Universitatea-Dacia

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Universitatea-Dacia Mioveni ?

Poll ended at 11 Noi 2005, 13:30

Victorie
31
86%
Egalitate
2
6%
Infrangere
3
8%
 
Total votes: 36

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 12 Noi 2005, 01:35

eu cred ca inaintea ultimului meci de campionat din fieful jigodiilor trebuie sa fim deja promovati...asta ca sa putem striga in voie DINAMU_E OLE! :lol: :lol:

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 12 Noi 2005, 01:37

suporteru scrie:Nu fu blat...ce dracu...e o tampenie sa spui asta!Pai s-au vazut goluri ca astea cu miile.Portarul nu stiu ce sa faca pentru ca era si Dina(?) pe traiectoria mingii si crezu ca Stanga va centra iar atacantul nostru va da cu capul.
Eu zic sa stam linistiti sa nu ne mai punem paie in cap singuri.Intr-adevar jocul sufera mai ales in atac plus tactica asta a noastra mult prea defensiva(urasc tacticile defensive..practic "omoara fotbalul") si frica asta de a nu primi gol...toate acestea duc la un joc,per total,slabut fata de ce ne dorim.
DAR,daca ar fi sa aleg intre un meci spectaculos plin de ocazii..dar pierdut,mai bine aleg un meci slabut..cu cateva ocazii..dar sa castigam!Dar...asta este doar alegerea mea! :-)
si alegerea mea!!
poate trimit si jigoddile mari intarituri la catelusi

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 12 Noi 2005, 03:47

Eu zic ca meciul cu Vîlcea este cel mai usor de sezonul asta...in primul rand 70% din JUDETUL Valcea tine cu Craiova(tin kinte ca am fost odata la Govora in cantonament si toata discoteca...ups, fugisem din cantonament...imi dadea dedicatii:"pentru prahoveanul cu suflet de oltean" :-) )...Vîlcea, daca se respecta, o sa iasa la joc si o sa le dam cel putin 3 goluri(facem pariu!!!)...
Cu dINAMO II nici nu se pune problema...o sa fie iar stadionul plin, si o sa-i bateam atata in teren ca si in tribuna(daca au curajul sa se aventureze prin locuri interzise).

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 12 Noi 2005, 08:47

Acum urmeaza Valcea. Cel mai greu meci este intotdeauna cel care urmeaza.

Parca-i vad pe ultrasii lui peste ca la meciul cu Dinamo II in loc sa strige "traditionalele urari de sarbatori" pentru caini or sa fraternizeze fiindca, vezi Doamne, au si ei niste ultrsi retinuti in Bulgaria. Daca e asa eu ma lipsesc de o astfel de galerie ultrashioasa. :-x Dinamo :-x

OMORATI-I PE CAINI IN BULGARIA SI TRIMITETI-LE SICRIIELE LA AMBASADA!(asta apropo de mesajul "ultrasilor" din peluza. Nu stiu ce legatura aveau hieroglifele alea cu meciul nostru. )

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 12 Noi 2005, 11:09

am jucat slab intradevar si mai ales a intalnit o echipa care a stiut ce vrea, sa omoare toate constructiile inca de la centru
dar nici articolul din prosport nu reflecta realitatea
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 12 Noi 2005, 11:31

io zic ca sintem taticii paselor. oare ce posesie am avut? nici romania in zilele ei bune de temporizare nu cred ca pasa atit. echipa trebuie sa verticalizeze, sa suteze. astea cred eu ca sint bubele acum.
Am zis!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 12 Noi 2005, 11:38

Decat 14 suturi proate pe meci si nici un gol. Mai bine temporizare si o jumatate de sut si un gol ca al lui Stanga. o:

