Preliminarii EURO 2020

Comentarii referitoare la Echipa Nationala a Romaniei, campanii de calificari, jucatori, antrenori, evolutii, etc.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Pe ce loc credeti ca vom termina grupa de calificare

Locul 1
2
6%
Locul 2
9
26%
Locul 3
8
23%
Locul 4
14
40%
Locul 5-6
2
6%
 
Total votes: 35

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de malus dacus » 16 Oct 2019, 14:49

...Mitrita putea fi util si cu Spania, dar fusul orar. Cu cateva exceptii, nationala e formata din jucatori convocati pe japca, nu pe merit. Presa, impresari, conducatori de cluburi si afinitati personale...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de Paul » 16 Oct 2019, 16:18

Ce mi se pare cel mai caraghios acum este ca milogi dovediti ca Mironica, si tot clanul PRO TV care ii faceau de 2 lei pe Mitri si Bancu, acum cica ei l-au cerut la Nationala. Ha

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de fabius_2014 » 16 Oct 2019, 16:32

Marele rege Hagi s-a descotorosit repede de Mitrita si l-a vandut pe un pret foarte mic. Asta nu este o dovada de lipsa de profesionalism ?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de Paul » 16 Oct 2019, 16:44

Eu am suferit cu adevarat cand se pusesera toti pe el cu cartonasele si cu criticile ca cica simuleaza. El sarea din timp sa nu ii franga cotonogarii picioarele, ca doar nu trebuia sa indese piciorul in gazon ca sa il rupa. Era unul care statea in spatele meu si il injura non stop, un [cenzurat], m-am certat la fiecare meci cu el.
Nu stiu cat de curand vom mai avea un jucator ca el, a stat foarte putin la noi si ma bucur mult ca a ajuns acum sa le dea peste nas la toti. Cum a spus chiar el: rautatea voastra ma face mai puternic. Bravo Alex!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de Bobby » 24 Oct 2019, 04:37

:-)


Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de DeuxEx » 11 Noi 2019, 17:26

Jucatorii convocati de Contra pentru dubla cu Suedia si Spania:

Portari: Ciprian Tătărușanu (Lyon, 65/0) Florin Niță (Sparta Praga 2/0), Silviu Lung (Kayserispor 3/0)

Fundași: Vasile Mogoș (Cremonese, 0/0), Romario Benzar (Lecce, 18/0), Adrian Rus (MOL Fehérvár, 3/0), Ionuț Nedelcearu (FC UFA, 7/0), Iulian Cristea (FCSB, 1/0), Andrei Burcă (CFR Cluj, 0/0) Nicușor Bancu (Universitatea Craiova, 12/0), Alin Toșca (Gazişehir Gaziantep, 17/0)

Mijlocași: Ciprian Deac (CFR Cluj, 22/4), Ianis Hagi (Genk, 8/0), Răzvan Marin (Ajax Amsterdam, 20/1), Tudor Băluță (Brighton, 5/0), Dan Nistor (Dinamo București, 2/0), Alexandru Cicâldău (Universitatea Craiova, 5/0), Alexandru Mitriță (New York City FC, 9/2), Florinel Coman (FCSB, 1/0), Nicolae Stanciu (Slavia Praga, 35/10), Constantin Budescu (Astra Giurgiu, 12/5)

Atacanți: Claudiu Keșeru (Ludogorets, 36/13), George Pușcaș (Reading, 12/6), Florin Andone (Galatasaray, 25/2), Denis Alibec (Astra Giurgiu, 9/1)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de Jimmy Darmody » 14 Noi 2019, 21:23

Îi batem mâine de se pisã pe noi........nu ai cu cine !

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de zschortau » 16 Noi 2019, 10:44

Și ce s-au mai pișat!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

LiviuB

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de LiviuB » 16 Noi 2019, 11:43

Suntem foarte jos... iar Contra nu a fost inspirat nici in stabilirea primului 11, nici in sistemul de joc... insa vina nu e numai a lui.
In fotbalul romanesc se joaca numai pe mingi lungi, la bataie. Putine sunt echipele care incearca sa joace tehnic.

iuli

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de iuli » 16 Noi 2019, 13:14

LiviuB scrie:
16 Noi 2019, 11:43
Suntem foarte jos... iar Contra nu a fost inspirat nici in stabilirea primului 11, nici in sistemul de joc... insa vina nu e numai a lui.
In fotbalul romanesc se joaca numai pe mingi lungi, la bataie. Putine sunt echipele care incearca sa joace tehnic.
Liviule,cu tot respectul,cine crezi ca-l baga se stanciu acolo unde nu poate juca?dar pe anton idiotu' cine-l aduce?cine joaca fara fundas dreapta si-l tine pe Benzar sa vada meciul fara bilet?cine il baga pe Mitrita mijlocas si pe Keseru mijlocas ofensiv?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de malus dacus » 16 Noi 2019, 15:40

...eu nu stiu ce/cine l-a recomandat pe acest fonfo/sasait gurita Contra pt. functia de antrenor al nationalei. Eu nu l-as fi pus pt. simplul fapt ca e fonfo/sasait si punct. Putea sa aiba calitatile din lume, pe care oricum, nu le are, dar ba, imi pare rau, improsti cu saliva cand vorbesti, asta e, nu se poate, punem unu care nu improasca saliva. Nationala nu e echipa de club, e altceva, trebuie si o anumita prestanta. Pt. alegerea viitorului selectioner eu as impune cateva principii:
1. nu improsti cu saliva si nu te scobesti in cr/nas;
2. nu te manifesti ca maimuta pe margine;
3. ai sange in pasarica, nu te indoaie impresarii/presa, nu esti pupincurist;
4. ai dovedit ca esti capabil de performanta, ai ceva in cv;
Din numele de antrenori romani vehiculate, daca respect conditiile de mai sus, imi da cu zero. Dintre cele nevehiculate s-ar mai gasi cate ceva...

LiviuB

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de LiviuB » 16 Noi 2019, 17:01

iuli scrie:
16 Noi 2019, 13:14
LiviuB scrie:
16 Noi 2019, 11:43
Suntem foarte jos... iar Contra nu a fost inspirat nici in stabilirea primului 11, nici in sistemul de joc... insa vina nu e numai a lui.
In fotbalul romanesc se joaca numai pe mingi lungi, la bataie. Putine sunt echipele care incearca sa joace tehnic.
Liviule,cu tot respectul,cine crezi ca-l baga se stanciu acolo unde nu poate juca?dar pe anton idiotu' cine-l aduce?cine joaca fara fundas dreapta si-l tine pe Benzar sa vada meciul fara bilet?cine il baga pe Mitrita mijlocas si pe Keseru mijlocas ofensiv?
Perfect de acord, Contra a gresit totul ieri, si nu numai. Dar ceea ce spuneam eu e ca nu e singurul vinovat.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de fanucrv » 16 Noi 2019, 17:55

De acord cu Liviu. Pe lângă faptul ca nu prea avem antrenor, nu avem nici jucători. Și Iordănescu era un habarnist penibil, dar a avut noroc de o generație de jucatori foarte buni.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de Arthur Rimbaud » 18 Noi 2019, 13:14

,,Caractere puternice se vad la momente grele, atunci cand noi suntem cazuti.''

Eu ca déjà 10% roman (25% oltenien) gasesc pénible acest discours de acest Contra. Pentru mine ,,Caractere Puternice'' inving, daca nu tot timp, forte adesea.

,,Caractere puternice'' care tot timp sunt la pamant, insa ...da da, forte puternice, acolo ...la pamant, nu sunt altceva decat ,,caractere resemnate''. Caractere de eterni invinsi...insa puternici.

Permiteti mie sa rad de prostia asta.

Ca supporter de Romania, eu saturat de aceste eterne pénibles infrangerile, ale acestor jucatorii/ antrenorii/ staff de fédération, care apoi vin sa spune ca ...,,suntem la pamant insa avem caractere puternice.''


Caractere puternice si talent are Nationale de U21, nu aceste nullités.

Poate vorbeste si rancune pe care eu port la acest Contra.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: Preliminarii EURO 2020

Mesaj de dantes » 18 Noi 2019, 13:50

Nu m-a prea interesat rezultatul meciului, nici macar jocul echipei. Am fost insa complet deziluzionat de Bancu, caci nu inteleg de ca a cautat mereu sa scape de minge, adesea prin pase simple inapoi sau lateral (culminand cu acea pasa la portar pentru care l-a huiduit tot stadionul) , de ce nu a avut nici o initiativa si in general de ce ii e frica sa fie ce este. Daca joaca doar la siguranta si nu-si foloseaste abilitatile (dribling, viteza, control bun), cu ce se deosebeste de unul care nu le are, Tosca, de ex.? Nu stiu de ce ii e frica lui Bancu, caci tocmai de ce ti-e frica nu scapi. Si se pare ca diseara va fi Tosca in teren. Ma bucur.

Scrie răspuns