Poiana-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va invinge Universitatea la Campina ?

Poll ended at 21 Oct 2005, 14:29

Da
38
93%
Nu
1
2%
Meci egal
2
5%
 
Total votes: 41

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 23 Oct 2005, 15:45

Datele tehnice despre acest meci sunt disponibile AICI.

Stanga creste si el odata cu echipa, e normal sa faca unele greseli ca antrenor, dar speram sa invete si din greseli nu numai din succese, mai ales ca urmeaza 3 meciuri de foc: cu Nationalul in Cupa Romaniei, cu CS Otopeni acasa si cu FC Sibiu in deplasare.

De fapt tot acest final de tur, este extrem de dificil, urmand apoi trei meciuri extrem de importante, meciurile cu Dacia Mioveni, acasa, cu CSM Rm.Valcea in deplasare si cu Dinamo II acasa.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 23 Oct 2005, 15:47

mitchell nu a jucat
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 23 Oct 2005, 16:29

poate cu tine sau purtat omeneste edmond , dar cu galeria nu prea ..sau poate o fi omenesc sa bati un pustan (a ajuns la spiatl cu salvarea) , sa scoti pusca la noi , sa imparti "[cenzurat]" in stanga si in dreapta si cand au observat jandarmii ca nu suntem soarecii din ploiesti si ca si noi putem da si destul de tare chiar au dato la pace retragandu-se!!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 23 Oct 2005, 16:33

dxtr009 scrie:mitchell nu a jucat
da, era o eroare la schimbari, am corectat-o o:

ozzy, eXcelent editorial o:

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 23 Oct 2005, 18:19

sezione scrie:poate cu tine sau purtat omeneste edmond , dar cu galeria nu prea ..sau poate o fi omenesc sa bati un pustan (a ajuns la spiatl cu salvarea) , sa scoti pusca la noi , sa imparti "[cenzurat]" in stanga si in dreapta si cand au observat jandarmii ca nu suntem soarecii din ploiesti si ca si noi putem da si destul de tare chiar au dato la pace retragandu-se!!
Noi este vorba de mine, noi am fost 12 , cu trei masini. Am oprit langa jandarmi pe la intrarea principala. Am spus ca suntem doisprezece suporteri olteni si sa ne spuna cum procedam, pe unde intram , etc... Ne-au indicat o parcare si ne-au indreptat spre locul pe unde intrau suporterii nostri. Ne-au indicat de unde luam bilete, ne-au controlat sa nu avem cine stie ce la noi si ne-au lasat sa intram. La plecare unul dintre ei ne-au condus la locul unde lasasem masinile. Nu ne-a agresat sau jignit vreunul si nici nu am observat vreun semn de ostilitate. Nu stiu ce s-a intimplat dimineata devreme, asa ca nu ma pronunt. Am discutat cu un suporter din cei veniti cu trenul si el mi-a spus ca totul ar fi plecat de la faptul ca a fost tras semnalul de alarma in dreptul stadionului.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 23 Oct 2005, 19:40

Hai sa dicutam despre meci, de exemplu eu asa l-am vazut:


Imagine

Voi cum ati vazut acest meci ?

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 23 Oct 2005, 20:01

EDMOND_ scrie: Noi este vorba de mine, noi am fost 12 , cu trei masini. Am oprit langa jandarmi pe la intrarea principala..
ia spune tu asa, dupa mintea ta ...e acelasi lucru cand jandarmii vad doar 12 oamni batrani ? n-ai observat niciodata o diferenta intre felul in care aia trateaza 150 de tineri fata de voi?
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 23 Oct 2005, 20:09

Che Guevara scrie:@SEZIONE: Sa fiu sincer nu-mi pare rau deloc ca v-au batut jandarmii.
intebari:
1. chiar crezi sincer ca suporterii sint de vina pt retrogradarea craiovei?
2. esti sigur ca acel copil care a fost bagat in spital are vreo vina in suspendarea terenului?
3. merita bagat in spital pentru ce facea?
4. esti de acord ca jandarmii sa loveasca un copil imobilizat? cum vezi tu un astfel de gest, cand mai multi jandarmi lovesc cu bestialitate un copil aflat in imposibilitatea de a se apara? mai grav decat aruncatul unui scaun sau mai putin..asa pe o scara a josnicei umane, unde se situeaza gestul lor dupa tine?
5. Craiova a pierdut la Poaiana datorita suporterilor, au suporterii vreo vina la aceasta infrangere?
Last edited by Pacala on 23 Oct 2005, 20:47, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 23 Oct 2005, 20:48

