Dacia - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in Cupa Romaniei cu Dacia Mioveni ?

Poll ended at 07 Sep 2005, 19:05

Ne calificam
19
83%
Pierdem calificarea
4
17%
 
Total votes: 23

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 07 Sep 2005, 23:57

Craiova face spectacol peste tot pe unde merge. Jocul echipei este unul elaborat si golurile pe care le marcam nu sunt rodul intamplarii. Se vede clar ca staga munceste si o face destul de bine. As vrea sa ia o data nemernica aia de diploma PRO ca sa putem sta linistiti. Astia de la Federatie fac mereu cate ceva ca sa ne puna bete in roate. Dupa cum arata jocul echipei este clar ca Stanga este peste muti antrenori romania care activeaza si in Divizia A. Acum nu-mi pare rau deloc ca m-am certat cu Minunea Blonda cand se lua de Stanga. Din pacate Catalin e la Bucuresti si nu prea are ocazia sa imi dea dreptate...

Astept si alte meciuri pe care sa le castigam astfel incat sa se vorbeasca de bine de Craiova. de denigrari m-am saturat pana peste cap.

Stie cineva cand e tragerea la sorti a meciurilor din Cupa Romaniei? Sper sa cadem cu Dinamo sau macar cu Steaua sau Rapid sa le scoatem fotbalul din cap la nemernicii din Bucale.

Forza Stiinta! :up: :up: :up:

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 08 Sep 2005, 00:57

sa ne bucuram...astept urmatoarele victorii :)) :up:

deocamdata raman la parerea ca n-a fost deloc o idee buna sa inceapa fara 4-5 titulari, ca sa ne bage in boala...pai si alora de la steaua daca le scoti din echipa cei mai buni 5 jucatori au probleme cu miovenii care nu e echipa rea.

imbucurator este ca reusira sa bata si asa....ca am castigat un varf de atac adevarat JABER o: :))

interesant ca Stanga are incredere in jucatorii lui daca isi permise sa riste asa, chiar si in rezerve, nu stiu cat e de indreptatit dar clar se contureaza vreo 17 jucatori de valori apropiate

Bornescu in poarta

Ciuca,D.Stoica, Mitchell si Craciunescu, se pare ca este un pic peste Mitchell , Craciuneascu.oricum au 4 jucatori pe 3 posturi si asta e bine ca mai e si concurenta

la mijloc Dananae, Dina,Stanga,A.Ionescu, Velcovici , Saceanu care la fel sint 6 pe 5 locuri , imi place mult Dina care joaca si mijlocas defensiv si varf de atac...este copia lui cocis , Dananae are aport ofensiv bun dar in faza defensiva are scapari, Saceanu joaca si pe dreapta si in centru defensiv.In afara astora 6 ..cel putin D.Mihai este un jucator util si disciplinat la inchidere si Fritea are sanse sa creasca.Mai e si Argintaru, copil talentat care deja poate fi util oricand echipei

in atac: Jaber si-a castigat deja postul de varful de atac si D.Orac atacantul de sprinjin, mai este si Piturca jr care poate si el creste
este deja un grup de 17 jucatori pe care ne putem baza , nu-i rau pentru inceput

Forza Stiinta! o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 08 Sep 2005, 01:06

manex scrie: ca ati vazut ca si dupa mcbreen am plins nitel
Doamne fereste!Poate voi , ca eu am plans de bucurie ca a plecat! o:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

ozzy

Mesaj de ozzy » 08 Sep 2005, 08:19

Ce adversar vreau eu in turul urmator: ori niste varzari d-astia gen Vaslui, Jiul, Pandurii, ca sigur ii batem, ori pe Steaua, dinamo sau Rapid ca n-avem nimic de pierdut si, mai stii, poate ii facem putin de cacao.
In nici un caz n-as vrea sa picam cu Farul, Sportul sau National

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 08 Sep 2005, 09:20

Tragerea la sorti este luni dimineata la Casa Fotbalului.

