[EURO 2008]Grupa C

Discutii despre meciurile disputate la Euro 2008

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de Cl4udiu » 28 Mai 2008, 16:02

flamini e mult peste vieira ..... poate doar makelele e peste el ca mijlocas defensiv . Mexes era un fundas destul de bun , e bine insa ca nu l-a pastru si o sa joace cu thuram in aparare care e pref ...... sa speram ca domenech o sa continue seria gafelor si nu o sa-l bage pe benzema titular :up:
Imagine

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de DarkComy » 28 Mai 2008, 16:11

u2blue scrie:Nu conteaza lotul Romaniei. Conteaza ca Piti are noroc. Iar norocul lui se cheama Domenech: a pastrat colectia lui de pensionari din aparare + Boumsong si depresivii din atac (Anelka, Henri) si i-a trimis la plimbare pe Mexes, Cisse, Ben Arfa si Flamini.
Mare noroc avem. Tot ce imi doresc este sa joace cu Romania cu
Thuram si Gallas pe centru.
Ii sfartecam!
+1 o:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de u2blue » 28 Mai 2008, 16:33

Cl4udiu scrie:flamini e mult peste vieira ..... poate doar makelele e peste el ca mijlocas defensiv . Mexes era un fundas destul de bun , e bine insa ca nu l-a pastru si o sa joace cu thuram in aparare care e pref ...... sa speram ca domenech o sa continue seria gafelor si nu o sa-l bage pe benzema titular :up:
Mekelele este cel mai tare. Nu poate ... sigur. Este un jucator absolut fenomenal. Cu Vieira ai dreptate. Este sub Flamini.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de wb_lion » 29 Mai 2008, 22:27

Sergyu_costea scrie:Excelenta selectia lui Domenech...pentru noi... nu credeam ca poate fi cineva mai prost ca Piti...Mexes , Flamini si Ben Arfa erau cu siguranta mai buni decat Boumsong , Vieira si Anelka . E bine asa... Ii batem pe francezi si dupa aia ne mai trebuie un egal cu Italia sau Olanda.
Mda..nici eu nu inteleg ce a facut Domenech ..dar este bine pentru noi ! :)( poate ii batem si noi pe astia ..

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de Bals_Boy » 30 Mai 2008, 23:07

Italia- Belgia 3-0 :(
Forza STIINTA

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de laurentiu91 » 31 Mai 2008, 16:55

Sergyu_costea scrie:Da pana la urma pana acum avem asa

Olanda-Ucraina 3-0 .........Olanda-Danemarca 1-1
Franta - Ecuador 2-0
Italia - Belgia 3-1
ai uitat sa spui si Romania - Rusia 3-0...si Rusia e peste Ucraina,Belgia,Ecuador sau chiar Danemarca :)(

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de suporteru » 31 Mai 2008, 17:28

O sa ne rupa partzu,nu trecem de grupa...macar sa nu ne facem de ras... :(
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de Perspico » 31 Mai 2008, 21:55

Excelenta evolutie a tricolorilor in prima repriza cu Muntenegru. Prevesteste o evolutie in limita asteptarilor la Euro. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de _T@V_ » 01 Iun 2008, 09:49

Perspico scrie:Excelenta evolutie a tricolorilor in prima repriza cu Muntenegru. Prevesteste o evolutie in limita asteptarilor la Euro. :cool:
Marica in mare forma. Toate mingile au trecut pe la el, publicul, mai ales dxtr, era in delir ori de cate ori atingea super-atacantul mingea. A fost creierul si sufletul echipei, a tras 3 adversari dupa el, a intrat la joc - nu a fugit de minge, putea si marca, dar altruist cum il stim, a lasat pe altii s-o faca.
Nici nu imi pare rau ca Florin Costea nu e la lot. E o diferenta prea mare de valoare intre Marica sau scula aia de atacant din super-campionatul din Scotia... Iverness parca... aia de au doar 2 echipe in tot campionatul, restul sunt de umplutura, dar el joaca la a treia parca.. :o: Florin e sub baetii astia doi ca valoare, asa ca pina se vor retrage ei din fotbal, cam slabe sanse sa prinda Costea nationala. Sunt mult prea buni cei doi!
Sper sa fim ciuca batailor! 0 pct vreau sa luam. M-am saturat sa fie luati la lot doar aia care au contracte de impresariat cu verii dinamita din fotbalul romanesc.
:(

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de PoeUCV » 01 Iun 2008, 13:48

