Universitatea-Dacia

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Universitatea-Dacia Mioveni ?

Poll ended at 11 Noi 2005, 13:30

Victorie
31
86%
Egalitate
2
6%
Infrangere
3
8%
 
Total votes: 36

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 11 Noi 2005, 20:51

cine dracu' e dorel, ca ma creieri ala zbierind la el? :)(
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 11 Noi 2005, 20:51

Da ... am vazut-o si pe asta. Ascundem mingile, Ciuca o da in tribune. Pacat.
Asta nu e echipa de la inceputul campionatului... Ceva e PUTRED RAU la noi...
Last edited by _T@V_ on 11 Noi 2005, 20:52, edited 1 time in total.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 11 Noi 2005, 20:52

nu stiu ce ziceti voi , da io m-am saturat sa tremuram pe finaluri de meci. ce naiba o sa facem la anu?
Am zis!!

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Mesaj de LUTU » 11 Noi 2005, 20:53

victorieeee :up:
ne inbolnavesc de inima copiii astia :)(
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Noi 2005, 20:59

Acum spuneti-mi de cat timp nu a mai primit gol Bornescu. Jucam destul de economic si nu pierdem decat foarte greu. Sunt foarte multumit de aceasta echipa.

|Alb-Albastru|

Mesaj de |Alb-Albastru| » 11 Noi 2005, 21:01

Slab :-( slab :-( slab ... chiar sub orice critica in anumite momente
Nu regret ca nu facui deplasarea pe polivalenta, personal mie i-mi mirosi a blat ... ori portaru ala are nevoie de ochelari de soare cand joaca in nocturna.
Ne trebuiesc in iarna cel putin 4 , 5 fotbalisti.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 11 Noi 2005, 21:02

victorie :up:
bravo baieti o:

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Mesaj de LUTU » 11 Noi 2005, 21:03

normal ca au mai tras si de timp... ei sunt tineri, au nevoie de victorii si trebuia sa invete si trucurile din fotbal... astea se adauga la experienta
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Noi 2005, 21:06

Nu poate fi vorba de blat. Toti ne-am asteptat ca Stanag paseaza la faza respectiva. Eu nu as fi crezut ca mingea va ajunge in poarta decat dupa foarte mult timp. A semanat putin cu golul lui A.Ionescu din meciul cu CFR Cluj. Cred ca mingea a avut un efect inselator. Pana la urma nu conteaza cum marcam, important este sa castigam cat mai multe partide pentru a termina cat mai sus la sfarsitul turului. Din iarna vor fi cu siguranta adusi niste jucatori peste ce avem acum. Nu avem nevoie de multi. 2-3 sunt suficienti.

|Alb-Albastru|

Mesaj de |Alb-Albastru| » 11 Noi 2005, 21:10

Che .. nu vreau sa fiu Gica Contra .. da` eu unu nu vazui nici un efect la mingea aia ... mai degraba portaru ala mai avea putin si impingea el mingea in poarta

Mi`as fi dorit sa`i fi vazut jucand mai cu ardoare .. poate si lipsa noastra din tribune conduce la apatia lor in joc ...

Poate se trezesc pana sambata cand se stabileste "campioana" de toamna (ce de kko suna :-( )

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Noi 2005, 21:29

Asta din cauza ca efectul era pe partea din care a fost filmata faz si nu s-a vazut traiectoria adevarata a mingii. Adu-ti aminte de golul lui A. ionescu din meciul cu CFR Cluj cand ne-au trebuit 2-3 secunde ca sa ne prindem ca e gol, de golul lui A. Ionescu de la Motru cand toti au crezut ca a fost de vina portarul, dar adevarul este asa sunt mingile sutate cu efect. Au traiectorii ciudate.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 11 Noi 2005, 21:40

OK
Am mai luat 3 puncte. Jocul insa ... Va face ca maine Voiculestii, Proteistii si restul sa titreze mare BLAT!

