Astra - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Astra-Universitatea

Victorie Universitatea
33
73%
Meci egal
7
16%
Infrangere
5
11%
 
Total votes: 45

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 03 Sep 2005, 15:44

azzuro scrie:Oare nu ai observat ca Piturca a ratat clar? Sau ce e rau in a cere mai mult?Sau e mai bine sa ne dam dupa "lasa ba ca merge-asa"?
Acum parerile sunt impartie si fiecare are un mod de a vedea jocul de fotbal. Pana una alta sa dam cate putem ca nu se stie cand vom avea nevoie de golaveraj.
azzuro este nedrept sa asociezi ratarile lui Piturca cu jocul echipei.Daca am castigat nu inseamna ca au jucat toti jucatorii de nota 10.Piturca a ratat in fiecare meci, Craiova a castigat toate meciurile.Nu cred ca are o prea mare importanta.In orice meci exista jucatori care joaca (foarte) bine si altii care joaca mai slab.Asta nu inseamna ca jocul echipei per ansamblu nu a fost bun!Iar Piturca daca nu se trezeste cat mai repede sa inceapa sa joace fotbal , o sa piarda in cel mai scurt timp si locul de rezerva, mai ales ca acum a venit irakian-ul!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Mesaj de azzuro » 03 Sep 2005, 16:05

baggio scrie:
azzuro scrie:Oare nu ai observat ca Piturca a ratat clar? Sau ce e rau in a cere mai mult?Sau e mai bine sa ne dam dupa "lasa ba ca merge-asa"?
Acum parerile sunt impartie si fiecare are un mod de a vedea jocul de fotbal. Pana una alta sa dam cate putem ca nu se stie cand vom avea nevoie de golaveraj.
azzuro este nedrept sa asociezi ratarile lui Piturca cu jocul echipei.Daca am castigat nu inseamna ca au jucat toti jucatorii de nota 10.Piturca a ratat in fiecare meci, Craiova a castigat toate meciurile.Nu cred ca are o prea mare importanta.In orice meci exista jucatori care joaca (foarte) bine si altii care joaca mai slab.Asta nu inseamna ca jocul echipei per ansamblu nu a fost bun!Iar Piturca daca nu se trezeste cat mai repede sa inceapa sa joace fotbal , o sa piarda in cel mai scurt timp si locul de rezerva, mai ales ca acum a venit irakian-ul!
Dupa cum am mai spus mai sus sunt f multumit. Presingul si mijlocul au fost excelente. Defensiva a scartatit doar odata si atunci ne-a salvat bara. Sa dea Dumnezeu sa mergem tot asa.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 03 Sep 2005, 16:11

Sa nu ne entuziasmam prea tare. Am intalnit o echipa proasta in care jumatate dintre jucatori erau beti si cealalta jumatate nu pot mai mult.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 03 Sep 2005, 16:12

Che Guevara scrie:Am intalnit o echipa proasta in care jumatate dintre jucatori erau beti si cealalta jumatate nu pot mai mult.
Le-ai pus fiola? :)(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Mesaj de azzuro » 03 Sep 2005, 16:13

Che Guevara scrie:Sa nu ne entuziasmam prea tare. Am intalnit o echipa proasta in care jumatate dintre jucatori erau beti si cealalta jumatate nu pot mai mult.
Pun afirmatia asta pe seama umorului tau.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 03 Sep 2005, 16:29

Che Guevara scrie:Sa nu ne entuziasmam prea tare. Am intalnit o echipa proasta in care jumatate dintre jucatori erau beti si cealalta jumatate nu pot mai mult.
Eu pun afirmatia asta pe seama faptului ca poate bausi cot la cot cu ei si te imbatasi si tu! :-D :-D :-D
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 03 Sep 2005, 16:32

Astra a jucat prost rau de tot astazi. si mai era si nunta lui Zdranca. Cred ca aia venira in costume la stadion...

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 03 Sep 2005, 16:32

Argintaru este junior.In principiu nu joaca decat daca iese Ionescu... Salih este mult mai bine facut decat Argintaru.... mai inalt si mai solid.... Cred ca ar trebui ca suporterii sa inceapa sa cunoasca jucatorii, cel putin cei care mergeti la meciuri sau intrati des pe forumuri... Puteti sa luati pozele lor de pe site ul GM si sa va familiarizati cu figurile lor. Singurul ziar care a fost pe faza a fost Total Sport , in rest toti o apa si un pamant ..l+au dat pe Argintaru ca marcator al golului trei....

