Universitatea-Dacia

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Universitatea-Dacia Mioveni ?

Poll ended at 11 Noi 2005, 13:30

Victorie
31
86%
Egalitate
2
6%
Infrangere
3
8%
 
Total votes: 36

DoRyN

Universitatea-Dacia

Mesaj de DoRyN » 06 Noi 2005, 13:30

Dupa infrangerea suferita in Cupa Romaniei pe propriul teren, Dacia Mioveni vine la Craiova cu gandul de a razbuna eliminarea din Cupa. In echipa Craiovei vor reveni probabil atacantii Alex Piturca si Salih Jaber, asa ca speram intr-un rezultat favorabil vare sa ne mentina pe primul loc al clasamentului.
Last edited by DoRyN on 11 Noi 2005, 21:55, edited 1 time in total.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 06 Noi 2005, 14:09

Este clar ca Miovenii vor vedea albastru in fata ochilor cand il vor vedea pe Jaber in teren. Acum depinde si de noi cum vom reusi sa speculam acest lucru... :-)

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 06 Noi 2005, 15:55

victorie cu orice pret...

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 06 Noi 2005, 18:40

Sper sa castige U Craiova cu toata ca parca joaca fara spectatori in urmatoarea etapa.

Se anunta o lupta apriga la promovare

Urziceniu mi se pare una dintre cele mai tari echipe din seria a 2-a
Eu nu vad in petrolul o candidata la promovare, iar lupta se va duce intre Craiova, urziceni si Valcea.

Urziceni are in retur acasa cu U Craiova si Valcea si mi se pare cea mai periculoasa echipa din serie mai ales ca a batut deja la Craiova cat si la valcea
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 06 Noi 2005, 19:32

Nu mai avem voie sa facem pasi gresitzi!!!
Asta e cel mai important. Urziceniul, la egalitate de puncte trece in fatza noastra. Si daca Doamne'Fereste se intampla asta, nu cred ca ii mai ajungem in veci. Sa nu uitam ca e echipa preferata de amicaluri a cainilor, geme de javre p'acolo, iar ajutoare va avea suficiente ca sa ramana pe primul loc. Filiera lui netzoiu e vasta.

MUSAI VICTORIE CU MIOVENII!!!
HAI CRAIOVA!!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 06 Noi 2005, 22:00

Daca ajungem sa ne temem de Urziceni care nu sunt nici macar echipa a doua a cainilor (sunt cel putin a 3-a sau a 4-a dupa Campina) atunci chiar ca ne meritam soarta si trebuie sa putrezim in Divizia B.

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Mesaj de BadBoysBlue » 06 Noi 2005, 22:30

Fratilor,
Campionatul este lung...eu zic sa avem rabdare...ai nostri trebuie sa ramana in aceeasi formula...iar in ce-i priveste pe urmaritori...o sa intre si ei intr-o serie neagra...de o sa li se taie ... Sa ramanem modesti si sa ne vedem de treaba...
Apropo, eu zic ca FC Sibiu nu este decat temporar pe ultimul loc...iar in retur o sa-i incinga pe urziceni, ploiesteni, campineni si valceni ...asa ca e bine ca avem distanta fata de ei...Iar noi le-am dat o gura de oxigen pentru a ne face jocurile in continuare...
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

BALLY

Mesaj de BALLY » 07 Noi 2005, 07:53

Nu mai sunt optimist. Sunt realist! Sigur Universitatea nu va defila prin seria a doua asa cum ma imbatam cu apa rece dupa primele 2-3 etape. Va fi greu. Nu trebuie sa uitam de unde a plecat echipa.
In plus, stau si ma gandesc, ce punem la loc daca ne apucam sa mazilim unii dintre jucatori. Macar cei care sunt acum in echipa au sanse sa se lege in joc si in retur sa "presteze" ca un ansamblu ceva mai bine sudat.
Oare chiar nu ne-am saturat sa construim echipe la Craiova din 6 in 6 luni. Acum vreo doua - trei luni jucatorii erau fulminanti iar acum facem liste negre. Nu mai inteleg nimic!
Cred in promovare! Dar nu intr-o promovare facila.
Daca FC SIbiu isi va reveni in retur, va pune probleme adversarilor dar ne va pune si noua probleme. Iar adversarii poate ca au batut in tur pe la Sibiu pe cand noi am jucat batuta pe loc.
HAI CRAIOVA!

