Astra - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Astra-Universitatea

Victorie Universitatea
33
73%
Meci egal
7
16%
Infrangere
5
11%
 
Total votes: 45

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 03 Sep 2005, 19:01

Mititelu a confirmat ca a trimis 10 000 de dolari la Sibiu pentru a-i stimula pe cei din localitate...in meciul cu Petrolul.

PS. @sezione... Sunt prea bucuros sa iti raspund dupa cum ai merita... sa fii sanatos .
Va doresc toate cele bune la toti. Nu are nici un rost sa pierd vremea pe aici.
Sa ramana doar suporterii adevarati ...

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 03 Sep 2005, 19:06

Tocmai am vazut inca un comentariu tendentios la adresa Universitatii Craiova.La stririle sportive de pe Antena1 s-a spus ca Universitatea a castigat meciul de la Ploiesti deoarece Astra a mimat opozitia si n-a aratat nici o secunda ca vrea sa puna probleme!Astia sunt nebuni.Intotdeauna cand castigam , castigam fiindca au mimat adversarii opozitia, niciodata nu e meritul echipei noaste?Nenorocitii! :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 03 Sep 2005, 19:10

:D ei uite ca pana la urma si dusmanii reusesc sa surprinda cu ura lor :laughing: nu ma gandeam sa ajunga pana acolo :laughing: nu conteaza ce zic...... 4 victorii din 4 meciuri
sa de Dumnezeu sa-i calcam pe toti in picioare asa iar dusmanii sa moara de ciuda putin cate putin..meci cu meci. :lol: :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 03 Sep 2005, 19:46

Pacala scrie:adversarii ca adversarii dar faptul ca au reusit a 4-a victorie consecutiva intr-un meci oficial si fara sa primeasca gol , denota ca totusi sint clar semne incurajatoare, echipa este fara doar si poate pe drumul cel bun etc: 1-0Rapid2(in ferentari- veseliei :)( )
2-0Caracal ( pe "Ion Oblemenco" in nocturna ) 2-0 la Corabia(in cupa- prin lunca ..Dunarii :lol: )
3-0 Astra (la Ploiesti) si doar unul a fost jucat acasa ..s-o tina tot asa si eu sint multumit

Freak ...vreau meciul asta pls pls pls si ceilalti pls pls pls ...vreau si eu sa downloadez de undeva meciul de azi

f buna si initiativa clubului cu miovenii, in fond, daca meciul s-ar juca fara spectatori cei din mioveni au aceleasi sanse ca si cand ar juca la mioveni cu multi suporteri ai Craiovei in tribune.

Mai povestiti de meciul cu Astra , cum a fost in tribune? :))
Sper sa inregistrez si eu reluarea de luni de pe TV Sport...si apoi vedem noi :)

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 03 Sep 2005, 20:28

Baetzii mi-au dat peste nas, si au demonstrat ca au valoare. Nu am vazut meciul, dar scorul nu mai lasa loc de comentarii.
Bravo Stiintza. Sa dea Dumnezeu s-o tinem tot asa !!!
:))

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 03 Sep 2005, 20:28

Si normal. Cand castiga Craiova este vina adversarilor ca sunt corupti sau se dau la o parte. Cadn luam bataie e vina lui Mititelu ca nu are bani. Ei uite ca ne vom intoarce in Divizia A mai curand decat credeau unii care ar vrea sa ne mai vada acolo.

Pana la urma Craiova este echipa care are cei mai nebuni suporteri din Romania si o solutie tot se va gasi astfel incat sa vedem meciu cu Juventus Bucuresti. Mititelu a declarat la Tv ca vrea sa mute meciul la Severin sau la Targu-Jiu. :))

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 03 Sep 2005, 20:45

Are cineva informatii mai multe despre RM VALCEA ? Ne pot incurca ei la promovare? Altceva decat ca au un jucator (Balaci Marian)care e si arbitru la lotul de C, nu stiu nimic de echipa asta.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 03 Sep 2005, 21:53

T@V scrie:Are cineva informatii mai multe despre RM VALCEA ? Ne pot incurca ei la promovare? Altceva decat ca au un jucator (Balaci Marian)care e si arbitru la lotul de C, nu stiu nimic de echipa asta.
T@V sunt convins ca in maxim 2 etape CSM Rm Valcea se va stinge si va ramane undeva la mijlocul clasamentului :-) !Eu zic ca adevaratele adversare sunt Sibiul si Petrolul!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 03 Sep 2005, 21:56

Eu zic ca n-avem adversar :D

klausnet
membru
membru
Mesaje: 115
Membru din: 04 Mar 2004, 16:05

Mesaj de klausnet » 04 Sep 2005, 00:15

Acestea au fost meciurile Valcei:
CSM Ramnicu Valcea Astra Ploiesti 2-0 2005-08-20 11:00
Inter Gaz Bucuresti CSM Ramnicu Valcea 0-1 2005-08-27 11:00
CSM Ramnicu Valcea Minerul Motru 2-1 2005-09-03 11:00
Au fost 2 acasa, asa ca nu prea ne putem da cu parerea.

