Dinamo II-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Suntem in stare sa ne mobilizam pentru a nu pati a doua mare rusine din istorie? Promovam?

Poll ended at 03 Iun 2006, 12:07

ii batem si promovam
61
80%
nu-i batem dar promovam
11
14%
nu promovam
4
5%

Total votes: 76

U
fanatic
fanatic

Mesaj de U » 05 Iun 2006, 13:29

ONOARE LOR!
Un meci fara nici o importanta. Doar dorinta suporterilor de a incheia campionatul cu o victorie , mai ales ca era un joc contra unei echipe apartinand clubului Ministerului de Interne. Pe teren lucrurile nu au stat prea grozav. Jucatorii nostri au fost marcati de evenimentele petrecute inainte de inceperea meciului sau cu gandul la vacanta care batea la usa..Au avut insa demnitate si au revenit de la 0-2. S-a terminat 2 - 2 !
Gruparile ultrasilor olteni au pierdut meciul cu 3 - 0 , prin neprezentare. S-au plimbat prin toate oraselele diviziei B cantand "Noi pentru tine am face orice !" Insa au lipsit la un meci foarte important pentru un ultras adevarat.
Au existat si invingatori. Cei saizeci de suporteri olteni prezenti in tribuna. Veniti din iubire pentru "Stiinta". La inceputul meciului au fost atacati de suporteri dinamovisti cu petarde, bite tintuite, cutite, pietre, lanturi. Atacul s-a produs in incinta stadionului iar cei care l-au executat au fost membri ai galeriei dinamoviste cu complicitatea organizatorilor meciului .
Loviti, raniti( unii au ajuns la spital), cu hainele rupte, ei au ramas in tribuna si au incurajat echipa lor de suflet. Sunt adevaratii invingatori ai acestui meci! ONOARE LOR!
Scris de Edmond

www.gruppo-maxima.ro
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Nea Marin
fanatic
fanatic

Mesaj de Nea Marin » 05 Iun 2006, 13:55

U a scris:
ONOARE LOR!
Un meci fara nici o importanta. Doar dorinta suporterilor de a incheia campionatul cu o victorie , mai ales ca era un joc contra unei echipe apartinand clubului Ministerului de Interne. Pe teren lucrurile nu au stat prea grozav. Jucatorii nostri au fost marcati de evenimentele petrecute inainte de inceperea meciului sau cu gandul la vacanta care batea la usa..Au avut insa demnitate si au revenit de la 0-2. S-a terminat 2 - 2 !
Gruparile ultrasilor olteni au pierdut meciul cu 3 - 0 , prin neprezentare. S-au plimbat prin toate oraselele diviziei B cantand "Noi pentru tine am face orice !" Insa au lipsit la un meci foarte important pentru un ultras adevarat.
Au existat si invingatori. Cei saizeci de suporteri olteni prezenti in tribuna. Veniti din iubire pentru "Stiinta". La inceputul meciului au fost atacati de suporteri dinamovisti cu petarde, bite tintuite, cutite, pietre, lanturi. Atacul s-a produs in incinta stadionului iar cei care l-au executat au fost membri ai galeriei dinamoviste cu complicitatea organizatorilor meciului .
Loviti, raniti( unii au ajuns la spital), cu hainele rupte, ei au ramas in tribuna si au incurajat echipa lor de suflet. Sunt adevaratii invingatori ai acestui meci! ONOARE LOR!
Scris de Edmond
[/i]

ASA E! Propunere: ce-ar fi sa nu mai ripostam noi deloc la violenta lor tampita? Stiu ca e greu, dar pe noi ne intereseaza JOCUL si VALOAREA din teren, nu sa ne punem la mintea cateilor. Doar n-or sa ne omoare! Era unul Gandhi care printr-o campanie de non-violenta a obtinut pana la urma independenta Indiei fata de Imperiul Britanic! Sa vada atunci si chiorii cine sunt militienii si ailalti care imput fotbalul si tara, ca asta nu poate dura la infinit!
STIINTA SUNTEM NOI !

_T@V_
fanatic
fanatic

Mesaj de _T@V_ » 05 Iun 2006, 14:50

Daca e asha, io renuntz la piatra care mi-a facut urechea palnie, si n-o s-o trimit la randul meu intr-o javra.
Sunt altzii care au incasat mai mult. Ptr ei, nu am cum sa vorbesc.

