Romania-Franta

Discutii despre meciurile disputate la Euro 2008

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Care credeti ca va fi rezultatul meciului?

Victorie Romania
19
43%
Egal
12
27%
Victorie Franta
13
30%
 
Total votes: 44

DoRyN

Re: Romania-Franta

Mesaj de DoRyN » 10 Iun 2008, 14:44

Au repetat imnul in cantonament, pentru ca la scoala lor nu se prea facea muzica, mai mult sport. Era chiar necesar pentru ca era jenant sa-i vezi la meciurile internationale ca nu stiau cuvintele.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Romania-Franta

Mesaj de Cl4udiu » 10 Iun 2008, 14:52

daca zicea cineva inainte de meci ca o sa obtinem 1 pct eram foarte multumit ..... dar dupa ce franta nu a facut nimic si noi puteam mult mai mult daca aveam curaj , nu prea sunt asa de incantat de acest rezultat .... franta la cum a jucat ieri era clar de batut si noi din pacate nu am profitat ... rar ne intalnim cu asemenea ocazii .

Daca franta era cea mai puternica din grupa atunci era ok ... dar avem inca 2 meciuri infinit mai grele . Italia isi va juca ultima sansa , iar olanda am vazut aseara ce poate si fara robben .

Sa speram ca o sa avem mai mult curaj cu italia pentru ca daca o sa jucam la fel nu avem nici o sansa sa trecem de grupa .... cu 3 egaluri ramai acasa !!!

In aparare am jucat bine , dar in atac aproape ca n-am existat . Schimbarile au fost clar defensive ... nu trebuia cocis si nu prea inteleg de ce l-a schimbat pe mutu cu panarama de niculae , macar de-l baga pe marica .

Mi-a placut si atmosfera , i-am dominat clar pe francezi . Si acel banner alb-albastru "Craiova Prezenta" avand in stanga si in dreapta drapelul romania cu steagul stiintei in centru ! apld apld ucv
Imagine

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Romania-Franta

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 11 Iun 2008, 12:31

Cl4udiu scrie:daca zicea cineva inainte de meci ca o sa obtinem 1 pct eram foarte multumit ..... dar dupa ce franta nu a facut nimic si noi puteam mult mai mult daca aveam curaj , nu prea sunt asa de incantat de acest rezultat .... franta la cum a jucat ieri era clar de batut si noi din pacate nu am profitat ... rar ne intalnim cu asemenea ocazii .
poate exista varianta in care franta ar fi echipa buna de felul ei, dar nu i`am lasat noi sa joace, iar ea a parut ca fiind de batut tocmai datorita jocului exact al romanilor?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Romania-Franta

Mesaj de Cl4udiu » 11 Iun 2008, 13:51

WhiteBlue4Ever scrie:
Cl4udiu scrie:daca zicea cineva inainte de meci ca o sa obtinem 1 pct eram foarte multumit ..... dar dupa ce franta nu a facut nimic si noi puteam mult mai mult daca aveam curaj , nu prea sunt asa de incantat de acest rezultat .... franta la cum a jucat ieri era clar de batut si noi din pacate nu am profitat ... rar ne intalnim cu asemenea ocazii .
poate exista varianta in care franta ar fi echipa buna de felul ei, dar nu i`am lasat noi sa joace, iar ea a parut ca fiind de batut tocmai datorita jocului exact al romanilor?
franta avea apararea cea mai vulnerabila din cele 3 .... asa ca franta trebuia atacata , ceea ce nu s-a intamplat .... si nu am avut nici macar 1 sut pe poarta .

Defensiv am jucat foarte bine in acest meci , dar pentru a trece mai departe mai trebuie sa mai si ataci .

Repet cu 3 egaluri nu treci de aceasta grupa .
Imagine

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Romania-Franta

Mesaj de Bals_Boy » 11 Iun 2008, 13:58

nu doar fundasii fac apararea ... apararea e facut in principal de oamenii de fensivi de la mijloc si daca tu imi zici mie ca makelele e slab atunci ... toulalan a fost ales omul meciului de catre presa franceza (celalalt mijlocas defensiv), deci trage si tu concluzia. EU zic ca si romania si franta au jucat sa nu ia gol, daca era sa inscrie cu atat mai bine pt fiecare
Forza STIINTA

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Romania-Franta

Mesaj de Cl4udiu » 11 Iun 2008, 14:14

Bals_Boy scrie:nu doar fundasii fac apararea ... apararea e facut in principal de oamenii de fensivi de la mijloc si daca tu imi zici mie ca makelele e slab atunci ... toulalan a fost ales omul meciului de catre presa franceza (celalalt mijlocas defensiv), deci trage si tu concluzia. EU zic ca si romania si franta au jucat sa nu ia gol, daca era sa inscrie cu atat mai bine pt fiecare
pai normal ca a fost ales omu meciului .... daca noi atacam cu 2 oameni e normal sa nu aiba probleme si sa blocheze aproape tot .... makelele are 35 de ani si a aratat si ieri in cateva faze ca nu e chiar asa imposibil sa treci de el .

pai franta joaca la egal cu echipa cea mai accesibila din grupa ?? .... atunci cum o sa joace cu olanda (am vazut de ce e capabila ) sau italia ?
Imagine

iuli

Re: Romania-Franta

Mesaj de iuli » 11 Iun 2008, 14:24

si daca franta merge mai departe din grupa asta?
cine a hotarat ca-i cea mai accesibila echipa din grupa?
cine-i Romania sa joace la victorie cu Franta,Italia sau Olanda?
Coborati cu picioarele pe pamant,Piti e antrenorul care-si evalueaza sansele foarte corect si actioneaza ca atare.

