Universitatea-CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine se va califica in optimile Cupei Romaniei ?

Poll ended at 21 Sep 2005, 19:48

Universitatea
28
76%
CFR Cluj
9
24%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Sep 2005, 00:48

zolo ne sarira... ete vorbeam cu freak pe messenger si asteptam pe realitatea... da` nu ne mai bagara... pe mine unul m-a scos din sarite cand l-am vazut... oricum asta conteaza prea putin... sa fim sanatosi si noi si el, important e ca ne calificaram...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Sep 2005, 00:49

are cineva idee daca se da meciul in reluare pe tvsport? in noaptea asta sau maine? vreau neaparat sa-l vad si eu la tv...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 22 Sep 2005, 02:08

bai fratilor, puneti si voi un film ceva de la meci, o poza, detalii despre nr d suporteri, ce facu galeria k nu stiu nimic...
nu am putu nici sa il vad p net k eram la barca-valencia(mkr o scuza buna nu k che)
va rog bagati ceva
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 22 Sep 2005, 02:11

da-mi o adresa de mail :) ...si vezi aici

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 22 Sep 2005, 02:52

inca o data ms pt mailuri...
am observat k acum se numeste Cupa Romaniei samsung
ma dezamagii putin nr mic d olteni care venira la meci :-( ...da-o dreaq d ploaie si de bilet..knd joaca STIINTA uitam d toate!!
faza lui andrei ionescu mi s-a parut fabuloasa!
:bad: in momentul asta imi vine sa ma cert cu aia pesimistii si etern nemultumitii care inainte de inceperea sezonului nu aveau incredere in echipa si, mai rau, considerau k se pricep foarte bine in a ANALiza situatia clubului :bad:
Last edited by dxtr009 on 22 Sep 2005, 02:57, edited 1 time in total.
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 22 Sep 2005, 02:53

filmuletele, cu multa placere...pesimistii, cred ca de astazi se facura optimisti :)

UCR

Mesaj de UCR » 22 Sep 2005, 03:24

Multe salutari tuturor fanilor ECHIPEI UNIVERSITATEA CRAIOVA !!! Este 22 Septembrtie ora 2.28AM , cand incep sa scriu aceste randuri. De vreo doua ore ascult incontinuu CANTEC PT. OLTENIA de Adrian Paunescu: "OLTENIA ETERNA TERRA NOVA, Un Cantec are astazi si-n priviriri, HAI UNIVERSITATEA HAI CRAIOVA, TU CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI". In sfarsit, in aceasta seara s-a dat semnul RENASTERII Universitatii Craiova. Sunt din Cluj-Napoca, nu ma "trag" din Oltenia, dar in vinele mele curge sange alb-albastru, aveam 6-7 ani pe vremea CRAIOVEI MAXIMA... Pana acuma, m-am limitat doar
la citirea mesajelor de pe acest forum, sunt o persoana retinuta din pdv al exprimarii publice a sentimentelor, dar acuma simt aceasta nevoie de a-mi exprima gandurile si sentimentele despre aceasta CLIPA DE NEUITAT in istoria UNIVERSITATII CRAIOVA!!! Chiar daca nu se poate compara cu performantele de odinioara, acest moment trebuie sa reprezinte momentul renasterii Universitatii Craiova din proria-i cenusa. VOI, SUPORTERI DIN CRAIOVA, TREBUIE SA VA UNITI !!! Noi toti, SUPORTERI DE PRETUTINDENI trebuie sa ne unim, sa ne organizam intr-o asociatie sau fundatie non-profit, si sa-l sprijinim pe singurul OM care a avut NEBUNIA NECESARA pentru a salva UNIVERSITATEA CRAIOVA !!! Cu toate minusurile sale, cu toata neincrederea suporterilor in posibilitatile sale, Adrian Mititelu a dat dovada de iubire neconditionata fata de echipa noastra de suflet si a incercat sa o salveze ! BRAVO, si MULTA SANATATE LUI SI FAMILIEI SALE!!! Acum, cred ca, in lipsa sprijinului autoritatilor locale (aici vorbesc de Solomon) si a celui care credeam ca abia asteapta sa revina la Craiova ( IUDA 'popescu', din pacate TRADAREA ESTE FOARTE MARE !!!), este momentul in care NOI SUPORTERII UNIVERSITATII CRAIOVA DE PRETUTINDENI, ar trebui sa-l sustinem din toate punctele de vedere pe Adrian Mititelu, si totodata pe echipa noastra de suflet ! In sfarsit Echipa este pe maini bune: Ovidiu Stanga, Cristescu, Beldeanu, Mititelu, etc.

