Rapid 2-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Rapid 2 ?

Poll ended at 21 Aug 2005, 23:00

Victorie
23
58%
Egal
4
10%
Infrangere
13
33%
 
Total votes: 40

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 22 Aug 2005, 13:55

Dan Florea scrie: White,nu merita sa te enervezi.De ce ?
Sunt cateva persoane ,pot da si nume,Che.,D10,Bogdan,etc care oricat de mult as vrea ,nu le pot intelege.Nu pot sau nu vor sa vada realitatea. D10,are impresia ca toti avem impresii si numai el are argumente.Oare!? Il sustin pe Rednic pentru ca l-am cunoscut ,si pot spune ca este un antrenor bun , nu este mai prejos de Piti,Andone,Olaroiu,etc. daca vrem sa-i consideram pe acestia modele.
In ultima perioada singuri oameni care au vrut sa faca ceva la Craiova au fost Cartu si Rednic ,in niciun caz Badea,Balaci,G.Popescu,etc.
Repet de 1000 de ori,Rednic a gresit(si el recunoaste) cand a anuntat ca trage la titlu,(vezi situatia, in prezent, de la Poli.TM),in acel moment nu cunostea bine valoarea lotului,era inceputul campionatului (desi luati individual nu era mai prejos de a altor echipe) si a mai gresit cand a demisionat,daca nu demisiona azi eram in "A".
El a avut bunul simt si-a dat demisia lasandu-i timp altui antrenor sa schimbe ceva ,dar,
ce pacat ca a fost Badea,a distrus o echipa,un vis,etc.,etc.
In loc sa vedeti adevarati vinovati(Papura,Badea,Staicu...)va razbunati pe Rednic.
Il criticati ,impreuna cu acel ziarist de la acea "hartie igenica",ca a vrut sa revina ca antrenor la Rapid,in loc sa vedeti adevaratul vinovat in persoana lui Copos ,un al doilea Staicu,care vrea sa schimbe antrenorul dupa doua meciuri. Care antrenor nu ar vrea sa antreneze o echipa cotata bine,aflata in lupta pentru castigarea campionatului !? Voi ati refuza daca ati fi profesionisti?
Caderea Craiovei in "B" a fost si ramane un dezastru din toate punctele de vedere.
Vreti sa avem toti atitudinea lui Che.despre echipa actuala,antrenor,patron si mai ales despre viitorul apropiat al echipei.Mi-e teama ca Craiova ,in viitorul apropiat,va fi un fel de Jiul,Vaslui sau Panduri.A murit un vis,pupati-l pe Badea din partea mea . Badea a intrat deja in istorie ...ca cioclu Craiovei iar Papura si Lutu cei mai "iubiti"jucatori de care fug toti antrenori.Ce a facut Papura cand s-a reintors la Craiova , Rednic nu mai era?
Sunt multe de spus dar bininteles nu am argumente,vorba lui D10.Voi toti ,care sunteti impotriva lui Rednic,ati avut si aveti argumente.Daca acest mod de a vedea lucrurile se afla si la nivelul clubului nu trebuie sa ne miram ca suntem in "B"si, daca ar fi numai acest lucru , din p.v. moral suntem in "C" sau "D".Sunt multe ...ma opresc.
Un mesaj obiectiv fata de care am numai aprecieri de bine!o: o: o: o: o:
Pacat ca sunt unii care au idei fixe in cap de care nu vor sa treaca niciodata!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Aug 2005, 13:58

Propun moderatorilor ca orice post in care apare cuvantul Rednic sa fie sters. Ca altfel nu intelegeti ca discutam despre altceva aici. :-x

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 22 Aug 2005, 17:15

fiecare are dreptul la parerea lui , sa vorbesca despre ce vrea el dar la subiectul respectiv.
Adica chiar cred ca moderatorii ar trebui sa mute discutiile despre Rednic la subiectul Rednic. Deschideti fratilor un topic si discutati acolo pana la adanci batraneti despre Rednic, daca voi credeti ca e un subiect de actualitate :lol: dar nu mai scrieti la toate subiectele despre Rednic :o peste tot discutati de rednic :mad:
ala pleca de mult.bun, rau, cum fu el...gata! fuse si se duse...lasati-l sa stea pe capul rapidului acolo :lol:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

D10

Mesaj de D10 » 22 Aug 2005, 17:58

Dan Florea, tu intri doar cand se vorbeste de Rednic, asa ca parerea ta e zero pentru mine. Tu spui : se stie ca vinovatii sunt cutare si cutare. De unde mama dracu se stie, nu ai bunavoinata sa ne explici. Eu ti-am analizat declaratii televizate ale lui Rednic. Te-am rugat sa-mi demontezi analizele. Tu vii cu obsesivul refren: "vinovatii sunt astia..." Pana nu imi demonstrezi macar ca am gresit cand am spus ca Rednic a ramas la Craiova, doar dupa ce Staicu i-a marit contractul sa nu plece la Rapid, mesajele tale nu au nici o valoare. Sunt identice. Deocamdata s-a dovedit ca n-am gresit cu nimic.

