Poiana-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va invinge Universitatea la Campina ?

Poll ended at 21 Oct 2005, 14:29

Da
38
93%
Nu
1
2%
Meci egal
2
5%
 
Total votes: 41

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 23 Oct 2005, 01:03

Ba da, este vorba chiar de unii din cei veniti de departe...care il aplaudasera acum o saptamana dupa victoria cu Petrolul. Putini, dar destul de "rai"....

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 23 Oct 2005, 01:25

Hai sa nu exageram cand spunem ca jucatorii sau stanga au fost injurati...erau vreo 3 insi(printre care unul care vroia bautura pe datorie) care au strigat la Stanga, si da, l-au injurat...asta pana cand un baiat din Sezione a zis sa nu mai injure...
Andrei a fost strigat de suporteri(lucru ce mi se pare firesc) imediat dupa ce a iesit din teren...si inca odata cand Postasu(ala pe care il tot acuza ghe cevara pe aci) a dat tonul...copilul nostru de aur merita sustinut chiar si cand are meciuri mai proaste...nu cred, totusi, ca el a avut un meci rau...a driblat de cateva ori mai mult decat trebuia, si asta doar pentru ca nu avea cui sa dea pasa...

Tinem cu echipa noastra si la bine si la rau, o iubire alb-albastra la Craiova e mereu!!!

P.S. Stanga daca isi vrea binele lui si al echipei ar trebui sa mai lase putin din orgoliu...nici el nu a jucat nimic azi, dar totusi acuza doar restul "coechipierilor"!Nu cred ca trebuia sa faca ce i-a facut lui Andrei...asta il poate afecta destul de tare pe "copil"!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 23 Oct 2005, 01:52

FreakBoy scrie:P.S. Stanga daca isi vrea binele lui si al echipei ar trebui sa mai lase putin din orgoliu...nici el nu a jucat nimic azi, dar totusi acuza doar restul "coechipierilor"!Nu cred ca trebuia sa faca ce i-a facut lui Andrei...asta il poate afecta destul de tare pe "copil"!
Pai, Stinga a gresit fundamental. Ar trebui sa fie suparat pe el insusi, nu sa dea vina pe jucatori. Dar, chiar asa, e prea orgolios. A facut si schimbarile alea in disperare de parca altcineva ii facuse formula de echipa de inceput... Trebuia sa ii treaca prin cap ca Nanu va miza pe aparare, ca doar a fost fundas si va juca pe contraatac. Oricum, nu ne putem plinge nici de teren, nici de altitudine, atita timp cit n-am jucat nimic. Puteam s-o luam mult mai rau...
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 23 Oct 2005, 02:06

Important este faptul ca suporterii sunt in continuare langa echipa...se auzeau multe voci resemnate care spuneau doar un "asta este"...mergem mai departe!
"Inuraturile" din final, sa recunoastem, erau destul de motivate...noi n-am jucat nimic, am fost provocati atat de jegurile campinene cat si de arbitrul ala care a fluierat exasperant de mult impotriva noastra!
@zolo: eu n-am zis ca nanu trebuia sa se dea la o parte...dar nici sa faca ceea ce a facut azi..sa impinga, sa faulteze, sa traga de timp, sa se certe cu arbitrul...se purta de parca era un meci cu rivalii de moarte!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 23 Oct 2005, 02:11

singurul lucru inteligent pe care il pot face toti de la stanga la jucatori si suporteri este sa faca pace si sa se ierte intre ei..........
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 23 Oct 2005, 02:25

Pai n-au trecut decit 10 etape, drumul spre promovare e lung si nu e presarat cu flori. Ar trebui sa fim realisti, nu vor fi numai victorii si daca la 2 infringeri deja incepem, in stilul nostru, sa facem un capat de tara... :o
Acum si Stinga si jucatorii stiu ca exigentele la Craiova sunt mari, asa ca mai trebuie sa inghita si ei cite o injuratura acolo...mai ales cind n-au reusit nici un sut pe spatiul portii o partida intreaga. Si cu cine, cu Poiana Cimpina? Pai, avind in vedere ca vine meciul cu Nationalul...Da' cum nici un meci nu seamana cu altul trebuie sa avem incredere! o:
Hei, hei, hai Stiinta!!!
P.S. Galeria si-a facut din nou datoria! o: o: o:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Oct 2005, 03:06

Cand spun ca s-a vazut lipsa lui miotchell ma refer la faptul ca am primit goluri cu capul in urma unor faze fixe. Andrei Ionescu a fost scos probabil din cauza ca ambele goluri au fost marcate de oamenii pe care ii tinea el. Daca ar fi fost Mitchell cred ca acesta impreuna cu Ciuca ar fi dominat jocul aerian din careul nostru si nu am fi primit golurile cu pricina. Este numai o supozitie. Nu am de unde sa stiu...

Cei de la ProTV au anuntat ca prin iesirea lui Andrei ionescu am ramas in 9 jucatori de camp si de-aia am fost indus in eroare. La TVSport nu a spus nimeni de incidentul descris de Edmond asa ca nu aveam de unde sa stiu ce s-a intamplat de fapt.

