FC Sibiu-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum se va termina meciul cu sibienii ?

Poll ended at 05 Noi 2005, 15:28

victorie
28
93%
infragere
2
7%
 
Total votes: 30

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 05 Noi 2005, 17:07

@Perspico: mai sunt cateva etape de jucat. Nu e cazul sa disperi de acum.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 05 Noi 2005, 21:38

Pacala scrie:n-avem echipa....n-avem deloc atac...nu pot sa pricep de ce a jucat atat de tarziu cu DIna.......in cap poate daca stau , inteleg.......de fapt nu pot in ruptul capului sa pricep
iar oprac nu e atacant ........n-avem echipa ..daca nu sintem in stare sa batem ultima echipa de b ce pretentii mai avem la A ? :(
bine ca au pandurii aia ai tai mai pretentii in a!!!de ce esti gica contra si zici ca nu avem echipa?eu am fost la meci si in afara de faptul ca nu avem om de gol s-au miscat destul de bine baietii...atmosfera au fost foarte frumoasa
avea si galeria o scandare:Cine nu bate din palme e stelist,gurist ,[cenzurat] :lol:

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 05 Noi 2005, 22:04

Perspico scrie:Ginditi-va ca in retur vom avea meciul cu :-x Urziceniul :-x in deplasare. Nu mai vorbim despre brigada de arbitri pe care-o va trimite :-x ciinetoiu :-x . Chiar daca nu vor neaparat sa promoveze, servesc interesele lui :-x dinamo :-x ca si :-x dinamo Poiana Cimpina :-x, asa ca sa nu ne asteptam la nimic bun (in cel mai bun caz vor lua jucatori sau bani contra puncte!). Noi ar fi trebuit sa terminam turul cu vreo 7 puncte fata de locul 2 ca sa stam cit de cit linistiti. :o:
...dupa cum stau lucrurile,fi multumit si daca terminam macar la 2 puncte in fata!

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 05 Noi 2005, 23:03

mie mi s-a parut ca echipa a jucat prost.
echipai din Sibiu a folosit aceeasi tactica ca si Poiana Cimpina, 8-9 jucatori in aparare, iar ofensiv numai contraatac .
ai nostri jucatori nu suteaza de la distanta. de fapt nu trag deloc la poarta, parca ar vrea sa intre cu mingea in poarta.

incredibila ratarea lui Dina. din locul unde stateam o vazusem gol in prima faza.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 05 Noi 2005, 23:30

N-a fost sa fie. Faza lui Dina a fost "o bara frumoasa". De multe ori e preferabil sa vedem o bara frumoasa decat un gol urat. Astazi nu a fost cazul fiindca nu am castigat. Oricum constructia se face si cu sacrificii si v-am spus ca nu putem sa mergem din victorie in victorie pana in ultima etapa. E bine ca suntem in grafic.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 06 Noi 2005, 00:05

Aici se vede lipsa de experienta a lui Stanga!S-a dus la Sibiu sa se bage cu curu-n poarta.Trebuia sa ii aseze superofensiv si sa-i bagam noi pe ei cu curul in poarta.Ma uitai la unii dintre ei,parca erau moshulici de 80 ani asa alergau pe teren.Nu erau vioi...nu erau artagosi...aratau ca niste legume...Pe mine asta ma deranja si ma deranjeaza cel mai mult:lipsa determinarii in joc.Daca nu intri pe teren determinat sa castigi..atunci de ce dracu te mai bati cu pumnii in piept ca vrei sa promovezi??
:eek:
Alb-albastru pentru totdeauna!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 06 Noi 2005, 00:20

ady g scrie:
Pacala scrie:n-avem echipa....n-avem deloc atac...nu pot sa pricep de ce a jucat atat de tarziu cu DIna.......in cap poate daca stau , inteleg.......de fapt nu pot in ruptul capului sa pricep
iar oprac nu e atacant ........n-avem echipa ..daca nu sintem in stare sa batem ultima echipa de b ce pretentii mai avem la A ? :(
bine ca au pandurii aia ai tai mai pretentii in a!!!de ce esti gica contra si zici ca nu avem echipa?eu am fost la meci si in afara de faptul ca nu avem om de gol s-au miscat destul de bine baietii...atmosfera au fost foarte frumoasa
avea si galeria o scandare:Cine nu bate din palme e stelist,gurist ,[cenzurat] :lol:
Scandarea e: cine nu bate din palme e stelist si curist si [cenzurat] ;)...si e destul de realista :)(

