Universitatea Craiova - Astra Ploiesti = 5-2

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Universitatea Craiova - Astra Ploiesti = 5-2

Mesaj de BluBoy » 01 Apr 2006, 12:02

Prin acest articol imi fac si eu debutul in echipa Craiova-Maxima si sper sa pot sa imi duc rangul de reporter special cat mai bine si cat mai corect, ca sa fiti si voi informati :).
Dupa ce in meciul precedent cu Rapid 2 oltenii lui Stanga se impusesera cu 4-0. la meciul de vineri seara cu Astra, mai prost clasata decat satelitul Rapidului, se astepta un rezultat mai bun, dar si o afluenta de public mai mare, mai ales ca fondurile obtinute din vanzarea biletelor erau destinate sinistratilor din judetul Dolj.
La meci au asistat insa doar 3500 restul uitand probabil de ce s-au nascut in orasul Craiova si preferand situatia de telespectator la fel ca si la marile performante romanesti de joi.
Meciul a inceput furibund, si in prima jumatate de ora Ciuca, Saceanu, Baird si Dananae ( nu Stoica precum zicea tabela de marcaj ) "u urcat suporterii pe garduri". Dupa alte ocazii si ratari Bornescu marcheaza si el primul sau gol din 2006 din penalty.
Desi starea de spirit din randul suporterilor era ridicata, intrebarea care predomina fiind : "cate goluri le mai dam?", in minutul 43 o pana de curent a intrerupt brusc meciul, arbitrul dupa ce se consultase cu observatorul si cu jucatorii reusind sa termine prima repriza. Cele 15 minute ale pauzei nu au reusit insa sa "aprinda" nocturna.
Nici macar frenezia galeriei umbrita doar de intunericul stadionului, dar luminata de rezultatul de 5-0 de pe tabela, nu a adus lumina in becuri. Desi destul de multi fani au parasit arena, poate si din cauza ploii, lumina nocturnei avea sa revina dupa 46 de minute.
Repriza a doua a fost insa una slaba pentru craioveni, asemanatoare celei de la Caracal. Ploiestenii au punctat de doua ori, dupa ce Stanga il schimbase pe Bornescu, Siliviu Lung Jr. gresind, insa avand in vedere ca era debutul sau in Divizia B nu trebuie exagerate criticile asupra evolutiei sale.
Galeria craioveana a fost la fel de spectaculoasa ca de obicei, pe langa sustinerea oferita de-a lungul celor 90 de minute, aceasta oferind si un spectacol de artificii, dar si un measaj destul de direct catre cei care au uitat de Universitatea, ironizandu-i : "MANDRIA OLTENEASCA mai presus de performanta romaneasca". Nu s-au inregistrat incidente cu jandarmeria absolut deloc, acestia respectandu-si pozitia pe pista de atletism.
Urmatorul meci este la Bucuresti in compania echipei Juventus Colentina, singurul lucru care ar putea opri victoria Universitatii fiind doar numele echipei adverse. Se anunta un numar mare de ultrasi craioveni pentru aceasta deplasare, dar acest lucru nu mai surprinde pe nimeni, stiindu-se atasamentul galeriei fata de echipa.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 01 Apr 2006, 12:05

felicitari si la mai mare, de acum inainte am sa-ti caut dupa fiecare meci mesajele.Deci musai sa pui dupa fiecare :-) o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 01 Apr 2006, 12:07

evident ca asta am sa incerc sa fac, ca pana mea si-asa acasa n-am ce sa fac si mai bine ma duc la meciuri :)). Pentru Craiova, mereu prezent :D
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 01 Apr 2006, 14:06

Costica Popescu, crainicul stadionului IonOblemenco e dus rau de tot. Dupa ce i-a anuntat ca marcatori pe Mitchell in loc de Baird si pe Stoica in locul lui Dananae, in pauza meciului tot anunta ca meciul se va relua a doua zi de la scorul de 5-0.

Banuiesc ca anuntul cu reluarea l-a facut ca sa linisteasca suporterii sa nu se intample incidente pe stadion. Dar faptul ca greseste numele marcatorilor in mod constant nu mi se pare potrivit cu functia de crainic sportiv. Pana la urma pentru asta e pus acolo ca sa informeze nu sa dezinformeze.

Închis