Mai e o echipa de care cred eu ca ar trebui sa tinem seama: Dunarea Giurgiu. Deocamdata e pe 4, dar a castigat cu Otopeniul si Dinamo II.
Iar noi avem o datorie de platit, nu?
Clasamentul, dupa 3 etape, arata cam asa:
Nr Name Play Win Tie Loss GF GA PP +/- Pts
1. CSM Ramnicu Valcea 3 3 0 0 5 1 0 4 9
2. Universitatea Craiova 3 3 0 0 6 0 2 6 7
3. Petrolul Ploiesti 3 2 0 1 5 4 0 1 6
4. Dunarea Giurgiu 3 2 0 1 4 3 0 1 6
5. FC Sibiu 3 2 0 1 2 2 0 0 6
6. Dacia Mioveni 3 1 2 0 2 1 0 1 5
7. Juventus Colentina 3 1 1 1 5 2 0 3 4
8. Minerul Motru 3 1 1 1 3 2 0 1 4
9. CS Otopeni 3 1 1 1 3 3 0 0 4
10. Dinamo II Bucuresti 3 1 1 1 5 5 0 0 4
11. Astra Ploiesti 3 1 0 2 6 6 0 0 3
12. Rapid II Bucuresti 3 1 0 2 3 7 0 -4 3
13. Poiana Campina 3 0 2 1 3 4 0 -1 2
14. Unirea Urziceni 3 0 1 2 3 5 0 -2 1
15. FC Caracal 3 0 1 2 1 7 0 -6 1
16. Inter Gaz Bucuresti 3 0 0 3 0 4 0 -4 0

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 04 Sep 2005, 00:35

n-a vazut meciul, insa am citi aici despre meci. mare treaba...... :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: sper sa nu li se urce la cap. sa o luam din aproape in aproape. aveti idee cind se da in reluare meciul? sper sa fiu acasa.
Am zis!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 04 Sep 2005, 01:14

revenind la subiect, superb meci... imi place ca echipa trateaza toate meciurile din postura de favorita, indiferent ca joaca acasa sau in deplasare... par montati si motivati... singurul lucru care il am de reprosat este ca stinga nu e in stare sa bata un corner si are impresia ca e beckam al echipei la lovituri libere da` n-are nici o treaba cu aceste faze... beckamul echipei e stoica nu el... in rest, bravo la toti... freak, pe teren intrarati sa-i felicitati? :)( :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 04 Sep 2005, 09:54

Pai asta e chestie tactica. Oricum Stanga nu joaca tot meciul, dar e clar ca jucatorii au mai mare incredere in ei insisi cand il vad pe Ovidiu in teren langa ei. De obicei, cand bate loviturile Stanag nu trage direct pe poarta ci incearca sa creeze faze combinative. Are cu totul alt stil decat Stoica care este un fel de bombardier. Este bine ca avem in echipa mai multi executanti buni ca avem de unde alege. In plus, cand A. Ionescu se va maturiza suficient ca sa lege jocul echipei Stanga se va retrage si Stoica va avea de atunci tot timpul la dispozitie sa bata lovituri libere, iar Bornescu sa bata penalty-uri. Hai Craiova!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 04 Sep 2005, 11:52

mititelu a cedat gratis drepturile de televizare tv sport-ului pt k fanii sa poata privi si la televizor meciurile..de acolo e si reclama cu editie..cum dreaq sa fie platita?!..chiar si in cazul in care tvsport platea ceva,cred k intra si o reclama cu editie,nu mai era nevoie sa se scada ceva...
galeria--200...eu zic k am fost super tari
jocul echipei...f bun, sa nu si-o ia in cap de acum inainte,dar premisele sunt excelente
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 04 Sep 2005, 12:05

baggio scrie:Tocmai am vazut inca un comentariu tendentios la adresa Universitatii Craiova.La stririle sportive de pe Antena1 s-a spus ca Universitatea a castigat meciul de la Ploiesti deoarece Astra a mimat opozitia si n-a aratat nici o secunda ca vrea sa puna probleme!Astia sunt nebuni.Intotdeauna cand castigam , castigam fiindca au mimat adversarii opozitia, niciodata nu e meritul echipei noaste?Nenorocitii! :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Sunt niste scursuri ordinare,astia de la A1.Nu ai ce sa le ceri.Ei asta au vazut.Ca Astra a mimat opozitia.Vai de mama lor de cacaciosi.Sa-mi bag [cenzurat] in Simona Patruleasa si in tot colectivul cu care face ea stirile din sport.Mai bine sa taca in ma-sa,decat sa spuna neadevaruri! :o:
Alb-albastru pentru totdeauna!

Închis