Motru - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 05 Aug 2005, 14:21

@suporteru: Cred ca te-ai incins prea tare. Fotbalul si-a pierdut din frumusetea de alta data. Acum a devenit un sport extraordinar de tacticizat. O echipa nebuna care "cocoseaza" adversarul nu poate exista fara niste suporteri fierbinti care sa o impinga de la spate frenetic. Ceea ce la noi nu este cazul. Daca mergi in peluza vei vedea ca nu ai loc de fite si de talente pe acolo. Cand galeria da startul unui cantec acesta se stinge treptat pentru ca "smecherii" canta decat primul acord dupa aia se uita la cei din jurul lor, zicandu-si in gand: "Da-i in masa, sa cante fraierii ca de-aia vin la stadion!". In ultima perioada atat de multi smecheri au aparut in Peluza Cristi Neamtu incat nu prea mai sunt fraieri care sa cante ceva. Daca intelegi ce vreau sa spun.... :-(

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 05 Aug 2005, 16:21

Tactica este mama spectacolului.Daca nu ai nici o relatie de joc formata si o tactica in prealabit,cum poti sa ai spectacol?Poate numai in tribune,unde suporterii isi fac treaba,dar asta este altfel de spectacol. Nu ma intereseaza ce jmekeri sunt in galerie sau mai stiu eu pe unde...
Alb-albastru pentru totdeauna!

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 05 Aug 2005, 19:17

ai dreptate d-le Balaci
echipa joaca prost, nu are antrenor, samd.

Sunda putea promova echipa daca era pus antrenor cu 2-3 saptamani in urma, dar nici acum nu e prea tarziu.

U Craiova-Mititca joaca prima etapa parca la rapid2, va lua o bataie la minim 3 goluri diferenta
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 05 Aug 2005, 19:54

Universitatea Craiova are drumul sau. Vom vedea cat de bine sau de prost pregatita este echipa odata cu primul meci oficial. Eu zica sa nu ne grabim sa dam pronosticuri de acum.

blueheart
membru
membru
Mesaje: 288
Membru din: 09 Ian 2005, 12:35

Mesaj de blueheart » 05 Aug 2005, 20:03

Parca revad campania de pregatire si de amicale din iarna trecuta, cu rezultate slabe, cu jucatori adusi aiurea, fara atac, cu un antrenor fara experienta...Si atunci se spunea ca amicalele nu conteaza si uite unde am ajuns....din contra, amicalele spun totul

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 05 Aug 2005, 21:42

ii dau categoric dreptate lui stanga..nici un antrenor nu tre sa ii permita jucatorului sau sa aiba iesiri necontrolate pentru ca in scurt timp tot lotul ii va sari in cap si nu vor mai putea fi tinuti in frau
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 06 Aug 2005, 04:12

aflu dupa cateva zile aceste amanunte si stiri neplacute
cand ma gandesc la Universitatea Craiova , primile cuvinte care imi vin in minte sint deznadejde si caricaturi

stoica a gresit dar a gresit si stanga
dar mai grav e ca echipa nu joaca nimic, asta este cel mai ingrijorator
n-are fata deloc de candidata la promovare

sa incerce cu doi atacanti si doi ofensivi ...nu mai stiu... nasoala

p.s. apropo de discutiile alea ridicole cu echipa fanion a Olteniei..........all time sigur e Uiversitatea Craiova dar in momentul asta e clar Pandurii din moment ce ne bat si cu echipa a doua ..ca Minerul Motru asta e, echipa lor de rezerve cum noi avem primavara ....auzi nume :laughing:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

iuli

Mesaj de iuli » 06 Aug 2005, 15:47

Pacala scrie:aflu dupa cateva zile aceste amanunte si stiri neplacute
cand ma gandesc la Universitatea Craiova , primile cuvinte care imi vin in minte sint deznadejde si caricaturi

stoica a gresit dar a gresit si stanga
dar mai grav e ca echipa nu joaca nimic, asta este cel mai ingrijorator
n-are fata deloc de candidata la promovare