Faptul ca sunt pretentii mari la Craiova este o realitate si nu este un lucru care dureaza de o zi. Este o situatie de fapt, o obisnuinta daca vreti, care dureaza de 40 de ani. Insa aceste pretentii nu trebuie sa fie unilaterale. Nu trebuie sa cerem numia jucatorilor sau numai antrenorului sa faca totul perfect. Trebuie sa ne uitam si la conducerea adminsitrativa, la presa si la suporterii proprii si sa le pretindem acelasi lucru.

In ce-l priveste pe Postasu nu-l acuz pentru lucrurile bune pe care le face (daca o fi facut in viata lui un lucru bun vreodata??...). Il acuz numia pentru lipsa de creier pe care o manifesta si pentru prostiile cu care si-a umplut CV-ul. Atat si nimic mai mult.

I

D10

Mesaj de D10 » 23 Oct 2005, 11:00

Stanga s-a purtat irational. Se vede ca nu reactioneaza bine sub stres. Ati vazut declaratia lui d edupa meci? Era incoerent rau. A gresit fundamental cu Ionescu.
A mai procedat asa intr-un amical cu Dananae. Ce metoda e asta? S-o lase mai moale, ca risca sa darame tot ce-a creat pana acum.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 23 Oct 2005, 11:34

che, ionescu a gresit la goluri, dar a gresit cine l-a pus sa tina fundasii adev avand in vedere ca el e mai firav
si tot o dai pe aberatia ta cu mitchell, cand la faze fixe se face marcaj om la om, cum putea mitchell sa evite golurile?
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Oct 2005, 12:06

Probabil ca Mitchell si Ciuca trebuiau sa marcheze autorii golurilor de ieri in conditii normale.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 23 Oct 2005, 12:38

Nu pentru greselile de la goluri a fost schimbat...au fost 2 faze succesive(in 3 minute) in care Andrei a venit cu mingea in careu, nu a putut pasa si a driblat pana cand a pierdut mingea...atunci s-a enervat stanga si l-a trimis afara...

Avatar utilizator
savoss
suporter
suporter
Mesaje: 929
Membru din: 21 Sep 2003, 12:12

Mesaj de savoss » 23 Oct 2005, 13:42

IL SUSTINEM NECONDITIONAT PE STANGA!
Universitatea Craiova - prima iubire si ultima!

iuli

Mesaj de iuli » 23 Oct 2005, 14:11

Cei care l-au injurat pe Stanga au gresit enorm.Fara el probabil eram pe la mijlocul clasamentului.Ionescu ii datoreaza lui Stanga f. mult,el i-a acordat incredere maxima titularizindu-l cind altii rideau de noi.Andrei i-a rasplatit aceasta incredere pri jocul sau bun,chiar f. bun pe alocuri,ieri insa a jucat slab si Stanga l-a pedepsit.Cum a jucat Ionescu cu Clujul dupa meciul cu Juventus?Lasati-l pe Stanga sa conduca echipa asa cum stie el,el i-a dus pe primul loc,el v-a promova cu ei!Blue Lions l-a injurat?Pai acum cateva saptamani ei cereau derogare sa jucam in A,au uitat?Nu stim sa ne apreciem valorile si de asta am ajuns aici!Universitatea v-a promova usor,sunt sigur de asta.Singura piedica poate veni din interior,nu de la Valcea sau Petrolul.

P.S. Daca batem Nationalul parca-i vad cum se gudura pe langa Stanga pe toti :eek:

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 23 Oct 2005, 15:13

meci jenant...apostrofarile suporterilor trebuie privite obiectiv, nu minimalizate dupa preferinte..eu nu sunt de acord cu contestarea lui stanga desi nu a gestionat tocmai corect o situatie de stres..
andrei ionescu a ignorat indicatiile antrenorului de vreo 3-4 ori inainte sa fie dat afara,pierzand mingi si oprtunitati..
app..eu stiu k a fost dat afara si pe urma a urmat eliminarea lui saceanu :o
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 23 Oct 2005, 15:22

Nu au fost doar trei suporteri care au injurat, au fost cel putin zece cinsprezece, si nu doar odata...in plus i-au strigat lui Stinga destule obscenitati.

Ca suporteri am fost toti niste verze murate in repriza doua. Nu am incurajat deloc echipa si am dat apa la moara alora din Campina. Corect ar fi fost sa ii incurajam pana in ultimul minut si dupa meci sa le reprosam ce aveam pe suflet.Noi nu am existat in toata repriza doua.

PS. desi initial intelesesem ca jandarmii au provocat suporterii cand au ajuns la ora 8.00 in tribune am aflat ( daca asta este adevarul ) ca de fapt acestia trasesera semnalul de alarma si oprisera trenul in dreptul stadionului, desi gara era destul de aproape si aveau trei ore la dispozitie.
Cu noi , cei care am venit cu masinile, jandarmii s-au purtat corect. Si la venire si la plecare.

Închis