Universitatea-CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine se va califica in optimile Cupei Romaniei ?

Poll ended at 21 Sep 2005, 19:48

Universitatea
28
76%
CFR Cluj
9
24%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Mesaj de BadBoysBlue » 22 Sep 2005, 10:14

Apropo, acum 5 minute l-am vazut pe Andrei Ionescu, cred ca la primul interviu al lui!!! Are o fata de copil dar care cred ca acum realizeaza ca poate fi un MARE FOTBALIST!!!! Era putin timorat, dar mi-a placut...
Cred ca Stanga are dreptate sa tina la el si sa-l critice!!!! Nu trebuie sa se schimbe...Acum putem spune ca avem si o vedeta: ANDREI IONESCU - FRUMOS COPIL AL OLTENIEI!!!!

o:
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Sep 2005, 10:15

<<Craiova aproape Maxima

Tinerii elevi ai lui Ovidiu Stinga i-au predat lui Dorinel Munteanu una dintre putinele lectii de fotbal pe care unicul nostru international le-a primit in cariera. Ieri, in Banie, Universitatea si-a recapatat dreptul de a visa Andrei Ionescu a decis meciul printr-o executie cum numai marii jucatori ai Europei reusesc. Dupa spusele lui Mititelu, Universitatea Craiova, colectia toamna-iarna 2005-2006, este o capodopera. Manopera, a mai precizat patronul oltenilor, aduce foarte mult cu una celebra, de productie lusitana, fabricata intr-un select cartier londonez. Pina sa se bata in recorduri cu Chelsea, juvetii mai au insa mult drum de strabatut. O mica parte din el l-au parcurs, deocamdata, cu bine, dar Juventus si Inter, doua din adversarele de pina acum, nu sint decit niste borne nesemnificative, chiar daca obligatoriu, de trecut.

Primul examen adevarat al Stiintei in acest an a fost aseara, in Cupa. CFR Cluj, o echipa conceputa suta la suta nemteste, dupa chipul si asemanarea creatorului. In fata trupei lui Dorinel Munteanu, oltenii nu s-au pierdut cu firea si au scos la bataie o mare calitate a lor: ambitia. Chiar daca nu au fost mereu primii la minge, elevii lui Stinga n-au lasat nici o clipa senzatia ca le-ar fi cu ceva inferiori ardelenilor. Irakianul Jaber, pentru care Stinga nu gaseste decit foarte greu cuvinte laudative, a deschis balul, doar ca sutul sau din 14 metri a ocolit poarta adversa. Ocaziile curg de o parte si de cealalta, insa tabela se incapatineaza sa ramina nemodificata. In minutul 81, iese la rampa geniul lui Andrei Ionescu. Tinarul mijlocas al Craiovei isi pierde rabdarea si ia o actiune pe cont propriu, insirindu-i pe ardeleni ca pe margele. Apoi isi ridica privirea din pamint. Turcas ingheata. Stie ca pustiului pe care il are in fata ii curge prin vene singe fierbinte. Doar e oltean! Isi aminteste si ca Ionescu s-a scolit in Olanda, la PSV Eindhoven. Cu mintea in mii de locuri, goalkeeperul clujenilor nu mai are timp sa se dezmeticeasca. Mingea plecata din bocancul lui Ionescu ii scuturase deja plasa portii. Craiova ramine neinvinsa, Clujul devine paminteana. I-a coborit de pe soclu o echipa care, cu aceasta victorie, tocmai si-a cumparat material englezesc. Acum nu mai ra- mine decit ca Stinga sa arate ca are mina lui Mourinho.

Prima generoasa
Jucatorii Universitatii vor primi pentru victoria din partida de cupa cu CFR Cluj nu mai putin de 10.000 de dolari. Prima a fost anuntata de Adrian Mititelu, patronul gruparii albalbastre chiar in ziua meciului. Suma este deocamdata cel mai mare bonus de victorie primit de tinerii jucatori ai Stiintei in acest sezon.

