Rapid 2-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Rapid 2 ?

Poll ended at 21 Aug 2005, 23:00

Victorie
23
58%
Egal
4
10%
Infrangere
13
33%
 
Total votes: 40

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 21 Aug 2005, 16:38

Che Guevara scrie:@Pacala: comentariul cum ti s-a parut?
nu chiar atat de rupt de meci dar oricum anticraiova , malitios, multe chestii spuse cu rautate
neprofesionist,penibil. fcute de niste.... :bad:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Aug 2005, 16:40

Si asta nu este suficient ca sa ii impuscam pe comentatori? :eek: :o:

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 21 Aug 2005, 16:43

DoRyN scrie:Daca nu doriti sa descarcati fisierul cu faza golului, il puteti vedea online AICI.
27MB. este real sau greseala de tipar?!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 21 Aug 2005, 16:51

FreakBoy scrie:
DoRyN scrie:Daca nu doriti sa descarcati fisierul cu faza golului, il puteti vedea online AICI.
27MB. este real sau greseala de tipar?!
Am corectat: 2,7 MB :-)

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 21 Aug 2005, 17:09

la sf meciului,cel care s-a manifestat cel mai zgomotos a fost daniel orac
a strigat impreuna cu noi d mai multe ori STIINTA, a fluturat un steag..ne-a acompaniat la binecunoscuta scandare:MUIEE steaua
la plecare nu a uitat sa mentioneze:"i-am phootut pe tigani!!!!" :lol:
o:
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Aug 2005, 17:17

Sper sa nu le dea prin cap alora de la Liga sa citeasca pe aici si sa se autosesizeze. Stii cum a fost cu Pancu... :-(

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 21 Aug 2005, 17:39

bai dar parca ar fi ajuns tiganii astia niste margarete, nici sa-i injuri nu mai poti ca
sar astia cu drepturile omului....... era vorba de drepturile omului, nu ale tiganilor :lol:
si apropo, am vazut un primplan cu grupul rapidistilor, aia cvreo 20 care i-au aratat la tv erau toti tigani din aia vero , tuciuri
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 21 Aug 2005, 19:14

dxtr009 scrie:la sf meciului,cel care s-a manifestat cel mai zgomotos a fost daniel orac
a strigat impreuna cu noi d mai multe ori STIINTA, a fluturat un steag..ne-a acompaniat la binecunoscuta scandare:MUIEE steaua
la plecare nu a uitat sa mentioneze:"i-am phootut pe tigani!!!!" :lol:
o:
Gasiti inca un filmulet cu bucuria sfarsitului de meci AICI

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 21 Aug 2005, 19:29

sa speram ca va fie la fel de fericit si cand ii va bate si pe aia mari ca astia de pe "veseliei" au fost doar puradeii :)(
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

D10

Mesaj de D10 » 21 Aug 2005, 20:05

WhiteBlue4Ever scrie: vad inversiunea asta impotriva lu` rednic si ajung sa cred ca d`abia asteptati sa retrogradam ca sa`i strigati lu` rednic...?
White, dupa cum vezi, n-am mai vorbit de Rednic deoarece am hotorat ca nu e normal ca eu sa aduc argumente si voi sa aduceti impresii. Eu am comentat doar o scandare nu persoana lui Rednic. Deocamdata, ultimele evenimente au confirmat ceea ce am spus eu despre Rednic.
Iar sa spui ca asteptam sa retrogradam ca sa strigam impotriva lui Rednic este o rautate. N-am strigat niciodata impotriva lui Rednic. Ce am scris aici, am scris inca de cand era antrenor la Stiinta.
In aceeasi logica, trebuie sa cred ca te bucuri ca Stiinta a retrogradat si ca Badea nu s-a dovedit capabil s-o salveze, doar ca sa ai dreptate. Insa eu nu fac astfel de deductii nefondate si, scuza-ma, puerile.
In sfarsit, nu am pretentia sa am dreptate in legatura cu Rednic, insa un lucru e sigur: sa strigi numele lui este o autoironie.
Last edited by D10 on 21 Aug 2005, 20:53, edited 2 times in total.