sa incerce cu doi atacanti si doi ofensivi ...nu mai stiu... nasoala

p.s. apropo de discutiile alea ridicole cu echipa fanion a Olteniei..........all time sigur e Uiversitatea Craiova dar in momentul asta e clar Pandurii din moment ce ne bat si cu echipa a doua ..ca Minerul Motru asta e, echipa lor de rezerve cum noi avem primavara ....auzi nume :laughing:
Eu sunt convins ca nu ne-ar bate Pandurii la ora asta nici cu prima echipa.Daca nu aduc jucatorii valorosi nici nu invata bine numele adversarilor din A si sunt din nou in B cu Sandoi al lor cu tot...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 06 Aug 2005, 17:27

tu poti fi convins si ca pamantul e plat.. :)( esti liber sa ai convingerile tale :)
din moment ce ne-au batut cu echipa a doua, cu satelitul............ce sa mai vorbim?
cu Motru ne dadura la mutra .........
lasa ca ii batem in oficiale :D
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

radu_em

Mesaj de radu_em » 06 Aug 2005, 22:23

mai fratilor...am citit si io acuma ce s-a scris pe topicul asta...nu se poate sa disperam asa de repede...ce naiba,suntem olteni...suntem optimisti...e adevarat,ne-a invins minerul motru...da credeti ca o sa o faca si in campionat?io zic ca nu...si aici pot sa intervina mai mult asptecte...lotul nu e unul ideal...si personal ma indoiesc ca o sa mai aduca milogu' de mititelu jucatori buni in ultimele 2 saptamani...am o singura problema cu un singur jucator...se numeste alex piturca...deci,acest baiat cred ca a dormit cand a facut junioratul...e incredibil ca la 20 si ceva de ani sa nu stii sa faci o preluare...sa sara mingea din tine ca din coltul mesei...sa stai numai cu spatele la poarta...de cand ma stiu,am avut o mare problema...atacul...si am senzatia ca sezonul asta nu o sa fie o exceptie...nu avem atacanti...poate doar apetrei...insa nu l-am vazut pana acuma...poate ca stanga nu e cea mai buna solutie...dar e singura pe care o avem momentan...cartu daca iubeste echipa asa cum zice el,de ce nu a venit cu noi in B?stanga nu are experienta,dar cred ca nu strica un antrenor tanar ce adopta un sistem modern...pai cartu ii baga pe toti in poarta si ce-o fi o fi...poate prindem ceva pe contraatac...hai sa avem incredere...nici nu a inceput campionatul...alta e motivatia cand joci un meci oficial...daca incepem cu dreptul la rapid,o sa avem sanse mari de promovare...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 07 Aug 2005, 02:37

m-a dezamagit cartu...a ajuns si el slugoi la giovani becali si omul lui netoiu :bad:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 07 Aug 2005, 10:26

Cartu...si nu numai... :o:
Alb-albastru pentru totdeauna!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 07 Aug 2005, 11:57

Pacala scrie:m-a dezamagit cartu...a ajuns si el slugoi la giovani becali si omul lui netoiu :bad:
Ca de obicei la tine stirile ajung cu cateva luni mai tarziu... :lol: Nu-i nimic. Craiova poate exista si fara Cartu si fara multi altii.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 08 Aug 2005, 02:03

che am mai spus-a asta de mult, nu inteleg de ce ma acuzi,
am vazut ca acuzi pe cei care nu stau in Criaova de asta, acum sa-ti spun ceva si poti sa ma crezi linistit pe cuvant, cunosc multe persoane , apropae sigur am antenele mai lungi ;)
nu ma acuza prosteste si neprovocat asa de dragul de a discuta
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 08 Aug 2005, 11:53

Nu era de loc o acuzatie aici. De unde ti-a reiesit tie ca te acuz eu de ceva. Am spus ca e pacat ca iti dai seama de lucrul asta abia acum in timp ce eu am atras atentia asupra acestui fapt imediat ce Cartu a aparut la TV alaturi de Netoiu ca "posibil investitor" pentru Stiinta.

PS. E bine ca esti informat. o:

Închis