CSM Rm.Valcea-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte vom obtine la Rm.Valcea ?

Poll ended at 19 Noi 2005, 10:35

3 puncte
29
64%
1 punct
12
27%
0 puncte
4
9%
 
Total votes: 45

DoRyN

CSM Rm.Valcea-Universitatea

Mesaj de DoRyN » 12 Noi 2005, 10:35

Venita din Divizia C, CSM Rm.Valcea este revelatia acestui sezon in Seria a doua a Diviziei B.
Echipa din Valcea se afla pe locul doi in clasament si este sprijinita, pe langa autoritatile locale, de Liga Sindicatelor Miniere condusa de Marin Condescu, dar si in cel mai discret mod cu putinta, de prestigiul si relatiile lui Corleone, cel care propusese autoritatilor locale sa cumpere, in acest sezon, un loc in Divizia A. Dupa evolutia echipei valcene in acest sezon se pare ca acesta este obiectivul clubului - promovarea in Divizia A.

Acestea sunt argumentele care fac din meciul de la Rm.Valcea DERBY-ul seriei a doua in acest sezon.

O victorie pentru Universitatea ar contribui la desprinderea liderului seriei, o victorie pentru echipa valceana ar apropia cele doua echipe si ar ascuti la extrem lupta pentru promovare, iar un rezultat de egalitate ar mentine actuala situatie in fruntea clasamentului.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 12 Noi 2005, 11:04

Invingem!!!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 12 Noi 2005, 11:37

Ar putea fi un meci mai usor decat la sibiu ... valcenii probabil vor iesi in atac sa inscrie si astfel ii vom putea gasi descoperiti in aparare...Sper sa invingem...

Codul lui DaVinci

Re: CSM Rm.Valcea-Universitatea

Mesaj de Codul lui DaVinci » 12 Noi 2005, 11:48

DoRyN scrie:Echipa din Valcea se afla pe locul doi in clasament si este sprijinita, pe langa autoritatile locale, de Liga Sindicatelor Miniere condusa de Marin Condescu, dar si in cel mai discret mod cu putinta, de prestigiul si relatiile lui Corleone, cel care propusese autoritatilor locale sa cumpere, in acest sezon, un loc in Divizia A.
De-aia au si retrogradata Craiova nemernicii de la Liga. Exista locul lui FC National de vanzare si au vrut mult de tot sa ni-l bage noua pe gat. Cum acest lucrur nu s-a putut, Corleone a incercat manevra cu Valcea. Cum nici Valcea nu a vrut acum Gino are mai multe variante: ori merge la puscarie (lucru greu de crezut), ori insista pe langa Nasu' sa-l salveze cu ce fonduri de la FRF(lucru si mai greu de crezut pentru ca FRF este in faliment), ori trece de partea lui Popescu (lucru si mai greu de crezut daca tinem seama ca presedintele FC National este R.Niculescu rivalul lui D. Petrescu, prietenul nedespartit al lui Popescu), ori va incerca sa devina urmasul lui Jean Padureanu in Cooperativa. Ultima varianta este cea mai plauzibila dat fiind apropierea sa de Giulesti si faptul ca Bistrita a cam deranjat niste echipe bucurestene anul asta.

Daca Jean Padureanu nu va fi inlaturat de la Bistrita, parca il vad pe Gino la Valcea de la anu'.

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

spanU

Mesaj de olteanupm » 12 Noi 2005, 12:02

SPORTERII DIN BUCURESTI AI U CRAIOVA DACA SE DUC LA MECI AS VREA SA STIU SI EU CA VREAU SA MERG LA VALCEA VIICTORIE CRAIOVA

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 12 Noi 2005, 14:22

Un meci f greu o sa avem insa trebuie neaparat sa invingem pt a avea o iarna linistita
Cred ca o sa castigam o:

BALLY

Mesaj de BALLY » 12 Noi 2005, 15:19

Trebuie sa batem daca vrem sa promovam! Ne trebuie osanza pentru retur pentru ca nu putem sti pentru cine se vor face jocurile la primavara!
In plus, daca nu facem un meci bun cu rivalii la promovare...
Cred ca 95% nu luam gol pentru ca apararea merge bine (desi cu Miovenii ...). Mi-e frica de mijloc (nu prea joca baietii cu imaginatie...sunt destul de previzibili...in fine) si mi-e tare frica de atac (chiar nu se hotarasc flacaii din fata sa o mai vare si ei in atze ...).
Una peste alta, avem sanse mari pentru un rezultat bun!
Concentrare si mobilizare.
Trebuie sa le aratam valcenilor ca noi suntem cei mai buni.
Salutari!
Hai Craiova! (era sa zic Hai oltenii! dar in situatia de fata, cu tot respectul, nu pot sa-i incurajez si pe adversari. Frate, frate dar promovarea e... a noastra).
:up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:

Minunea Blonda
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 10 Feb 2004, 13:24

Mesaj de Minunea Blonda » 12 Noi 2005, 18:01

Eu zic ca o sa batem la Valcea. Nu ar trebui sa ne panicam la un egal. Important e sa nu pierdem.
Special pentru voi:Minunea Blonda

Q
membru
membru
Mesaje: 124
Membru din: 23 Sep 2005, 05:23

Mesaj de Q » 12 Noi 2005, 19:19

Un meci tare greu dar din care vom iesi invingatori.Am vazut cu totii ca baietii joaca mult mai bine meciurile derby decat partidele care s-au crezut dinainte castigate(vezi Sibiu).Sper intr-un nr cat mai mare de suporteri veniti la Valcea sa incurajeze echipa,eu personal o sa fiu acolo pe baricade!Batem cu 2-0 sa avem si noi o iarna linistita! o: HAI CRAIOVA!
CRAIOVA...un suspin...o lacrima...un suras de FERICIRE!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 12 Noi 2005, 23:15

batem si la valcea si cu dinamuie 2
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

stiintific

Mesaj de stiintific » 13 Noi 2005, 01:40

sper sa batem cu toate ca mi se pare ca ar fi prea frumos sa ne distantam in clasament, avand in vedere ca am ratat vreo doua oportunitati pana acum la pasii gresiti ai celor din Valcea. daca se trezesc si varfurile si incep sa-si dea seama care e rostul lor pe teren nu o sa avem probleme.
abia astept sa merg la meci avand in vedere ca n-am mai fost de la cel cu Petrolul, dar mi-e sa nu am si dupa asta senzatia de dezgust pe care am avut-o dupa luptele din partida cu gazarii.


che, te-ai gandit vreodata sa te faci scenariat? din partea mea ai toata sustinerea. cand te apuci de trimis cv-uri sa ma contactezi pentru recomandari. esti creativ.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 13 Noi 2005, 11:52

Pai nu fac altceva decat sa gandesc logic. Nu inventez nimic, imi pun mereu intrebari si gasesc raspunsuri. Atata tot.

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 13 Noi 2005, 12:04

e bun si un egal pentru a ramane pe locul 1
vad in urziceni o pretendenta serioasa la promovare

sunt 4-5 echipe care lupta la promovare printre care si Petrolul cu sansa A PATRA
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 13 Noi 2005, 12:25

sincer, nu sint foarte optimist. am marcat doar 2 goluri in 4 meciuri. chimia a marcat mult mai multe. mi se pare mie ca atacantii lor sint mai in vina. macar sa nu luam gol. nu ar fi rau nici un egal.
Am zis!!

JustME

Mesaj de JustME » 13 Noi 2005, 13:38

INVINGEM !!!

Închis