ROMANIA - OLANDA

Discutii despre meciurile disputate la Euro 2008

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 14 Oct 2007, 11:39

Urmeaza un egal al Bulgariei in Albania si .....NE VEDEM IN AUSTRIA SI ELVETIA !!!!!

W&Blu3

Mesaj de W&Blu3 » 14 Oct 2007, 11:53

laurentiu91 scrie:Urmeaza un egal al Bulgariei in Albania si .....NE VEDEM IN AUSTRIA SI ELVETIA !!!!!
ne vedem si speram sa vedem si minim 3 jucatori de la Craiova acolo

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 14 Oct 2007, 11:58

O statistica destul de interesanta luata de pe www.uefa.com :

ROMANIA :

suturi pe poarta : 2
suturi pe linga poarta : 2
faulturi suferite : 14 - cele mai multe- Goian(???) - 3
faulturi comise : 13 - cele mai multe - Nicolita 5
offside : 2
cartonase galbene : 5

OLANDA

suturi pe poarta :2
suturi pe linga poarta : 2
faulturi suferite :13 - cele mai multe - Robben - 4
faulturi comise :14 - cele mai multe - Van Nistelrooy(?????) - 5
offside : 1
cartonase galbene : 3

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 14 Oct 2007, 12:24

laurentiu91 scrie:NE VEDEM IN AUSTRIA SI ELVETIA !!!!!
Comandati-va bilete :)(

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 14 Oct 2007, 12:31

Tactica lui Piti asemanatoare cu a lui Stefan cel Mare a functionat: parjoliti campiile, secati fantanile, ascundeti femeile! a functionat aseara.

Vremea a tinut cu Piti, a fost exact ceea ce isi dorea el, teren prost.

PS. Cu Albania 80% se joaca la Craiova daca pana atunci nu suntem matematic calificati, pentru ca ar avea nevoie de public in meciul ala. :-)

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 14 Oct 2007, 12:38

alex.p scrie:Tactica lui Piti asemanatoare cu a lui Stefan cel Mare a functionat: parjoliti campiile, secati fantanile, ascundeti femeile! a functionat aseara.

Vremea a tinut cu Piti, a fost exact ceea ce isi dorea el, teren prost.

PS. Cu Albania 80% se joaca la Craiova daca pana atunci nu suntem matematic calificati, pentru ca ar avea nevoie de public in meciul ala. :-)
Cu Albania se joaca 100% in Bucuresti,pe Ghencea.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 14 Oct 2007, 13:16

ne-am cam calificat. daca ne punem problema daca o batem pe luxemburg, am luat-o razna de tot si suntem paranoici. le dam alora de la 5 in sus.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 14 Oct 2007, 19:24

acum chiar nu mai conteaza cum am jucat (aia au fost calare pe noi si cred ca in 1 rep au avut 80% posesie) , ca am dat gol din offside ..........tot ce conteaza este ca ne-am calificat !

aplauda piti aplauda baieti


E mare nesimtit piti si :bad: daca nu aduce nationala la craiova nici macar la meciu cu albania (din cate stiu se va juca pe ghencea ... sa speram ca nu se va schimba) . Din 6 meciuri acasa au jucat in provincie 2 meciuri la constanta , 1 la piatra neamt , 1 la timisoara si nici 1 la CRAIOVA ! :o: :mad:

lorenzaccio

Mesaj de lorenzaccio » 14 Oct 2007, 19:53

Ma vere daca am ajuns sa ne fie frica ca nu batem Luxemburg, noi de ce mai vrem la Europene? Cu Bulgaria ca suntem calificati matematic sau nu trebuie sa ne ducem sa jucam, adica noi oricum nu o sa avem nevoie sa ne napustim pe ei da ii asteptam ferm si ii prindem in contraatacuri rapide, si pac ii batem... Nici nu concep sa mergem fara sa vrem un rezultat bun ca vezi doamne suntem calificati, pe mama lor de castraveti ce pana mea...

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 14 Oct 2007, 20:02

lorenzaccio scrie:Ma vere daca am ajuns sa ne fie frica ca nu batem Luxemburg, noi de ce mai vrem la Europene? Cu Bulgaria ca suntem calificati matematic sau nu trebuie sa ne ducem sa jucam, adica noi oricum nu o sa avem nevoie sa ne napustim pe ei da ii asteptam ferm si ii prindem in contraatacuri rapide, si pac ii batem... Nici nu concep sa mergem fara sa vrem un rezultat bun ca vezi doamne suntem calificati, pe mama lor de castraveti ce pana mea...
Nu cred ca a zis nimeni ca le este frica de Luxemburg. Ideea era sa ramina concentrati , sa nu se duca la meci ca la nunta . Minuni s-au mai intimplat si nu cred ca e cazul sa ni se mai intimple inca o data.(remember Armenia!!!!)

