Universitatea - Juventus

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Juventus ?

Poll ended at 11 Sep 2005, 19:12

victorie
36
95%
egal
2
5%
infrangere
0
No votes
 
Total votes: 38

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 10 Sep 2005, 17:41

Pacala scrie:cei din valcea nu vor avea cum sa tina pasul
si daca dom' Mitica de la liga e de alta parere? nu uitati cat s-a chinuit asta iarna sa mute pe FC National sau pe Sportul Studentesc la Valcea si nu a reusit; acum probabil ca va trage toate sforile pentru ca Valcea sa promoveze sau sa mearga macar la baraj; si poate face linistit aranjamentele necesare pt toata lumea crede ca lupta se va da intre Craiova, Petrolul si Otopeni (care cred ca e o pista falsa); asa ca va trebui sa le luam 6 puncte celor din Valcea si sa ne mai ajute si Caracalul si Motru, parerea mea :-)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

DeuxEx

Mesaj de DeuxEx » 10 Sep 2005, 17:49

Am vazut toate meciurile din campionat si pe ala cu Mioveni din cupa. Fara Stanga pe teren suntem ca Romania fara Hagi. Adevarul e ca nu avem adversar in B anul asta. Intrebarea e daca la anul vom face fata in A.Sau ne vom reintoarce in B? Am citit in GDS ca Mititelu i-ar fi propus lui netoiu sa se reintoarca la Craiova? Este adevarat? Stie cineva ceva? Daca a facut asa ceva, si-a dat foc la valiza... Ca patroni de astia am mai avut... In rest, pot sa spun ca se observa lipsa unui coordonator de joc(in lipsa lui Stanga). Andrei Ionescu inca nu face fata... Iar Jaber ar trebui sa fie titular. Poate sa aiba si 100Kg si sa nu faca faza defensiva, dar daca da 2 goluri pe meci... Poate mai gasim ceva jucatori in echipa aia care vine sa joace cu noi (campioana Irakului).



FORZA CRAIOVA!!!

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Mesaj de azzuro » 10 Sep 2005, 19:12

Din pacate nu am reusit sa vad meciul. Nu stiti cand se da in reluare pe Tv Sport?
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

stiintific

Mesaj de stiintific » 10 Sep 2005, 19:36

bravo baieti! imi place ca de ceva saptamani incoace dupa fiecare meci trebuie felicitat. sunt convins ca in curand felicitarile o sa fie atat pentru rezultat cat si pentru joc. n-are cum sa nu fie asa. :)) :))

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 10 Sep 2005, 21:03

Pacala scrie:nici un carton, n-a fost fault, bulgarul era in off side, arbitrul intrerupsese jocul anterior,mai era un fundas langa el ,nici vorba, nu trebuia acordat nici macar galben pt Bornescu, eu ii dadeam rosu lui Stoianof pt continuarea fazei dupa fluierul arbitrului :)(
pai cum sa intrerupa meciul anterior cand le-a dat lovitura libera si cartonas galben pentru bornescu? iar bornescu merita rosu, sa fim corecti... cand zici ca faultezi in postura de ultim aparator nu inseamna ca atacantul ar fi avut poarta goala in fata... ci cu portarul in ea, deci inca un aparator... acel "inca un aparator", care de regula e portarul, in cazul nostru era fundasul Universitatii... bornescu a faultat in postura de ultim aparator...

da` acu` sa fim sanatosi... foarte bine ca destul ne furau arbitrii in A... sa mai greseasca si pt noi...

sunati-l pe craciunescu sa ne explice... :)( eu asa stiu... :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 10 Sep 2005, 22:11

Nu am vazut meciul dar e bine ca am castigat. Luni dimineata sa vedem ce aflam la tragerea la sorti. :))

banie

Mesaj de banie » 11 Sep 2005, 00:33

WhiteBlue4Ever scrie:iar bornescu merita rosu, sa fim corecti... cand zici ca faultezi in postura de ultim aparator nu inseamna ca atacantul ar fi avut poarta goala in fata... ci cu portarul in ea, deci inca un aparator... acel "inca un aparator", care de regula e portarul, in cazul nostru era fundasul Universitatii... bornescu a faultat in postura de ultim aparator...

da` acu` sa fim sanatosi... foarte bine ca destul ne furau arbitrii in A... sa mai greseasca si pt noi...

sunati-l pe craciunescu sa ne explice... :)( eu asa stiu... :)(
nu stii bine. portarul e portar si aparatorul e aparator. portarul nu are cum sa fie ultimul aparator pt ca este portar si se ocupa cu total alta treaba. ceea ce spui tu acolo este o nascocire regulamentara interpretata in cartier sau in Cismigiu :)(
plus de asta atacantul nu era nici macar nu era in situatie clara de a marca, faza petrecandu-se in afara careului de 16 metri, in lateral, pana la poarta fiind distanta mare si unghi inchis si multe se puteau intampla.

deci cum ar spune dl Craciunescu decizie corecta a arbitrului :)(
Last edited by banie on 11 Sep 2005, 00:53, edited 1 time in total.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Sep 2005, 00:52

Nu am vazut meciul si nici faza cu pricina. Dar pot sa iti spun ca in afara careului portarul estejudecat ca orice jucator de camp. Nu exista reguli diferite penru Stanga sau Bornescu in situatia respectiva.