Deocamdata ne bucuram de aceasta performanta, ACEEA DE A ARATA CA UNIVERSITATEA CRAIOVA NU A MURIT SI NU VA MURI NICIODATA !!!
EA NU A FOST a lui netoiu, a lui g.p, a lui staicu, nu este a lui MITITELU, CI ESTE A NOASTRA , A TUTUROR SUPORTERILOR CRAIOVEI, A URMASILOR NOSTRI SI A URMASILOR URMASILOR NOSTRI.

Ca si un fapt ironic, lucrez chiar la un sponsor al CFR-ului din Cluj, a trebuit sa suport in zilele premergatoare meciului cu CFR, ironiile colegilor de servici (5-0 pt. CFR, lucururi de genul asta,.. :) ). AM tacut, nu am zis nimic, in gandul meu stiam ca ne mobilizam, si ca facem un meci bun, care sa ne faca sa ne simtim mandri ca tinem cu UNIVERSITATEA CRAIOVA. M-am abtinut de la bere in timpul meciului, pana dupa final - o veche superstitie a mea - , am facut tot posibilul sa nu supar ZEII pentru aceasta VICTORIE a NOASTRA , A "CRAIOVENILOR" DE PRETUTINDENI ! SI A MERITAT !!! RACNETUL DE BUCURIE LA GOLUL LUI IONESCU a fost DESCATUSAREA tuturor frustrarilor din ultimul an si jumatate.

HAI CRAIOVA !!! CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

In incheiere, revin la ideea, ca noi suporteri ai craiovei, sa ne organizam intr-un gen de societate pentru a sprijini si financiar echipa noastra, sau poate centrul de copii si juniori. Fiecare dupa posibilitatile sale. Nu este deloc o rusine acest lucru, se practica la marile echipe ale Europei. Propun deschiderea unui topic special in aceasta privinta pe acest forum !

BRAVO BAIETI !!! FELICITARI TUTUROR !!!
HAI CRAIOVA !!!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 22 Sep 2005, 03:31

:)) :)) :)) o:
Bine-ai venit printre noi :!:

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 22 Sep 2005, 03:42

Bine ai venit UCR , frumos si impresionant mesaj o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 22 Sep 2005, 04:01

sper k ai si un nr de genu "CJ xx UCR" la masina... :lol:
poti sa iei legatura cu gruppo-maxima, ei au dezvoltat foarte bine conexiunile intre suporterii din alte orase
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

