EURO 2008

Discutii despre meciurile disputate la Euro 2008

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: EURO 2008

Mesaj de Copacul » 18 Mai 2008, 15:39

Doryne, vezi ca n-ai MP de la mine!
C O P A C U LImagine

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: EURO 2008

Mesaj de ciombe » 18 Mai 2008, 15:41

dxtr009 scrie:ia mai banati l pe asta, e a o suta oara knd vad mizerii p aici...nu stie de gluma sau sa fie sociabil, interziceti l, ce tot stau sa mi murdaresc ochii cu gunoaiele astea....am vazut persoane excluse pt mai putin
ASA FII RAU.......TU ESTHI AVOCATUL LUI?

ciombe
suporter
suporter
Mesaje: 560
Membru din: 04 Dec 2007, 18:53

Re: EURO 2008

Mesaj de ciombe » 18 Mai 2008, 15:51

Sergyu_costea scrie:Da "esthe"...Te oftici???
IMI CURG LACRIMIIIIIIIIIIIII..............

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: EURO 2008

Mesaj de dxtr009 » 18 Mai 2008, 15:53

ma vere...dk tie ti se pare normal la varsta si experienta ta de viata sa ai asemenea iesiri si modalitati de discutie...sa fii salbatic si amenintator cu oricine la orice tentativa de gluma...e trist
dk nu t poti controla sau nu ai argumente pt ceva interesant, abtine te k nu facem concurs de "ciumegeala"
e obositor sa vad la infinit rahaturi de mirc, si mi se pare ciudat k se tolereaza
doryn, ti as da MP
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: EURO 2008

Mesaj de SLH » 04 Iun 2008, 12:40

cei interesati de albumul euro sa-mi dea mp sa facem schimb

mie astea imi mai trebuie: 6, 22, 27, 28, 43, 97, 106, 111, 127, 128, 153, 158, 194, 200, 230, 239, 249, 253, 282, 296, 325, 337, 343, 349, 398, 404, 405, 408, 422, 429, 46, 465, 474, 497, 503, 505, 534

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: EURO 2008

Mesaj de SLH » 14 Iun 2008, 13:19

106, 111, 115, 296, 343, 349, 404, 405, 461

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: EURO 2008

Mesaj de nyk_sorin » 26 Iun 2008, 20:04

Un Euro urât cu spume
Claudiu Radu

Pentru mine se termină campionatul european. Ai noştri veniră în ţară chitiţi să-şi recupereze banii cheltuiţi pe sucuri. Croaţii, cu care mai ţinui, fură cotropiţi de turcaleţii ăia nesuferiţi şi năsoşi . Chiar mă doare-n nara stângă de cine o să câştige finala. Mi se păru cel mai urât turneu final pe care l-am urmărit. Totul fu fals! De la afişarea versurilor imnurilor naţionale pe tabelă, până la emo-mascotele Trix şi dracu’ să-l ia pe celălalt. Ia să vedeţi cum îmi daţi toţi dreptate!
Dau legătura ăştia la Viena, să zicem. În tribune arată doar indienii vopsiţi pe feţe, cu şepci aplaudătoare şi 25 de fulare la o mână. Apar jucătorii cu boraci de mână. Simbol al păcii şi prieteniei cică. Ai noştri au excelat la capitolul ăsta. Hei, hei, haide meciu’! Comentatorul îşi recită poezia: „Atmosferă de carnaval aici pe modernul stadion...!” Mai arată o blondă venită pentru shopping şi dublu dezamăgită că nu nimerise la meciul Angliei să fie aproape de Beckham şi că nici n-o să-l vadă la campionatul ăsta. Fufa face cu mâna la cameră şi se vede mare pe tabelă că doar aşa a fost descoperită şi Pamela Anderson. Încep imnurile. Exerciţiu de citire. Regizorul ni-l mai arată pe unu cu o perucă rogvaiv. Dacă apare vreun steag mai mare peste suporteri, cameramanii fug de el ca mine de câinii de la podul Electro. Goool! În tribune, accesorizaţii nici nu ştiu să se bucure. Râd şi ţopăie de două ori. Aici croaţii sunt excluşi, că de aia mi-au şi plăcut. Dacă aprinde cineva o torţă, la televizor vedem cum o furnică se suie pe un fir de iarbă şi dansează limbo pe sub pânza unui păianjen. Apoi, ni se mai arată 20 de reluări şi trei saltimbanci cu steagurile puse invers. În casca regizorului se aude: „Bă, se termină torţa ălora că nu mai am clovni de filmat?” Răspunsul vine nervos: „Ho bă că mai e puţin fum, mai caută şi tu o babă ceva! Nuuuu, ce îmi face Gustav ăla, îl arătă pe unu la bustul gol! Să vezi ce mă [cenzurat] şefu’!” Echipa televiziunii scapă. Peste cinci minute intră un tâmpit în teren să-l sărute pe antrenor. Cadru pe furnică! Meciul se termină. Vă convinsei de căpcăunicitatea europeanului de anul ăsta?
Bă monsieur Platini, fotbalul nu e foarte spectaculos, e sub baschet, frumuseţea i-o dau suporterii! Păi dacă ne arăţi imagini doar cu groteştii ăia, nu ne băgăm toţi piticu’ şi te lăsăm să-ţi iei bani de la Coca Cola cât îşi iau ăia de la polo. Ce zici tu, ă?

