Universitatea-Pandurii

Moderator: grup_moderatori

Vor juca Universitatea si Pandurii impreuna in Divizia A ?

Poll ended at 24 Feb 2006, 23:00

Da
17
68%
Nu
8
32%
Nu stiu
0
No votes
 
Total votes: 25

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Mesaj de ew » 22 Feb 2006, 17:34

mersi AdrianR
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 22 Feb 2006, 17:36

s-a terminat ca toate amicalele
nu conteaza rezultatul, am rulat tot lotul si ne intereseaza cum le vine echipamentul noilor jucatori

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Feb 2006, 19:57

Abia acum am ajuns de la meci.

Am folosit toti jucatorii mai putin Ciuca(racit), Bornescu(invoit) si A.Ionescu la lotul national de tineret.

Castigul acestui meci a fost tanarul Igant - fundas central masiv de numai 18 ani. Chiar daca a gresit la golul celor de la Armata Craiova apoi a jucat fara greseala. Alti jucatori care au facut impresie buna au fost Mitchell, Stoica, Stanga, Dina si Firtulescu(care seamana foarte mult cu Maradona in tinerete).

Michael Baird a jucat decat prima repriza, s-a demarcat bine, a creat combinatii inteligente dar a ratat cu seninatate in fata portii. Tot el a batut un penalty pe mijlocul portii, mingea fiind respinsa cu piciorul de catre portarul oaspetilor.

Tot in atac au mai jucat Gabi Ionescu (R1) is Costea II(R2). Primul lent si greoi, al doile arapid dar dezordonat in miscari. Ambii au potential dar Costea II parca este putin peste Gabi Ionescu. Ambii au 18 ani.

La capitolul deceptii ii putem trece pe Silviu Lung-jr (putin cam nesigur in interventii), Roy Covalenco(un jucator cu un cap prea mare in comparatie cu restul fizicului).

De mentionat ca repriza a doua jucatorii echipei Armata Craiova au practicat un joc dur Dina fiind la un pas de o accidentare grava.

Cam asta a fost meciul de azi. Sa vedem ce va fi cu Pandurii.

vialy
suporter
suporter
Mesaje: 849
Membru din: 09 Noi 2005, 14:21

Mesaj de vialy » 22 Feb 2006, 23:18

Sper sa facem un joc bun cu Pandurii,sa fie multa lume la meci si atacantii nostri sa nu mai rateze .
anti buCUResti

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 23 Feb 2006, 12:02

ady g scrie:
go4goal scrie:So what do the fans think? Will "Universitatea Craiova" beat this team? :?:
we have to do it because I think we are better!!! :up: :up: :up:
Cand frigea Oltenia ca A.Ionescu ar putea ramane la PSV, am batut si io nitzel forumul olandezilor. Am gasit acolo o sectiune in care se discuta numai in engleza, ptr a ajuta pe cei din afara sa afle mai multe informatii. Craiova-Maxima are asha ceva?

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Feb 2006, 12:16

T@V scrie:Cand frigea Oltenia ca A.Ionescu ar putea ramane la PSV, am batut si io nitzel forumul olandezilor. Am gasit acolo o sectiune in care se discuta numai in engleza, ptr a ajuta pe cei din afara sa afle mai multe informatii. Craiova-Maxima are asha ceva?
Ia vezi aici: http://www.craiova-maxima.ro/forum/viewtopic.php?t=2879

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 23 Feb 2006, 12:18

se pare ca U Craiova nu mai bate pe nimeni daca a luat bataia cu 1-0 si de la Armata Craiova (parca joaca in C)!

ar fi culmea sa faca un meci bun si sa scoata poate un egal cu Panduri
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 23 Feb 2006, 13:17

Zapada scrie:se pare ca U Craiova nu mai bate pe nimeni daca a luat bataia cu 1-0 si de la Armata Craiova (parca joaca in C)!

ar fi culmea sa faca un meci bun si sa scoata poate un egal cu Panduri
Ai vazut ca in prima repriza au jucat 7 "juniori" si in a doua 8 nu ?

