Universitatea-Dinamo II

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vom termina turul cu o victorie in meciul cu Dinamo II ?

Poll ended at 25 Noi 2005, 20:44

Da
40
93%
Nu
3
7%
 
Total votes: 43

DoRyN

Universitatea-Dinamo II

Mesaj de DoRyN » 20 Noi 2005, 20:44

Ultimul meci al acestui tur de Divizia B are loc la Craiova, cu portile deschise pentru suporteri. Meciul va fi unul deosebit, atat prin prisma faptului ca la echipa a doua clubului din groapa ar putea fi "detasati" cativa din componentii primei echipe, dar si prin prisma vesnicei rivalitati dintre cele doua grupari de suporteri. Chiar daca ultrasii craioveni au fost alaturi de cei dinamovisti la protestele impotriva retinerii unor "caini" in Bulgaria, incepand cu acest meci se revine probabil la rivalitatea cunoscuta.
Bineinteles ca pentru acest meci se pregatesc si unele surprize, dar totul la momentul potrivit.
Last edited by DoRyN on 25 Noi 2005, 19:56, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 20 Noi 2005, 20:56

eu sper sa fie lume la stadion,ca de 2 etape nu am mai avut privilegiul sa ii vedem la lucru la noi acasa.oricum,sper sa dam ochii cu netoiu si restu cainilor .poate vine si mariko ca tot a gafat-o la ultimu meci.eu cred ca vor veni foarte multi componenti ai lui dinamo la dinamo II.poate si jegosii aia de au plecat de aici.bine ca am o caramida de telefon acasa care nu mai merge,ca o iau la mine :).nu de alta,da poate ii o sa-i "caut" pe aia :lol: .
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

vasi_florescu
suporter
suporter
Mesaje: 617
Membru din: 27 Dec 2003, 17:28

Mesaj de vasi_florescu » 20 Noi 2005, 21:19

Meciul va fi mai greu decat cel de la Vilcea,dar am votat pentru o victorie,pentru ca sunt sigur de ea.
Sper sa fie cel putin 15.000 de suporteri,pentru ca dupa doua meciuri cu portile inchise cred ca lumea este infometata sa vada fotbal pe viu,mai ales ca este si ultimul meci al sezonului de toamna,iar echipa este pe primul loc.
ROMANI PRIN NASTERE,OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 20 Noi 2005, 21:54

batem lejer... 3-0 zic eu
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

un fan
membru
membru
Mesaje: 275
Membru din: 24 Iun 2005, 19:04

Mesaj de un fan » 20 Noi 2005, 22:08

eu sper sa fie cel putin 25.000, daca nici acum nu umplem stadionul nu stiu cind se va mai intimpla asta...imi place sa cred ca lumea in craiova iubeste echipa asta mai mult decit orice... chiar nu stiu ce alta alternativa pot avea suporterii craioveni sa nu vina la meci... iar de batut ii batem sigur
Conform site-ului oficial meciul se joaca vineri de la 19.00
Anti buCUResti

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 21 Noi 2005, 01:29

Asta este ultimul "hop" inaintea pauzei din campionat asa ca nu ne permitem sa pierdem puncte!Va fi un meci greu pentru ca astia nu stau prea bine in clasament iar de rivalitate..ce sa mai spun.Sper sa fie cel putin 25.000 spectatori care sa fie cel de-al 12-lea jucator pentru echipa.Baietii trebuie sa se concentreze si sa se pregateasca foarte bine pentru acest ultim meci.Sa nu se culce pe o ureche pentru ca la finalul turului pot sa se trezeasca pe locul 2 si nu stiu cat de bine le-ar parea.Sa intre acolo pe teren motivati 1000% nu 100% si sa-i sfartece pe caini! :o:
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
ChagrinBoy
membru
membru
Mesaje: 127
Membru din: 17 Noi 2005, 16:41

Mesaj de ChagrinBoy » 21 Noi 2005, 02:27

U Craiova o: - jAVRELE II :-x 2-0 (Ov Stanga , M.Dina ) ...am citit eu in presa de sambata de dupa meci :laughing:
Suntem leii din Banie ,alb -alb-astrii peste tot/
Suntem leii din Banie,de la Tisa pan` la OLT!!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 21 Noi 2005, 04:24

Vreau neaparat o victorie

si un stadion cat mai plin

nu cred ca vor folosi jucatori de la prima echipa, altii decat cei care joaca deobicei pentru ca mai au meciuri de jucat in A si ar fi prosti daca ar risca
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

BALLY

Mesaj de BALLY » 21 Noi 2005, 07:38

Meciul cu ...mo II (nu pot scrie numele adversarilor ca-l jignesc pe Mihai Dina) trebuie sa fie castigat!
Dupa de ...mo I a furat-o de la pitesteni, nu m-as mira ca in meciul cu Universitatea sa revedem "prieteni dragi" precum Daouda, Guso, etc.
3-0 scurt! M-am saturat de egaluri! Trebuie sa incheiem turul in tromba!
HAI CRAIOVA!

mabum21

Mesaj de mabum21 » 21 Noi 2005, 09:28

Si eu sper sa dea vreo 2,3. Stie cineva cum e gazonul? Cred ca o sa fie destul de greu terenul cu vremea asta. Nu stiu cine face programul asta cu meciuri aproape in decembrie dar e foarte prost facut

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Noi 2005, 12:03

Este normal sa se joace si pe frig si pe ploiae si pe ninsoare. Altfel ajungem sa transformam fotbalul intr-un sport care se joaca decat 4 luni pe an.

Gazonul de pa Stadionul Ion oblemenco este impecabil asa cum a fost intotdeaunua. Noi suntem o echipa cu traditie si stim ce trebuie sa facem ca sa avem conditii cat mai bune de joc. Aici nu este Valcea.

@BluBoy: mai usor cu incidentele. Ca vreau sa vad toate meciurile din retur de pe teren propriu pe stadionul din Craiova. Nu vreau sa ma pomenesc cu vreo suspendare sa ne trimita FRF sa jucam la Severin. Putem sa ne manifestam dispretul fata de Dinamo II cantand si incurajandu-ne echipa proprie nu aruncand in teren cu tot felul de OZN-uri.

Sper sa avem o galeria si mai puternica decat am avut in meciul cu Petrolul Ploiesti. o:

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 21 Noi 2005, 12:55

Cred ca ar fi timpul sa mai marcam si noi mai mult de un gol pe meci ca nu prea am mai dat cam damult...Oricum, nu cred ca vom avea probleme sa casigam meciul...Pronostic 3 - 0 .

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 21 Noi 2005, 13:14

eu cred ca vor face anti joc.dar cred ca vom bate cu 2-0.ca trebuie sa mai inscriem si noi,nu de alta,da cred ca o sa fie jumate din stadion plin.poate si mai mult.oricum ramane de vazut
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
savoss
suporter
suporter
Mesaje: 929
Membru din: 21 Sep 2003, 12:12

Mesaj de savoss » 21 Noi 2005, 14:59

Merg pe un 2-1 sau un 3-1. De batut ii batem sigur!
Universitatea Craiova - prima iubire si ultima!

radu_c

Mesaj de radu_c » 21 Noi 2005, 15:49

ploaie de goluri!!!!! :up: de la 5 in sus o:

Închis