D10

Mesaj de D10 » 21 Aug 2005, 20:07

dxtr009 scrie:la sf meciului,cel care s-a manifestat cel mai zgomotos a fost daniel orac
a strigat impreuna cu noi d mai multe ori STIINTA, a fluturat un steag..ne-a acompaniat la binecunoscuta scandare:MUIEE steaua :lol: o:
Nu cred ca e un motiv de bucurie. La fel nu se va sfii sa strige impotriva Stiintei. Mi s-a parut trist momentul. Preferam sa nu strige, pentru ca asa aveam incredere in el.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Aug 2005, 00:05

d10, e vorba ca iar o luam de la cap si nu stiu daca are rost... impresii zici?... ti`a terminat un campionat pe locul 4, a adus oameni iar apoi vedetele n`au mai vrut sa joace ca aveau altii salarii mai mari... daca esti anti-rednic inseamna ca esti pro-plesan, guso, daouda si a tuturor curvelor care au plecat la dinamo... rolul lor era sa joace fie pt 3 milioane pe luna fie pentru 10.000 de euro... ei trebuiau doar sa joace atat...

pe mine nu ma intereseaza badea... am recunoscut cand a lucrat bine, in cupa la constanta... nu am zis ca`i alba cand ea era neagra toata ziua... voi asa faceti cu rednic...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

D10

Mesaj de D10 » 22 Aug 2005, 10:28

White, eu nu am luat-o de la capat . Repet: am comentat o scandare, nu persoana lui Rednic. Am spus doar ca, daca e o gluma, e o gluma amara. Pentru ca, daca recunosti o cat de mica vina lui Rednic, este o autoironie ce a strigat galeria. Asta e tot.
Ti-am spus ca faci deductii aiurea. Daca l-am criticat pe Rednic, nu inseamna ca apreciez ce-au facut jucatorii.
Si apoi voi amestecati momentele. Ar trebui sa le clarificam o data pentru totdeauna.
In conflictul Rednic-Badea, am fost de partea lui Badea, deoarece toate declaratiile lui Rednic au fost contradictorii si scotea din evenimente ceea ce ii convenea lui chiar daca concluziile erau trase de par.
Campionatul terminat de Rednic pe 4 a fost datorat lui Cartu. In momentul cand am vazut ce face Rednic cu echipa, in campionatul urmator, nu puteam sa nu-l critic. Nu se poate ca, dupa ce ai avut un stagiu de pregatire, dupa ce ti-ai adus jucatori cu nemiluita, dupa ce declari ca ai toate posturile acoperite si dublate, sa nu stii sa asezi echipa.
Badea antrenor - l-am criticat pt aceleasi motive: nu stie!
Spre deosebire de tine, eu nu l-am luat pe Badea in brate si i-am recunoscut greselile. Eu unul am departajat momentele.
Oricum, nu asta era subiectul. tu ai avut impresia ca vorbesc de Rednic. Era vorba de scandarea respectiva. Cu Rednic eu am terminat de mult, cand mi-am dat seama ca multi nu ati facut logica la scoala, sau ati lipsit de la lectiile despre propozitii logice, negare si reciproce, fundamentale in exercitiul deductiilor.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Aug 2005, 12:40

Baieti sunteti off topic.Rednic nu merita sa se mai vorbesca despre el acum. A trecut destul de mult timp de cand nu mai este la echipa si ii faceti publicitate gratuita bagandu-l atat in seama. Mai bine va uitati ca avem un antrenor tanar care stie ce vrea si care stie sa aseze jucatorii in teren. Castigatorul razboiului dintre Badea si Rednic este orasul Craiova care este liber de curve acum. Avem o echipa proaspata, presa a inceput sa ne lase in pace si incepe sa se aseze lucrurile. Astea nu sunt altceva decat conditii propice performatei. :)) :-)