"Jaber nu va juca titular in meciul cu Juventus Bucuresti." <- declaratia lui Ovidiu Stanga. De unde se vede ca nu e suficient sa marchezi 2 goluri intr-un meci ca sa imrepsionezi un om care vrea pregatire fizica inainte de toate. Si are dreptate. Rezultatele ii dau dreptate si jocul de Mioveni i-a dat dreptate de asemenea. Din repriza a doua miovenii au cazut fizic iar Craiova a castigat meciul pentru ca a fost mai proaspata. o:

Maximus

Mesaj de Maximus » 08 Sep 2005, 11:56

Nu pot sa downloadez golurile lui Jaber! Ma puteti ajuta pe gmail cumva?
valentin.marinescu@gmail.com

Merci anticipat

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 08 Sep 2005, 12:46

ozzy scrie:Ce adversar vreau eu in turul urmator: ori niste varzari d-astia gen Vaslui, Jiul, Pandurii, ca sigur ii batem, ori pe Steaua, dinamo sau Rapid ca n-avem nimic de pierdut si, mai stii, poate ii facem putin de cacao.
In nici un caz n-as vrea sa picam cu Farul, Sportul sau National
dar cu Poli Aek?
Last edited by Sava on 08 Sep 2005, 16:44, edited 1 time in total.
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

Codul lui DaVinci

Cu cine sa cadem in Cupa?

Mesaj de Codul lui DaVinci » 08 Sep 2005, 13:33

Eu zic ca avem o revansa de luat de anul trecut cu Farul Constanta. Cu astia vreau sa cadem. Ca pe teren neutru sau in sistem tur-retur precis ne fac probleme.

ozzy

Mesaj de ozzy » 08 Sep 2005, 13:38

Maximus scrie:Nu pot sa downloadez golurile lui Jaber! Ma puteti ajuta pe gmail cumva?
valentin.marinescu@gmail.com

Merci anticipat
ti le-am trimis eu

ozzy

Mesaj de ozzy » 08 Sep 2005, 13:39

Sava scrie:dar cu Poli Aeki?
si cu astia as vrea, ca e numai gura de ei

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 08 Sep 2005, 13:42

Che Guevara scrie:Pai daca tu nu esti sigur ca ai o echipa mare cand ai 5 meciuri consecutive castigate, dintre care 4 in deplasare, atunci cand ai echipa mare? Cand te lupti pentru evitarea retrogradarii si in teren intra refuzati ai altor echipe ca Daouda, guso, Plesan, Moti sau Bundea?
Presupun ca mesajul asta ma viza pe mine , ca raspuns la replica mea "Am impresia ca se naste o mare echipa la Craiova, sper sa nu ma insel!"
In primu rand nu cred ca ai inteles bine ce am vrut sa spun.In jucatori am incredere (s-a dovedit ca marea lor majoritate sunt jucatori valorosi si talentati) Dar tu uiti ca sunt si alti factori care pot impiedica nasterea unei mari echipe la Craiova.Acestia sunt acei "binevoitori" care ne-au facut atata "bine" (gen nETOIU, g. pOPESCU si mai nou solomon)
Dar sa speram ca nu vom avea parte din nou de astfel de "binevoitori" si vom reveni in forta in Divizia A! o: o: o:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Maximus

Mesaj de Maximus » 08 Sep 2005, 13:46

ozzy scrie:
Maximus scrie:Nu pot sa downloadez golurile lui Jaber! Ma puteti ajuta pe gmail cumva?
valentin.marinescu@gmail.com

Merci anticipat
ti le-am trimis eu
Sar'na sefu'...

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 08 Sep 2005, 15:18

Tin sa-mi cer scuze in fata lui che. Intr-adevar nu stiu ce s-a intamplat si se aude cand tastez eu...bine ca macar nu vorbeam in timpul golului ca se auzea si aia :)...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 08 Sep 2005, 16:51

Che Guevara scrie:Tragerea la sorti este luni dimineata la Casa Fotbalului.

"Jaber nu va juca titular in meciul cu Juventus Bucuresti." <- declaratia lui Ovidiu Stanga. De unde se vede ca nu e suficient sa marchezi 2 goluri intr-un meci ca sa imrepsionezi un om care vrea pregatire fizica inainte de toate. Si are dreptate. Rezultatele ii dau dreptate si jocul de Mioveni i-a dat dreptate de asemenea. Din repriza a doua miovenii au cazut fizic iar Craiova a castigat meciul pentru ca a fost mai proaspata. o:
mai sunt si jucatori facuti sa fie rezerve :-) daca joaca din primul minut nu fac nimic, daca sunt introdusi pe parcurs le incurca picioarele adversarilor... un exemplu recent de la noi e lutu...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 09 Sep 2005, 01:04

FreakBoy scrie:Tin sa-mi cer scuze in fata lui che. Intr-adevar nu stiu ce s-a intamplat si se aude cand tastez eu...bine ca macar nu vorbeam in timpul golului ca se auzea si aia :)...
N-ai pentru ce. scuzele catre mine se cam poarta in ultimul timp. Si nu numai pe acest forum. :) Mai fericit as fi daca ti-ai cere scuze fata de aceasta echipa minunata de la Craiova pe fiecare etapa cand invinge adversari de care ne temem toti. o:

Închis