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 15 Oct 2007, 18:43

Articol intr-un ziar de sport din Bulgaria :

"Dumnezeule, de ce i-ai lasat pe romani?"

"Sarmani romani, si dupa 100 de ani in Comunitatea Europeana, o sa amestece mamaliga cu icrele negre. In loc sa udati cu tuica calificarea aproape sigura la Euro 2008, ati inceput sa va bateti joc de necalificarea noastra. Iar acel iubitor de cocaina, Adrian Mutu, a explicat dupa meciul cu Olanda ca noi, bulgarii, nu suntem civilizati. Daca ar fi facut-o doar el, am fi inteles. Se stie ca un dependent nu stie ce vorbeste. Dar si ceilalti de la nordul Dunarii se comporta ca si cum ar merge pe trei carari. Au inceput sa umple cu glume proaste si cu clevetiri forumul ziarului "7 zile sport" pe internet. Au uitat foarte repede ca la ultimele patru turnee finale au lipsit. Dumnezeule, cand ai adunat pacatosii si penibilii, de ce i-ai lasat pe romani pe pamant?"

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 15 Oct 2007, 18:46

Oltenia scrie:Articol intr-un ziar de sport din Bulgaria :

"Dumnezeule, de ce i-ai lasat pe romani?"

"Sarmani romani, si dupa 100 de ani in Comunitatea Europeana, o sa amestece mamaliga cu icrele negre. In loc sa udati cu tuica calificarea aproape sigura la Euro 2008, ati inceput sa va bateti joc de necalificarea noastra. Iar acel iubitor de cocaina, Adrian Mutu, a explicat dupa meciul cu Olanda ca noi, bulgarii, nu suntem civilizati. Daca ar fi facut-o doar el, am fi inteles. Se stie ca un dependent nu stie ce vorbeste. Dar si ceilalti de la nordul Dunarii se comporta ca si cum ar merge pe trei carari. Au inceput sa umple cu glume proaste si cu clevetiri forumul ziarului "7 zile sport" pe internet. Au uitat foarte repede ca la ultimele patru turnee finale au lipsit. Dumnezeule, cand ai adunat pacatosii si penibilii, de ce i-ai lasat pe romani pe pamant?"
[cenzurat] [cenzurat] [cenzurat] [cenzurat] [cenzurat] [cenzurat] [cenzurat] [cenzurat] [cenzurat]

ozzy

Mesaj de ozzy » 15 Oct 2007, 19:00

Oltenia scrie:Articol intr-un ziar de sport din Bulgaria :

"Dumnezeule, de ce i-ai lasat pe romani?"

"Sarmani romani, si dupa 100 de ani in Comunitatea Europeana, o sa amestece mamaliga cu icrele negre. In loc sa udati cu tuica calificarea aproape sigura la Euro 2008, ati inceput sa va bateti joc de necalificarea noastra. Iar acel iubitor de cocaina, Adrian Mutu, a explicat dupa meciul cu Olanda ca noi, bulgarii, nu suntem civilizati. Daca ar fi facut-o doar el, am fi inteles. Se stie ca un dependent nu stie ce vorbeste. Dar si ceilalti de la nordul Dunarii se comporta ca si cum ar merge pe trei carari. Au inceput sa umple cu glume proaste si cu clevetiri forumul ziarului "7 zile sport" pe internet. Au uitat foarte repede ca la ultimele patru turnee finale au lipsit. Dumnezeule, cand ai adunat pacatosii si penibilii, de ce i-ai lasat pe romani pe pamant?"
:laughing: :laughing: :laughing:

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 15 Oct 2007, 19:07

Cred ca necalificarea le-a luat mintile de tot !!

Cititi aici :

“Atitudinea oaspetilor a fost suspecta si se pune intrebarea daca meciul a fost vindut sau nu”, a scris cotidianul bulgar Meridian Match, preluat de presa olandeza si citat de Mediafax. “Infringere suspecta a Olandei”, a mai titrat publicatia bulgara.

V-Bal scrie, sub titlul “A fost mituita nationala Olandei?” , ca “bulgarii uita ca Bouma a avut ocazia sa inscrie de doua ori”.

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Mesaj de raduku » 15 Oct 2007, 19:11

parerea mea este k treb' sa recunoastem k echipa nationala fara lobont, goian, mutu , chivu si marica ar fi moarta ... si trebuie sa recunoastem k echipa nationala cu bornescu , ciuca, stoica , costea ar fi perfecta :-x :-x :-x :-x :-x (PS: ce draq ...)

Scrie răspuns