T@V scrie:
Perspico scrie:Excelenta evolutie a tricolorilor in prima repriza cu Muntenegru. Prevesteste o evolutie in limita asteptarilor la Euro. :cool:
Marica in mare forma. Toate mingile au trecut pe la el, publicul, mai ales dxtr, era in delir ori de cate ori atingea super-atacantul mingea. A fost creierul si sufletul echipei, a tras 3 adversari dupa el, a intrat la joc - nu a fugit de minge, putea si marca, dar altruist cum il stim, a lasat pe altii s-o faca.
Nici nu imi pare rau ca Florin Costea nu e la lot. E o diferenta prea mare de valoare intre Marica sau scula aia de atacant din super-campionatul din Scotia... Iverness parca... aia de au doar 2 echipe in tot campionatul, restul sunt de umplutura, dar el joaca la a treia parca.. :o: Florin e sub baetii astia doi ca valoare, asa ca pina se vor retrage ei din fotbal, cam slabe sanse sa prinda Costea nationala. Sunt mult prea buni cei doi!
Sper sa fim ciuca batailor! 0 pct vreau sa luam. M-am saturat sa fie luati la lot doar aia care au contracte de impresariat cu verii dinamita din fotbalul romanesc.
:(
pana pe la sfarsit nu am reusit sa-mi dau seama ca e o ironie si vroiam sa te injur :laughing:

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de Ovidiu* » 01 Iun 2008, 14:15

[Brigada26]Poe scrie:pana pe la sfarsit nu am reusit sa-mi dau seama ca e o ironie si vroiam sa te injur :laughing:
O ironie fina, dar excelenta...Pacat de Florin, cred ca ar fii avut loc cu usurinta in lotul pentru Euro, daca selectia nu se facea pe pile si comisioane, plus ca eu cred ca ar fii fost extrem de util echipei in conditiile in care Franta a oprit in lot toti pensionarii...Sunt de parere ca un tandem ofensiv Costea-Mutu i-ar fii naucit pe francezi...Asta e :o:
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

DoRyN

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de DoRyN » 01 Iun 2008, 14:56

Da, T@V, Florin e sub ei, a avut cel putin o ocazie sa dovedeasca ca e peste ei si a ratat-o. Pana cand nu va va face un gest care sa arate ca e fotbalist mai mare decat un salariat, va mai dura. E posibil sa nu vina acest moment niciodata si atunci el va ramane ca Lutu, o vesnica speranta. Eu inca astept acest gest. Desigur ca se vor gasi cel putin o persona care sa spuna ca nu am dreptate, dar mai mult ca sigur ca pararea lui nu va conta pentru un eventual selectioner. Asta e viata, ai posibilitatea sa alegi caile in viata, unele sunt grele altele usoare.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de _T@V_ » 01 Iun 2008, 19:54

DoRyN scrie:Da, T@V, Florin e sub ei, a avut cel putin o ocazie sa dovedeasca ca e peste ei si a ratat-o. Pana cand nu va va face un gest care sa arate ca e fotbalist mai mare decat un salariat, va mai dura. E posibil sa nu vina acest moment niciodata si atunci el va ramane ca Lutu, o vesnica speranta. Eu inca astept acest gest. Desigur ca se vor gasi cel putin o persona care sa spuna ca nu am dreptate, dar mai mult ca sigur ca pararea lui nu va conta pentru un eventual selectioner. Asta e viata, ai posibilitatea sa alegi caile in viata, unele sunt grele altele usoare.
Doryne, sunt 5 jucatori de la oi, cea mai blatista echipa din campionatul recent incheiat. Daca tu crezi ca Piti nu l-a luat pe Costea pentru ca a participat la un blat, da-mi voie sa iti spun ca te inseli amarnic. N-are nici o legatura una cu alta. Dar ca de obicei, cum voi vedeti in Mighty tot raul de pe lume, tot raul care ne loveste il legati imediat de existenta pe acest pamant a persoanei care are scris in buletin: Adiran Mititelu. Si nu e corect asa. Cel putin, nu tot timpul Mighty e de vina. Mai sunt si alti nenorociti pe lumea asta.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de alex.p » 01 Iun 2008, 22:53

T@V, inca unul care isi doreste ceea ce imi doresc si eu la Euro. :-) Credeam ca sunt singurul caruia ii pare rau ca pseudo-Romania s-a calificat.

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: [EURO 2008]Grupa C

Mesaj de omaciu » 01 Iun 2008, 23:02

Haideti ma..nici chiar asa...Costea nu a fost luat pur si simplu pentru k nu are experienta iar atacantii care au fost convocati, inafara de Marica care e in forma proasta, sunt foarte buni. La momentul asta Daniel Niculae si Marius Niculae sunt foarte buni. Din pacate, Costea a avut doar un retur bun, restul a fost doar cel mai bun dintro echipa destul de slaba. Si eu cred k merita Costea sa fie acolo, dar nu in asa fel in cat sa nu mai tin cu Romania sau sa vreau sa pierdem. Eu sper sa castigam pentru k in primul rand fotbalul Romanesc are nevoie de asa ceva pentru k Steaua si CFR iar osa ne faca de ras in Champion's League. Si sper sa le aratam franceziilor k nu sunt centru universului in fotbal.

Scrie răspuns