Universitatea-CS Otopeni

Moderator: grup_moderatori

Va reusi Universitatea sa-si revina dupa eliminarea din Cupa si sa obtina trei puncte in meciul cu CS Otopeni ?

Poll ended at 29 Oct 2005, 18:49

Da
25
89%
Nu
3
11%
 
Total votes: 28

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 29 Oct 2005, 21:13

bogho scrie:in meciul de azi, cred ca si-a facut debutul inca un junior, Firtulescu.

victoria asta ma bucura ca si cand ar fi castigat vreo cupa europeana. (bine ca nu e Ramona acasa, ca daca ma vedea cum topaiam prin casa la gol, si apoi la finalul meciului, iar zicea ca sunt nebun)
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Bravo baieti!Sa ramanem pe 1 pana la finalul campionatului! o: o: o: o: o:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 29 Oct 2005, 21:18

Ce meciuri tari sunt etapa viitoare?

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 29 Oct 2005, 21:19

etapa viitoare e

Dacia Mioveni - CS Otopeni
Dinamo II - Petrolul Ploiesti
FC Caracal - Minerul Motru
Juventus Bucuresti - Intergaz
Dunarea Giurgiu - Astra Ploiesti
Unirea Urziceni - Rapid II
Poiana Cîmpina - CS Rimnicu Vilcea
FC Sibiu - U Craiova

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 29 Oct 2005, 22:08

:)( :up: :)) :)) :)) :up: :laughing: o: o: :lol: :D :)( :)) :up: :)(

CE PERFECT SE POTRIVIRA TOATE AZI :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 29 Oct 2005, 23:00

Vom avea meci greu la Sibiu. Sa nu uitam ca o eventuala vicotrie a noastra pe Cibin ii condamna la Divizia C pe cei care anul trecut erau la numai o etapa de Divizia A. In rest imi place ca se vor intalni Miovenii cu Otopenii, cainii mici vor avea ocazia sa se revanseze pentru ce le-a facut Petrolul in cupa cainilor mai mari, iar Poiana Campina - CSM Valcea mi se pare bomboana de pe tort. o:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 29 Oct 2005, 23:40

Ce-mi place poza asta: :))
Imagine

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 30 Oct 2005, 00:03

Che Guevara scrie:Vom avea meci greu la Sibiu. Sa nu uitam ca o eventuala vicotrie a noastra pe Cibin ii condamna la Divizia C pe cei care anul trecut erau la numai o etapa de Divizia A. In rest imi place ca se vor intalni Miovenii cu Otopenii, cainii mici vor avea ocazia sa se revanseze pentru ce le-a facut Petrolul in cupa cainilor mai mari, iar Poiana Campina - CSM Valcea mi se pare bomboana de pe tort. o:
aia sint slabi...nu cred ca infrangerea in fata noastra atarna mai greu ca restul
cel mai mult imi plsace ca trecura cu 2 puncte in fata valcii
caracal pe 6 ..motru pe 7 iar petrolul pe....8 cu 16p golaveraj +3 in timp ce caracalul are 17 pct iar motru tot 16 dar golaveraj +4 ...pe bune acum....daca nu faceau blat cu urziceni in prima etapa si ciudatenia aia de meci cu astra ....erau undeva pe locul 13-14
privit clasamentul..ca si rapid2 a batut steaua si in cammp e la retrogradare

raman astia de la valcea care nu par cine stie ce..

Astia sa bata la sibiu ...

Pana atunci, e perfecta etapa de azi... :)) o: :)( :lol: :D :up: :)) :)( :laughing: o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 30 Oct 2005, 00:23

O zi cu noroc pentru Stiinta, cum nu am prea vazut in ultima vreme! :))
Culmea vestilor bune e ca jigodiile facura egal acasa cu Jiul Petrosani si cica avura noroc ca luara un punct :laughing:
Dumnezeu nu doarme! Andone va fi, cred, schimbat si-or sa inceapa scandalurile intre javre... :up: :up: :up: :up: :up:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 30 Oct 2005, 03:06

che, stai si te uiti la site din cauza alora care o sa se duca sambata la sibiu si o sa sustina echipa... sa nu mai zic si din cauza alora care vin de la 200 de km sa vada un meci de pe polivalenta ca ma includ si pe mine si nu`i frumos :)( :)( (na, ca tot o zisai :)( ) las-o`n colo, nu mai critica ca baturam... fi fericit si salta berea :up:

eu zic ca e bun rezultatul, chiar daca ne`am aparat cam mult in repriza a doua... cs otopeni e o echipa buna a seriei, n`am jucat cu avantu` cucuietii din deal... tot 3 puncte inseamna... sper sa n-avem probleme la sibiu, batem cu 2-0...

