Universitatea - Juventus

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Juventus ?

Poll ended at 11 Sep 2005, 19:12

victorie
36
95%
egal
2
5%
infrangere
0
No votes
 
Total votes: 38

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 11 Sep 2005, 16:37

mai multe poze si filmulete cu suporterii pe sezione.ro .. **** bucuresti

banie

Mesaj de banie » 11 Sep 2005, 21:32

WhiteBlue4Ever scrie:
banie scrie:mai omule nu auzi ca portarul nu are cum sa fie ultimul aparator?
portarul ia rosu atunci cand obstructioneaza un jucator in situatie iminenta de a marca, faza cu ultimul aparator este pt jucatorii de camp :-)
acum normal ca acel atacant nu era in situatie clara de a marca pt ca intre el si poarta mai exista un fundas plus ca atacul nu era perpendicular pe poarta ci in lateral.
mai distra la culme WhiteBlue4Ever care le schimba rolurile in teren ca dinel staicu :)(
hai nu ma`nnebuni... distrat la culme esti tu... :)( portarul este considerat jucator de camp in afara careului de 6 metri... ce se intampla in afara careului de 6 metri, nu mai conteaza ca e portar sau fundas sau atacant...
ma tu stii regulamentele mai ceva ca nea traian tomescu :)(
adica tu spui ca daca portarul e in afara careului de 6 metri e jucator de camp. Atunci inseamna ca nu are voie sa prinda mingea in mana, nu? :)(
la fel ai spus ca daca aparatorul este in careul de 6 metri se considera portar. Atunci el are voie sa prinda balonul in mana nu?
intelege o data pt totdeauna ca portarul e portar si jucatorul de camp e de camp. ce zici tu cu 6 metri e suprafata de protectie a portarului. Daca portarul se afla in afara celor 6 metri pierde avantajul protectiei, iar in afara celor 16 metri pierde avantajul mainilor, dar retine tot portar se numeste si cu acelasi lucru se ocupa :)(

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 11 Sep 2005, 21:34

banie cred ca tu nu stii regulamentele nici ca tomescu
are dreptate che si white
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 11 Sep 2005, 22:10

banie scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:
banie scrie:mai omule nu auzi ca portarul nu are cum sa fie ultimul aparator?
portarul ia rosu atunci cand obstructioneaza un jucator in situatie iminenta de a marca, faza cu ultimul aparator este pt jucatorii de camp :-)
acum normal ca acel atacant nu era in situatie clara de a marca pt ca intre el si poarta mai exista un fundas plus ca atacul nu era perpendicular pe poarta ci in lateral.
mai distra la culme WhiteBlue4Ever care le schimba rolurile in teren ca dinel staicu :)(
hai nu ma`nnebuni... distrat la culme esti tu... :)( portarul este considerat jucator de camp in afara careului de 6 metri... ce se intampla in afara careului de 6 metri, nu mai conteaza ca e portar sau fundas sau atacant...
ma tu stii regulamentele mai ceva ca nea traian tomescu :)(
adica tu spui ca daca portarul e in afara careului de 6 metri e jucator de camp. Atunci inseamna ca nu are voie sa prinda mingea in mana, nu? :)(
la fel ai spus ca daca aparatorul este in careul de 6 metri se considera portar. Atunci el are voie sa prinda balonul in mana nu?
intelege o data pt totdeauna ca portarul e portar si jucatorul de camp e de camp. ce zici tu cu 6 metri e suprafata de protectie a portarului. Daca portarul se afla in afara celor 6 metri pierde avantajul protectiei, iar in afara celor 16 metri pierde avantajul mainilor, dar retine tot portar se numeste si cu acelasi lucru se ocupa :)(
ma desenati-i ca nu pricepe vere... :)(
cand dreaq am zis ca jucatorul se numeste portar daca intra in 6 metri? :-D :-D :-D
am zis ca atunci cand faultezi in postura de ultim aparator, atacantul tot mai are un aparator in fata, care, de regula, este portarul... e, fundasul nostru, era in postura aceluia care de regula este portarul... ce-i asa de dificil de preiceput? iar bornescu in postura acelui ultim aparator din teren... deci e de rosu...
incerc sa desenez o schema ceva? :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

banie

Mesaj de banie » 11 Sep 2005, 22:52

WhiteBlue4Ever scrie: Freak, putea sa dea rosu lejer, fara discutii... portarul juca rolul ultimui fundas, iar jucatorul acela de se vede pe reluare juca rolul portarului in astfel de situatie... deci bornescu a faultat in postura de ultim aparator, iar stoianof ar fi mai avut in fata doar un asa zis portar (adik fundasul)... era rosu fara discutie... se poate pune in discutie doar faptul ca nu era perpendicular pe poarta, dar oricum era la linia careului mare lateral, era de roshu...
nu mai vorbesc cu oameni care dupa cateva mesaje uita ce vorbesc :)(
ti-am spus nu exista asa regulament ca portarul devine ultim aparator daca mai are un fundas in poarta care devine portar, astea sunt buluceli :)(
este un regulament pt portar destul de clar si unul pt aparatori. in cazul in care un aparator faulteaza si nu mai are in spate decat portarul atunci merita rosu. la portari se da rosu numai daca in spatele portarului nu se mai afla nimeni care poate sa intervina iar atacul este perpendicular pe poarta.
in cazul de fata in spatele portarului mai era un fundas care putea interveni iar atacul era in lateral, deci nici vorba de cartonas rosu.
daca si dupa aceasta explicatie nu v-ati lamurit sunati-l pe craciunescu sa va explice poate intelegeti :)(