BALLY

Mesaj de BALLY » 12 Noi 2005, 11:52

Asta e!
Nu suntem nici Real, nici Milan, nici macar...!
Suntem o echipa de B care vrea sa promoveze in A!
Atat si nimic mai mult!
Patru jucatori de A ne-au pus probleme, cel putin in prima repriza!
Nu trebuie sa uitam ce suntem si unde vrem sa ajungem!
1-0 inseamna 3 puncte fara spectatori! E foarte bine! Sa nu cerem mai mult decat se poate! Cu o echipa incropita, iata, suntem pe primul loc!
Ce vrem? Iuresuri? Scoruri fluviu? Nu se poate! Acum un an copiii acestia jucau cum jucau, pe unde jucau! Acum JOACA! Si sunt pe primul loc! Daca ne pierdem rabdarea o vom da in bara asa cu am dat-o de nenumarate ori in ultimii ani! Hai sa-i lasam pe cei care sunt de meserie sa scoata ce-i mai bun din copii!
Repet: 1-0 inseamna 3 puncte si inseamna locul I in serie!
Daca nici victoria si locul 1 nu ne mai multumeste...
Cu Valcea va fi un alt meci!
Salutare!
Hai Craiova! o: o: o: o: o:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 12 Noi 2005, 11:56

Sper ca pustii Craiovei au puterea sa traga de ei insisi pentru a termina turul in picioare. Sa scoata un rezultat buna la Valcea si sa ofere satisfactie publicului invingan dpuii cainilor in ultima etapa pe un "Ion Oblemenco" plin ochi. Asta este tot ce imi doresc: sa vad stadionul asta plin la fiecare meci. o:

Rezultate la pauza:
Divizia B SERIA A II-A

Petrolul Ploiesti - FC Caracal 1-0
Minerul Motru - Juventus Bucuresti 1-0
Inter Gaz - Dunarea Giurgiu 1-1
Astra Ploiesti - Unirea Urziceni 0-0
Rapid II - Poiana Cimpina 0-0
CSM Rimnicu-Vilcea - FC Sibiu 2-0
CS Otopeni - Dinamo II 3-1

Obs: Dupa ce Giobani Becali l-a dat afara pe antrenorul italian de la Dinamo II, cainii mici se pregatesc sa retrogradeze in C. Sa mearga sanatosi

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 12 Noi 2005, 12:58

Divizia B Seria a II-a - Etapa a 13-a - Rezultate finale:

Petrolul Ploiesti - FC Caracal 2-1
Minerul Motru - Juventus Bucuresti 1-0
Inter Gaz - Dunarea Giurgiu 1-1
Astra Ploiesti - Unirea Urziceni 0-0
Rapid II - Poiana Cimpina 0-1
CSM Rimnicu-Vilcea - FC Sibiu 4-0
CS Otopeni - Dinamo II 3-2

Urzicenii nu au facut decat un egal amarat. Pe Mioveni i-am batut noi. Campina a castigat la Rapid II. Cateii se apropie in viteza de Divizia C. Am ramas noi cu Valcea in frunte.

Doryn vreau sa vad un clasament.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 12 Noi 2005, 13:08

Che Guevara scrie:
Doryn vreau sa vad un clasament.
De ce nu-l te uiti la el :?:

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 12 Noi 2005, 18:27

mai bine 14 suturi la poarta decat unul singur si acela norocos
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 12 Noi 2005, 19:56

mai bine 14 suturi pe poarta si un gol + un gol norocos in minutul 90 care sa ne scuteasca de emotii :)(
Am zis!!

UCR

Mesaj de UCR » 13 Noi 2005, 18:56

se poate pune golul cu mioveniul pe site ?
mersi.

vasi_florescu
suporter
suporter
Mesaje: 617
Membru din: 27 Dec 2003, 17:28

Mesaj de vasi_florescu » 13 Noi 2005, 19:39

Meciurile din divizia B nu sunt obligatoriu spectaculoase.Important este rezultatul de trei puncte si parcursul de regularitate.Restul sunt detalii.Sper ca la meciul cu Vilcea rezultatul sa fie o:
ROMANI PRIN NASTERE,OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Închis