BluBoy
fanatic
fanatic

Mesaj de BluBoy » 05 Iun 2006, 14:57

cea veti ba??? acum dam inapoi? stati linistiti ca veti fi informati de acum inainte. nu se va mai intampla asa ceva.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

BluBoy
fanatic
fanatic

Mesaj de BluBoy » 05 Iun 2006, 15:06

asta trebuie sa ramana in mintile tuturor oltenilor. sa nu se uite ceea ce s-a intamplat sambata. sa stie toti copii care vin din urma. sa ii instruim cum fac sarbii cu copii lor. sa stie ca din cauza bosniacilor si albanezilor i-au bombardat americanii, lasa cladirile in ruina. asa sa lasam si noi filmuletul asta ca marturie a urii noastre.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

bur
suporter
suporter

Mesaj de bur » 05 Iun 2006, 16:01

BluBoy..mai subtire(ozzy) tu indemni la fratricid ba vere. si lasa-i dracu pe sarbi, ca nu-i poti da ca bun exemplu. sunt niste incuiati, la fel ca rusii, ca si bulgarii si ca tot neamul lor de slavi jegosi si desculti. nu-mi vine sa cred ca ai putut scrie asa ceva..ce-ti vei invata tu copiii? sa-i urasca pe bucuresteni? adica toata truda stramosilor nostri de-a fi uniti sub aceleasi hotare se duce de rapa din cauza unor incidente intre niste dobitoci si niste copii amarati? cati ani ai ba baiete?
I love U !

stuparu_alexandru
fanatic
fanatic

Mesaj de stuparu_alexandru » 05 Iun 2006, 16:06

bur scrie:BluBoy..esti tampit? tu indemni la fratricid ba vere. si lasa-i dracu pe sarbi, ca nu-i poti da ca bun exemplu. sunt niste incuiati, la fel ca rusii, ca si bulgarii si ca tot neamul lor de slavi jegosi si desculti. nu-mi vine sa cred ca ai putut scrie asa ceva..ce-ti vei invata tu copiii? sa-i urasca pe bucuresteni? adica toata truda stramosilor nostri de-a fi uniti sub aceleasi hotare se duce de rapa din cauza unor incidente intre niste dobitoci si niste copii amarati? cati ani ai ba baiete?
eu cred ca se referea la fani :-) .ca nu cred ca are nimic cu aia de sunt in bucuresti si tin cu craiova,sau cu aia de n-au nimic in comun cu fotbalu.incearca sa citesti si tu printre randuri eventual.ca daca nu poti,o sa-i zic eu sa fie cat mai explicit.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

bur
suporter
suporter

Mesaj de bur » 05 Iun 2006, 16:13

el spunea de sarbi si de conflictul lor cu albanezii si cu bosniacii...ori din cate stiu eu, e vorba de un conflict destul de serios, un conflict etnic si religios intre 3 natii diferite...ori sa compari asta cu ce-a fost sambata la meci, mi se pare ca intrece masura.
P.S.: stiu sa citesc printre randuri, dar mesajul lui n-a fost deloc unul subtil...indemna pe fata la ura fata de semenii nostri.
I love U !

R.E.N.
senior
senior

Mesaj de R.E.N. » 05 Iun 2006, 16:21

bur scrie:el spunea de sarbi si de conflictul lor cu albanezii si cu bosniacii...ori din cate stiu eu, e vorba de un conflict destul de serios, un conflict etnic si religios intre 3 natii diferite...ori sa compari asta cu ce-a fost sambata la meci, mi se pare ca intrece masura.
P.S.: stiu sa citesc printre randuri, dar mesajul lui n-a fost deloc unul subtil...indemna pe fata la ura fata de semenii nostri.
spurcaciunile de caini nu sunt semenii nostri :o:
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

stuparu_alexandru
fanatic
fanatic

Mesaj de stuparu_alexandru » 05 Iun 2006, 16:23

bur scrie:el spunea de sarbi si de conflictul lor cu albanezii si cu bosniacii...ori din cate stiu eu, e vorba de un conflict destul de serios, un conflict etnic si religios intre 3 natii diferite...ori sa compari asta cu ce-a fost sambata la meci, mi se pare ca intrece masura.
ma tu ai ceva si impotriva rasismului nu ???? :laughing: :laughing:
lasa-ne !!!!! lasa-ne !!!!!!!
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

bur
suporter
suporter

Mesaj de bur » 05 Iun 2006, 16:31

vad ca numai genii v-ati adunat aici. daca atat ai inteles tu din ce-am scris, atunci du-te si spanzura-te ba stuarule. si a mai scris alt "luminat" ca javrele nu sunt semenii nostri sau cam asa ceva.dar ce sunt, hipopotami? iti doresc acelasi sfarsit fericit si tie! iar in privinta rasismului, chiar m-ai inteles gresti, oricum nimic din ce-am scris nu scotea in evidenta vreun aspect de genul asta. ori la nivelul tau de inteligenta si inalta pregatire in a intelege un fragment scris se pare ca puteai trage orice concluzie din ceea ce-am scris...mai dati si pe la scoala, incuiatilor!
I love U !