Jaber a jucat titular
Meciul de Cupa cu CFR a reprezentat sansa debutului in primul 11 al
Stiintei pentru Salih Jaber. Irakianul a fost singurul jucator trimis in
avanposturi de Ovidiu Stinga, antrenorul Universitatii alegind un 3-6-1
ca sistem de joc. La meciul de la Mioveni, care a consfintit calificarea
oltenilor in saisprezecimi, irakianul a reusit o dubla, dar de data
aceasta s-a zbatut mult, nereusind insa nimic important.>> sursa: Total Sport

Serdar
membru
membru
Mesaje: 151
Membru din: 17 Apr 2004, 11:50

Mesaj de Serdar » 22 Sep 2005, 10:19

Mie nu-mi vine sa cred!!!
Am fost sceptic inainte de meci...ce greseala!
Nu credeam sa vad un joc asa de bun...ma gandeam in timpul meciului ca si daca pierdem am jucat extraordinar...cu pustii astia sa pasezi asa!!!
Sper sa ne tina cat mai mult...
Acum inteleg eu ce se joaca in div B...desi i-am batut pe toti (si nu oricum) jocul e
adversarlor ne-a incurcat mai mereu sau de fapt antijocul lor...si de asta nu am putut sa ne exprimam in teren asa cum trebuie...
De fapt echipa chiar stie fotbal...si joaca de Divizia A...ne mai trebuie doar un rodaj...
Cine stie poate niste amicale tari in iarna...
Oricum Bravo Stiinta!
:up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:
Vinci per sempre

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Sep 2005, 10:22

Asta se numeste presa sportiva :laughing: cu adevarat. Nu mizeriile gsp sau porcsport. :-x

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 22 Sep 2005, 10:24

stie careva cand va avea loc tragerea la sorti pentru "optimile cupei".

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 22 Sep 2005, 11:46

gsm scrie:stie careva cand va avea loc tragerea la sorti pentru "optimile cupei".
vineri din cate stiu eu

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 22 Sep 2005, 12:15

gsm scrie:stie careva cand va avea loc tragerea la sorti pentru "optimile cupei".
Nu mai conteaza...batem tot! :up: :up: :up:

Serdar
membru
membru
Mesaje: 151
Membru din: 17 Apr 2004, 11:50

Mesaj de Serdar » 22 Sep 2005, 12:29

Am uitat un lucru:
CE GOL MAICULITA!!!! :))
Vinci per sempre

Serdar
membru
membru
Mesaje: 151
Membru din: 17 Apr 2004, 11:50

Mesaj de Serdar » 22 Sep 2005, 12:32

Nu cred ca are mare importanta cu cine...pt ca altfel de ce mai participam?!
Dar mi-as dori ca turul urmator sa fie mai usor...
Nu cred ca echipa are inca forma fizica necesara...
Dar cum Craiova ma uimeste mereu...
Vinci per sempre

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 22 Sep 2005, 12:34

Si eu as prefera sa cadem cu o echipa "slabutza" in faza urmatoare avand in vedere ca meciul se disputa pe teren neutru.Apoi, cand incep seriile tur-retur sa cadem cu echipe mai mari, fiindca am avea publicu de partea noastra un meci, si ar fi un plus! o:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 22 Sep 2005, 12:50

Intr-un final am reusit sa pun si golul lui andrei aici.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Sep 2005, 13:52

Am reusit sa vad acum declaratia lui Dornel Munteanu. Nu a fost ironic atunci cand a dat-o. Asa vorbeste el. Da din cap cand spune ceva. Nu trebuie sa confundati accentul sau de ardelean cu o ironie de la noi. Era vizibil afectat de efortul din timpul meciului precum si de rezultatul final. Probabil ca CFR-istii asteptau fluierul final ca sa intram in prelungiri. Din fericire Andrei Ionescu a reusit o faza de mare spectacol si i-a scurtat suferinta lui Dorniel. o:

DeuxEx

Mesaj de DeuxEx » 22 Sep 2005, 13:59

Goool de generic!!! BRAVO ANDREI!!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Sep 2005, 14:10

Che Guevara scrie:Am reusit sa vad acum declaratia lui Dornel Munteanu. Nu a fost ironic atunci cand a dat-o. Asa vorbeste el. Da din cap cand spune ceva. Nu trebuie sa confundati accentul sau de ardelean cu o ironie de la noi. Era vizibil afectat de efortul din timpul meciului precum si de rezultatul final. Probabil ca CFR-istii asteptau fluierul final ca sa intram in prelungiri. Din fericire Andrei Ionescu a reusit o faza de mare spectacol si i-a scurtat suferinta lui Dorniel. o:
gradinari e in ardeal? :-D :-D
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Sep 2005, 14:13

Nici n-am auzit de Gradinari in viata mea. Poate sa nu fie nici in Romania. Important este ca Munteanu vorbeste cu accent ardelenesc. o:

Închis