ozzy

Mesaj de ozzy » 22 Sep 2005, 08:47

Desi s-a zis cam tot ce era de zis, hai sa ma bag si eu :D
1) :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: bravo baietiiiiiiii
2) m-am bucurat enorm pentru Ionescu, pustiul asta merita un asemenea moment, pentru ca aproape in toate meciurile de pana acum a vut ocazii enorme si le-a ratat. A inscris exact cand ne ardea buza mai tare. Si ce gol a dat...
3) iata ca nici macar cel mai la moda atac din Romania nu a reusit sa ne dea gol
4) acele serii de pase din prima despre care s-a mai scris si mai sus m-au lasat intr-adevara cu gura cascata, nu-mi venea sa cred ca se poate asa ceva
5) Whiteblue, si eu cred ca gresesti in privinta lui Munteanu, chiar nu mi s-a parut deloc ironic cand a spus ca Stiinta e foarte buna si ne doreste sa revenim in A. Ca o fi spus ca n-am avut cine stie ce ocazii si ca i-am invins doar din entuziasm...acum sa fim seriosi, nici un antrenor din lumea asta n-o sa spuna vreodata ca da, adversarul ne-a calcat in picioare si n-am avut nici o sansa. Oricum pentru Munteanu definitorie ramane faza pe care o povestea si Doryn, este o dovada imensa de fair-play sa dai mingea afara cand mai erau 2-3 minute de joc si ei erau disperati sa egaleze(mai ales ca, fie vorba intre noi, jucatorul nostru cam juca teatru in momentul ala)

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 22 Sep 2005, 08:50

mie unul mi s-a parut ironic, imediat dupa meci cand spunea ca nu e suparat pe jucatorii lui in acelasi interviu
cum sa nu fie ironie cand pierzi si declari asa ceva, pur si simplu nu a putut sa accepte infrangerea
nici nu putea sa faca declaratii belicoase ca era penibil
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Mesaj de BadBoysBlue » 22 Sep 2005, 09:04

As mai avea cateva lucruri de spus:
1. Echipa joaca inchegat, se vede ca au lucrat mult la partea cu iesitul din aparare prin pase (un plus este faptul ca nu incearca sa arunce mingea aiurea, probabil ca din cauza asta mai apar greseli individuale).
2. Au avut niste serii de pase pe care numai la ECHIPELE MARI le vad.
3. Viteza de joc a fost excelenta--NU MA ASTEPTAM. Le-am impus jocul nostru clujenilor (ca de fapt tuturor echipelor cu care am jucat pana acum).
4. Valorile individuale sunt de cel mai inalt nivel (TOTI SUNT PESTE CE A AVUT CRAIOVA IN ULTIMII ANI CA TEHNICA INDIVIDUALA). Numai suficienta poate sa ne faca feste...
5. Este excelent ca TOTI JUCATORII SUNT POTENTIALI MARCATORI..Ati observat ca atunci cand jocul nu a mers au existat jucatori care s-au impus. (Ex.: cu Rapid 2- Orac a iesit la rampa; cu Caracal-Stanga, cu Astra - Dina si Stoica, cu Dacia - Jaber, cu Juventus - Jaber, Dananae...deja toti il vedeam numai pe Jaber, cu Inter Gaz- Ciuca, Velcovici, iar acum Andrei Ionescu...deci cate un reprezentant din fiecare compartiment+Bornescu cu Corabia :lol: )
In concluzie, cred ca urmeaza la meciul urmator sa apara si ceilalti la rampa!!!! ASTA ESTE ECHIPA! o: o: o: o: o: :up: :up: :up: :o:
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Sep 2005, 09:08

Hai sa nu mai comentam ce declara adversarii nostri. Si sa ne bucuram de reusita jucatorilor Craiovei. Ati vazut faza aia cu miuta din terenul Clujului? Cred ca a fost un fel de 4 contra 5 acolo. Daca o are careva inregistrata as vrea sa o revedem si sa incercam sa o punem pe prima pagina a forumului. E prea tare ca sa nu ne mndriam cu ea sau cu golul lui Andrei Ionescu. Doamne ce seara!!! :)) :)) :))

o: la fel ca si in echipa Craiova Maxima unde te puteai astepta de la oricare dintre jucatori sa bage mingea in poarta. De fapt, adversarii nu stiau cui dintre cei 11 sa-i faca marcaj om la om....
Last edited by Codul lui DaVinci on 22 Sep 2005, 09:11, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 22 Sep 2005, 09:09

Che Guevara scrie:Hai sa nu mai comenta ce declara adversarii nostri. :)) :)) :))
si acum incearca in romana te rog :up:
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Închis