C.M. 2018 - German Style

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
LiviuB
fanatic
fanatic

Re: C.M. 2018 - German Style

Mesaj de LiviuB » 08 Oct 2017, 19:50

Mi s-a parut printre cei mai activi. A gresit destul de mult dar cred ca a alergat cel mai mult si l-a ajutat pe ganea.
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

azzuro
suporter
suporter

Mesaj de azzuro » 08 Oct 2017, 20:45

Egalam, centrare excelenta Bancone!
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 08 Oct 2017, 20:47

Da, centrarea lui Bancu.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 09 Oct 2017, 09:29

a fost un joc de uzura dar ma bucur ca am egalat. chiar daca nu putem spune ca a fost un joc bun, am apreciat atitudinea pe care au avut-o jucatorii, in special cei din campionatul intern. Cred ca trebuie sa ii gasim un inlocuitor lui Chiriches, a devenit din ce in ce mai nesigur (sau sa fie mutat la mijloc). la dezamagiri mai trebuie mentionati Stanciu (nu stiu ce se intampla cu el... poate sunt asteptarile noastre prea mari cu el) si Andone (se zbate, dar eficienta este 0).
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 09 Oct 2017, 16:15

pai Chiriches daca joaca la Napoli in meciuri oficiale mai rar decat s-a dus booveanul la scoala normal ca e nesigur. nu inteleg cum poti sa aduci la nationala un jucator care freaca banca de rezerve la echipa de club.

parerea mea e ca "gurita" si-a aratat deja limitele. da, a fost inspirat cand a mutat cu 2 varfuri si da, e capabil sa le insufle jucatorilor ambitie si determinare dar cam atat. e drept ca e si grea munca de selectioner, pe langa faptul ca in Romania e aproape imposibil ca selectia sa fie facuta pe merit mai ai si jucatori ca "budi" care e decisiv intr-un meci cu Kazahstan dupa care doarme pe teren cu Danemarca.

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 17 Oct 2017, 13:19

În schimb, selecţionerul e încântat de jucătorii de la Universitatea Craiova. După ce i-a oferit debutul lui Nicuşor Bancu, e gata să-i ofere o şansă şi tânărului Burlacu: "Am debutat deja un jucător, pe Bancu. Mai sunt Băluţă, Mitriţă şi Mateiu. Îi urmărim pe toţi. Burlacu are o ascensiune extraordinară. Avem întotdeauna asistenţi care urmăresc orice posibil jucător care poate fi convocat", a mai declarat Contra.

În vârstă de doar 19 ani, Andrei Burlacu e revelaţia Universității Craiova în acest sezon. Deşi a început stagiunea pe banca de rezerve, s-a impus rapid în echipa lui Devis Mangia, a prins 11 meciuri, a marcat patru goluri şi a oferit trei pase decisive.

sursa: Prostport
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Scrie răspuns