Universitatea-Pandurii

Moderator: grup_moderatori

Vor juca Universitatea si Pandurii impreuna in Divizia A ?

Poll ended at 24 Feb 2006, 23:00

Da
17
68%
Nu
8
32%
Nu stiu
0
No votes
 
Total votes: 25

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 25 Feb 2006, 09:05

stuparu_alexandru scrie:...ca din cauza vremii nu am venit la meci.oricum,la ce vreme e afara,aveam impresia ca nu se va mai juca.
Si te mai numesti ultras?

Sa va povestesc meciul:
Golurile noastre au fost marcate de Baird si Dina. Australianul s-a miscat bine, insa dupa ce a reusit sa marcheze nu a mai fost cautat de pasele colegilor. Oricum a creat multe culoare pentru Dina care a avut o multime de ocazii si a reusit sa si marcheze in cele din urma.

Din pacate arbitrul Coltescu a facut un meci execrabil. Am avut doi jucatori eliminati: Ciuca si Stemat. Pandurii au avut un penalty gratuit si o lovitura libera din marginea careului nostru pe care din fericire pentru noi au tras-o in bara. Silviu Lung-jr a jucat repriza a doua si a fost capitan de echipa dupa eliminarea lui Ciuca. Prin minutul 75 a fost si o bataie pe teren. Pentru o faza in care fundasii celor de la Pandurii l-au faultat dur pe Andrei Ionescu. Incaierarea generala s-a terminat cu cartonas galben pentru un jucator gorjan.

Va mai pot spune faptul ca Viorel Hizo si-a condus echipa din tribuna fiind eliminat de arbitrul intalnirii. Acolo si-a luat o cantitate impresionanta de injuraturi din partea ultrasilor olteni care s-au adapostit cu totii sub acoperisul tribunei oficiale.

Mai spun inca o data faptul ca, daca in tur ne luptam de la egal la egal cu echipe de Divizia A precun FC National sau CFR Cluj, acum echipa noastra a scazut in valoare si avem dificultati reale. Ceea ce am vazut ieri semana izbitor de mult cu oricare meci disputat anul trecut de Plesan & Co. Cand ne chinuiam sa castigam pe teren propriu indiferent de adversar. Daca intram in Divizia A si jucam cum am facut-o ieri avem mari sanse sa ne intoarcem in B imediat. Totusi sper in faptul ca lipsa de concentrare a jucatorilor se datoreaza faptului ca a fost un meci amical si ca in meciurile oficiale vom avea o cu totul alta fata si alta determinare in joc.

In incheiere nu pot sa nu remarc faptul ca Marius Sava a jucat din nou cu multa ambitie impotriva noastra el fiind la originea a doua dintre cele 3 goluri marcate de Pandurii. Ambitie de oltean prost pentru ca un jucator de valoarea sa ar trebui sa demonstreze ca e bun in meciurile cu echipele din Bucuresti nu impotriva echipei care l-a crescut si i-a dat drumul in fotbalul mare. Oricum a fost un meci care s-a jucat pe foarte multe orgolii.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 25 Feb 2006, 10:47

pai tu cum iti explici ca am scazut in valoare dupa cum spui daca avem aceeasi jucatori ca in toamna?? :o
Last edited by ady g on 25 Feb 2006, 11:34, edited 1 time in total.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 25 Feb 2006, 11:06

Chiar stam mai bine decat in toamna la capitolul individualitati. Prin aducerea lui Baird echipa a avut de castigat.

Insa jucatorii nu mai au aceeasi dorinta de afirmare ca in toamna si nu se mai concentreaza suficient de mult in teren. In plus Dorel Stoica este dezamagit de faptul ca nu a fost convocat la nationala fapt care l-a afectat psihic.

Un alt factor de stress este faptul ca in tureneul din Cipru Stoica a fost folosit la mijloc iar acum s-a revenit la utilizarea lui ca fudas central. Echipa este putin bulversata acum. Iar Ovidiu Stanga incepe usor-usor sa-si scape jucatorii de sub control. Cred ca si presiunea este foarte mare pentru ca ratarea promovarii ar insemna o mare dezamagire.

