A.P.O.P. - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Este APOP echipa potrivita pentru un meci de pregatire?

Poll ended at 24 Ian 2006, 23:43

Da
27
69%
Nu
7
18%
Nu stiu
5
13%
 
Total votes: 39

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 27 Ian 2006, 17:53

Daca stie cineva ce a facut Universitatea in meciul de azi cu A.P.O.P. sa "verse" aici...
Alb-albastru pentru totdeauna!

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Mesaj de ew » 27 Ian 2006, 18:51

Universitatea Craiova a învins în primul meci de pregătire din Cipru

Stiinta a inceput cu dreptul seria de partide amicale din Insula Afroditei. În această după-amiază, elevii lui Ovidiu Stângă au trecut cu 1-0 de ciprioţii de la APOP Kinyras Peyias (locul 12 în prima ligă din Cipru) . Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Daniel Orac.

www.prosport.ro
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

|Alb-Albastru|

Mesaj de |Alb-Albastru| » 27 Ian 2006, 18:52

vazui pe un sute www. :eek: .ro .... ca ar fi batut cu 1-0 ..gol orac .. nu bag mana`n foc

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Ian 2006, 19:04

Victorieee! :)(

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 27 Ian 2006, 19:08

Sper ca acest gol sa mercheze revenirea lui Orac pe lista marcatorilor din retur cu cat mai multe goluri.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 27 Ian 2006, 19:10

ew scrie:Universitatea Craiova a învins în primul meci de pregătire din Cipru

Stiinta a inceput cu dreptul seria de partide amicale din Insula Afroditei. În această după-amiază, elevii lui Ovidiu Stângă au trecut cu 1-0 de ciprioţii de la APOP Kinyras Peyias (locul 12 în prima ligă din Cipru) . Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Daniel Orac.

www.prosport.ro
Revine Orac!!! Sper sa nu ma dezamageasca...eu v-am zis ca e de departe cel mai bun atacant din lot...sper sa o dovedeasca in viitorul apropiat!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 27 Ian 2006, 21:33

victorie!!!. sper sa avem si o cronica.
Am zis!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Ian 2006, 21:41

Orac e omul care deschide balul. La fel a facut si asta toamna si pe urma nu a mai marcat deloc. Acum mai astept un gol de la Orac exact la vara cand incepe campionatul sau in pregatirile de vara.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 27 Ian 2006, 21:42

o victorie buna mai ales pentru moral,care poate reprezenta inceputul ascensiunii pe noi culmi ale performantei
daca ar fi fost tot nea dinel -militiel patron sunt convins ca ar fi dedxicat memoria mentorului sau spiritual Tovarasul,care prin geniul sau a marcat un sfert de secol din istoria acestui popor. :)(

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 27 Ian 2006, 21:48

APOP Kinyras Peyias - Universitatea Craiova 0-1 (0-0)
A marcat: Daniel Orac (63)
Universitatea: Bornescu – Ciuca, Dodd, Mitchell – Dananae, Stoica, Fritea, A. Ionescu, Velcovici – Al. Piturca, Dina. Au mai jucat: Curteanu, Orac, M. Neagoe, Săceanu, L. Preda, Stemat, Costea I, Costea II . Antrenor: Ovidiu Stanga
Last edited by FreakBoy on 28 Ian 2006, 00:22, edited 1 time in total.

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 28 Ian 2006, 00:18

Apop Kirinas - Universitatea 0-1

Stadion: Apop, spectatori: 50.

A marcat: D. Orac (64)

Apop: Iosif - Vrionis, Vokolos, Melanrkidis - Hamat, Draghisevic, Liomineiro, Loizu, Aghathanghelu - Alexandridis, Solonou. Antrenor: Alexis Alexandridis. Au mai intrat: Pest, Valandis K., Valandis C., Retsas, Athanasiu, Palade, Syde.

Universitatea: Bornescu - Ciuca, Dodd, Mitchell - Dananae, Fritea, D. Stoica, Velcovici - A. Ionescu, Dina - Piturca. Antrenor: Ovidiu Stinga. Au mai jucat: Neagoe, Saceanu, Orac, Curteanu, Preda, Stemat, Fl. Costea, Al. Costea.

Universitatea a avut o prestatie foarte buna, insa elevii lui Stinga nu au reusit sa contureze o victorie categorica, din pricina numeroaselor ratari.

Dupa doar câteva minute de tatonare, Universitatea a inceput sa puna probleme prim-divizionarei A cipriota Apop Kirinas, prin incursiunile mijlocasilor de banda, care au aratat o pofta de joc deosebita. Prima ocazie la poarta lui Iosif s-a consemnat in minutul trei, insa Mihai Dina nu a reusit sa speculeze centrarea perfecta a lui Fritea, unul dintre cei mai buni pasatori ai partidei de ieri. Dina s-a dovedit neinspirat in faza de finalizare, iar câteva minute mai târziu a fost copiat de Alexandru Piturca. Acesta a ratat doua ocazii din pozitii favorabile, spre disperarea antrenorilor sai. Singura replica a adversarilor, si aceea foarte timida, s-a consumat in minutul 20, când Loizu l-a incercat pe Bornescu cu un sut puternic de la 20 de metri. La reluare, lucrurile s-au simplificat vizibil, pentru ca rivala Universitatii a cedat mijlocul terenului. Alb-albastrii au pus stapânire pe balon, punctând la toate capitolele, mai putin la numarul de goluri. Singura reusita a juvetilor a venit dupa o incursiune foarte buna a lui Laurentiu Preda, care a reusit sa-l gaseasca excelent pe Daniel Orac, executia acestuia din drob obligându-l pe Iosif sa „culeaga“ mingea din poarta. Craiovenii au pacatuit insa mult la finalizare, Fl. Costea, Al. Costea si Saceanu trecând pe lânga majorarea scorului.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 28 Ian 2006, 01:04

multumesc . si-a revenit preda. :))
Am zis!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 28 Ian 2006, 10:44

Nu ma asteptam ca Preda sa mai revina. Eu l-am considerat terminat ca fotbalist. Acum sa vedem cat il tine si daac poate fi de ajutor echipei. Pe de alta parte, ce facem? Renuntam la Dananae si Velcovici?

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 28 Ian 2006, 11:19

Eu unul sunt foarte bucuros ca arevenit Preda.Imi amintesc declaratia lui papura dupa meciul cu rapid care a consimtit retrogradarea matematica a echipei"de jucatori ca preda care-si rup picioarele pe teren are nevoie universitatea ca sa promoveze si ca sa fie acolo unde-i este locul".Bravo Laurentiu si la cat mai multe meciuri bune in tricoul echipei o:
De ce sa renuntam la Dananae si la Velcovici.In primul rand pe dreapta nu avem pe altcineva(Stanga incearca sa-i reprofileze pe Stemat si Orac dar eu zic ca Dananae e peste ei in acest moment) iar pe stanga e bine sa fie concurenta.Cel mai in forma sa joace.N-ai vazut Che ce debut in forta a avut Velcovici dupa care s-a stins treptat.Poate ca revenirea lui Preda il va ambitiona si va trage si mai tare pt un post de titular.
HAI STIINTA!!!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 28 Ian 2006, 12:42

e nevoie de cel putin 2 jucatori de aceeasi valoare. sa avem noi numai probleme din astea. ce bine ar fi. :-D nu l-am vazut pe stinga sa fi jucat. e clar ca isi pregateste iinlocuitorul, dar parca ar mai fi nevoie de el si in retur. ar fi bine sa mai intre si el macar 10 minute, asa ...sa isi pastreze conditia fizica.
Am zis!!

Închis