Parerea mea:
Intre Stanga si A. Ionescu exista un conflict deschis. Jucatorul, se pare ca scapat cateva aere de vedeta de la intoarcerea de la nationala. Altfel nu imi explic de ce, e sigur schimbat. Sau dat afara, cum a fost la Campina...
Sper sa ma insel. Pentru daca e asha, jucatorul A. Ionescu nu are cum sa fie singur. Sigur mai are o mica... echipa pe linga el, care il sustzine. Asta inseamna ca sunt cel putzin doua tabere.
Stim cu totzii, ca in Romania, mai ales!, antrenorul e schimbat cand vor jucatorii.
Stanga nu e nicidecum un antrenor stralucit. Abia s-a apucat de meserie. Din contra. Deocamdata, arata ca orgoliul sau e mai presus decat orice ratziune a jocului.
Dar asta nu inseamna ca trebuie indepartat. Stanga a fost singurul care a acceptat sa construiasca ceva, dupa ce se darmase tot...

Ma opresc aici cu ... debitarea. Sper sa fie o ... prostie ce am scris io aici!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 11 Noi 2005, 21:50

Nu cred ca a fost blat....nici nu inteleg de ce ziceti lucru asta....ma rog treaba voastra
Un meci slab intradevar insa dacia avenit ca sa scoata 1 punct si mai tot timpu desi a jucat destul de sus cu virfurile la presing ei s-au aparat cu speranta sa nu primeasca gol...
dupa ce am inscris ...am avut ceva ocazii pt ca s-a deschis jocul
una peste alta am trecut cu bine peste un meci de care personal imi era frica....
1.jucam fara spectatori
2.de citeva etape nu dam gol si se vede cla o scadere de forma
dumnezeu a fost oltean astazi
fortza stiinta
Last edited by 1948 on 11 Noi 2005, 21:52, edited 1 time in total.

Q
membru
membru
Mesaje: 124
Membru din: 23 Sep 2005, 05:23

Mesaj de Q » 11 Noi 2005, 21:50

Bine dracu ca baturam! Ce pot sa zic decat 3 puncte norocoase(dar totusi 3 puncte) pe fondul unui joc dezamagitor.Bine ca de data asta norocul fuse cu noi!

P.S: Daca continuam sa jucam asa execrabil(dupa gol parca incepura sa mai miste ceva) tare mi-e frica in retur!!!Iar despre jucatorii 'cu experienta' despre care se tot vorbeste ca vor fi adusi in iarna tare mi-e frica ca o sa fie tot niste petarde ca Jaber adusi de impresarii lu Mititelu`...
CRAIOVA...un suspin...o lacrima...un suras de FERICIRE!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 11 Noi 2005, 21:54

as putea chiar paria ca la A.Ionescu nu sint aere cat inconstanta specifica varstei.....nu va asteptati la minuni de la el la 17 ani...nici Balaci, Dobrin sau Hagi nu faceau minuni la 17 ani...

Stanga e un antrenor tanar, neexperimentat dar as zice eu, un antrenor cu stofa adevarata de antrenor...nu ma apuc la detaliez aici ..am zis atunci cand venise vorba....dar nu va asteptati nici de la el sa nu faca nici o greseala mai ales de tact

echipa are nevoie de un varf de atac care sa marcheze cu regularitate si va spun ca jocul echipei s-ar descatusa mult........atat....un varf de atac foarte bun

lotul e destul de restrans numeric...ma refer la cei care joaca des..vreo 14..cam putin ..apare o uzura inerenta mai ales la ce tineri....pare ciudat dar pustanii au tendinta de a o lasa mai moale daca vad ca nu au contracandidati la posturi...iar la Universitatea nu prea e concurenta pe posturi din moment ce joaca cam tot ia 14 , eventual care intra primul in teren...pe de alta parte...Dina si A.ionescu mi se pare ca sint schimbati cam repede..eu pe astia ii vad cel mai talentati din lot la ora asta.. plus Bornescu, D.Stoica,Ciuca....bineinteles Stanga si Velcovici il vad de viitor..si Dananae daca va juca cu mai mult tupeu............problema nu e in aparare.....clar..iar la mijloc se mai descurca
poate nu totdeauna cum ar trebui dar echipa plimba mingea...problema este evident in atac...... si azi ne-a salvat tot sutul unui mijlocas

mai au doar doua meciuri , astep doua victorii si pe urma mai discutam :)) :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis