OLANDA-ROMANIA

Discutii despre meciurile disputate la Euro 2008

Moderator: grup_moderatori

Închis
JustME

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de JustME » 18 Iun 2008, 17:37

au jucat ca niste fetite .. praf [*****] fina

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de inima de leu » 18 Iun 2008, 20:15

Sper ca dobitocii de olandezi sa si-o ia de la Italia in semifinale.
Daca tot au vazut ca noi suntem total impotenti nu puteau si ei sa-si bage un autogol acolo...
Tare mi-ar place sa-i vad ca-si baga unghia-n gat!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de Perspico » 18 Iun 2008, 20:27

inima de leu scrie:Sper ca dobitocii de olandezi sa si-o ia de la Italia in semifinale.
Daca tot au vazut ca noi suntem total impotenti nu puteau si ei sa-si bage un autogol acolo...
Tare mi-ar place sa-i vad ca-si baga unghia-n gat!
Mda, si italienii niste mizerabili. Nu puteau si ei sa faca egal, se-apucara sa bata Franta. Toata lumea e de vina ca noi suntem niste imbecili. Până ieri: "Stoarceţi portocala!", "Muşcaţi din portocală!". Când colo Portocala (de fapt Mandarina :laughing: ) ne călcă pe capetele noastre de zimbri proşti.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de Pacala » 18 Iun 2008, 20:30

Perspico scrie: Piţurcă că a lăsat acasă jucători în formă precum ...Bratu, Dănciulescu...
o fi gp potaie vopsita dar asta nu inseamna sa plingi dupa orice caine rosu :)( ...Costea e peste bratu iar danciulescu se pensioneaza....sper ca nu te apuci acum sa plingi dupa coordonatorul de joc ...ad.cristea...dupa zicu si moti...dupa marele [*****] ...si tanara speranta liviu ganea :lol:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de Cl4udiu » 18 Iun 2008, 21:26

inima de leu scrie:Sper ca dobitocii de olandezi sa si-o ia de la Italia in semifinale.
Daca tot au vazut ca noi suntem total impotenti nu puteau si ei sa-si bage un autogol acolo...
Tare mi-ar place sa-i vad ca-si baga unghia-n gat!
as vrea sa vad o finala olanda - croatia :up: :up: :up:

italia nu trece de sferturi o:
Imagine

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de 1948 » 18 Iun 2008, 21:38

dumnezeu nu iti da mai mult de cat poti sa duci
atat ne-a dat inseamna ca atat am putut
daca stam sa analizam la sange au fost o gramada de probleme
oricum e bine ca analizam ..trebuie sa invatam din greseli
in primul rand nu avem un lot echilibrat ...si daca avem ghinion sa lipseasca cineva se cam deranjeaza totul
si eu sunt de parare ca bratu nu trebuia lasat acasa si cei 2 niculae ca sa nu fiu f rautacios ...rezerve clar ..cel mult
e adevarat ca nu prea aveam pe cine si marica din pacate s-a accidentat ....insa incapatanarea lui piturca si un orgoliu zic eu prostesc l-au lasat pe bratu acasa
din punctu asta de vedere piturca a gresit
inainte de meciuri nu speramla 2 puncte ....inainte ultimului meci speram sa ne calificam
au aparut fel si fel de comparatii cu generatia de aur ....dar actuala echipa cand a fost condusa nu a reusit sa revina niciodata
pana la urma cred ca la campionatul acesta am fost fricosi si complexati de 3 nume mari
cand ne-am dat seama ca ne putem califica a fost prea tarziu
sper ca a invatat si piturca ceva din meciurile astea
ceilalti intra in teren sa invinga si dupaia se gandesc la egal
noi intram cu gandul sa nu luam gol si dupaia ne gandim daca o sa dam
cam asta a fost diferenta dintre noi si ei

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de Cl4udiu » 18 Iun 2008, 22:25

uitati-va la rusia ... asa trebuie sa joci cand vrei sa castigi si sa treci de grupe
Imagine

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de 1948 » 18 Iun 2008, 22:54

Cl4udiu scrie:uitati-va la rusia ... asa trebuie sa joci cand vrei sa castigi si sa treci de grupe
e haide acum ca suedia nu e nici italia nici olanda nici franta
din pacate noi in rep a 2a cand trebuie sa fortam am cazut ...si cred ca a fost si ceva fizic nu doar psihic
e f greu sa faci 3 meciuri bune la asemenea nivel cu asemenea forte
daca aveam si noi o grupa mai buna cu 2 echipe mai slabe sau macar o echipa ne calificam...asta ne-a lipsit o victorie

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de Pacala » 19 Iun 2008, 00:14

raman la parerea ca e chestie de mentalitate...la jucatori...antrenor...la romani in general.....
romanii nu se multumesc cu putin ....romanii vor sa obtina mult facand cat mai putin

oare citi jucatori romani nu visau egal intre ita si fra (0-0 ideal) ca sa se poata califica si cu 2 puncte......uite ca s-a calificat din grupe numai cu 2 sau 3 victorii.......nu cu 2 egaluri...olanda,spania,croatia 3 victorii....germania,portugalia,rusia,turcia 2 victorii..exceptie italia cu 4 pct dar daca se acorda golul corect dat de luca toni probabil aveau si ei 2 victorii...asta e.....trebuia sa ne gandim la 2 victorii ca sa ne calificam din grupe
Last edited by Pacala on 19 Iun 2008, 00:35, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de omaciu » 19 Iun 2008, 00:14

