Universitatea-Astra

Moderator: grup_moderatori

Închis

Poarta lui Bornescu va ramane inchisa si dupa meciul cu Astra?

Poll ended at 31 Mar 2006, 18:12

Da
44
94%
Nu
1
2%
Nu stiu
2
4%
 
Total votes: 47

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 26 Apr 2006, 18:12

Che Guevara scrie:Probabil ca ploiestenii nu au sarit cu banii si cei de la comsie s-au saturat sa ii tot astepte.
Exagerezi iar cu scenariile.Cu siguranta a fost vorba de ceva mult mai simplu , intrucat ploiestenii nu aveau nici un argument prin care puteau sa castige la masa verde!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 26 Apr 2006, 18:14

Daca sareau ploiestenii cu cascavalul primeau decizie favorabila. Asta e ceea ce cred eu.

In plus nu puteau sa dea numai decizii contrare Craiovei. Daca tot i-au amendat pe cei de la club au zis sa dea si ceva favorabil noua ca sa nu credem ca FRF are ceva cu noi.
Last edited by Codul lui DaVinci on 27 Apr 2006, 09:07, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 26 Apr 2006, 20:28

Nici eu nu cred in corectitudinea acestor comisii! o:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

JustME

Mesaj de JustME » 26 Apr 2006, 23:34

nu cred ca sunt astea de la comisii atat de penali incat sa ne fi luat punctele dupa ce pe teren am castigat cu 5-2 .. cred ca le-a fost si lor rusine sa le dea puncetele astralilor :)(

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 27 Apr 2006, 14:15

JustME scrie:nu cred ca sunt astea de la comisii atat de penali incat sa ne fi luat punctele dupa ce pe teren am castigat cu 5-2 .. cred ca le-a fost si lor rusine sa le dea puncetele astralilor :)(
In cazul acesta da,dar in altele...
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
ultras_craiova
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 13 Apr 2006, 19:49

Mesaj de ultras_craiova » 23 Mai 2006, 17:00

Incredibil: continua “telenovela Astra”

Comisia de Apel a FRF a dictat ieri o noua amanare in deja interminabilul caz “Astra”. Motivul amanarii din aceasta saptamana a fost faptul ca unii din membri comisiei nu au putut fi prezenti din diverse motive: unul dintre membri, Nicolae Oaida, a avut anumite probleme de rezolvat legate de aparitia gripei aviare in Bucuresti, iar presedintele comisiei, Constantin Son, a mers la o sedinta ANAF
Mama.. te iubesc!!...da nu ca pe UNIVERSITATEA!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Mai 2006, 17:11

Vor sa ne lase pana in ultima etapa. Sa incerce sa ne fure promovarea. Daca vom fi la 3 puncte fata de unirea Urziceni, de exemplu, vor da decizie in favoarea Astrei Ploiesti si astfel vom rata promovarea. De-aia trebuie sa mai castigam inca un meci din cele 3 pe care le avem de disputat.

JustME

Mesaj de JustME » 23 Mai 2006, 17:57

ce idioti .. M**E fRf !!! :-x

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 25 Mai 2006, 18:16

Imi place cum au formulat ashtia de la gsp:
""Echipa-fanion a Olteniei are nevoie de inca trei puncte pentru a intra linistita in vacanta si a evita problemele aparute in urma unui verdict nefavorabil, desi o astfel de hotarare este aproape sinonima cu o infractiune.""" o:
Nu ne ia nimeni punctele astea. Nu au voie.

vasi_florescu
suporter
suporter
Mesaje: 617
Membru din: 27 Dec 2003, 17:28

Mesaj de vasi_florescu » 27 Mai 2006, 09:35

Ar trebui sa luam in considerare faptul ca Dan Dorobat,directorul sportiv al celor de la Astra si oltean de la mine din Corabia,umbla prin birourile FRF cum ambla fiecare prin propria casa,ceea ce nu pot spune despre conducatorii Stiintei.
In al doilea rand au mai existat in acest sezon competitional(este drept ca la divizia C)cazuri in care au schimbat prima hotarare si au dat meci pierdut la masa verde cu 3-0.
De la FRF ne putem astepta la orice.
ROMANI PRIN NASTERE,OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Mai 2006, 09:38

In cazul in care se va da o hotarare care sa nedreptateasca Universitatea Craiova cei de la FRF nu cred ca vor mai avea liniste pana cand nu-si vor da demisia. Scandalul va fi monstruos.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 27 Mai 2006, 10:50

parerea mea este ca vor astepta etapa asta si dupa aceea vom primi o oferta sa pierdem meciul fara sa protestam

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Mai 2006, 16:03

1. Urziceni nu bate Motru. Deci nu putem pierde primul loc.
2. Astra nu castiga meciul urmator deci nu se mai poate salva.
3. Ii batem pe Dinamo II rau de tot ca avem de luat o revansa pentru anul trecut cand au facut cu noi scor de maidan ca stiuau ca nu mai avem nici o sansa sa ne salvam de B.
4. FRF sa-si bage Nocturna in kur.

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 27 Mai 2006, 16:06

De unde le-ai scos pe astea? Nimic din ce spui tu aici nu e adevarat, doar asta ca Universitatea e in A si ca-i vom bate la fundul gol pe Dinamo
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 27 Mai 2006, 16:16

Daca se va da castig de cauza Astrei va trebui sa venim cu totii in fata sediului FRF ! Trebuie facut tambalau grozav... :!: :o:

Închis