Serdar
membru
membru
Mesaje: 151
Membru din: 17 Apr 2004, 11:50

Mesaj de Serdar » 07 Noi 2005, 10:02

Ho cu tata!
Nu e nevoie de liste negre...si nici nu trecem printr-o perioada nefasta.
Asta e echipa noastra...are nevoie de multe meciuri sa lege ceva...
Cineva spunea ca intra Piturca si Jaber si gata se rezolva...Cine e Piturca asta? A dat vreun gol? Si Jaber, de cand s-a stins?
Dar o sa batem si asa pentru ca avem totusi echipa buna si caracter...
Numai sa fim cuminti cu echipa noastra!
Hai Stiinta!
:up: :up: :up: :up: :up: :up:
Vinci per sempre

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Mesaj de BadBoysBlue » 07 Noi 2005, 10:11

Oameni buni, trebuie sa ne uitam si noi in jurul nostru...Chiar si echipa cea mare a lui AC MILAN din anii '90 (Van Basten, Rijkaard, Gullit) a avut nevoie de un timp ca sa se formeze...Iar infrangerile si egalurile fac parte din joc...Eu zic ca nu am jucat prost cu Sibiul, ci doar am prins o zi slaba...Asta se intampla la toate echipele mari...
Ce imi place la actuala echipa este ca prezinta o constanta, sa zicem, la nivelul apararii...
iar atunci cand jucatorii de la mijloc si atacantii nu sunt intr-o zi buna, si mai ales atunci cand adversarii joaca acasa ca sa scoata un punct e greu sa castigi...Nu uitati ca am avut si ghinion...(Dina).
Eu le dau credit in continuare baietilor...Sa fim seriosi, in ziua de azi fotbalul este foarte echilibrat, iar baietii au demonstrat ca fac fata Diviziei A fara probleme...si inca ceva, daca se pastreaza formula actuala sunt sigur ca atunci cand vom reveni acolo unde ne este locul (dupa acest purgatoriu) veti vedea ca va fi mult mai usor...
Cat priveste urziceniul, au prins o serie buna dar se vor frange in cateva etape si vor reveni ca echipa de pluton, este temporar...
Pentru meciul cu Dacia Mioveni sper sa reusim sa inscriem devreme ca apoi sa ne facem jocul obisnuit...
Baietii mai trebuie sa lucreze la moral...Am remarcat ca daca nu reusesc sa inscrie in prima repriza, foarte greu se concentreaza in a doua (o exceptie a fost jocul cu CFR) ...

HAI CRAIOVA!!!!! :)) :))
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 07 Noi 2005, 11:06

Nici nu exista echipa care castiga toate meciurile. Uite ca si Chelsea a luat bataie. Steaua a luat-o si de la Bistrita si de la Cluj. Dinamo a facut egal cu Herenveen apoi 1-1 cu Jiul si a luat-o de la bulgari. Rapidul a pierdut si el etapa asta. Timisoara s-a chinuit cu Farul.

Asta este viata. Nu exista fotbalisti romani care sa ofere constanta in joc. Dupa o serie de rezultate bune apare oboseala, deconcentrarea si echipa incepe sa mai piarda din turatie. In plus trebuie sa ne gandim ca jucatorii pe care ii avem acum au fost obisnuiti sa o lase mai moale cand era vorba de sfarsitul turului. Se apropie Craciunul, lumea isi face planuri de vacanta etc etc. Noi trebuie sa ii invatam sa joace fotbal la inalt la orice ora din zi si din noapte 365 de zile pe an. Este greu si pentru ei sa se adapteze acestor rigori ale profesionismului. Zic ca trebuie sa avem rabdare cu echipa asta, sa nu dam afara jucatori ci mai degraba sa mai aducem altii langa ei. Ca sa putem rula mai usor formatiile si alterna jucatorii intre ei.

Sunt sigur ca daca vom avea parte de o pregatire de iarna zdravana, jucatorii vor avea o alta forta pentru a aborda returul ce urmeaza.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 07 Noi 2005, 11:24

Chelsea joaca un fotbal de cel putin 100 ori mai bine decat Craiova.Chiar daca a pierdut Chelsea,au jucat fotbal.Au avut ocazii cu nemiluita,s-au batut pentru fiecare balon,au facut presing ucigator..etc.
Asta vreau si eu sa vad de la jucatorii nostri.
Alb-albastru pentru totdeauna!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 07 Noi 2005, 11:54

Ai sa vezi. Stai linistit. Ai sa vezi. :))

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 07 Noi 2005, 12:05

Conform unor informatii, partida se va disputa vineri 11 noiembrie incepand cu ora 19. Meciul va fi televizat de catre postul TVSport.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 07 Noi 2005, 14:34

batem clar!
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Închis