InterGaz-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vom invinge si la Inter Gaz ?

Poll ended at 17 Sep 2005, 10:36

Da
38
90%
Nu
4
10%
 
Total votes: 42

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 19 Sep 2005, 00:54

kiki scrie:Am fost la meci,dar nu in galerie si va spun ca am tot RESPECTUL pentru cei care au fost acolo si au venit tocmai de la Craiova (de data aceasta pe cont prorpiu)
Tin sa te anunt, in caz ca nu stiai, ca nici o deplasare nu a fost "sponsorizata" de club!!!

ozzy

Mesaj de ozzy » 19 Sep 2005, 09:38

EDMOND_ scrie:Am fost la meci. Am sta langa rapidistul ala, parca Ozzy il cheama... nu a avut curaj sa mearga cu noi la bere. S-a gandit probabil ca o sa aiba soarta stelistului ala de la Corabia...
da, am fost la meci si am avut curajul sa stau langa nucleul dur al celei mai radicale grupari din peluza Sud, Gruppo Maxima, ba chiar, profitand de un moment de neatentie, le-am atins si fularul :laughing:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 19 Sep 2005, 10:13

@Freakboy: daca esti amabil poate ne detaliezi acest aspect de inginerie financiara prin care s-au facut deplasarile galeriei la meciurile din deplasare fara a fi nevoie de implicarea financiara a clubului.

iuli

Mesaj de iuli » 19 Sep 2005, 11:39

bogdan-m scrie:Adversitatea pe care o vad la unii din suporteri fata de Pandurii sau de CSM Ramnicu-Valcea nu este de bun augur.
Dar adversitatea lor fata de Craiova cum o vezi?Ma refer la cele doua cluburi nu la suporterii lor.Mai precis la conducerile lor!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 19 Sep 2005, 11:59

@iuli: cele doua cluburi ar trebui sa semneze contracte cu Universitatea pentru a roda jucatorii acestei echipe. Nu pe ai lui Popescu sau Netoiu.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 19 Sep 2005, 16:24

Che Guevara scrie:Tot respectul pentru suporterii Stiintei. Indiferent ca stau acasa sau ca merg la meciuri. Poate un suporter care sta acasa si vede meciul la TV, dar are abonament, ajuta echipa mai mult decat unul care merge in deplasari pe banii clubului.
De cand si pana cand suporterii sunt atat de imporatnti ca nu are voie nimeni sa spuna nimic despre ei? Vreti sa va spun ceva: nu-mi plac deloc suporterii Universitatii Craiova care fac parte din galerie. Este parerea mea si trebuie sa mi-o respectati.

Sunt suporteri care au si abonamente, dar merg si in deplasari. Asa ca nu prea tine... Este adevarat ca fiecare face ce poate si atat timp cat este in marea familie a alb albastrilor merita respect. Vrei sa iti spun ceva: nu/mi plac deloc suporterii Universitatii Craiova , care stau in Craiova si nu vin nici la meciurile de acasa. Este parerea mea si trebuie sa mi-o respecti. :D

Ce dreac, nu prea mai merg pe banii clubului, doar ii ajuta din cand in cand cu anumite "relatii" ... Din cate stiu eu este o persoana care rezolva cu autobuzele si ei platesc doar motorina (benzina) , sau ii mai ajuta cate cineva... eu asa stiu. daca tu stii ca anul asta clubul plateste deplasarile scrie aici ce si cum

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 19 Sep 2005, 16:37

Pai nu stiu si nici nu vreau sa deschid o ancheta pe marginea acestui subiect. Vreau sa spun ca asa cum ii cunosc eu pe cei care fac parte din galerie, in afara de cateva exceptii, cred ca nu ar renunta la o bere ca sa plateasca chiar si numai motorina pentru o deplasare Craiova-Bucuresti si retur. De-aia intreb: Cat costa motorina pentru o astfel de deplasare si la cate persoane se imparte acest pret? Ca sa vedem ce inseamna "sacrificiu" financiar din partea unui astfel de suporter.

Despre parerea ta sa stii ca ti-o respect, dar asta nu inseamna ca este obligatopriu ca toata lumea sa vina la meciurile Craiovei. Poate sunt oameni care au si altceva mai bun de facut atunci cand sunt partide de fotbal, sau pe care fotbalul nu ii intereseaza. Putem sa-i punem la zid pe acestia? In definitiv fotbalul este o latura conexa a existentei umane. Nu este o nevoie, este numai un hobby si cel mult o pasiune.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 19 Sep 2005, 21:50

Pai eu vorbeam de "suporteri"....

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 19 Sep 2005, 23:54

Daca ne limitam strict la suporteri atunci cred ca fiecare intelege sa isi manifeste iubirea fata de echipa prin mijloacele proprii si nu cred ca exista un tipar pentru asta.