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Sep 2005, 22:58

Banie ai dreptate pana la un punct. Tu intelegi prin aparator fundas. A fost faza de galben intr-adevar dar nu exista 2 regulamente. Exista un singur regulament si el se aplica pentru toata lumea indiferent ca vorbim de un portar, fundas, mijlocas sau atacant. Nici nu exista posturi in regulament. Se vorbeste numai despre jucatori de fotbal care sunt tratati in mod egal. Se foloseste termenul "aparator" pentru a se face diferenta intre jucatorii echipei aflata in atac si jucatorii echipei aflata in aparare. Asadar, daca Bornescu mai avea un coechipier in spate (putea sa fie vorba si despre Orac aici) si nu conteaza pe ce post joaca respectivul coechipier, atunci Bornescu nu se afla in situatie de ultim aparator -> cartonas galben. case closed.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 11 Sep 2005, 23:05

BRAVO !!! BRAVO !!!
Sunt mandru ca tzin cu STIINTA !!!
Si demult nu m-am mai simtit mandru ca tin cu CRAIOVA.... a trecut ceva vreme ...
:up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:

Iar pentru baetzii de pe Polivalenta, BRAVO LOR !!!

HAI CRAIOVA !!!

banie

Mesaj de banie » 11 Sep 2005, 23:12

ba exista o diferenta intre aparator si portar. daca in spatele aparatorului se afla portarul se acorda cartonas rosu, pe cand daca in spatele portarului se afla un fundas nu se acorda cartonas rosu. deci prin urmare portarul nu este tratat de regulament la fel ca un aparator :)(

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 12 Sep 2005, 02:06

banie scrie:
WhiteBlue4Ever scrie: Freak, putea sa dea rosu lejer, fara discutii... portarul juca rolul ultimui fundas, iar jucatorul acela de se vede pe reluare juca rolul portarului in astfel de situatie... deci bornescu a faultat in postura de ultim aparator, iar stoianof ar fi mai avut in fata doar un asa zis portar (adik fundasul)... era rosu fara discutie... se poate pune in discutie doar faptul ca nu era perpendicular pe poarta, dar oricum era la linia careului mare lateral, era de roshu...
nu mai vorbesc cu oameni care dupa cateva mesaje uita ce vorbesc :)(
ti-am spus nu exista asa regulament ca portarul devine ultim aparator daca mai are un fundas in poarta care devine portar, astea sunt buluceli :)(
este un regulament pt portar destul de clar si unul pt aparatori. in cazul in care un aparator faulteaza si nu mai are in spate decat portarul atunci merita rosu. la portari se da rosu numai daca in spatele portarului nu se mai afla nimeni care poate sa intervina iar atacul este perpendicular pe poarta.
in cazul de fata in spatele portarului mai era un fundas care putea interveni iar atacul era in lateral, deci nici vorba de cartonas rosu.
daca si dupa aceasta explicatie nu v-ati lamurit sunati-l pe craciunescu sa va explice poate intelegeti :)(
:)( :)( :)( :)( :)( :)( tu esti fenomen... :)( de unde aparusi ma?
una la mana... nu mai vorbesti cu mine, dar apoi incepi sa-mi explici o: o: buna logica, cred ca la fel judeci si faza cu bornescu :laughing:

doi... "portarul juca rolul ultimui fundas, iar jucatorul acela de se vede pe reluare juca rolul portarului"... asta am zis eu...
daca nu esti destul de istetz incat sa te prinzi ca ma refeream strict la titulaturi cand am zis ca fundasul joaca rolul portarului, atunci chiar ca mai bine nu mai vorbi cu mine... nu ma refeream ca fundasul poate sa ia mingea in mana... am zis ca joaca rolul portarului, adica a acelui fotbalist care, de regula, e portarul... ma refer strict la pozitionarea pe teren...
chiar asa greu e de priceput?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

D10

Mesaj de D10 » 12 Sep 2005, 02:14

Portarul poate deveni ultim aparator. De asemenea, daca portarul e plecat aiurea pe la mijloc si mai raman doi fundasi, unul pe linia portii si unul mai in fata un pic, cel de pe linia portii preia din rolul de portar(fara sa poata apara cu mana) iar celalalt devine ultim aparator.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 12 Sep 2005, 02:16

gata,va rog eu!
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 12 Sep 2005, 02:28

D10 scrie:cel de pe linia portii preia din rolul de portar(fara sa poata apara cu mana)
bine c-ai precizat in paranteza :)( :)( ca iar ne lua la rost banie ca fundasii nu pot sa puna mana pe minge :-D :-D

PS: dxtr de cand vroiam eu sa-ti scriu replica de ai dat-o tu pe topicul cu lutu :)( gata, terminaram... sper :(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 12 Sep 2005, 02:35

e tarziu si nu ma prind; care replica pe topicul lu lutu..??
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 12 Sep 2005, 02:39

era o gluma ma... nu conteste... :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 12 Sep 2005, 02:42

sunt dizzy si sa mor dk inteleg...las k recitesc eu maine..si bag si ultima stire de "hagi",numai asa,sa moara che de ciuda! :D
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Închis