Universitatea-CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine se va califica in optimile Cupei Romaniei ?

Poll ended at 21 Sep 2005, 19:48

Universitatea
28
76%
CFR Cluj
9
24%
 
Total votes: 37

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Sep 2005, 09:13

@frozen: :smoke:

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 22 Sep 2005, 09:15

ai comis-o, nu am putut sa ma abtin ca si tu prea vanezi greselile altora

:laughing: :laughing: :laughing:
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Sep 2005, 09:18

De multe ori graba strica treaba. Si tu acum te-ai grabit ca fata mare la maritat! :lol: :lol: :lol:

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 22 Sep 2005, 09:18

Nu pot spune decat Bravo! Bravo! Bravo!
Sincer,nu am crezut ca sunt in stare sa-i elimene pe CFR Cluj ,dar,cred ca sunt pe drumul bun.Cred ca i-au surprins pe cei de la CfR si,de aici jocul slb al acestora. Exista determinare,sunt talentati ,au conditie fizica iar daca vor capata mai multa experienta, mai ales in faza de finalizare, putem spune ca vom intra 99% in "A"si, chiar
vom ramane acolo.Multa liniste!l

Dan

Mesaj de Dan » 22 Sep 2005, 09:18

Ca si UCR, sunt din Cluj si eu (ma rog, din Dej), stau acum in Bucuresti si tin cu Craiova de cand eram mic. N-am mai avut asemenea exaltari din vremurile in care Craiova juca in semifinale UEFA si asta dupa ce, la sfarsitul sezonului trecut, imi blestemam soarta ca trebuie sa tin cu o echipa din Craiova, cazuta in B. Credeam ca m-am vindecat si ca o sa uit de "iubirea alb-albastra".
La dracu, revenirea din acest sezon a redeschis rana si am inceput sa bat coclaurile pe la Inter Gaz, pe la mama dracu sa vad echipa.
Fenomenala aceasta Craiova, numai ea putea face asa ceva din B. Extraordinar Mititelu, Stanga, Ionescu, Echipa, suporterii. Ei ar putea sa faca acest an in B doar un accident care sa renasca legenda Craiovei (ca si cea a lui Muhamed Ali).

ssilvio
membru
membru
Mesaje: 140
Membru din: 02 Aug 2005, 13:48

Mesaj de ssilvio » 22 Sep 2005, 09:22

zolo scrie:am jucat handbal destul de mult, mai si urmaresc, dar asa ceva nu am auzit
dar nu pariez
nu se prea poate trage de timp in handbal, doar se da joc pasiv dupa vreo 20 de sec
iar loviturile trebuie date in urma unei infractiuni, asa ca mai simplu ar fi sa dea pase la propriul portar,sau sa intre in propriul careu, daca tot vrea sa grabeasca atacul advers
ai dreptate nu e la handbal , e la polo regula asta ,in care sa ceri lovitura de autopedeapsa


In rest mie nu mi se pare ceva iesit din comun ca am batut CFR doar e cea mai buna din A , sper sa ia titlu daca poate sau sa se claseze peste euro-poli-bragadiru. Am jucat ca Yugoslavia acum 2 saptamani la Madrid nici o sansa pt adversar. Nu ma indoiesc ca o sa o tina Stanga&co tot vreo 2 ani pana ajungem in UCL
AEK Bucuresti (former Fulgerul Bragadiru) were renamed and relocated to Timisoara :)( :)( :)(

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 22 Sep 2005, 09:24

pai o caracteristica a noastra, a oltenilor este ca atunci cand ne pune cineva cu spatele la zid, atunci ne ia foc sangele in noi
multi au crezut ca daca ne-au retrogradat ne-au linistit, dar pe noi nu a facut decat sa ne indarjesca lucrul asta
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Sep 2005, 09:28

Acum deja ma simt putin protejat pentru ca echipa se afla in Divizia B. Va fi mult mai greu ca distrugatorii de Bucuresti sa isi bage coada la Craiova din moment ce ei sunt preocupati sa castige titluri si cupe la Divizia A. Mai mult ca in orice an vom avea liniste si pace. Vom putea sa plamadim o echipa care sa creasca de la meci la meci si care sa puna probleme oricui de acum inainte. Sirul de victorii obtinute de Craiova este impresionant. Dar jocul este cel care multumeste publicul cel mai mult. Tesatura de pase si precizia acestora este un fapt care impresioneaza puternic. Veti vedea ca la sfarstitul acestui campionat aceasta echipa va fi mult mai solida decat acum iar jucatorii se var gasi in teren cu o precizie si mai mare.