FORZA STIINTA !!!
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Bobic

Mesaj de Bobic » 30 Oct 2005, 03:21

Ii baturam si pe astia ... :)) nu fu televizat meciu tui` in cap pe aia de la tv sport

Bobic

Mesaj de Bobic » 30 Oct 2005, 03:25

iuli scrie:Cred ca etapa viitoare ne ducem la 3 pcte de Valcea.Nu cred ca pierd la Campina, fac egal.
Si dak` fac egal .. te duci la 4 puncte de Valcea o:

Bobic

Mesaj de Bobic » 30 Oct 2005, 03:27

ady g scrie:sa le fie rusine,daca se apara acasa sa apere un amarat de 1-0... :( :( in sfarsit,dina in teren....eu consider ca dina ar trebui sa joace mereu ca atacant pentru ca e cel mai eficient
3 puncte tot 3 puncte raman .. lasa .. e bun si 1-0 FORZA STIINTA

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 30 Oct 2005, 04:25

Oltenii au profitat de eşecurile principalelor contracandidate la promovare şi s-au instalat în fruntea clasamentului, deşi evoluţia de aseară n-a fost strălucită

După ce Petrolul şi CSM Rm. Vîlcea au pierdut ieri, în Seria B2, Universitatea avea nevoie de o victorie contra Otopeniului pentru a reveni pe primul loc. Fără aportul propriilor suporteri, după incidentele de la partida cu Petrolul (2-1), juveţii au început tare meciul şi au deschis scorul prin Andrei Ionescu (19). Acelaşi care, etapa trecută, cu Poiana Cîmpina (0-2), fusese scos de pe teren de Ovidiu Stîngă din cauza prestaţiei catastrofale, deşi efectuase în prealabil toate schimbările. După gol, jocul celor două echipe s-a stins, nici una dintre cele două formaţii nereuşind să îşi creeze ocazii de poartă pînă la pauză.

Revenirea de la cabine a adus aceeaşi dominare sterilă a gazdelor, Ştiinţa fiind foarte aproape de desprindere prin Stîngă (49), care nu l-a învins pe Rădulescu de la numai 4 metri. Oaspeţii au replicat periculos doar o dată, prin Beza (78), şutul sub transversală al mijlocaşului de la Otopeni fiind scos în corner de Bornescu.
Fanii s-au urcat iar pe "Polivalentă"
Decizia Comisiei de Disciplină, care a obligat Craiova să joace două meciuri de acasă fără spectatori, nu i-a împiedicat pe înfocaţii suporteri ai Ştiinţei să-şi urmărească la lucru favoriţii. Aproximativ 50 de fani ai juveţilor s-au urcat pe Sala Polivalentă din apropierea stadionului "Ion Oblemenco", de unde i-au încurajat în permanenţă pe elevii lui Ovidiu Stîngă. Aceeaşi locaţie a fost aleasă şi la partida cu Juventus Colentina (2-0), din etapa a 4-a, cînd arena din Bănie fusese de asemenea suspendată.
nu prea seamana cu relatarile unui site avid de trafic cu orice pret sau orice minciuna
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 30 Oct 2005, 06:04

nu te intreb dar banuiesc de pe situl carei fituri de [cenzurat] ai luat articolul...nu ma intereseaza ce scriu imputitii aia...cateva randuri in care nu ne ataca de data asta ..mare scofala
ne vor ataca maine, ( blat, suporterii "violenti"de pe polivalenta, am avut noroc, ca arbitrul a tinut cu noi bla bla)..
aia din capeta erau ocupati sa pupe picioarele lui giovani becali si slugilor lui de la dinamo si go ...scuze daca l-ai luat din alta parte dar asa se deduce ca e de acolo


Sa revenim la subiect...jocul rezultatelor face de 3 ori mai importanta aceasta victorie a Universitatii iar faptul ca a marcat A.Ionescu (cel care fusese certat la meciul cu poaiana) face totul sa fie exact asa cum trebuia din punctul de vedere al echipei

Hai Craiovaaa! :)) :up: o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Andrei Ionescu - o stea in devenire

Mesaj de Codul lui DaVinci » 30 Oct 2005, 10:13

Probabil ca pustiul nostru a inteles ce i-a explicat Stanga si ceea ce s-a intamplat la Campina i-a prins bine. Acum sper sa marcheze si Orac la Sibiu ca sa nu spuna ca l-a dat Ovidiu afara din antrenament degeaba.

@White: De cat sa va duceti la Sbiu si sa distrufeti iar trenul sau sa va bateti cu lumea pe acolo mai bine stati acasa. M-am saturat cate am avut de tras din cauza voastra in ultimele 2 campionate. Daca nu stiti sa fiti civilizati cel putin cautati sa nu mai faceti Oltenia de ras.

Tot respectul pentru baietii care au infruntat frigul si au cantat pentru a-si incuraja favoritii de pe ruinele Salii Polivalente. o:

Închis