Universitatea-Unirea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Unirea Urziceni ?

Poll ended at 08 Oct 2005, 11:29

Victorie
34
94%
Egal
1
3%
Infrangere
1
3%
 
Total votes: 36

DoRyN

Universitatea-Unirea

Mesaj de DoRyN » 02 Oct 2005, 11:29

Sambata, 8 octombrie a.c., pe Stadionul Ion Oblemenco vine Unirea Urziceni, revelatia editiei trecute a seriei a doua a diviziei B, echipa care este la la egalitate de puncte in clasament cu alte patru echipe care au acumulat dupa 7 etape 11 puncte: Minerul Motru, Dinamo II, CS Otopeni si Dacia Mioveni. Cu toate acestea este greu de crezut ca Urziceniul ar putea pune piedici in calea unei noi victorii, dar cum mingea este rotunda, acest meci trebuie tratat cu aceeasi seriozitate ca si cele de pana acum.
Comentarii inainte si dupa meci.

P.S. Potrivit TV Sport, meciul va avea loc vineri de la ora 19:00 si va fi transmis in direct.
Last edited by DoRyN on 03 Oct 2005, 09:03, edited 2 times in total.

Interu
membru
membru
Mesaje: 240
Membru din: 24 Apr 2004, 16:43

Mesaj de Interu » 02 Oct 2005, 11:49

Se pare ca nici o echipa nu ne poate pune probleme serioase. Stanga face o treaba excelenta la Craiova si asta supara pe multi. Daca atacurile fituicilor de scandal care se lauda ca sunt ziare de sport nu reusesc sa destabilizeze si sa creeze atmosfere , apare nasu care mai da cate o suspendare a terenului. Partea urata este ca nici asa nu se vad rezultate si mai devreme sau mai tarziu o sa apara cel mai mare fan al Stiintzei inca in viata , ION CRACIUNESCU. Poate are baiatu asta vesel grija sa ne trimita niste arbitrii simpatici , nevazatori , surzi si muti si sa vedeti apoi distractie. Oare la clubul asta nu este chiar nu este angajat un jurist sa ii dea in judecata pe nesimtitii de la cele doua fituici???? :o: :o: :o: :o: :o:

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 02 Oct 2005, 12:58

Razboaiele purtate de presa au intotdeauna motive ascunse si intemeiate.
Putzini sunt cei care castiga intr-un razboi cu presa. Singurul lucru pe care il putem face, e sa nu le mai cumparam ziarul. Ba din contra, am putea cumpara rivalul de la Ringier, care momentan (cel putzin cronica meciului de la Motru) s-a abtzinut de la comentarii idioate, si a relatat cat de cat corect. O scadere brusca si mare a nr-ului de fitzuici pe Oltenia a fiztuicii lui Ioanitz si o crestere a celui lui topesc, i-ar afecta mult mai mult decat plimbarile la tribunal, care oricum, ptr ei sunt la ordinea zilei.....

@DoRyN: No problem, poate ne vedem la meciul urmator.

HAI CRAIOVA o:

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 02 Oct 2005, 14:00

3 puncte pentru Craiova si sper ca Valcea sa nu scoata mai mult de un egal in deplasare ca sa fim singuri pe locul 1 (ma refer la puncte)
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 02 Oct 2005, 14:05

Eu zic ca daca iesim din urmatoarele meciuri de pe teren propriu (cu Urziceni si cu Petrolu) cu 6 puncte , luam o optiune hotaratoare in lupta pentru promovare!Sper ca dupa etapele astea, sa ne distantam bine de Petrolul si sa scapam de Valcea din spatele nostru! o: o: o:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Mesaj de BadBoysBlue » 02 Oct 2005, 14:30