Eu am fost cu inca 3 insi...nu ne-a intrebat nimeni nimic..desi aveam toti fularele la gat(unii chiar cate doua-trei :P) intrasem initial in tribuna opusa....e adevarat ca si stiam imprejurimile si unul din seful "batalioanelor" de jandarmi e cu mine in oras, si chiar tine cu Craiova...chiar faceam putin misto de el la sfarsitul meciului intrebandu-l unde a pitit fularul...in jurul stadionului nu ne-a zis nimeni nimic, chiar daca puteau chiar sa ne si bata fara sa-i prinda nimeni...mi-a placut si mie meciul asta dintr-un singur aspect: am luat bilet de la gaurica :laughing: (cei care au fost stiu despre ce vorbesc)

@ghe: daca tu te bucuri de faptul ca jandarmii bat suporterii nostri, oricat de rai ar fi, atunci, scuza-ma, esti un zeu...sa presupunem ca baiatul ala care a luat bataie era vinovat...dar printre aia care iau bataie sunt altii care vor sa mearga la meci, sa incurajeze echipa, si iau bataie din simplul motiv ca-s in galerie...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 23 Oct 2005, 21:50

vreau sa vad si eu cat etape se da rapidului pentru ce au facut azi..ca e mai nasol decat tot ce au facut suporterii Craiovei
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

VLTRAS CRAIOVENSIS

Mesaj de VLTRAS CRAIOVENSIS » 24 Oct 2005, 00:34

vai de capul meu ce aberatie, anarchy craiova, :)) :)) nu a existat niciodata asa ceva, numai o minte bolnava poate inventa asa ceva

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 24 Oct 2005, 02:39

Pacala scrie:
EDMOND_ scrie: Noi este vorba de mine, noi am fost 12 , cu trei masini. Am oprit langa jandarmi pe la intrarea principala..
ia spune tu asa, dupa mintea ta ...e acelasi lucru cand jandarmii vad doar 12 oamni batrani ? n-ai observat niciodata o diferenta intre felul in care aia trateaza 150 de tineri fata de voi?
Iar incepi cu aiurelile? pai eram chiar douzeci cu cei din gruppo regie si mai multi de jumatate studenti.... si fii tu linistit, nu a fost vorba de 150 de tineri... cam atatia am fost toti suporterii din galeria noastra ( inclusiv localnicii)! este vorba de un numar mult mai mic, dar nu despre asta discutam. Si nu am fost singurii care am venit cu masinile , au mai fost cel putin inca vreo douazeci,,nu a avut nici unul probleme.
In plus eu nu am acuzat pe nimeni, eu doar am spus ca nu am avut probleme. Am fost doar sfatuiti la plecare sa nu umblam prin oras cu fularele la gat. Asta este tot.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 24 Oct 2005, 07:19

Ma Che , numai sefi de galerie pe aici...ca asa sta bine la olteni :)( fiecare e sef peste ceva acolo ...Che...te rugasesm sa-mi raspunzi si mie punctual la intrebarile alea sa pricep si eu punctul tau de vedere .....pe cuvantul meu ca nu te inteleg.....parte de vina la retrogradare..te bucuri cand e bagat un copil in spital..zau nu inteleg, pe cuvant.


Edmond.....nu erau 150, erau mai putini...ok .......iar voi, chiar si cu cativa suporteri studenti..de care nu zisesei... tot putini erati si aveati medie ridicata de varsta...iti spun eu ca atunci cand jandarmii vad multi tineri la un loc, ataca aiurea .....ala are 17 ani.deci liceean ..........indiferent daca fac sau nu ceva.....
ii ataca...am vazut de atatea ori chestia asta....... ca nu vreau sa aud pe nimeni ca-mi spune altceva......imi amintesc ca era sa fiu omorat de jandarmi cand am fost alergat cu caii de militieni pe aratura aia din spatele stadionului steaua...si loveau suporterii cu bastoanele calare...si crede-ma ca nu facusem nimic....pur si simplu ne-au sarjat asa..ca nu le convenea te miri ce...chestii minore..........sa nu-mi spuna mie nimeni ca jandarmii nu ataca suporterii cu o violenta bestiala si de multe ori fara ca suporterii sa faca cel mai mic rau...si apropo.....oare poate cineva sa fie sigur ca acel copil a tras semnalul de alarma? si chiar daca l-ar fi tras...prin absurd....nu merita bagat in spital pentru asta