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Feb 2006, 14:06

Da. Un prieten al meu a spus ca am putea vedea meciul si invers: au jucat amical Primavara Craiova contra Armata Craiova. Numai ca la Primavara au evouluat in prima repriza cativa jucatori de la echipa mare, iar a doua repriza alti jucatori de la echipa mare.

Asta este dovada ca atunci cand joci intr-o echipa de copii e cam greu sa te impui in fata adversarului. De-aia nu cred ca Jaber sau Orac vor face vreo branza la Primavara.

un fan
membru
membru
Mesaje: 275
Membru din: 24 Iun 2005, 19:04

Mesaj de un fan » 23 Feb 2006, 21:06

Zapada scrie:se pare ca U Craiova nu mai bate pe nimeni daca a luat bataia cu 1-0 si de la Armata Craiova (parca joaca in C)!

ar fi culmea sa faca un meci bun si sa scoata poate un egal cu Panduri

in vara pina sa inceapa turul tot acelasi lucruri le spuneati.....ca ne-a batut giurgiu , ca ne-au batut unii,ca ne-au batut altii.....asteptati sa inceapa campionatul si atunci o sa vedeti adevarata echipa
Anti buCUResti

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 23 Feb 2006, 21:20

un fan scrie:
Zapada scrie:se pare ca U Craiova nu mai bate pe nimeni daca a luat bataia cu 1-0 si de la Armata Craiova (parca joaca in C)!

ar fi culmea sa faca un meci bun si sa scoata poate un egal cu Panduri

in vara pina sa inceapa turul tot acelasi lucruri le spuneati.....ca ne-a batut giurgiu , ca ne-au batut unii,ca ne-au batut altii.....asteptati sa inceapa campionatul si atunci o sa vedeti adevarata echipa
Parca ai vorbit in numele meu un fan! o: o: o: o: o: Exact asa gandesc si eu!Este pacat totusi ca unii vad numai relele care se intampla la echipa asta.....mai ales cand se intampla in amicale!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

iuli

Mesaj de iuli » 23 Feb 2006, 22:29

Pai daca suntem speriati rau,vedem numai negru in fata ochilor.Ca sa fim multumiti cred ca ar trebui in amicale sa-i executam pe toti,indiferent de grupa noastra de juniori care evolueza,noi trebuie sa-i rupem pe toti ca doar de aia suntem cei buni dintre romani.Ce adevarat e bancul cu pazitul hainelor! :-D :-D

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 23 Feb 2006, 23:18

Nu e bre. "Nu există subiectul sau mesajul cerut". :-(

Io deja nu ma mai consum ptr meciurile amicale. Sper sa fie doar rularea intregului lot. Stanga adevarul este ca a facut acelasi lucru si asta vara. A rulat ce a avut. Poate in meciul cu Pandurii, pleaca macar cu primul 11.

HAI CRAIOVA!!! :up:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 24 Feb 2006, 09:30

1. Nu ne afectam foarte mult fiindca avem incredere in aceasta echipa. Dar nu putem sa nu observam diferenta din ce in ce mai mare intre noi si echipe ca Steaua sau Rapid care fluiera prin toata Europa, iar noi o luam pe teren propriu de la Armata Craiova din Divizia C.

2. Este rau ca jucatorii nu au curaj sa finalizeze. Si din ce a rulat Stanga nu prea am gasit nici un jucator care sa aiba sangele rece cu care sa execute portarii adversi.

3. Astazi jucam cu cea mai buna formula impotriva Pandurilor. Si s-ar putea sa intre si Gane.

@T@V: a fost dar l-au sters extraterestrii lui yoghinul.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 24 Feb 2006, 10:13

Nu e bre. "Nu există subiectul sau mesajul cerut".
@T@V: a fost dar l-au sters extraterestrii lui yoghinul.
Inca mai este.

Închis