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 03 Sep 2005, 17:03

EDMOND_ eu unul am remarcat imediat dupa finalul meciului ca nu cred ca a fost vorba de Argintaru ci de Salih Jabber.Ar trebuii sa ii tragi de maneca pe cei de la TvSport (Prosport si Gsp au copiat aceeasi informatie si l-au dat ca marcator pe Argintaru)!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 03 Sep 2005, 17:09

Pai e bine. Inseamna ca incepem sa ii cunoastem pe baieti vazand meciurile... Oricum irakianul se misca destul de bine pentru un "junior" asa ca m-am gandit mereu ca trebuie sa fie o eroare. Faptul care m-a facut sa nu ma prind a fost ca si comentatorul stadionului a anuntat tot Argintaru la schimbare.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 03 Sep 2005, 17:24

baggio scrie:EDMOND_ eu unul am remarcat imediat dupa finalul meciului ca nu cred ca a fost vorba de Argintaru ci de Salih Jabber.Ar trebuii sa ii tragi de maneca pe cei de la TvSport (Prosport si Gsp au copiat aceeasi informatie si l-au dat ca marcator pe Argintaru)!
astia de la TV Sport nu au nici o treaba... sunt vai de ei....ma apuca durerea de cap de cate ori ii ascult... si au si un cui impotriva Craiovei..

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Mesaj de azzuro » 03 Sep 2005, 17:45

EDMOND_ scrie: astia de la TV Sport nu au nici o treaba... sunt vai de ei....ma apuca durerea de cap de cate ori ii ascult... si au si un cui impotriva Craiovei..
Ai dreptate, am observat si eu. Imi fac un car de nervi, si in plus nu au habar de fotbal.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 03 Sep 2005, 18:05

Daca a fost frumos la TV...va imaginati cum a fost in tribuna?...extraordinar!!!si acum sunt fericit pentru victorie, pentru joc, pentru atmosfera...baietii din galerie au fost fair-play..pacat a la scandarile noastre anti netoiu, ploiestenii au inteles anti petrolu si de aia ne huiduiau...per total a fost extraordinar...am jucat asa cum joaca o echipa mare...nu mi-a fost teama decat in primele 5 minute ale meciului...FORZA STIINTA si daca jucam asa in continuare nimeni nu ne poate pune probleme.
@ghe: astra a jucat slab pentru ca am jucat noi bine!..si fii sigur ca daca se imbatau aflam si eu! :)(

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 03 Sep 2005, 18:20

adversarii ca adversarii dar faptul ca au reusit a 4-a victorie consecutiva intr-un meci oficial si fara sa primeasca gol , denota ca totusi sint clar semne incurajatoare, echipa este fara doar si poate pe drumul cel bun etc: 1-0Rapid2(in ferentari- veseliei :)( )
2-0Caracal ( pe "Ion Oblemenco" in nocturna ) 2-0 la Corabia(in cupa- prin lunca ..Dunarii :lol: )
3-0 Astra (la Ploiesti) si doar unul a fost jucat acasa ..s-o tina tot asa si eu sint multumit

Freak ...vreau meciul asta pls pls pls si ceilalti pls pls pls ...vreau si eu sa downloadez de undeva meciul de azi

f buna si initiativa clubului cu miovenii, in fond, daca meciul s-ar juca fara spectatori cei din mioveni au aceleasi sanse ca si cand ar juca la mioveni cu multi suporteri ai Craiovei in tribune.

Mai povestiti de meciul cu Astra , cum a fost in tribune? :))
Last edited by Pacala on 03 Sep 2005, 18:37, edited 2 times in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 03 Sep 2005, 18:30

or sa fie filmulete pe sezione.ro la noapte cu prestatia si pana atunci va ROG FRUMOS, DIN INIMA CHIAR INTRATI DOMNE PE GRUPO-MAXIMA SA INVATATI JUCATORII ca daca nu se supara EDMOND si iar il face privat :up: :up: :up:

Închis