Poiana-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va invinge Universitatea la Campina ?

Poll ended at 21 Oct 2005, 14:29

Da
38
93%
Nu
1
2%
Meci egal
2
5%
 
Total votes: 41

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 22 Oct 2005, 17:18

Zapada scrie:am studiat clasamentul din seria 2-a SI VALCEA ARE 3 PUNCTE AVANS nu cum se prezinta clasamentele azi cu doar 1 punct avans fata de U Craiova
Nu inteleg ? Uita-te AICI si spune unde este eronat.

D10

Mesaj de D10 » 22 Oct 2005, 17:20

Ziarele nu au actualizat rezultatul partidei dintre valceni si giurgiuveni. dar scorul a fost 1-1, asa ca singura explicatie este: Zapada este dezinformat.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 22 Oct 2005, 18:08

Forza Stinta ale
Lumea se-ntreaba de ce
Noi pentru tine am face orice
Nanule, TARANE SA-TI DAM LA ****
CAMPINENE TU ESTI FIU DE CURVA, PUPA-NE PUPA-NE PUPA-NE IN [cenzurat]

D10

Mesaj de D10 » 22 Oct 2005, 18:16

Nanule, TARANE SA-TI DAM LA ****
Omu' a vrut sa vina la Craiova, chiar s-a autopropus. Acu' ce sa faca?

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 22 Oct 2005, 18:28

Daca ai fi vazut azi degajarile alea peste tribuna, tragerile de timp incepute din prima repriza, sau(cel mai enervante pentru mine) prostestele vehemente ale lui Nanu(in situatia in care jegul ala de arbitru a luierat orice impotriva noastra) nu cred ca ai mai comenta ceva...am inteles ca e profesionist, dar astazi a fost un nesimtit...la un moment dat daca as fi prins un copil d`ala de mingi il jucam in picioare...in loc sa ne dadea mingea dadeau pase de la unii la altii...

Tot respectul pentru Ticlea si celalalt jucator imprumutat de noi la Campina(imi scapa numele lui acum, dar nu Banica)...dupa meci au venit la galeria noastra si-au scos tricourile de joc si au afisat doua maieruri pe care era scris "Mandru ca sunt oltean"...Ticlea chiar a strigat de doua ori Forza Craiova!!!

D10

Mesaj de D10 » 22 Oct 2005, 18:41

Era in 1989, cand, la meciul cu Dinamo, Selymesi a luat galben ca s-a dat la un copil de mingi. asta a lasat mingea sa treaca prefacandu-se ca se leaga la siret. Toata lumea apeleaza la asa ceva.
Ne-au batut, chiar nu putem sa acceptam cu demnitate?

PS- si daca au strigat ce-au rezolvat? Au accentuat neputinta. Ala a luat 3 puncte, iar noi ne-am razbunat cu cuvinte triviale.Eficient, n-am ce zice! Nu te supara, dar nu ai vazut faze penibile in care unul mananca bataie si dupa ce se indeparteaza incepe sa injure si sa ameninte?
Last edited by D10 on 22 Oct 2005, 18:47, edited 1 time in total.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 22 Oct 2005, 18:46

d10, eu n-am contestat victoria lor...puteau sa ne dea si mai multe goluri chiar...insa nu mi-a placut comportamentul lu` nanu...nu l-ai vazut cum protesta si cum comenta tot timpul... :-x

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 22 Oct 2005, 18:55

Cel mai slab meci al baetzilor. Sa fim realisti, nu am amenintzat poarta lor deloc. Nu am avut nici o ocazie clara. Despre teren, si io cred ca ne-a dezavantajat, atata timp cat noi am vrut sa pasam mingea pina in poarta. Aia nu au avut probleme cu terenul, ptr ca toata constructzia lor insemna mingi pe varfuri, si fuga tata dupa ea.
Golurile au venit din faze fixe, iar ai nostri parca nu au vrut deloc sa sara la cap.

Am totusi o intrebare. In transmisia lu tvsportu de [cenzurat] am observat in careul nostru, la 2-0 ptr ei, o "palmuiala" intre doi fundasi de-ai nostri. Nu am reusit sa imi dau seama cine erau cei doi. Poate au mai vazut si altzii. Campinenii se pregateau sa execute un corner, repet, la 2-0 ptr ei. Ai nostri erau nervosi normal, dar e clar ca cei doi aveau sa ishi reprosheze ceva unul celuilalt.

Se pare ca le alternam. Una buna, una rea. Una rece, una calda. (urziceni-petrolu-campina). Normal ar fi sa batem pe National in cupa, sa ne revenim.
HAI CRAIOVA.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 22 Oct 2005, 19:43

si ce vroiati , sa se dea nanu la o parte?
nu s-a dat cartu la o parte cand eram in div A, si vreti sa se fi dat el , mai ales ca sunt buni prieteni
e vina noastra, adica a jucatorilor si antrenorilor ca nu au reusit sa desfaca acea aparare spurcata, pacala a avut dreptate, trebuia tras mai mult la poarta
terenul prost i-a avantajat pe i care nu aveau treaba cu pasele la combinatie, ei doar aruncau mingea in atac, dar pe noi ne-a dezavantajat la constructie, chiar la centrari ( care oricum nu erau cele mai bune solutii, cand ei aveau fundasi inalti ), dananae de ex a luftat bine de cateva ori, si nu cred ca din cauza faptului ca ii lipseste talentul de a centra
o alta obs, mi se pare o prostie ca Ionescu sa tina un fundas central al echipei adverse avand in vedere statura lui, de langa el Aristan ( si nu Alistar ) putand sa dea cu capul usor, chiar daca si Ionescu sarise.Parca si la al doilea gol tot Ionescu a fost langa Ichim, dar acolo a fost putin si vina lui Bornescu
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Oct 2005, 20:37

Asadar ne-a costat enorm lipsa lui Mitchell. Ati vazut astazi diferenta dintre el si Craciunescu. Daca aveam australianul in teren nu cred ca am fi luat cele doua goluri din faze fixe.