http://www.lupamea.ro/articole.php?numa ... =9&id=2026

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: EURO 2008

Mesaj de Perspico » 29 Iun 2008, 19:27

Imagine :up: Imagine :up: Imagine :up: Imagine :up:

Imagine :-D Imagine :-D Imagine :-D Imagine :-D

Germania - Spania 2-1 (0-1)
Bastian Schweinsteiger da 2 goluri!
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: EURO 2008

Mesaj de Cl4udiu » 29 Iun 2008, 19:38

Germania 0-3 Spania (Ramos , Silva , Fabregas ) o: o: o: o:
Imagine

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: EURO 2008

Mesaj de Copacul » 29 Iun 2008, 19:41

Imagine apld Imagine apld Imagine apld Imagine apld Imagine apld
C O P A C U LImagine

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: EURO 2008

Mesaj de Dany » 29 Iun 2008, 21:11

si eu as vrea sa bata Spania dar tare mi-e frica de nemtii astia....
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: EURO 2008

Mesaj de PocoLoco » 29 Iun 2008, 23:22

Meci foarte frumos ... Nu am nicio preferata , dar cred ca spaniolii ar merita sa invinga ...

iuli

Re: EURO 2008

Mesaj de iuli » 30 Iun 2008, 00:01

au invins, a castigat echipa completa de la acest turneu.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: EURO 2008

Mesaj de Perspico » 30 Iun 2008, 00:07

:mad: :mad: :mad:
apld apld apld
A castigat echipa cea mai buna de la acest Campionat European.
apld apld apld
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

DoRyN

Balaci: "Dacă eram selecţioner foloseam alţi jucători la Eur

Mesaj de DoRyN » 30 Iun 2008, 08:47

ProSport

Managerul general al Universităţii Craiova, Ilie Balaci, s-a arătat dezamăgit de evoluţia naţionalei lui Piţurcă la Euro, din cauza jocului defensiv din partidele cu Franţa şi Olanda.

Ce impresie v-a lăsat România la Euro?
În afara celor două egaluri împotriva campioanei mondiale şi a vicecampioanei mondiale, Italia şi Franţa, aş spune că am fost cam dezamăgit. Mă aşteptam să atacăm mai mult, şi nu vorbesc aici neapărat de meciul cu Olanda, pentru că n-am avut şut pe poartă nici cu Franţa. Am jucat ca şi Rusia în semifinale.

Sunt jucători care nu meritau să fie convocaţi?
Acum nu sunt eu în măsură să spun cine trebuia convocat şi cine nu. Victor Piţurcă este acolo, el răspunde de rezultate, de echipa naţională, deci noi nu suntem acolo.

Atunci, dacă era Ilie Balaci selecţioner, ce jucători ar fi convocat?
Dacă eram eu selecţioner, foloseam alţi jucători. Nu vreau să spun cine nu merita la Euro, dar Ionel Dănciulescu nu avea voie să lipsească de la acest turneu. Mă uitam la David Villa şi îl vedeam pe Dănciulescu. O bagă în poartă din orice poziţie. Or, Dănciulescu, la câte goluri a marcat în Liga I, merita să fie la Euro.

Costea ar fi avut loc în lotul naţionalei?
Părerea mea este că încă şapte-opt jucători meritau, chiar şi de la Craiova. Mă refer la Costea sau Bornescu. Dar antrenorul face ce vrea pentru naţională. El e responsabil acolo, nu Ilie Balaci.

„Aragones le-a dat peste nas la toţi”

De ce credeţi că a fost atât de criticat Piţurcă după meciul cu Olanda?
Aici aş da exemplul Spaniei, înainte de Euro. Pe Aragones l-au făcut praf cei din presă că nu l-a convocat pe Raul. Acum mai există acest scandal? Nu, pentru că Spania a făcut senzaţie la Euro. La noi n-a contestat nimeni selecţia înainte, ci doar după, pentru că n-au fost rezultate.

Dică a plecat la Catania. E o mutare bună?
Să nu exagerăm cu Dică. Să dea Dumnezeu să joace bine la Catania, dar pentru un campionat ca acela din Italia îţi trebuie viteză şi forţă, iar lui Dică îi lipsesc astea. Poate să compenseze doar cu inteligenţa.

Craiova va trece prin al treilea an de încercări, sau va deveni o certitudine?
O echipă se face în timp, iar la Craiova acest proces are loc acum. Asta înseamnă că s-ar putea să mai avem nevoie de un an. Avem cea mai tânără echipă din Liga I, dar copiii aceştia nu cresc peste noapte.

"Dacă aş fi fost eu selecţioner, convocam şapte-opt fotbalişti care nu au fost anul acesta la Euro"


69 de prezenţe are Ilie Balaci în echipa naţională a României, pentru care a înscris 8 goluri

17 ani şi 6 luni avea Ilie Balaci la primul meci pentru reprezentativa tricoloră, deţinând şi azi recordul de cel mai tânăr debutant în naţională


articol scris de Narcis Drejan, George Paunescu

Scrie răspuns