Nu cred ca se pot considera unii mai presus de altii...

VLTRAS CRAIOVENSIS

Mesaj de VLTRAS CRAIOVENSIS » 20 Sep 2005, 11:04

cei care au bani sa mearga la meciuri, si care sunt in tara si totusi nu se duc pe stadioanele unde joace universitatea nu cred ca ar trebui sa isi dea cu parerea asa transant ca stiti voi cine despre cum s-au comportat suporterii la nu stiu ce meci
vino tata la meci, treci prin ce trec toti, foame, sete, oboseala si multe multe altele si atunci sa vedem cum incurajezi echipa
stiti ca la meciul asta cu intergaz eram rupti de sete, si nu era nici un robinet langa sectorul nostru, am ajuns sa ne rugam de bornescu sa ne dea apa lui.
stii ca pe majoritatea stadioanelor nu ai unde sa te duci la wc
la meciul cu rapid 2 am primit apa tot de la echipa
nu dormi noaptea pentru ca plecarea este in jurul orei 4, deci trebuie sa fii trezit de la 3
daca stai in fata televizorului e usor sa zici ma ce varza sunt astia ca nu canta tare, sau poate kiar cantam dar nu se aude la tv din cauza micorfoanelor cum a fost cazul de sambata, sau la meciul cu caracal
daca cineva nu ne suporta este parerea lui, dar nu sa ne acuze nefondat
nu stiti ce inseama sa te dea jos nasul in prima gara si sa nu stii daca mai ajungi la meci
nu stii cum e sa nu te lase sa urci in tren
oricum cred ca oricine care a fost la o singura deplasare anul asta este de parere ca suntem destul de multi in deplasari, cantam destul de bine, dar sa fie langa noi nu la televizor
echipa aude incurajarile din tribune, si doar ea trebuie sa le auda nu conteaza ca nu le aude unul sau altul la tv

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 20 Sep 2005, 11:27

Che Guevara scrie:Tot respectul pentru suporterii Stiintei. Indiferent ca stau acasa sau ca merg la meciuri. Poate un suporter care sta acasa si vede meciul la TV, dar are abonament, ajuta echipa mai mult decat unul care merge in deplasari pe banii clubului. Nu sunt eu in masura sa judec asta. Dar spun decat un singur lucru la TV nu v-ati auzit deloc. Si daca te uiti fraza aia este decupata din comentariile meciului nu este o concluzie de final...
spre informarea ta, trebuie sa afli ca in toate deplasarile din acest sezon, cei care au facut deplasarea cu autocarele puse la dispozitie si-au platit singuri motorina. clubul nu a facut decat sa inlesneasca discutiile pentru aceste autocare.
iar la meciul cu Intergaz, a fost o perioada de vreo 10-12 min, cand nu s-a cantat deloc. insa erau minute din pauza aia de 15.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Sep 2005, 12:13

Stai linistit ca stiu si eu ce inseamna deplasari cu echipa. Si am fost la destule meciuri ca sa imi explici mie ce sete au suporterii aia care traznesc a alcool din tribuna adversa. Scuze gaseste toata lumea culmea este ca parca se aud altfel galeriile altor echipe din Romania, care se pare ca merg pe stadioane din aceeasi tara.

O ultima completare: daca vreti sa nu va dea nasul jos din tren, ce-ar fi ca la urmatoarea deplasare sa va cumparti bilet? Numai o data sa vedeti cum e! Pe urma vorbiti despre sacrificii pe care le faceti pentru echipa. Pana atunci nu sunteti decat niste delicventi.

VLTRAS CRAIOVENSIS

Mesaj de VLTRAS CRAIOVENSIS » 20 Sep 2005, 15:21

NO COMMENT
:o

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 20 Sep 2005, 15:30

VLTRAS CRAIOVENSIS scrie:NO COMMENT
:o
Nu-ti bate capul ca asta iti dovedeste cu acte...
@ghe: bai ********, uite asa cum generalizezi tu si-i faci pe baietii din galerie delicventi, asa intra unu` strain, vede ce scrii tu, si ne face pe toti papagali...

iuli

Mesaj de iuli » 20 Sep 2005, 15:55

FreakBoy scrie:
VLTRAS CRAIOVENSIS scrie:NO COMMENT
:o
Nu-ti bate capul ca asta iti dovedeste cu acte...
@ghe: bai ********, uite asa cum generalizezi tu si-i faci pe baietii din galerie delicventi, asa intra unu` strain, vede ce scrii tu, si ne face pe toti papagali...
Asta cam asa e!Ce dracu mah Che nu trece o zi fara sa dai tu cu ''oistea in gard''!!

Închis