestor amicale.

Egyptul trece peste noi dupa ce bate in Bosnia si primeste 61 de puncte in plus. Noi daca bateam Argentina primeam doar 30 pcte.
Si totusi e o sansa sa urcam un loc, Venezuela trebuie sa nu bada pe Honduras, daca bate o sa treaca peste noi.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Argentina

Mesaj de muttley » 06 Mar 2014, 01:06

Sergyu_costea scrie:Nu vazui meciul si am zis sa ma uit si eu acum pe youtube. Deci ma uitai la primele 35 de minute si sunt socat. Aia in galben suntem noi?
in ce fel? si unde gasi tu pe youtube ? pune link
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Romania - Argentina

Mesaj de DeuxEx » 06 Mar 2014, 08:03

Am aflat si motivul pentru care Messi a dat la boboci: au otravit astia fantanile! :lol:

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Romania - Argentina

Mesaj de muttley » 24 Mai 2014, 12:58

Hai ca astia de la Adidas ne-au bagat intr-o spot pt Mondial :laughing: ce inseamna sa ai amical cu Messi, pacat ca lesinatii au photoshopat unele faze si l-au transformat in erou :)(

phpBB [video]
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Scrie răspuns