Astra - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Astra-Universitatea

Victorie Universitatea
33
73%
Meci egal
7
16%
Infrangere
5
11%
 
Total votes: 45

DoRyN

Astra - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 27 Aug 2005, 18:46

Sambata la Ploiesti, la ora 11:00, pe stadionul Astra, un alt meci dificil al Universitatii care are loc in orasul unei contracandidate declarate la promovare, Petrolul Ploiesti. Probabil ca Astra, care acum ceva timp fuzionase cu Petrolul, va face tot posibilul pentru a incurca Universitatea in temtativa sa de a reveni pe prima scena a fotbalului.

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Mesaj de azzuro » 27 Aug 2005, 20:08

Sper sa batem, mai ales ca am vazut ca Petrolul merge foarte bine si cei de la Astra or sa traga pentru ei.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 27 Aug 2005, 20:43

Astra nu v-a trage pentru petrolu..daca v-a trage ptr cineva v-a fi ptr ea insasi...patronii celor doua echipe(astra si petrolul) nu sunt in relatii nici macar amicale..de aia a picat si fuziunea...

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 27 Aug 2005, 22:05

sa speram ca bat oltenii desi e greu.
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

D10

Mesaj de D10 » 28 Aug 2005, 01:38

Ma ingrijoreaza 6-1 ala cu Rapid II.
Astra si Petrolul n-au fost prietene niciodata A fost o curiozitate ca au fuzionat. Stiu ca galeriile nu au fost de acord si ca stateau separat..

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 28 Aug 2005, 02:06

d10, acum sa nu dramatizam... nu am vazut meciul... nu stii cum or fi avut vre`un noroc d`ala sa dea gol la fiecare faza... mi`aduc aminte si eu de meciu` 5-1 cu petrolul... de le dadea lutu din orice pozitie... asta nu inseamna ca daca jucam a doua zi cu ei tot 5 le dadeam... mai sunt si zile d-astea... vezi lens-auxerre... nu le mai da lens 7 goluri nici in 100 de ani daca joaca in fiecare zi...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Mesaj de virus alb-albastru » 28 Aug 2005, 03:22

in plus, Craiova nu e rapid II :-)

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 28 Aug 2005, 10:21

D10 scrie:Ma ingrijoreaza 6-1 ala cu Rapid II.
Astra si Petrolul n-au fost prietene niciodata A fost o curiozitate ca au fuzionat. Stiu ca galeriile nu au fost de acord si ca stateau separat..
Ca tot veni vorba de Astra,fiti atenti ca au un jucator de mare perspectiva.Este vorba de Malaiele(daca nu ma insel a marcat 3 goluri in meciul cu Rapid).Poate staff-ul nostru ar trebui sa-l achizitioneze pana nu il ia Capitala.Si asta cat se poate de repede.Are calitati excelente si va fi un jucator de mare perspectiva.Ar fi timpul sa se actioneze rapid,daca vrem cu adevarat sa promovam.
Alb-albastru pentru totdeauna!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 28 Aug 2005, 11:47

Ca tot veni vorba de Astra,fiti atenti ca au un jucator de mare perspectiva.Este vorba de Malaiele(daca nu ma insel a marcat 3 goluri in meciul cu Rapid).Poate staff-ul nostru ar trebui sa-l achizitioneze pana nu il ia Capitala.Si asta cat se poate de repede.Are calitati excelente si va fi un jucator de mare perspectiva.Ar fi timpul sa se actioneze rapid,daca vrem cu adevarat sa promovam.
:laughing: :laughing: :laughing:
Nu te lua dupa ce spun ziarele...Malaele??..no way. Asta e venit de la Metalul Plopeni. Toata lumea radea de el pe vremurile alea(acum 1 an jumate). Daca nu o fi vreun fat-frumos si o fi invatat fotbal peste noapte, atunci nu prea cred ca merita.
Si inca un lucru: jucatorii Astrei se vand destul de scump!!![/quote]

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Mesaj de azzuro » 28 Aug 2005, 11:51

Am vazut si eu golul ala cand a plecat cu mingea de la centru. Sper sa nu fac o confuzie, insa acest Malaele nu juca la o echipa de futsal in Craiova?
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 28 Aug 2005, 11:55

Ba da , la extensiv

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Mesaj de azzuro » 28 Aug 2005, 12:05

Vad ca astia imi cenzurara.Sa revenim. Deci despre el e vorba.Il stiu de cand juca la Extensiv. Ultima oara juca la o echipa de fotbal de sala (Senic parca). Se spune ca a vandut ce era in apartamentul primit de la club si ca patronul a desfintat echipa din cauza lui.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

blueheart
membru
membru
Mesaje: 288
Membru din: 09 Ian 2005, 12:35

Mesaj de blueheart » 28 Aug 2005, 12:31

Tind sa cred ca Astra are un lot mai bun ca al Petrolului si ne va pune mari probleme...Abia dupa terminarea returului, se va sti care echipe trag la promovare si care la retrogradare..

Apropo de meci, ei au , se pare, atac, noi aparare, deci va fi un meci strans si tind sa cred ca va fi egal...

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 28 Aug 2005, 14:33

azzuro scrie:Vad ca astia imi cenzurara.Sa revenim. Deci despre el e vorba.Il stiu de cand juca la Extensiv. Ultima oara juca la o echipa de fotbal de sala (Senic parca). Se spune ca a vandut ce era in apartamentul primit de la club si ca patronul a desfintat echipa din cauza lui.
nu te-au cenzurat "astia", cuvintele porcoase se autocenzureaza, daca te deranjaza nu le mai folosi
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Mesaj de azzuro » 28 Aug 2005, 14:36

Nu era un cuvant porcos. Stiu si eu ca e un program automat in spate. Era vorba de f-u-t-s-a-l. Poate vede un admin si baga cuvantul asta la exceptii.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Închis