C.M. 2018 - German Style

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de sorinyki » 05 Oct 2017, 23:26

Hoban 35 ani, contra construieste noua nationala

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de alexdrind96 » 05 Oct 2017, 23:36

jucator mai slab ca grozav n-am vazut viata asta. cine l-a vazut pe asta fotbalist ca pe asta nici cu egiptenii antici daca-l pui sa joace nu se impune pe teren.

A, sa nu uit. Keseru mediocru tare, noroc ca e portarul semi-amator. Lovitura de cap din pozitie centrala cand a trimis spre AUT spune tot. Si era la 7 metri de poarta, pozitie centrala.

uluitor! bravo, contra, imi dovedisi ca nu ma mai uit nici in mandatul tau la nationala activ. ma uit pasiv, ca in ultimii ani.
Imagine

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de DeuxEx » 05 Oct 2017, 23:36

Da... Se pare ca asistam la o noua revenire a cooperativei impresarilor la Nationala. Jucara azi vreo 2 ca titulari, care la noi nu stiu daca ar prinde banca de rezerve.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de JustME » 06 Oct 2017, 01:31

nu vreau sa vorbesc cu pacat la adresa lui budescu pt ca in seara asta scoase doua goluri (ca in rest nu prea exista) dar daca e decisiv si in meciul cu Danemarca atunci e smecher, imi fac mea culpa. in fine, stiu ca-s subiectiv dar la ce aparare de cascadorii rasului avura aia un cuplu Baluta - Mitrita cred ca ii mitralia. doar ca Mitrita e accidentat iar pe Baluta il uita "gurita" pe banca.

la capitolul regrete.. pacat ca l-am pierdut asa usor pe Ganea.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de THE LION » 06 Oct 2017, 06:39

Cum se simte oare Jerry Gane cand il are titular la nationala pe Cristi Ganea?
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de romaad » 06 Oct 2017, 13:47

M-am uitat de curiozitate pana prin min 70. In momnetul cand l-a bagat pe Hoban m-a pierdut. Deci joci amical cu cea mai slaba echipa din serie, ai 3-0 si bagi pe unul de 36 ani? Ca sa ce? Sa faca o selectie? Reconstruiesti cu el jocul nationalei? La urmatorul turneu final, isi plimba nepotii prin parc si isi spala proteza in pahar. Ma mir ca nu a jucat si Lobont cateva minute, merita si el pentru deranjul de a fi chemat de la Roma
In rest asa cum bine zise cineva mai sus, vreo 2-3 cu greu de au jucat aseara titulari cu greu ar avea loc pe banca de rezerve la noi.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de dxtr009 » 06 Oct 2017, 14:22

se accidentase pintilii
eu l as fi bagat pe deac
dar e corecta mutarea cu hoban
omul iti joaca f bine la cluj
si sanmartean era piesa la 35 de ani
meciurile astea conteaza si pt coeficient dar si pt boost de incredere
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

JustME

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de JustME » 08 Oct 2017, 17:14

cica asta ar fi echipa pt meciul cu Danemarca:

Tătărușanu - Bălașa, Dr. Grigore, Chiricheș, Cr. Ganea - Hoban, Stanciu - Băluță, Budescu, Deac - Fl. Andone

multa bafta LEULE ucv

LiviuB

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de LiviuB » 08 Oct 2017, 19:50

Mi s-a parut printre cei mai activi. A gresit destul de mult dar cred ca a alergat cel mai mult si l-a ajutat pe ganea.

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de azzuro » 08 Oct 2017, 20:45

Egalam, centrare excelenta Bancone!
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

DoRyN

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de DoRyN » 08 Oct 2017, 20:47

Da, centrarea lui Bancu.

LiviuB

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de LiviuB » 09 Oct 2017, 09:29

a fost un joc de uzura dar ma bucur ca am egalat. chiar daca nu putem spune ca a fost un joc bun, am apreciat atitudinea pe care au avut-o jucatorii, in special cei din campionatul intern. Cred ca trebuie sa ii gasim un inlocuitor lui Chiriches, a devenit din ce in ce mai nesigur (sau sa fie mutat la mijloc). la dezamagiri mai trebuie mentionati Stanciu (nu stiu ce se intampla cu el... poate sunt asteptarile noastre prea mari cu el) si Andone (se zbate, dar eficienta este 0).

JustME

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de JustME » 09 Oct 2017, 16:15

pai Chiriches daca joaca la Napoli in meciuri oficiale mai rar decat s-a dus booveanul la scoala normal ca e nesigur. nu inteleg cum poti sa aduci la nationala un jucator care freaca banca de rezerve la echipa de club.

parerea mea e ca "gurita" si-a aratat deja limitele. da, a fost inspirat cand a mutat cu 2 varfuri si da, e capabil sa le insufle jucatorilor ambitie si determinare dar cam atat. e drept ca e si grea munca de selectioner, pe langa faptul ca in Romania e aproape imposibil ca selectia sa fie facuta pe merit mai ai si jucatori ca "budi" care e decisiv intr-un meci cu Kazahstan dupa care doarme pe teren cu Danemarca.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de DeuxEx » 17 Oct 2017, 13:19

În schimb, selecţionerul e încântat de jucătorii de la Universitatea Craiova. După ce i-a oferit debutul lui Nicuşor Bancu, e gata să-i ofere o şansă şi tânărului Burlacu: "Am debutat deja un jucător, pe Bancu. Mai sunt Băluţă, Mitriţă şi Mateiu. Îi urmărim pe toţi. Burlacu are o ascensiune extraordinară. Avem întotdeauna asistenţi care urmăresc orice posibil jucător care poate fi convocat", a mai declarat Contra.

În vârstă de doar 19 ani, Andrei Burlacu e revelaţia Universității Craiova în acest sezon. Deşi a început stagiunea pe banca de rezerve, s-a impus rapid în echipa lui Devis Mangia, a prins 11 meciuri, a marcat patru goluri şi a oferit trei pase decisive.


sursa: Prostport
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Scrie răspuns