DoRyN

Re: Romania-Franta

Mesaj de DoRyN » 11 Iun 2008, 15:17

Clipul ala cu burtosi cu lanturi de bicicleta la gat a fost confirmat in vazul intregii Europe:

Imagine

FreakBoy

Re: Romania-Franta

Mesaj de FreakBoy » 11 Iun 2008, 15:25

da, dar asta e alb...

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Romania-Franta

Mesaj de Bogho » 11 Iun 2008, 15:50

si seamana foarte mult cu cel care apare in clip :)
-

DoRyN

Re: Romania-Franta

Mesaj de DoRyN » 11 Iun 2008, 16:13

[trilulilu-video]ac_milan/e91145de1fb0ad[/trilulilu-video]

[trilulilu-video]estart/f9d0836d05d998[/trilulilu-video]

DoRyN

Re: Romania-Franta

Mesaj de DoRyN » 11 Iun 2008, 16:25

gonen scrie:si seamana foarte mult cu cel care apare in clip :)

si francezii ne-au facut unul :cool:

[trilulilu-video]spor2/4d8cf5af72dc34[/trilulilu-video]

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: Romania-Franta

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 11 Iun 2008, 16:28

Cl4udiu scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:
Cl4udiu scrie:daca zicea cineva inainte de meci ca o sa obtinem 1 pct eram foarte multumit ..... dar dupa ce franta nu a facut nimic si noi puteam mult mai mult daca aveam curaj , nu prea sunt asa de incantat de acest rezultat .... franta la cum a jucat ieri era clar de batut si noi din pacate nu am profitat ... rar ne intalnim cu asemenea ocazii .
poate exista varianta in care franta ar fi echipa buna de felul ei, dar nu i`am lasat noi sa joace, iar ea a parut ca fiind de batut tocmai datorita jocului exact al romanilor?
franta avea apararea cea mai vulnerabila din cele 3 .... asa ca franta trebuia atacata , ceea ce nu s-a intamplat .... si nu am avut nici macar 1 sut pe poarta .

Defensiv am jucat foarte bine in acest meci , dar pentru a trece mai departe mai trebuie sa mai si ataci .

Repet cu 3 egaluri nu treci de aceasta grupa .
ai precizat cumva fraza ingrosata de mine si inainte de inceperea meciului? (Fara niciun misto, pt ca habar nu am si mi`e lene sa caut, tu stii mai bine... daca ai precizat inainte, iti inteleg ideea si mi se pare in regula ca ti`o susti, dar daca vii cu chestia asta dupa ce s`a terminat meciul, e ca si cum as veni eu acum si as zice : "era clar ca se termina 0-0" dupa ce initial am si scris aici ca ne bate franta la un gol sau doua diferenta)
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Romania-Franta

Mesaj de Cl4udiu » 11 Iun 2008, 17:24

WhiteBlue4Ever scrie:
Cl4udiu scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:
poate exista varianta in care franta ar fi echipa buna de felul ei, dar nu i`am lasat noi sa joace, iar ea a parut ca fiind de batut tocmai datorita jocului exact al romanilor?
franta avea apararea cea mai vulnerabila din cele 3 .... asa ca franta trebuia atacata , ceea ce nu s-a intamplat .... si nu am avut nici macar 1 sut pe poarta .

Defensiv am jucat foarte bine in acest meci , dar pentru a trece mai departe mai trebuie sa mai si ataci .

Repet cu 3 egaluri nu treci de aceasta grupa .
ai precizat cumva fraza ingrosata de mine si inainte de inceperea meciului? (Fara niciun misto, pt ca habar nu am si mi`e lene sa caut, tu stii mai bine... daca ai precizat inainte, iti inteleg ideea si mi se pare in regula ca ti`o susti, dar daca vii cu chestia asta dupa ce s`a terminat meciul, e ca si cum as veni eu acum si as zice : "era clar ca se termina 0-0" dupa ce initial am si scris aici ca ne bate franta la un gol sau doua diferenta)
e ca si cum m-as multumi cu acel 4-4 din groapa dupa ce am condus cu 3-0 .... cu toate ca inainte meciului speram la un egal ...

in meciul cu franta se putea clar mai mult , dar nu poti sa ai pretentia sa bati atat timp cat nu tragi nici macar 1 data pe poarta ....
iuli scrie: cine-i Romania sa joace la victorie cu Franta,Italia sau Olanda?
Coborati cu picioarele pe pamant,Piti e antrenorul care-si evalueaza sansele foarte corect si actioneaza ca atare.
Daca romania nu joaca la victorie in nici macar 1 meci din acestea atunci ce :eek: mai cauta la euro ??? Daca nu vrei se treci de grupe nu inteleg de ce sa te ami duci pana acolo .

De asta romania nu poate face performanta pentru ca joaca mereu cu frica si nu vrea niciodata mai mult .... daca romania era in locul croatiei chiar crezi ca se ducea acolo sa bata ??? eu zic ca se aparau si nu prea indrazneau sa iasa la joc pentru ca pana la urma cu un egal anglia era la euro iar romania scotea un punct mare pe wembley o:

De asta au plecat 2 croati pe 40 milioane de euro vara asta .... si la noi marile vedete pleaca pe cateva milioane
Imagine

iuli

Re: Romania-Franta

Mesaj de iuli » 11 Iun 2008, 17:56

Rusia a jucat exact ceea ce vroiati sa jucam noi,sunteti multumiti?

Scrie răspuns