Am recitit mesajul meu anterior si mi se pare ca finalul este cam nepotrivit. Imi cer scuze, nu am vrut sa sune asa. Stiu ca mesajul e prost compus si e jignitor, dar nu am vrut sa spun ca unii sunteti lipsiti de logica, ci ca trebuie sa analizati fiecare informatie. Eu n-am pierdut nici o declaratie (televizata) a partilor implicate in conflict, asa ca am pretentia sa discut cu cineva cel putin la fel de informat pe acest subiect.
Imi cer scuze inca o data pentru sfarsitul mesajului anterior.
Acum sa revin. Repet: am facut comentarii referitor la scandare, nu la persoana lui Rednic. Punct! Faptul ca voi aveti impresia ca aduc iarasi vorba de persoana lui Rednic, dovedeste o anumita sensibiliatate a voastra fata de subiect, nu a mea!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 22 Aug 2005, 18:14

Eu sunt de parere ca rEDNIC a distrus tot ce se construise la Stiinta. Dau un singur exemplu: l-a dat pe Miclea la Iasi si l-a oprit in lot pe flistone ala sau cum il chema de care Olaroiu spusese ca-i cel mai prost jucator pe care l-a vazut...(rednic a spus ca e exact ce-i trebuie)

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 22 Aug 2005, 21:09

depinde pentru ce-i trebuia lui rednic finstone ala
oli vruia jucatori pt performanta
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Aug 2005, 21:53

D10 scrie:Pana nu imi demonstrezi macar ca am gresit cand am spus ca Rednic a ramas la Craiova, doar dupa ce Staicu i-a marit contractul sa nu plece la Rapid (...)
asta nu inseamna cumva profesionalism? a optat pt cei care au dat mai mult... sau vroiai iar promosiuni de iubire eterna?
D10 scrie:Acum sa revin. Repet: am facut comentarii referitor la scandare, nu la persoana lui Rednic. Punct! Faptul ca voi aveti impresia ca aduc iarasi vorba de persoana lui Rednic, dovedeste o anumita sensibiliatate a voastra fata de subiect, nu a mea!
D10, nu vreau sa te superi pe mine, dar ce ai scris aici e chiar jignitor, cel putin la adresa mea, care m`am sezisat... adica eu sunt mai batut in cap, sau cum? cand ai spus ca e o autoironie acea strigare, e clar ca susti ideea ca rednic nu a facut treaba la noi, altfel de ce ar mai fi o autoironie?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 22 Aug 2005, 22:40

whiteblue, a facut treaba rednic...a facut o "treaba mare"! sa se duca si pe la dinamo sa faca :-x

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 22 Aug 2005, 22:50

Dupa cum cred ca stiti, retrogradarea echipei se pare ca a fost programata. Exista mai multe informatii in acest sens: declaratia din iarna a lui Corleone, declaratia lui Marian Bondrea, etc. De cine ? E greu de spus acum, poate mai tarziu. Poate de Staicu care nu reusea sa vanda echipa si astfel putea da jucatorii mai usor, lucru care sa si intamplat. Poate si de altii...In aceste conditii nu se poate aprecia corect contributia reala a niciunui antrenor la aceasta catastrofa. Cea mai mare parte din fostii jucatorii se pare ca au fost partasi la aceasta marsavie. Dupa mine acestea sunt lucruri extrem de grave, dar cine sa se ocupe de ele ? Sunt altele mult mai importante care nu sunt rezolvate ca sa se mai ocupe cineva si de aceste fapte.

bogdan-m

Mesaj de bogdan-m » 22 Aug 2005, 23:15

WhiteBlue4Ever scrie:pe mine nu ma intereseaza badea... am recunoscut cand a lucrat bine, in cupa la constanta... nu am zis ca`i alba cand ea era neagra toata ziua...
Cu asta ce vrei sa spui? Ca atunci cand galeria a strigat la meciul respectiv "Demisia!" te-ai abtinut? Hai sa incercam sa fim corecti...

Adevarul este ca retrogradarea nu are cum sa nu ne fi marcat pe toti cei care tinem cu Stiinta. Si in mod normal, fiecare avem propria opinie in legatura cu vinovatii pentru retrogradare.
Insa ce a fost a fost si trebuie sa mergem inainte. In acest moment Rednic, Badea sau Bondrea sunt de domeniul trecutului. Avem o noua echipa cu un nou patron si un nou antrenor. Ei sunt speranta noastra de revenire acolo unde ne este locul.
Din trecut ma deranjeaza doar cand vad atitudini ale unor fosti antrenori ai nostri care mai intorc cutitul in rana...

