A.P.O.P. - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Este APOP echipa potrivita pentru un meci de pregatire?

Poll ended at 24 Ian 2006, 23:43

Da
27
69%
Nu
7
18%
Nu stiu
5
13%
 
Total votes: 39

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Mesaj de azzuro » 14 Ian 2006, 08:38

Che Guevara scrie: Asa ca hai sa nu ne mai dam rotunzi inainte sa inceapa meciul si sa ne vedem de treaba noastra intai.
Foarte corect spus.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 14 Ian 2006, 11:53

Este un meci util,avand in vedere ca este o echipa de prima divizie.Eu am insa o intrebare:Ce se intampla cu pregatirea de iarna?Unde au de gand sa o faca si cand??
Alb-albastru pentru totdeauna!

JustME

Mesaj de JustME » 14 Ian 2006, 21:17

pai can aud formatiilemari (juve, lazio, real, barca, bayern, etc) ca suntem in div. B sigur se inghesuie ... cum zicem noi despre ei ca sunt desculti asa or zice si ei despre noi .. baieti totush suntem in div. B .... si ce e mai grav e ca suntem din Romania !

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Ian 2006, 23:56

@Just: Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul. :-)

JustME

Mesaj de JustME » 15 Ian 2006, 14:23

Che Guevara scrie:@Just: Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul. :-)
o:

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 15 Ian 2006, 14:59

Nu-i mai numiti pe ciprioti desculti...Cand am luat ultimul titlu,campioana Ciprului ne-a eliminat din Cupa Campionilor!!!...dupa 2-0 si 0-3 in retur in doar 90 min.!Cartu a suferit o cadere nervoasa necesitand spitalizarea!!Hai sa nu mai fim asa ignoranti,nu mai exista adversari slabi in ziua de azi!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 15 Ian 2006, 21:31

@praetorianus: despre acel meci eu stiu o alta versiune: Cartu impreuna cu Prunea si N. Zamfir au vandut meciul pentru a castiga la o casa de pariuri cipriota. Nu stiu cat este adevar si cat e fantesie in asta dar oricum e cam mare distanta de aici pana la spitalizare.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 16 Ian 2006, 09:08

Este posibil ca meciul sa fie amanat sau turneul sa inceapa ceva ma tarziu, datorita unui meci amical cu Pandurii Tg.Jiu.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 16 Ian 2006, 11:18

DoRyN scrie:Este posibil ca meciul sa fie amanat sau turneul sa inceapa ceva ma tarziu, datorita unui meci amical cu Pandurii Tg.Jiu.
Conducatorii clubului Pandurii Tg.Jiu si-au dat acordul pentru a disputa un meci amical cu formatia Universitatea Craiova. Meciul urmeaza a se disputa pe 25 ianuarie, data la care Pandurii aveau un meci amical programat in compania formatiei Jiul Petrosani, meci anulat de noua conducere tehnica a echipei din Valea Jiului. "Vream sa-i ajutam pe cei din Craiova sa revina acolo unde le este locul, in Divizia A" a spus Viorel Temelescu, directorul sportiv al clubului Pandurii
Ii OMORAM!!!
Nu stiu de cand avem noi nevoie de ajutorul "echipei fanion" dar, mici asa cum suntem, cred ca ne descurcam si singuri!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 16 Ian 2006, 11:47

Meciul cu Pandurii e pe 25 februarie.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 16 Ian 2006, 13:14

Eu cred ca meciul amical cu Pandurii este o buna ocazie de reconciliere intre cele doua cluburi si intre presedintii celor doua grupari. In acest fel putem pune bazele unui mic grup de lupta impotriva dominatiei bucurestiului in fotbal. Ar fi bine daca acest grup s-ar mari incet-incet, adaugandu-i-se echipe ca Farul, Poli Timisoara sau CFR Cluj. Impreuna am fi mult mai puternici. :-)

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 16 Ian 2006, 15:52

Che Guevara scrie:Eu cred ca meciul amical cu Pandurii este o buna ocazie de reconciliere intre cele doua cluburi si intre presedintii celor doua grupari. In acest fel putem pune bazele unui mic grup de lupta impotriva dominatiei bucurestiului in fotbal. Ar fi bine daca acest grup s-ar mari incet-incet, adaugandu-i-se echipe ca Farul, Poli Timisoara sau CFR Cluj. Impreuna am fi mult mai puternici. :-)
Si cum ar trebui sa lupte? Sa se retraga in munti, sa pirjoleasca holdele si sa otraveasca fintinile? Sa fie lupta de guerilla ca a lui Che Guevara? :)(
Ca sa joci fotbal pe bune, fara aranjamente, nu trebuie sa fii in nici un grup, iar de dominatia Bucurestiului nu vei scapa, daca nu ai bani mai multi decit echipele bucurestene, pentru a atrage jucatorii de valoare, poti sa fii tu in orice grup, banda, haita sau Cooperativa... :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 16 Ian 2006, 16:55

@Perspico: gresesti. Acest tip de "lupta" este posibil. Se poate face realizandd schimburi de informatii, preferand transferuri de jucatori in acest cerc, fara a mai ceda valori in Bucuresti, si cel mai important lucru castigand cat mai multe partide in meciurile cu formatiile din capitala.

Nu vorbesc despre blaturi sau magarii eu. Ci mai degraba despre un boicot impotriva echipelor din orasul ciobanului Bucur.

BALLY

Mesaj de BALLY » 17 Ian 2006, 09:22

Perspico scrie:
Che Guevara scrie:Eu cred ca meciul amical cu Pandurii este o buna ocazie de reconciliere intre cele doua cluburi si intre presedintii celor doua grupari. In acest fel putem pune bazele unui mic grup de lupta impotriva dominatiei bucurestiului in fotbal. Ar fi bine daca acest grup s-ar mari incet-incet, adaugandu-i-se echipe ca Farul, Poli Timisoara sau CFR Cluj. Impreuna am fi mult mai puternici. :-)
Si cum ar trebui sa lupte? Sa se retraga in munti, sa pirjoleasca holdele si sa otraveasca fintinile? Sa fie lupta de guerilla ca a lui Che Guevara? :)(
Ca sa joci fotbal pe bune, fara aranjamente, nu trebuie sa fii in nici un grup, iar de dominatia Bucurestiului nu vei scapa, daca nu ai bani mai multi decit echipele bucurestene, pentru a atrage jucatorii de valoare, poti sa fii tu in orice grup, banda, haita sau Cooperativa... :cool:
EXCELENT!!!!!!!!!!!!!!!! Gandire absolut sanatoasa! Orice grup inseamna mishmash... daca ai valoare ti se rupe-n paishpe ... coada de matura... nu ma intelegeti gresit... de grupuri si grupuletze. Si, chiar daca voi fi blamat de unii fani pentru ce spun, la ora actuala Universitatea are potential sa devina un club puternica (subliniez club, nu numai echipa).
Salutare

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Ian 2006, 09:43

Nu este vorba de mismasuri. Oricum Cooperativa exista si este formata din echipele asertive clubului Dinamo. Este vroba de o altenativa la cooperativa, de un grup de echipe care refuza sa coopereze si care nu pierd nici un prilej sa-i bata pe bucuresteni. Eventual niste echipe care refuza sa cedeze jucatori in Bucuresti. Atat si nimic mai mult. Nu vreau sa se faca aranjamente. Vreau sa purtam impreuna o lupta comuna impotriva capitalei si sa castige acela care va fi mai bun.

Închis