[amical]Pandurii Tg-Jiu vs. U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Iul 2006, 23:19

AdrianR scrie:
*Coco* scrie:Daca l`ai fi vazut cum a jucat ieri si ce driblinguri face si cat alerga si cat muncea ptr minge
tineti-l mah voi acolo la Tg Jiu, reconstruiti echipa in jurul lui si eventual faceti-i si un fan club :-)
jucatorul de fotbal Ilie Iordache a facut parte din lotul rusinii care a bagat Craiova-n B iar apoi a plecat la dinamwe si dp meu dv nu mai are ce cauta la Craiova
:-x
Si cand ma gandesc ca "marele antrenor" Bondrea a vazut in el un al doilea Ilie Dumitrescu... Intre timp au disparut ambii din peisaj. :laughing: :laughing:

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 21 Iul 2006, 00:26

pretorianus scrie:
savoss scrie:Sper sa nu ne luptam iar pentru evitarea retrogradarii ca mor de inima! :cool:
Comanda-ti cosciugul!! :)(
:laughing: :laughing: :laughing: :)( :)( :up: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 21 Iul 2006, 08:48

am vazut aseara meciul....n-a fost nici prea prea nici foarte foarte...l-am remarcat pe Piko si partial pe Dina...cu toata parerea mea buna despre Velcovici, mi se pare ca da cam multe pase gresite in apropierea careului propriu....bine ca a marcat Rose..poate capata curaj...daca asta ii lipsea :-)
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 21 Iul 2006, 18:24

lu rose ii cam lipsesc toate. dar cine stie poate ca acum cand mai e putin pana la craciun se pune baiatu si se face cuminte si ii aduce mosu calitati in sac
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

ciombe

Mesaj de ciombe » 21 Iul 2006, 22:17

Cred ca neagoe sa faca treaba buna la pandurii dar sa fie liniste la club.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 21 Iul 2006, 22:19

Condescu: „Mititelu e instabil emoţional!”
Mai vechile dispute la nivel de conducere dintre Pandurii şi Universitatea Craiova, par să se menţină şi acum. Cel puţin în opinia patronului craiovean Adrian Mititelu.
Chiar dacă echipele din Craiova şi Tîrgu Jiu se întîlnesc an de an amical, conducătorii acestora îşi transmit de la distanţă replici deloc protocolare. Prezent la meciul cu Pandurii, Adrian Mititelu i-a recomandat preşedintelui de la Pandurii să demisioneze.
Marin Condescu nu a dorit să îi dea o replică patronului craiovenilor despre care spune că este instabil emoţional: „Noi vorbim doar cu oameni care sunt instabili emoţional. Ce am eu cu Mititelu? Las să facă el treabă bună în divizia A. Eu urez succes Craiovei.”
Preşedintele pandurilor spune că există nimic de împărţit între el şi Mititelu şi că nu vrea să îi răspundă acestuia pentru că l-ar face să se simtă important: „Nu e nici o polemică între noi dar polemică fac cei care îi răspund. Sunt oameni care vor neapărat să fie în centrul atenţiei şi nu contează ce vorbesc. Ei vorbesc de Dinamo, de Steaua, de Rapid sau Pandurii dar mai puţin de ei.”
Monalisa Popescu

sursa: prosport.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 21 Iul 2006, 22:23

Mda...m-am cam saturat de mafiotzi de genul asta cu aere de bunici sfatosi si toleranti...Ca sa nu mai zic de impresiile de inteligenta pe care tot incearca sa le strecoare pe sub nasul mass-mediei.... :(

ciombe

Mesaj de ciombe » 21 Iul 2006, 22:46

Ruben Navarro scrie:Mda...m-am cam saturat de mafiotzi de genul asta cu aere de bunici sfatosi si toleranti...Ca sa nu mai zic de impresiile de inteligenta pe care tot incearca sa le strecoare pe sub nasul mass-mediei.... :(
Noi suntem obij.cu asemenea magari.

ciombe

Mesaj de ciombe » 21 Iul 2006, 23:11

Atac la Condescu

După ce “l-a aranjat” pe Cristi Borcea, Adrian Mititelu s-a luat şi de preşedintele “pandurilor”.

Narcis DREJAN
George PĂUNESCU
De când a revenit pe prima scenă a fotbalului românesc, cu Universitatea Craiova, Adrian Mititelu a început să atace, prin declaraţii, rivalele Dinamo şi Steaua.
Sfârşitul meciului cu Pandurii Târgu Jiu a reprezentat încă un prilej pentru finanţatorul “juveţilor” de a se lua de Cristi Borcea: “O să audă imnul Champions League la televizor, că-l dau pe PRO TV de fiecare dată când sunt meciuri! Nu mă mai interesează Dinamo, să mă lăsaţi în pace cu Borcea, n-am treabă cu el!”. Mititelu nu s-a oprit aici, el luându-l la rost şi pe preşedintele Consiliului de Administraţie al “pandurilor”, Marin Condescu . “Nu mi-ar conveni deloc să fie două echipe din Oltenia în prima ligă, cele cinci judeţe sunt reprezentate de Universitatea Craiova şi e de ajuns! Uitaţi ce au făcut cei de la Pandurii, Condescu a cheltuit 80 de miliarde din banii oamenilor şi a retrogradat echipa în Liga a II-a. Eu ştiu că tot ce am cheltuit a fost din banii proprii, nu din cei ai oamenilor. Oricum, la ce antrenori s-au perindat pe la Pandurii, Condescu a făcut cea mai bună alegere că l-a adus acum pe Eugen Neagoe, de departe cel mai bun din istoria clubului. Nu mă interesează obiectivul lor”, a declarat Mititelu.
Preşedintele Marin Condescu nu a vrut să intre în polemică, afirmând că el va fi un susţinător al Universităţii. “Toţi cheltuim din banii oamenilor, dar sunt banii noştri şi noi am hotărât să-i dăm pe fotbal. Noi am făcut 25 de puncte în Liga I, dar pentru câteva declaraţii nu are rost să tensionăm relaţiile cu Ştiinţa”, a spus Condescu ieri.

Închis