R.E.N.
senior
senior

Mesaj de R.E.N. » 05 Iun 2006, 16:43

bur scrie:vad ca numai genii v-ati adunat aici. daca atat ai inteles tu din ce-am scris, atunci du-te si spanzura-te ba stuarule. si a mai scris alt "luminat" ca javrele nu sunt semenii nostri sau cam asa ceva.dar ce sunt, hipopotami? iti doresc acelasi sfarsit fericit si tie! iar in privinta rasismului, chiar m-ai inteles gresti, oricum nimic din ce-am scris nu scotea in evidenta vreun aspect de genul asta. ori la nivelul tau de inteligenta si inalta pregatire in a intelege un fragment scris se pare ca puteai trage orice concluzie din ceea ce-am scris...mai dati si pe la scoala, incuiatilor!
Esti genial ursule!
Daca tot militati atat pentru acceptarea tuturor categoriilor sociale, duceti-va la marsu' gay sa incurajati diversitatea... ce, ei nu sunt tot semenii nostri? Si spurcaciunile alea de caini care bat cu bate si lanturi 20 de copii sunt tot semenii nostri? Si tiganii de care nu mai aveti loc in Craiova, ca in curand o sa ajunga sa reprezinte jumatate din populatie, sunt tot semenii nostri? Mai lasa-ma cu ineptiile astea, si mai gandeste-te inainte sa ma trimiti la scoala, ca s-ar putea sa te cam afli in inferioritate din punctul asta de vedere...
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 05 Iun 2006, 17:02

bur are dreptate: nu poti raspunde la violente cu alte violente :!:

Institutiile statului trebuie sa-si faca treaba altfel ne vom crea propriile legi. Asta vreti ? Ochi pentru ochi, dinte pentru dinte ?

Atentie la incitarile la violenta facute pe aici, ati putea fi interzisi pe acest forum :!:

Trebuie sa fiti de acord sa nu publicati mesaje cu continut abuziv, obscen, vulgar, calomnios, de ura, amenintator, sexual sau orice alt material ce poate viola legile aflate in vigoare. Daca publicati astfel de materiale puteti fi imediat si pentru totdeauna indepartat din forum (si firma care va ofera accesul la Internet va fi anuntata). Adresele IP ale tuturor mesajelor trimise sunt stocate pentru a fi de ajutor in rezolvarea unor astfel de incalcari ale regulilor.
Acestea au fiost conditiile cu care ati fost de acord la inscrierea pe acest forum, daca nu mai sunteti de acord cu ele nu scrieti aici.

Multumesc de intelegere !
Last edited by DoRyN on 05 Iun 2006, 17:05, edited 2 times in total.

bur
suporter
suporter

Mesaj de bur » 05 Iun 2006, 17:04

dumnezeule! te rog sa orunci o privire la tot ce-am scris eu pana acum si daca reiese cumva ca sunt anti rasit si pro gay, atunci ma apuc de goblenuri si-mi schimb numele in Rebeca, dar pana la proba contrarie tin sa spun ca n-am nimic cu poponarii (atat vreme cat ei nu ma deranjeaza) adica nu sunt nici pro nici contra (ca sa ma fac inteles, ca observ ca intampinati dificultati in a-mi intelege mesajele) iar cu tiganii e cu totul alta problema. ii urasc de cand ma stiu. urasc totul la ei. uras mirosul lor, aspectul lor, indeletnicirile lor, obiceiurile lor, urasc faptul cau au o natalitate de invidiat (adica mai mare ca a noastra, pt intelesul tuturor), urasc muzica lor, ii urasc din toata inima. asa ca nu-mi spune mie cine sunt, sau ca ma cunosti din cateva mesaje, ca nu e asa. iar in privinta javrelor, nu pot decat sa le doresc o soarta demna de actiunile si intentiile lor. insa nu pot sa spun ca o sa le povestesc copiilor noaptea inainte de culcare ce-au facut niste neispraviti cu niste copii si sa le insuflu ura fata de alti romani.
I love U !

1948
fanatic
fanatic

Mesaj de 1948 » 05 Iun 2006, 17:24

Închis