si asa, in general, cate nedreptati s-au facut suporterilor craioveni si de cate ori ne-a fost suspendat terenul si atacati si fizic de jandarmi si ca imagine in mass-media ni s-a facut .....pe aia care mint in legatura cu galeria craioveana chiar i-as duce si as face un canal cu ei ca Gh.Gheorghiu Dej ..dar sa faca un canal sa ne faca port la Dunare :)(

ei , uite ca rapidistii facura ceva mult mai grav decat noi...hai sa vedem cat de dur vor fi atacati in presa suporterii lor sau la telejurnale..... deja la telejurnale s-a spus mult mai putin si in termeni mult mai blanzi decat s-a zis despre noi dupa Motru...e adevarat sau nu?....... hai sa nu mai discutam......nici in carpeta nu sint foarte atacati pentru ce au facut...hai sa comparam violenta articolelor ...............si rapidistii au dat cu bolovani in jucatori ...infinit mai grav...meciul a fost reluat la ordinul lui mitica.....basescu in trbuna bla bla bla .......... vreau sa vad si eu cate etape iau rapidistii si stelistii
am observat ca ploiestenii nu au fost suspendati esi ei au provocat..........pai sa nu te revolte, mai ales cand vad suporteri craioveni hipnotizati si inoculati de campania anticraiova din massmedia?...hai mai lasati-ma in pace ca e vizibil..........or fi facut astia prostii..nu zic nu....dar nici chiar asa.......etape peste etape suspendare...hai sa ne bucuram ca e bagat in spital un copil (ATENTIE ALA...CINE O FI EL ..........CICA ARE 17 ANI )culmea........
pai gestul jandarmilor e mult mai grav.....

gata despre suporteri.....................ajunge
ca ar vrea toate echipele sa aibe suporterii Universitatii Craiova.............in primul rand primii adversari pe care ii intalnim in meciul urmator, miercuri in cupa...ce sa mai vorbim?


poate sa discutam despre meciul in sine de la Poiana campina dar nici despre ala nu avem ce sa vorbesc ca au jucat atat de putin incat nu stiu ce sa zic de el.........eu ma multumesc sa nu se certe intre ei ..toti...jucatorii ....stanga..A.Ionescu toti...suporterii la fel....macar sa nu aud certuri
om vedea ce o mai fi ............eu cred ca isi revin astia
Last edited by Pacala on 24 Oct 2005, 07:52, edited 4 times in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 24 Oct 2005, 07:37

imi adusei aminte Edmond si Che de curtoazia jandarmilor...aia de fapt ...zic suporterilor:
-Va rog sa poftiti domunle suporter , bine ati venit in frumoasa noastra localitate
iar la plecare iti dau sfaturi parintesti:
- Sa nu raciti domnule suporter, va rog sa va incheiati la gat, fularul sa-l strangeti bine sub geaca acolo....sa nu cumva sa raciti :)(
mai poftiti pe la noi si altadata.........

vezi ce uitasem ...cum uita omul domnule ! :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

BALLY

Mesaj de BALLY » 24 Oct 2005, 07:46

Universitatea Craiova este o echipa buna dar, din pacate, nu prea invinge adversarele situate in partea superioara a clasamentului. Asta trebuie sa dea de gandit atat suporterilor sau simpatizantilor (nu vad care este rostul certurilor dintre ei ... nu vad care este rostul teribilismelor din tribune care se lasa cu suspendari si cu amenzi care se rasfrang in primul si in primul rand asupra moralului si jocului echipei) cat si conducerii clubului, conducerii tehnice si, nu in ultimul rand, jucatorilor.
Cred ca treburile se vor redresa dar, parerea mea, trebuie mai putina galagie si mai multa munca si seriozitate din partea tuturor celor implicati in fenomenul Universitatea Craiova.
S-auzim numai de bine!
Fruntea sus, Universitatea!
o:

Închis