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 22 Aug 2005, 13:41

WhiteBlue4Ever scrie:d10, e vorba ca iar o luam de la cap si nu stiu daca are rost... impresii zici?... ti`a terminat un campionat pe locul 4, a adus oameni iar apoi vedetele n`au mai vrut sa joace ca aveau altii salarii mai mari... daca esti anti-rednic inseamna ca esti pro-plesan, guso, daouda si a tuturor curvelor care au plecat la dinamo... rolul lor era sa joace fie pt 3 milioane pe luna fie pentru 10.000 de euro... ei trebuiau doar sa joace atat...

pe mine nu ma intereseaza badea... am recunoscut cand a lucrat bine, in cupa la constanta... nu am zis ca`i alba cand ea era neagra toata ziua... voi asa faceti cu rednic...

White,nu merita sa te enervezi.De ce ?
Sunt cateva persoane ,pot da si nume,Che.,D10,Bogdan,etc care oricat de mult as vrea ,nu le pot intelege.Nu pot sau nu vor sa vada realitatea. D10,are impresia ca toti avem impresii si numai el are argumente.Oare!? Il sustin pe Rednic pentru ca l-am cunoscut ,si pot spune ca este un antrenor bun , nu este mai prejos de Piti,Andone,Olaroiu,etc. daca vrem sa-i consideram pe acestia modele.
In ultima perioada singuri oameni care au vrut sa faca ceva la Craiova au fost Cartu si Rednic ,in niciun caz Badea,Balaci,G.Popescu,etc.
Repet de 1000 de ori,Rednic a gresit(si el recunoaste) cand a anuntat ca trage la titlu,(vezi situatia, in prezent, de la Poli.TM),in acel moment nu cunostea bine valoarea lotului,era inceputul campionatului (desi luati individual nu era mai prejos de a altor echipe) si a mai gresit cand a demisionat,daca nu demisiona azi eram in "A".
El a avut bunul simt si-a dat demisia lasandu-i timp altui antrenor sa schimbe ceva ,dar,
ce pacat ca a fost Badea,a distrus o echipa,un vis,etc.,etc.
In loc sa vedeti adevarati vinovati(Papura,Badea,Staicu...)va razbunati pe Rednic.
Il criticati ,impreuna cu acel ziarist de la acea "hartie igenica",ca a vrut sa revina ca antrenor la Rapid,in loc sa vedeti adevaratul vinovat in persoana lui Copos ,un al doilea Staicu,care vrea sa schimbe antrenorul dupa doua meciuri. Care antrenor nu ar vrea sa antreneze o echipa cotata bine,aflata in lupta pentru castigarea campionatului !? Voi ati refuza daca ati fi profesionisti?
Caderea Craiovei in "B" a fost si ramane un dezastru din toate punctele de vedere.
Vreti sa avem toti atitudinea lui Che.despre echipa actuala,antrenor,patron si mai ales despre viitorul apropiat al echipei.Mi-e teama ca Craiova ,in viitorul apropiat,va fi un fel de Jiul,Vaslui sau Panduri.A murit un vis,pupati-l pe Badea din partea mea . Badea a intrat deja in istorie ...ca cioclu Craiovei iar Papura si Lutu cei mai "iubiti"jucatori de care fug toti antrenori.Ce a facut Papura cand s-a reintors la Craiova , Rednic nu mai era?
Sunt multe de spus dar bininteles nu am argumente,vorba lui D10.Voi toti ,care sunteti impotriva lui Rednic,ati avut si aveti argumente.Daca acest mod de a vedea lucrurile se afla si la nivelul clubului nu trebuie sa ne miram ca suntem in "B"si, daca ar fi numai acest lucru , din p.v. moral suntem in "C" sau "D".Sunt multe ...ma opresc.

Închis