Fara griji, Caracalul bate valcea...fara probleme!!!! Asa ca o sa raman in urma din etapa viitoare!!!!
Deci...trebuie sa luam toate punctele ramase , astfel ca la sfarsitul turului sa avem 43 puncte!!!!!
ioanitoaia= [cenzurat] !!!! :up: :up: :up:
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 02 Oct 2005, 16:47

batem ,fara discutie,pe aceste slugi ale javrelor militiene din diviazia b.Ca si cu anonimii din Giurgiu mi-ar placea sa facem si scor ,daca se poate!
Forza Stiinta!!!! :up:

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Re: Universitatea-Unirea

Mesaj de virus alb-albastru » 03 Oct 2005, 03:57

DoRyN scrie:Sambata, 8 octombrie a.c., pe Stadionul Ion Oblemenco vine Unirea Urziceni...
vazui reclama la TVSport... cica meciul e vineri, de la ora 19.00, transmis in direct la tv.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 03 Oct 2005, 09:01

ok, o sa modific o:

Serdar
membru
membru
Mesaje: 151
Membru din: 17 Apr 2004, 11:50

Mesaj de Serdar » 03 Oct 2005, 16:32

Anii trecuti vroiau sa prmoveze...catelusii astia...
Dar nu au echipa nici de B...parerea mea...
Si nici traditie....
Dar noi trebuie sa fim cu picioarele pe pamant si sa nu ne intereseze decat sa jucam fotbal...
Campionatul asta e poate cel mai bun prilej sa reinvete sa joace FOTBAL adica din placere si pasiune si cu dorinta de arata ce stiu=sa castige... :lol:
Vinci per sempre

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 03 Oct 2005, 18:07

ai dreptate,mai ales ca acum a cam disparut presiunea inceputului...
trebuie sa dresam cum se cuvine catelusii....mi-ar placea macar un 3-0
desi pacat ca lipseste andrei ionescu....in plus mi-e teama sa nu mai ia galbene ciuca si stoica si sa lipseasca cu petrolul...Doamne fereste!
ps-astachiar ar fi o poanta buna....urziceni in a!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .....un alt dinamo mai mic

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 03 Oct 2005, 22:03

Sergyu_orac scrie:Badboysblue a scris: Fara griji, Caracalul bate valcea...fara probleme!!!! Asa ca o sa raman in urma din etapa viitoare!!!!
Deci...trebuie sa luam toate punctele ramase , astfel ca la sfarsitul turului sa avem 43 puncte!!!!!

Pai cine ne ia puncte ca maximul este de 45 de ce luam doar 43?cu cine facem egal?

cred ca esti singurul suport al lu' Craiova care nu stie ca am plecat de la -2 puncte nu de la 0 puncte, asadar

15x3=45

45-2=43

q.e.d
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 03 Oct 2005, 22:04

Doar 43 ca avem penalizarea de anul trecut.

E bine ca am trecut peste un meci foarte greu cu o victorie. Ceea ce ma ingrijoreaza este ca in ultimele 2 meciuri jucatorii parca nu au mai avut aceeasi daruire ca la meciul cu cfr. Sper sa ma insel si sa lupte la fel ca in acel meci.

Un alt lucru care se poate vedea este ca echipa arata putin obosita. Ar trebui ca Ovidiu Stanga sa mai lucreze la conditia fizica a jucatorilor, pentruca in ultimele 2 meciuri s-a vazut o cadere in ultimele 15-20 minute de joc.

Oricum se anunta o etapa extrem de interesanta. Noi sa invingem Urziceniul vineri si sa asteptam cu incredere meciruile de sambata (sustinem Caracalul si Motrul). Etapa aproape decisiva!

HAI CRAIOVA!!!

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 03 Oct 2005, 22:46

giurgiu si motru sunt peste astra sau inter gaz..de asta ne-am impus mai greu...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 03 Oct 2005, 22:57

pai si petrolul si otopeniul sau valcea sunt peste giurgiu si motru.... tot ce zic e sa mai lucreze la conditia fizica si pe teren sa lupte cu ardoarea din meciul cu cfr.

Închis