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 06 Noi 2005, 03:20

ady g scrie: bine ca au pandurii aia ai tai mai pretentii in a!!!...
ce treaba ai tu cu pandurii? te-a indoctrinat vreun iedmon ?sau ce? :D
ady g scrie: de ce esti gica contra si zici ca nu avem echipa?...:
n-avem ba varf de atac..ce te tot agiti ? tu nu vezi ca nu avem? tu ce meci vazusi acolo? :D
ady g scrie:eu am fost la meci si in afara de faptul ca nu avem om de gol s-au miscat destul de bine baietii...:
aha aha ...da in rest alergara :D lasa ca vazui meciul inregistrat pe protv int nu-mi spune tu ce jucara aia.....
jucara cu juma de varf in teren, orac..cand intra Dina..rata el ce facu dar se vazu ca se juca altceva.......si jucara subtire...fara ambitie
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 06 Noi 2005, 10:29

Sa-mi spuneti daca ati auzit de Saceanu pana in momentul in care a fost schimbat si mai vreau sa observati faptul ca Knudsen ala a distrus majoritatea actiunilor de atac ale noastre. Aici cred ca s-au pierdut cele 2 puncte din meciul de azi. Ei au avut un inchizator mult mai bun decat al nostru. :-)

Este adevart si faptul ca echipa a prins o zi mai proasta astazi pentru ca nu s-a daruit la fel in teren asa cum a facut-o in meciul cu Petrolul, de exemplu, dar eu am avertizat asupra acestui lucru inca din vara. V-am spus c avom avea meci greu la Sibiu pana cand am si obosit si asta in timp ce altii presupuneau ca le dam 4-5 goluri...
Last edited by Codul lui DaVinci on 06 Noi 2005, 14:06, edited 1 time in total.

radu_c

Mesaj de radu_c » 06 Noi 2005, 13:10

M-ai innebunit cu Knudsen ala...sunt niste verze toti!!!De fapt orice echipa in locul lor ne dadeau 3-4 ieri...asa joaca toti si or sa joace in continuare asa 8-9-10 oameni cu curu'n poarta(chiar si in A)...noi am jucat exact ce au vrut ei jde mii de pase lente de-a latul sau in spate si cu un pseudo-varf care nici daca ar fi stat in careu unde ii era locul n-ar fi putut da gol singur cu 4 fundasi langa el...imteleg ca inca formam relatii de joc si trebuie sa se simta pe teren si sa paseze f mult dar sa se mai si riste sa dea pase in fata rapide chiar daca o sa greseasca 7 din 10....trebuie asumate riscuri daca vrem promovare!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 06 Noi 2005, 14:07

Bine. Daca sibienii astia sunt asa de varza cum spui tu, cum iti explici ca au castigat in fata Petrolului din Ploiesti? :?:

radu_c

Mesaj de radu_c » 06 Noi 2005, 14:29

n-am anticipat intrebarea asta...m-ai prins recunosc....retrag ce am spus mai devreme...fc sibiu merita sa fie in primele 5 din A si sa joace cel putin optimi de cupa uefa o:
si noi suntem extraordinari acum pt ca am batut fiorentina odata

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 06 Noi 2005, 15:24

Pai se compara? Este clar ca la Sibiu este o echipa care se mobilizeaza in meciurile cu formatiile puternice. Din toata istoria clubului nostru niic nu imi anintesc daca am castigat vreodata la Sibiu. A fost o data o semifinala de Cupa Romaniei jucata impotriva lui Dinamo, dar si aia dupa 11m. In rest, stiu ca am avut un 0-0 cand aveam nevoie de victorie si parca un 2-2 odata...

Stii tu vreun rezultat mai bun?

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 06 Noi 2005, 19:29

Io personal nu prea am vazut nici o "mobilizare" a sibienilor. Mobilizare a jucatorilor poate a fost in meciul de la campina, cand daca incercau ai nostri sa faca vreo minune, dadeau cmpinenii imediat cu ai noi de pamant.
Chiar nu mi s-au parut motivatzi. Mi sa parut o echipa de descultzi pe care trebuia sa o batem la scor.

radu_c

Mesaj de radu_c » 06 Noi 2005, 21:25

gata incheiem ca e de prisos....n-am invins din cauza palmaresului din meciurile directe all-time incert sau favorabil sibienilor si pt ca ei au avut un inchizator minune Knudsen si noi nu am avut un inchizator pe masura

Închis