D10

Mesaj de D10 » 22 Aug 2005, 23:19

Nu cred ca a fost programat ca echipa sa cada inca de la inceputul campionatului trecut.

White, mi-am spus o parere, si anume ca acea strigare este nepotrivita. E parerea mea si am dreptul s-o spun.
Ai venit tu si-ai scris ca iar incepem cu Rednic. Daca ziceai: "nu e nepotrivita, pt ca noi consideram ca Rednic nu are nici o vina" era ok, pt ca imi spunei parerea ta referitor la remarca mea. Simplu. Nu, tu ai spus ca iar incep iaasi cu Rednic.Si chiar daca ar fi fost asa, ce frate!?!?! Rednic e subiect tabu? Nu inteleg cu ce te-a jignit citatul pe care-l propui. Si pe mine ar trebui sa ma jigneasca faptul ca consideri ca n-ar trebui sa vorbim de Rednic. Se vorbeste de Rednic, pt ca s-a strigat numele lui Rednic. Nu te intereseaza, treci mai departe.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Aug 2005, 23:47

d10 vad ca te aprinzi si mai bine ne oprim... daca tu crezi ca te-am jignit in un oarecare fel imi cer scuze, desi mi-am dat seama ca e doar o ironie aceasta treaba... nu stiu daca exista comparatie intre faptu` ca tu spui ca e o autoironie acea strigare si mai zici cu seninatate ca n-ai facut nici o referire la persoana lui rednic cu faptu` ca am zis eu sa incetam subiectul rednic...

bogdan, da am strigat demisia... stii cum e la stadion... te ia valul, esti la cald... acasa am cantarit mai bine si am ajuns sa observ ca acel meci a fost tratat cel mai bine posibil de badea...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

klausnet
membru
membru
Mesaje: 115
Membru din: 04 Mar 2004, 16:05

Mesaj de klausnet » 23 Aug 2005, 00:01

DoRyN scrie:Dupa cum cred ca stiti, retrogradarea echipei se pare ca a fost programata. Exista mai multe informatii in acest sens: declaratia din iarna a lui Corleone, declaratia lui Marian Bondrea, etc. De cine ? E greu de spus acum, poate mai tarziu. Poate de Staicu care nu reusea sa vanda echipa si astfel putea da jucatorii mai usor, lucru care sa si intamplat. Poate si de altii...In aceste conditii nu se poate aprecia corect contributia reala a niciunui antrenor la aceasta catastrofa. Cea mai mare parte din fostii jucatorii se pare ca au fost partasi la aceasta marsavie. Dupa mine acestea sunt lucruri extrem de grave, dar cine sa se ocupe de ele ? Sunt altele mult mai importante care nu sunt rezolvate ca sa se mai ocupe cineva si de aceste fapte.
Sunt de aceeasi parere!

D10

Mesaj de D10 » 23 Aug 2005, 00:32

Mai White, asta e ultima incercare.
Eu am spus ca e nepotrivit sa strigi numele unui antrenor care, cum-necum, a detinut, pentru etape bune, banca tehnica a Universitatii in anul in care aceasta a retrogradat.
Nu am avut intentia sa discut despre Rednic. Nu am avut intentia sa dezvolt subiectul Rednic, omule! Daca voiam sa vorbesc despre Rednic, iti repllicam si la treaba cu santajul si profesionalismul, dar nu ma mai pasioneaza subiectul.
Adica ce face galeria, frate? Rednic este in conflict cu corsicanii. Este contestat de astia. Galeria zice ca isi bate joc de Corsicani strigand numele lui Rednic. N-ar fi nici o problema. Ar fi o gluma buna. Dar acelasi Rednic a fost la Craiova si, impreuna cu Staicu, Badea, Mititelu (vinovat pt episodul celor doua zile de patronat), Bondrea si lotul a retrogradat Craiova.
Poti sa juri cu mana pe inima (in sinea ta) ca Rednic este curat ca lacrima in acest dezastru al Craiovei ca sa-i strigi numele? Daca poti sa faci asta, scandezi numele respectiv si imi explici si mie care ma mir ca prostu': "Rednic e nevinovat si, de aceea, gluma e buna". Si asta e tot. Pe Rednic l-a adus in discutie scandarea respectiva, nu eu.
Pentru mine subiectul e incheiat. Amintiti-va cum musca din micii aia...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 23 Aug 2005, 01:25

bene, sa fie...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Închis