Este nevoie de foarte multa munca, de o mai mare concentrare si de un factor mobilizator. Din pacate nu gasim persoana care sa mobilizeze echipa, in conditiile in care Madalin Ciuca lipseste din teren. El este sufletul acestei echipe si este foarte greu pentru ceilalti jucatori sa aiba siguranta in ei insisi daca nu-l stiu pe Ciuca in spatele lor.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 25 Feb 2006, 11:40

apropos de ceea ce spuneai ca pandurii se mobilizeaza f. bine cu noi si ca ar tb sa o faca cu sdr(ca sa te citez pe tine).
aproape sunt in stare sa fac pariu cu tine ca aia nu o sa scoata nici macar un punct cu echipele din bucale campionatul asta...deja au 0 puncte...
cu steaua au la bucuresti si o sa-i omoare aia si o sa ia si bataie si de la rrapid si dinamu acasa... :(
Last edited by ady g on 25 Feb 2006, 12:54, edited 1 time in total.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 25 Feb 2006, 12:17

In plus sunt convins ca vor juca in alb-rosu contra Stelei si in alb-albastru contra lui Dinamo si Rapid. Niste mercenari vopsiti, la fel ca minerii.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 25 Feb 2006, 12:58

noi chiar si anul trecut cand am avut un sezon catastrofal macar am reusit sa batem fc cioresti rrapid! dar Universitatea e Univeritatea iar pandurii au fost o echipa inexistenta.In plus acum sunt si vor fi mereu una de umplutura!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 25 Feb 2006, 13:43

Este adevarat. La noi se pune mare accent acum pe viitor si este foarte bine ca este asa.

Pentru cei care nu stiu avem in echipa nationala de juniori III (nascuti 1989) zece jucatori din Craiova.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 25 Feb 2006, 14:08

Che Guevara scrie:Este adevarat. La noi se pune mare accent acum pe viitor si este foarte bine ca este asa.

Pentru cei care nu stiu avem in echipa nationala de juniori III (nascuti 1989) zece jucatori din Craiova.

atunci trebuie sa stim si sa-i pastram si sa-i formam pentru marea performanta!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 25 Feb 2006, 16:14

Che Guevara scrie:Mai spun inca o data faptul ca, daca in tur ne luptam de la egal la egal cu echipe de Divizia A precun FC National sau CFR Cluj, acum echipa noastra a scazut in valoare si avem dificultati reale.
Tocmai am aflat care este explicatia faptului pentru care echipa in loc sa creasca in valoare este din ce in ce mai slaba. Avem un medic incompetent care in loc sa se ocupe de echipa pierde vremea incercand sa-si aminteasca cui i-a dat vitamine si cui nu. Asta nu este in nici un caz o metoda prin care vom ajunge la marea performanta.

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 25 Feb 2006, 19:41

iar o lua pe coaje!

lasa ca se razbuna baietii pe Rapid in prima etapa
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 26 Feb 2006, 14:05

Personal,nu cred ca Pandurii se vor intalni cu Craiova la anul in A !Banuiti de ce nu?! :(
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 26 Feb 2006, 23:21

acu` ajung si eu sa scriu pe forum... am fost si eu la meci s`am stat in crivatz la tribuna a doua, a fost prea marfa :)(

mie sincer nu mi s`a parut catastrofal jocu` echipei... daca e sa ne referim strict la scor, 2-2 era rezultatul corect... ca primul gol al pandurilor a fost chiar amuzant cand portarul nostru a alunecat pe zapada si golul a fost o simpla formalitate... penaltyul de 3-2 mi s`a parut cam tras de par...e doar o parere...
dina mi s-a parut paralel tot meciul, mai putin in faza golului superb pe care l-a inscris... in repriza a doua au fost perioade in care pandurii nu treceau de jumatatea terenului... bine, nici noi nu faceam mare treaba dar presam... nici terenul si nici vremea nu au fost favorabile fotbalului... daca pe o vreme frumoasa jucam cu pandurii nu cred ca ne mai bat... asta e parerea mea de ansamblu...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 27 Feb 2006, 09:19

pretorianus scrie:Personal,nu cred ca Pandurii se vor intalni cu Craiova la anul in A !Banuiti de ce nu?! :(

de ce???pica ei sau nu promovam noi??!!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 27 Feb 2006, 09:58

Pai omul a zis ca nu ne intalnim in A. In principiu s-ar putea intzelege ca noi ajungem acolo, dar ei n-or sa mai fie. :lol: Dar se poate intzelege la fel de bine ca nici noi nu v-om ajunge acolo.
No way.

JustME

Mesaj de JustME » 27 Feb 2006, 11:12

noi sigur promovam ... nush` dc o sa ii mai gasim in A ... pandurii sunt o echipa prea mica pt a se lupta vrodata cu Universitatea !

faptul ca ei sunt in A si noi in B este o simpla intamplare ... asta referitor la un titlu aparut intr-un ziar (de [cenzurat]) din craiova ... ceva de genu "pandurii si Universitatea sa lupta pt suprematie in cea mai fierbinte zona a tarii, Oltenia" ... lupta asta am castigat-o de mult ... si nu are cine sa ne conteste suprematia ... mai ales in Oltenia !

Închis