Acum ati inteles la ce m-am referit eu atunci cand va spuneam ca o echipa de jucatori tineri si dormici de afirmare poate creste in valoare mult mai usor decat una formata din jucatori plafonati, dar cu nume, gen C. Raducanu sau S. Ilie.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 22 Sep 2005, 09:45

bine ai venit UCR, ma bucura ca impreuna cu dan suntem mai multi suporteri ai Stiintei care nu avem o legatura cu zona Olteniei, si sper sa mai scrii aici nu numai sa citesti, ca sa putem comunica si noi suporterii din transilvania cum vedem echipa de aici de la departare
si event te asteptam al Sibiu, etapa cea mai apropiata de noi ca si deplasare
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Mesaj de BadBoysBlue » 22 Sep 2005, 09:52

Monitorul de Cluj dupa meciul de aseara:
"Primul esec visiniu
CFR Cluj a pierdut dupa patru luni un meci in Romania, dupa ce aseara a fost invinsa de Universitatea Craiova cu 0-1. Este primul esec pentru Dorinel Munteanu de cind este la cirma echipei lui Pászkány si astfel se rateaza, din start, unul dintre obiectivele sezonului, Cupa Romaniei.

Patru titulari pe banca
Dorinel Munteanu a inceput meciul de aseara cu Anca, Minteuan, Jula si Tudor pe banca de rezerve, voind sa-i menajeze in perspectiva meciului de campionat cu Otelul de simbata.
Dupa primele minute in care echipa clujeana s-a acomodat cu atmosfera incendiara din Craiova, iar oltenii cu o adversara din primul esalon, a urmat marea ocazie a irakianului Jaber (’7), care a sutat din careu peste poarta. Dupa numai 10 minute, a venit raspunsul clujenilor, Munteanu servindu-l ideal pe Milosevici, care reia cu capul putin peste transversala, in minutul 17.
Desi au dominat in prima repriza, oltenii au mai iesit in evidenta doar in minutul 38, cind irakianul Jaber a marcat, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.


Calaul Ionescu
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Partea a doua a continuat sa fie dominata de echipa lui Stinga, care a si reusit sa marcheze prin mijlocasul Ionescu (’81), dupa un sut viclean de la 18 metri, lateral dreapta. Desi era marcat de Munteanu si Balint, acesta a trimis mingea catre poarta, iar Turcas a luat un gol de incepator. In minutul 89, Tilinca a trecut pe linga gol si, implicit, pe linga posibilitatea de a duce meciul in prelungiri. Dupa acest meci, echipa lui Mititelu ramine doar cu un gol primit de cind a inceput actualul sezon, in orice competitie, si nu a inregistrat nici un esec sau egal. Dupa meciul de aseara, declaratiile lui Mititelu au fost acoperite: „Nu-mi este teama de CFR, chiar daca este o echipa in mare forma. Clujul are de partea sa forma buna si pe Dorinel Munteanu, iar noi avem traditia, publicul si o formatie dornica de afirmare. Astept sa ma duelez cu echipele din Bucuresti, si nu cu CFR Cluj“, a declarat patronul „leilor“.
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Sep 2005, 10:00