Daca atacul a fost direct pe poarta si mai era inca un aparator care putea interveni in cazul in care mingea l-ar fi depasit pe Bornescu, se da galben. Daca atacul era lateral si distanta era ceva mai mare nu conteaza prea mult. Tot galben se da. Singura situatie in care se da rosu este atunci cand portarul este ultimul aparator si comite fault sau hent in aceasta postura. Chiar daca se afla la numai 16 metri de poarta lui sau la 49 de metri de poarta.

banie

Mesaj de banie » 11 Sep 2005, 01:01

mai omule nu auzi ca portarul nu are cum sa fie ultimul aparator?
portarul ia rosu atunci cand obstructioneaza un jucator in situatie iminenta de a marca, faza cu ultimul aparator este pt jucatorii de camp :-)
acum normal ca acel atacant nu era in situatie clara de a marca pt ca intre el si poarta mai exista un fundas plus ca atacul nu era perpendicular pe poarta ci in lateral.
mai distra la culme WhiteBlue4Ever care le schimba rolurile in teren ca dinel staicu :)(

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 11 Sep 2005, 03:27

cel mai mult in acet meci mi-au placut suporterii care si-au incurajat echipa de pe sala polivalenta, aia sint cei mai adevarati o:
si banerele lasate in tribuna tot, faptul ca si in conditiile in care terenul a fost suspendat s-au putut auzi incurajarile lor pe tot parcursul meciului. Mi-a placut foarte mult i gestul jucatorilor care au urcat in tribuna si de acolo de la ultimul rand din stadion ii salutau pe cei suiti pe scheletul in ruina al polivalentei.Astfel de gesturi, de momente, leaga suporterii de jucatori si viceversa , doar sintem oameni cu inimi in piepturi, ma rog, exista si exceptii, plesan etc...dar sa nu pomenim despre ei ca sa stricam frumusetea momentului.

Pana la urma dupa acest meci, ramane in memorie acest moment si faptul ca au mai adaugat o victorie, este cea de-a sasea victorie consecutiva in meciuri oficiale, a patra consecutiva in campionat unde n-au primit gol, mergem din victorii in victorii.Hai Craiova!

p.S.: faza aia am comentat-o in gluma, n-am vazut faza,nici nu mai conteaza,important e ca la urmatorul meci sa invingem iar si iar :up: :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Sep 2005, 12:50

Fara cuvinte:
Imagine
si apoi ->
Imagine

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 11 Sep 2005, 12:57

Che Guevara scrie:Fara cuvinte:
Imagine
si apoi ->
Imagine
Superb!Fara Cuvinte!Pana la urma (cum zicea si Pacala) asta conteaza cel mai mult : increderea suporterilor in jucatori si respectiv respectul jucatorilor pentru suporteri! o: o: o: o: o:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Sep 2005, 12:58

Imi place poza asta si vreau sa o pun si aici:
Imagine

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Sep 2005, 13:09

Sper ca aceste poze sa faca inconjurul lumii fotbalistice oltenesti cat mai rapid. Si sa avem parte de astfel de fotografii cat mai des.

Si ce daca in B! Si ce daca in B! Sa le dam la toti :-x !

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 11 Sep 2005, 15:53

banie scrie:mai omule nu auzi ca portarul nu are cum sa fie ultimul aparator?
portarul ia rosu atunci cand obstructioneaza un jucator in situatie iminenta de a marca, faza cu ultimul aparator este pt jucatorii de camp :-)
acum normal ca acel atacant nu era in situatie clara de a marca pt ca intre el si poarta mai exista un fundas plus ca atacul nu era perpendicular pe poarta ci in lateral.
mai distra la culme WhiteBlue4Ever care le schimba rolurile in teren ca dinel staicu :)(
hai nu ma`nnebuni... distrat la culme esti tu... :)( portarul este considerat jucator de camp in afara careului de 6 metri... ce se intampla in afara careului de 6 metri, nu mai conteaza ca e portar sau fundas sau atacant...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Închis