Poate ca ar trebui sa educam suporterii sa se ridice la un nivel superior. Chestia asat cu injuratul adversarilor mi se pare desueta. Poate ca sunt mai nimerite niste scandari putin mai spirituale.

Nu stiu ce delireaza astia de la ProTV si PrimaTV cand zic ca Stanga l-ar fi "scos pe Andrei Ionescu din teren desi acesta nu a fost schimbat". Sunt dezimformati sau rau intentionati. Eu am vazut ca Andrei a jucat tot meciul iar Saceanu a luat cartonas rosu. Am senzatia ca incearca sa-l demoralizeze pe tanarul jucator al Craiovei. :(

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 22 Oct 2005, 22:55

Che Guevara, daca tu l-ai vazut in teren pe Andrei Ionescu in ultimul sfert de ora ( sau chiar mai mult) in mod sigur ai vazut alt meci. Andrei Ionescu a fost scos din teren de Stinga pe motiv ca nu joaca nimic ( de parca ceilalti ar fi jucat), si am jucat doar in opt oameni de camp. Parca am fi fost in curtea scolii, cand spuneam unuia din echipa noastra ca "iesi ba afara, ca nu esti bun de nimic) .... dupa vreo cinci minute Andrei Ionescu nu a mai rabdat si a vrut sa reintre in teren, insa Stinga , nervos, i-a facut semn sa ramana afara.

A fost cel mai slab meci al Universitatii de la inceputul campionatului. In repriza doua si noi, suporterii, am avut cea mai slaba prestatie, practic nu am existat decat fizic!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 22 Oct 2005, 23:12

Stinga a dat astazi ( spre deosebire de alte partide) dovada de lipsa de profesionalism.
S-a enervat , s-a dezechipat si a intrat in teren fara sa se incalzeasca ( desi pe jucatori ii freaca 10 - 15 minute) .... a jucat foarte slab penibil uneori. Chiar mai slab decat Ionescu. A gresit si la faza cu Ionescu. Nu mai avea dreptul la schimbare. A preferat sa joace in opt oameniu de camp. Era mai corect sa il lase in terten si sa nu il introduca in alt meci, ca sanctiune.... insa Ionescu nu a fost mai slab decat alti coechipieri sau decat jucatorul Stinga.

Cartu incepe sa fie mic copil pe langa Stinga. Foarte nervos acesta a adresat jucatorilor cuvinte care nu pot fi reproduse.
Insa acelasi lucru l-au facut si o parte din suporterii nostri fata de Ovidiu Stinga. A fost jignit foarte urat, la sfarsitul meciului chiar a plans. I s-au adresat cuvinte foarte tari, unele chiar obscene...
Incepem sa nu ami aratam ca o familie si lucrul asta se va vedea probabil in meciurile viitoare.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 22 Oct 2005, 23:19

Che Guevara scrie:Asadar ne-a costat enorm lipsa lui Mitchell. Ati vazut astazi diferenta dintre el si Craciunescu. Daca aveam australianul in teren nu cred ca am fi luat cele doua goluri din faze fixe.
domnu strateg, cum crezi ca ar fi influentat mtichell acele faze cand golurile au fost date de fundasii lor?
si ne-ai umplut capul cu ideile tale tactice si de fapt esti varza
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

D10

Mesaj de D10 » 23 Oct 2005, 00:07

EDMOND_ scrie: Insa acelasi lucru l-au facut si o parte din suporterii nostri fata de Ovidiu Stinga. A fost jignit foarte urat, la sfarsitul meciului chiar a plans. I s-au adresat cuvinte foarte tari, unele chiar obscene...
Incepem sa nu ami aratam ca o familie si lucrul asta se va vedea probabil in meciurile viitoare.
E jignit de cei pe care i-au apaludat cand trebuia sa-i ignore. I-au aplaudat la Corabia, i-au aplaudat cand erau pe Polivalenta. E un moment normal. Cand le spui ca fac bine cand, de fapt, fac rau, oamenii isi pierd bunul simt si cred ca li se permite orice. Eu zic ca faptul ca a fost injurat este firesc, pentru ca a fost injurat de cei 50-100 de suporteri care cred ca detin adevarul absolut, care se considera singurii aparatori ai Stiintei si sunt gata sa se bata si cu alti suporteri ai Stiintei care incearca sa le spuna altceva. Si e normal sa se poarte astfel, daca insusi Mititelu le da dreptate.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 23 Oct 2005, 00:43

EDMOND_ scrie: Insa acelasi lucru l-au facut si o parte din suporterii nostri fata de Ovidiu Stinga. A fost jignit foarte urat, la sfarsitul meciului chiar a plans. I s-au adresat cuvinte foarte tari, unele chiar obscene...
Incepem sa nu ami aratam ca o familie si lucrul asta se va vedea probabil in meciurile viitoare.
Inseamna ca este tragic daca am ajuns la astfel de manifestari la 2 infrangeri in 10 etape!Prefer totusi sa cred ca n-a fost vorba de cei care au strabatut sute de kilometrii ca sa fie alaturi de echipa.Poate a fost vorba de suporteri locali sau alti suporteri "bine" intentionati.Astea sunt momentele in care suporterii trebuie sa isi arate dragostea fata de echipa!Sper!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Închis