Sincer, puteam sa pierdem cu Olanda dar sa fi dat totul. Avem un gust amar pentru k toata lumea stie k se putea mult mai mult iar jucatorii au tratat meciul foarte superficial. Oricum nota 10 pentru suporteri!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de 1948 » 19 Iun 2008, 00:17

nici vorba de superficialitate la asemenea nivel
a fost altceva ...ori oboseala ori crisparea
vroiam sa mai punctez ceva
noi de vreo cativa ani jucam 4-3-3 si atat ....nu stim sa schimbam sistem in timpul jocului asa cum de ex a facut olanda si cum fac marile echipe

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de Pacala » 19 Iun 2008, 00:25

si ar mai fi o chestie...Romania a folosit cei mai putini jucatori in grupe

Spania,Olanda,Croatia 22 jucatori folositi

Portugalia 21

Grecia 20

Turcia,Austria,polonia, Italia 19

Germania, Franta, Rusia, Elvetia 18

Cehia, Suedia 17

Romania numai 16 jucatori :?:
deci 7 jucatori luati la plimbare: stancioiu,popa,moti, stefan,cristea,sapunaru,marica
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

conStiinta

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de conStiinta » 19 Iun 2008, 07:54

asta ptr ca au folosit jumate din jucatorii astia in meciul 3, cand nu mai conta, nici ptr cei calificati, nici ptr cei descalificati ... nu e relevant

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de Cl4udiu » 19 Iun 2008, 10:16

1948 scrie:
Cl4udiu scrie:uitati-va la rusia ... asa trebuie sa joci cand vrei sa castigi si sa treci de grupe
e haide acum ca suedia nu e nici italia nici olanda nici franta
din pacate noi in rep a 2a cand trebuie sa fortam am cazut ...si cred ca a fost si ceva fizic nu doar psihic
e f greu sa faci 3 meciuri bune la asemenea nivel cu asemenea forte
daca aveam si noi o grupa mai buna cu 2 echipe mai slabe sau macar o echipa ne calificam...asta ne-a lipsit o victorie
suedia avea nevoie de cel putin un egal asa ca pentru ei a contat acest meci , pentru oalndezi nu .... ba chiar au bagat si echia a 2 a ... si s-a vazut lipsa lor de concentrare in multe faze ....
asa ca meciul nostru cu olanda nu a fost mai greu decat cel al rusilor cu suedia ...

o sa fie o mare diferenta intre meciul nostru cu olanda si cel al rusilor cu ei din sferturi ..... acum o sa bage prima echipa si o sa faca orice pentru a invinge ....

noi ne-am pierdut cand am aflat ca are italia 1-0 , rusii au revenit dupa ce in primult meci au luat-o cu 4-1 ....

rusii au avut in 5 minute mai multe ocazii clare decat noi in tot campionatul !


Team statistics
Russia Sweden
2 Goals scored 0
3 Yellow card 2
0 Red card 0
9 Shots on goal 7
11 Shots wide 6
14 Fouls committed 15
12 Corners 4
1 Offsides 2
31' 12'' Ball. Poss. (time) 24' 39''
55% Ball. Poss. (%) 45%
Imagine

LiviuB

Re: OLANDA-ROMANIA

Mesaj de LiviuB » 19 Iun 2008, 10:22

mai, acum e usor de criticat, totusi sa nu uitam ca majoritatea celor ce sunt in primul 11 fac parte din niste echipe mediocre (cel putin) la nivel european, Marius si Daniel Niculae, Tamas, Rat, Cocis, Petre. Noi avem un singur jucator care joaca la nivel inalt la o echipa adevarata - Chivu. Plus Mutu, dar Fiorentina nu se compara cu Manchester, Chelsea, Liverpool, Barcelona, etc. Acum dam toti in Piturca, dar pe de alta parte cu cine sa te iei la tranta cu Franta, Italia sau Olanda? Daca ieseam la joc ne dadeau aia de la 3 in sus. Sigur ca la meciul cu Olanda am dezamagit in primul rand prin atitudine, dar de la cine vrei mentalitate de invingator (Codrea care joaca la o echipa de mijlocul clasamentului, Petre care e iesit total din forma sau grupul de la steaua care se astepta ca sa fie Teia Sponte in tribuna cu celebra sa geanta, sau sa se fi intalnit Lupescu la o tabla cu Van Basten prin vreun bar). Nu mi se pare corect sa dam toti in Piturca. Dam exemplul Rusiei dar nu putem compara adversarii, stati sa vedeti cate o sa le dea olandezii. Eu fac un apel la o analizare mai obiectiva a prestatiei jucatorilor nostri.
ps - o rusine articolul lui vochin din gsp. Asta ii face cale lui mucescu mic la nationala. Pana ieri il ridica in slavi pe olaroiu, acum vrea spectacol, bleah. :smoke:

Închis