<<Cu multi ani in urma (oare cit de multi?), intr-o vreme cind faceam parte din aceeasi echipa, Catalin Tolontan mi-a spus ca pina si crestinismul ar fi disparut de pe fata pamintului, sau, ma rog, n-ar mai fi rezistat peste secole, daca si Isus invia de atitea ori de cite ori grupul de ziaristi olteni decreta ca Universitatea e iar la ora renasterii. Probabil ca si acum crede la fel, apropierea-departarea de spiritul Stiintei permite, ba chiar impune, astfel de verdicte. Desi cuvintul „verdicte“ mi se pare nepotrivit. Remember 3. Intr-o vara in care marile glorii care-si cladisera cariera pe numele ei i-au intors spatele si au continuat sa o birfeasca pe la colturi, Universitatea a gasit de cuviinta sa mai invie o data, aproape cu candoare, insa, in orice caz, purtata aproape mistic spre ceea ce a fost de un singur om, un tip pentru care echipa si numele ei valoreaza aproape totul in lume. Adrian Mititelu a fost singurul care a crezut in intoarcerea unei lumi pierdute si in reinventarea unui mit. Dincolo de credinta lui, sau mai binezis alaturi de ea, s-a asezat priceperea unui mare antrenor care se numeste Ovidiu Stinga. Si, nu in ultimul rind, sclipirea de geniu din ochii lui Andrei Ionescu, urmasul de drept, de sens si de viata al celor care s-au numit cindva Craiova Maxima. Linga pustiul care a ingenunchiat aseara Clujul au venit alti copii, prea mindri si prea buni ca sa nu merite tricoul alb cu dungi albastre, verticale. Pe scurt, Universitatea Craiova cistiga in serie, de vreo doua luni incoace, indiferent de adversar, de competitie sau de destin. As putea sa scriu ca revansa a fost luata, ca Adrian Mititelu a reusit, ca, intradevar, Oltenia a mai inviat o data. N-o fac, pentru ca stiu ca s-ar supara Craiova insasi, al carei drum inceput in aceasta vara din ambitia lui Adrian este mult mai lung, bate mult mai departe. A fost cindva, acolo, in Craiova, o mare echipa, ale carei destine au fost regasite si repatriate aseara, o data cu eliminarea uneia dintre cele mai bune echipe din Divizia A, CFR Cluj, neinfrinta pina la actiunea de kinograma a lui Andrei Ionescu. Sau a lui Stinga? De fapt, a lui Mititelu.>> sursa: Mitran -Total Sport
Last edited by Codul lui DaVinci on 22 Sep 2005, 10:08, edited 1 time in total.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 22 Sep 2005, 10:03

ai dreptate white pe undeva privitor la decl lui Munti
am vazur chiar acum la N24, la iesirea de pe teren cand il intreaba un reporter daca l-a surprins Craiova, si acesta s-a enerv putin spunanad ca nu a avut cum sa-l surprinda cu 2 suturi pe poarta, ci Craiova a fost mai buna prin daruire
iar la o alta intrbare daca Craiova a fost mai buna, sau e o echipa buna, nu stiu exact ca nu s-a auzit bine, atunci el raspunde cu un daaaaa..., putin ironic, si continua ceva cu div A
dar hai sa credem ca era nervos pe rezultat si inca nu se calmase
pt ca la conferinta de presa ti-am zis ca a fost foarte respectuos
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 22 Sep 2005, 10:03

am ramas placut surprins de evolutia echipei. asa control al balonului n-am mai vazut la aceasta echipa din anii 82'-83'.intr-un fel "ma bucur" ca am retrogradat deoarece asa se poate reconstrui o echipa din temelie. si daca nu ne calificam jocul prestat de echipa a fost peste asteptarile tuturor fanilor. cu e precizie ieseam din aparare.frumos foarte frumos. FELICITARI STANGA, FELICITARI MITITELU, FELICITARI BAIETI.acest meci va ramane mult timp ca o amintere frumoasa.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 22 Sep 2005, 10:05

frumos spus
partea cu gloriile care au intors spatele eu o spun de 2 ani
e usor sa stai la soare si sa critice pe oricine e la echipa, mai greu este sa construiesti
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Mesaj de BadBoysBlue » 22 Sep 2005, 10:09

Che, am cititi si eu articolul, si mi-au dat lacrimile...Sper ca asta sa fie inceputul renasterii!!! Precum pasarea Phoenix, din propria cenusa, sa readucem lumea pe "Ion Oblemenco", sa revenim la ceea ce am fost CEA MAI IUBITA ECHIPA DIN ROMANIA!!!!!!!! :)) o:
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Închis